Wildlife 2024 - komentarze

Futryna

Rycerz
a wystarczyło nie wydawać biletów, które masz w nagrodach
i zawsze mieć 3 - własnie po to, że miały się pojawić zadania w trakcie.

to że będą takie zadania było wiadome od początku, tak samo jak i jakiego typu to będą zadania.

przez 48h dostaniesz 6 biletów. Więcej tam nie potrzeba.

bo wiesz, że nie musisz kończyc planszy by zakończyc zadanie? tylko na jednej planszy mozesz zrobić kilka zadań? Czy to też zbyt skomplikowane?
Nie ma żadnych szans żeby zrobić to na 6 biletach, bez diax nie ma szans. Do tego trzeba dużo monet wydać, chociażby kilka razy trzeba dokupić dodatkowy ruch, chyba 8 razy w sumie. Mi poszło coś ok 16 biletów i jakieś 500 monet na pewno, dokładnie nie liczyłem. 2400 diax w sumie
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
deliryk napisał:
wprowadzili to w trakcie, gdzie część graczy ma wydane plany i monety eventowe
i teraz pytanie - zrobili to świadomie, żeby ludzie wydali dodatkowo diaxy (lub kasę) czy po prostu się spóźnili z tematem

Hans Voralberg odpisał:
W przypadku IG, możesz liczyć na dwie rzeczy: błędy i coraz to większe parcie na monetyzacje. I o ile, to pierwsze może się zdarzyć i jest naprawialne, o tyle, to drugie nabrało tempa od kwietnia zeszłego roku. Tu nie ma przypadku.

deliryk napisał:
a jest jakaś popularna gra, która nie ma na to parcia?

Hans Voralberg odpisał:
Zadałeś pytanie, to odpowiedziałem.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie ma żadnych szans żeby zrobić to na 6 biletach, bez diax nie ma szans
a 3 wcześniejsze? po co się zerujecie z biletów, ja zużywam tylko ten ostatni by się nie zmarnowały, czekając na rywali własnie
miałem 3 bilety z nagród nieodebrane.
Dało się do tego przygotować
 

deliryk

Wicehrabia
nie wiem czy warto robić cslego rywala, dobiłem do aligatorów i resztę robię bez spiny, zobaczymy

Grzechu - wystarczy, że dzień przed rywalem wylosowałbyś przydatną nagrodę i zerujesz bilety i monety, tsk było u mnie

na szczęście żeby zrobić rywala potrzebowałemntylko 150dx żeby dokupić monety
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Grzechu - wystarczy, że dzień przed rywalem wylosowałbyś przydatną nagrodę i zerujesz bilety i monety, tsk było u mnie

dlatego w evencie wybierasz to co chcesz robić.... grasz pod dzienną to wydajesz pod dzienną i masz w nosie rywala. Grasz pod lige - to interesujesz się rywalem bo masz 3 złote (chyba) bilety na koniec więc musisz go zrobić.

Nauczcie się wreszcie, że w evencie trzeba wybrać w co się idzie. Nie da się ich bez diamentów robić w całości.
Albo liga
albo nagrody dnia
albo w nagrodę główną

w prawie każdym evencie obydwie rzeczy się wykluczają, a w wildlife totalnie.

Bo albo patrzysz na łapki - cierpią punkty i skrzynki
patrzysz na punkty - cierpią łapki i zdobywasz mało skrzynek
patrzysz na skrzynki - cierpią punkty i łapki bo robisz jak najwięcej średnich skrzynek - nie kumulujesz tego w super combo bo bez sensu.

Często granie pod nagrody dnia wyklucza (znacznie utrudnia) zdobycie nagrody głównej, co jest także koniecznym wyborem do podjęcia PRZED startem eventu.
 

piotresz

Hrabia
dlatego w evencie wybierasz to co chcesz robić.... grasz pod dzienną to wydajesz pod dzienną i masz w nosie rywala. Grasz pod lige - to interesujesz się rywalem bo masz 3 złote (chyba) bilety na koniec więc musisz go zrobić.

Nauczcie się wreszcie, że w evencie trzeba wybrać w co się idzie. Nie da się ich bez diamentów robić w całości.
Albo liga
albo nagrody dnia
albo w nagrodę główną

w prawie każdym evencie obydwie rzeczy się wykluczają, a w wildlife totalnie.

