Wildlife 2024 - komentarze

zbieraj z faremek 300dx dziennie, to będziesz miał przygotowane 15k diaxów na event
300 dziennie to zaledwie 9000 w miesiąc (+/-). Eventy są częściej niż słoneczne dni w Polsce, a po obecnym, jak sam wspominasz, wydać trzeba już naście tysięcy tych diamentów, więc i tak niejeden, nawet posiadający farmy, musiałby dokupić. Gra nie warta takich wydatków, chyba że ktoś doszedł do takiego poziomu, że diamenty są jak PRy i złoto - nie ma już na co ich wydawać.

Z drugiej strony kto chce, niech kupuje. Niechby nawet ta złota liga dawała budynek 500/500 i zaczynała się od 5 milionów punktów, najważniejsze żeby tę podstawę budynku udało się zdobyć jako pewnik. A to się dało bez problemu i bez wyższych i lepszych lig nawet. Więc jest w porządku.

Ale naprawdę bawi mnie rozstrzał punktowy tychże lig w minionym evencie. Te trzy Rywale wystrzeliły ich poziom jak ruska Katiusza.
 

deliryk

Wicehrabia
tak, rywale mocno zmieniły

co do eventów
event trwa 30 dni x 300 dx = 9000dx
20 dni przerwy (zazwyczaj) x 300 dx = 6000dx
razem masz 15k dx

wystarczy po prostu zbierać :) a nie wydawać

a główny budynek eventowy na full poziom da się zdobyć bez problemu, jeżeli ktoś po prostu się na to nastawi (wiadomo łapki trzeba zbierać )
 
tak, rywale mocno zmieniły

co do eventów
event trwa 30 dni x 300 dx = 9000dx
20 dni przerwy (zazwyczaj) x 300 dx = 6000dx
razem masz 15k dx

wystarczy po prostu zbierać :) a nie wydawać

a główny budynek eventowy na full poziom da się zdobyć bez problemu, jeżeli ktoś po prostu się na to nastawi (wiadomo łapki trzeba zbierać )
Fakt, przerwy nie uwzględniłam. Ale i tak robią się kosmiczne ilości, jeśli chciałoby się coś lepszego zdobyć, albo więcej. A i tak na sam koniec można się zdziwić. Wieczorem pisałam o różnicy 800 tysięcy punktów między srebrną a złotą ligą. Widzę, że do końca eventu, przez te ostatnie godziny, różnica wzrosła do prawie miliona, bez chyb 30 tysięcy. I tak wydasz te 15k diamentów, a i tak możesz nie osiągnąć tego, co chciałeś.

Ja bym się lekko rozczarowała, gdyby mnie coś takiego dotknęło. "Rozczarowała" przez "Wu, Ka, U, Er i A na końcu" . Tak, wiem, o to chodzi, ale odnoszę wrażenie, że po raz kolejny coś poszło odrobinę nie tak, jak docelowo powinno. Chyba że tak właśnie miało być, wszak niezbadane są ścieżki myśli twórców tej gry.
 

deliryk

Wicehrabia
ja myślę, że tak dokładnie miało być
część graczy kupiłą diaxy licząc, że poleci do przodu i będize w złotej
a masę graczy co kitrają diaxy faktyzcnie wykorzystują je na końcu, jeżeli uznają, że jest sens i szansa

mnie od wczoraj przestrzegał ziomek, żebym nie dokupował diaxów :) a już miałem to robić, bo było w zasięgu ręki
i dobrze, że nie kupiłem bo 250k nadrobić to już trzeba parę tysiaczków diaxów mieć

tu też wchodzi jeszcze wątek, że nie umiem grać w tę grę tak, żeby zdobywać dużo punktów rankingowych :) bo dzienne nagrody kuszą za bardzo :)

https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Apothecary_of_the_Highlands

patrząc na to tiery, to teraz wychodzi, że w nowym evencie każda liga dostanie budynek specjalny, tylko trochę słabszy
no pięknie, nie można było tak od razu w wildlife też? :) to jest idealne rozwiązanie, bo nawet jak ktoś nie dociągnie do złotej to nie jest tragedia
 
Nagrody w evencie sypały się jak cukierki od dziadka Stalina. Wygląda na to, że pół miasta podmienię! :))
Zdecydowanie za długi. Zrobiłem spokojnie trzech Rywali, wydałem 1200 diamentów ze swoich skromnych zasobów bez konieczności zakupu. Oczywiście nie sięgnąłem złotej ligi, ale to też nie było moim celem. Zdobyłem za to dwa ulepszenia Przejścia dla zwierząt i bawiłem się dobrze przy tym.
Szkoda, że część graczy została bezpardonowo wyeliminowana z udziału walki o lepsze miejsca ligowe. Rywale bowiem wymagali bardzo dużej ilości walk a te jak wiadomo dla epoki brązu były niedostępne. Crush gry pod koniec eventu, gdy używałem złotych biletów też zasługuje na naganę. Zero przeprosin za ten bałagan, zero zwrotu za stracone bilety.
Generalnie wolałbym, żeby eventów było mniej i mniej nagród, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu.
 
To nie Rywal tzn wszystkie bilety z niego razem ze złotymi, zrobił różnicę 800tys.
Pamiętając ile pkt wyciągało się z jednej gierki nie dziwi mnie że potrzebne było wydać kilkanaście tys dx. lub zakupić pakiety również ze złotymi.
A nawiasem mówiąc Rywal był do zrobienia bez wydatków lub ze znikomym. Ale obarczone to było nie małą dozą farta.
 

deliryk

Wicehrabia
każdy rywal dawał 10 biletów i 3 złote
o ile 3 bilety dało się łatwo zgarnąć, o tyle pozostałe bez przygotowania już było ciężko
ja nie wiedziałem, że będzie 3x rywal, w ogóle się nie przygotowałem
tylko 1 rywala zrobiłem pełnego

dało się je zrobić bez wydawania diaxów

zatem każdy rywal dajmy to 7x bilet zwykły i 3 złote
x3 rywale = 21b i 9z

21b jest warte 3800dx
9z przyjmijmy, że każdy zadziała jak 4 zwykłe = 36b =6350dx

razem daje 10150dx - tyle są warte rywale
a jak dobrze się przygotujesz to nic nie wydasz

różnie ludzie liczą, ale mówią, że wystarczyłoby około 15k (na J), żeby być w złotej
ja wydałem niecałe 11k na różne pierdołki bez sensu, z czego 9k zanim wszedł pierwszy rywal :) :)
za głupotę się płaci, jak się nie czyta opisu

800k nie nadrobisz, ale jak zrobisz całego rywala, to nie musisz wydać dużo diaxów, żeby być w złotej (dla mnie 15k to nie jest dużo)

a że złota liga jest dla osób co mają diaxy lub je kupią to oczywiste - uznałbym to za dziwne gdyby było inaczej
 

Marik

Książę
Mogą dać nawet złoty zamek z tysiącami bonusów, tylko co z tego jak nie ma gdzie tego stawiać? Może ktoś się ogarnie i teren będzie do wygrania w eventach. Kombinowanie co wywalić przy coraz mniejszych różnicach bonusów mocno zniechęca do zakupów. Jeszcze chwile i nastąpi moment pauzy - olewam event bo nawet u sąsiada brak terenu
 
Do góry