Bo albo patrzysz na łapki - cierpią punkty i skrzynki
patrzysz na punkty - cierpią łapki i zdobywasz mało skrzynek
patrzysz na skrzynki - cierpią punkty i łapki bo robisz jak najwięcej średnich skrzynek - nie kumulujesz tego w super combo bo bez sensu.

Często granie pod nagrody dnia wyklucza (znacznie utrudnia) zdobycie nagrody głównej, co jest także koniecznym wyborem do podjęcia PRZED startem eventu.
Pod te przewidywania - na Becie również pojawił się Rywal którego zadania obejmują
- wyprawy gildyjne - ileś tam negocjacji, walk itp
- normalne zadania - np. wykonaj 10 walk gdziekolwiek
- zadania z eventu Patryka - np. wykonaj 6 zadań z linii zadań miasta, użyj przyspieszaczy czasowych
Całkiem niezły galimatias
 
Ostatnia edycja:

Dixaroc

Baron
Nauczcie się wreszcie, że w evencie trzeba wybrać w co się idzie. Nie da się ich bez diamentów robić w całości.
Albo liga
albo nagrody dnia
albo w nagrodę główną
Granie pod nagrody dnia ma sens chyba tylko w sytuacji, w której masz np. złoty pakiet ulepszeń Wiatraka Wisterii, a nie masz w ogóle wiatraka.
Liga ma sens wtedy, gdy upierasz się na ten unikatowy budynek z nagrody za złotą ligę. Całą resztę możesz po prostu mieć z czasem, jak będziesz mieć nagrodę główną.
Może i będę teraz gadał jak stary dziad, ale wszyscy cholera chcą wszystkiego jak najszybciej i przed wszystkimi.
 

deliryk

Wicehrabia
Gdy nie interesuje cię liga, a główny budynek i tak i tak się zrobi, to czasem wpadają ciekawe opcje z dziennych. Ja nie gram na becie to nie wiem, że taki rywal miał wpaść po czasie. Tym samym nie ma nic w tym głupiego, że się wydaje walute na bieżąco
 

Szarogęś

Rycerz
wprowadzili to w trakcie, gdzie część graczy ma wydane plany i monety eventowe
i teraz pytanie - zrobili to świadomie, żeby ludzie wydali dodatkowo diaxy (lub kasę) czy po prostu się spóźnili z tematem
Moment wybrany idealnie, w pełni świadomie.
Ja nie narzekam. Popełniłam jeden błąd dzień wcześniej, przez własną głupotę/ roztargnienie, bez znaczenia. Męczy jedynie, że do każdej nowej zabawy trzeba przystępować pamiętając o kasie i próbując przewidzieć, gdzie to się objawi i jak ominąć finansowe rafy tak, aby swój cel zrealizować.
Trochę smutno, ale już tak będzie ta gra wyglądała :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
wprowadzili to w trakcie, gdzie część graczy ma wydane plany i monety eventowe
i teraz pytanie - zrobili to świadomie, żeby ludzie wydali dodatkowo diaxy (lub kasę) czy po prostu się spóźnili z tematem
... a kiedy powinni? 1 dnia? Już widzę ten krzyk, że jeszcze nikt nie ma waluty eventowej w takiej ilości...
Zrobiłam zadania rywala, ale mam mieszane uczucia. W każdym evencie (tak było do tej pory) sukces zależał od właściwego gospodarowania walutą eventową. Budyneczki z nagród przyzwoite, ale jeśli ich zdobycie utrudni zdobycie 550 łapek, to diamenty i tak pójdą. 3 złote bilety zrekompensują bezsensownie wydane monety? Zobaczymy.
 

bambik2023

Szlachcic zagrodowy
a jest jakaś popularna gra, która nie ma na to parcia?
Są... ale to są gry "nieprzeglądarkowe" czyli instalacja z płyty CD lub innego modułu, gdzie zapisujesz stan gry.. potem wracasz po dwóch miesiącach do tej gry ( nie tracąc nic a w przypadku FOE po dłuższej przerwie startujesz ponownie od zera ), odczytujesz zapisany stan gry i grasz sobie dalej, nie wydając żadnej kasy itp. Ja sobie cenię starą grę ( bardzo grywalną ) DIABLO albo C&C GENERALS...
 

deliryk

Wicehrabia
Są... ale to są gry "nieprzeglądarkowe" czyli instalacja z płyty CD lub innego modułu, gdzie zapisujesz stan gry.. potem wracasz po dwóch miesiącach do tej gry ( nie tracąc nic a w przypadku FOE po dłuższej przerwie startujesz ponownie od zera ), odczytujesz zapisany stan gry i grasz sobie dalej, nie wydając żadnej kasy itp. Ja sobie cenię starą grę ( bardzo grywalną ) DIABLO albo C&C GENERALS...
no ok, ja lubię homm3, ale wiadomo, że mowa o grach mobilnych/przeglądarkowych

skoro pozostałe tego typu produkty też mają pewnego rodzaju monetyzacje to niewiele możemy poradzić, tak to idzie

ostatnio uczestniczyłem w ciekawej debacie online na temat monetyzacji gier - oj są różne ciekawe teorie
 

Dixaroc

Baron
no ok, ja lubię homm3, ale wiadomo, że mowa o grach mobilnych/przeglądarkowych

skoro pozostałe tego typu produkty też mają pewnego rodzaju monetyzacje to niewiele możemy poradzić, tak to idzie

ostatnio uczestniczyłem w ciekawej debacie online na temat monetyzacji gier - oj są różne ciekawe teorie
No, w grach mobilnych / przeglądarkowych zasadniczo musi być monetyzacja. Opłaty w sklepach (mobilki), które ponoszą producenci za wystawienie swojej apki, opłaty za serwery, marketing, dalszy rozwój gry etc. To wszystko musi się jakoś kręcić, jeżeli gra ma być darmowa do pobrania. Przy okazji trzeba też zarobić, aby udziałowcy mogli cieszyć się odpowiednimi zyskami i nie zabrali swoich pieniążków w inne miejsce. I niestety to ostatnie najczęściej jest najprawdziwszą teorią, bo większość udziałowców chce mieć jak największe (a najlepiej i jak najszybciej) zyski z włożonej kasy.
 

deliryk

Wicehrabia
udziałowcy dawno na tej grze zarobili

liczyłem z kumplami (siedzą w tym biznesie) ile ostatnio kosztuje utrzymanie takiej gry - pomijając promocję w sieci to taka gra zarabia majątek, na czysto

ciekawe tylko kiedy wprowadzą nowe światy, bo aż dziwne, że jesteśmy tak w tyle za innymi państwami
 

Dixaroc

Baron
udziałowcy dawno na tej grze zarobili
Ha! Hahahaha! BUAHAHAHAHAHA!

Wybacz, ale to tak nie działa. Włozyłeś x kasy w dany biznes. Biznes się rozrósł i przez 2 lata zarobiłeś x. Przez kolejne 2 lata zarobiłeś dodatkowe 750% x. I tak trzymasz kasę, dopóki z roku na rok to się powiększa. Przestaje, albo zaczyna spadać? Pozbywasz się i odzyskujesz tyle kasy, ile możesz i ładujesz w coś nowego. Tak mniej więcej działa większość rynku. Nigdy nie ma czegoś takiego, jak wystarczająco dużo zysków.
 

deliryk

Wicehrabia
może masz racje
podejście biznesowe kiedy warto sprzedawać udziały to inna sprawa
ja po prostu napisałem, że dawno na tej grze zarobili :) a nie czy warto trzymać udziały czy nie
 

Marillion73

Szlachcic zagrodowy
Ukończylem właśnie 40 zadanie za które są 2 złote bilety. Problem w tym, że ich... nie mam. Co jest grane?
 

deliryk

Wicehrabia
walić do supportu a nie na forum :) tam masz chociaż oficjalny wątek założony i czekasz na odpowiedź
 

bambik2023

Szlachcic zagrodowy
A ta dodatkowa linia zadań, gdzie można było wygrać jakieś "bagienko" czy coś w tym stylu, to rozumiem, że to takie chwilowe było ? Na dwa dni i pozamiatane ? Bo widzę, że już nie ma tej dodatkowej linii zadań...
 
A ta dodatkowa linia zadań, gdzie można było wygrać jakieś "bagienko" czy coś w tym stylu, to rozumiem, że to takie chwilowe było ? Na dwa dni i pozamiatane ? Bo widzę, że już nie ma tej dodatkowej linii zadań...
"Podczas tegorocznego eventu Wildlife będziecie mieć także szansę wzięcia udziału w trzech dodatkowych miniwyzwaniach w trakcie całego eventu. Będziecie mogli wygrać w nich premie, monety i (złote) bilety, które będziecie mogli wykorzystać podczas eventu!"
 
Do góry