Wersja 1.154 - komentarze

DeletedUser19613

Guest
Nie rozumiem powodów wykastrowania Virgo.
Najpierw dajecie 2 perły by po chwili sie okazało ze jedna z nich to śmieć.
Virgo mogło przeszkadzać tylko znudzonym koksom napadającym na słabszych.
Słabemu to raczej obojetne czy dostał gonga z Virgo czy byl rozjechany np smiglowcami.
Virgo po zainwestowaniu w nie mogło dać słabszemu szanse na odpowiedz mocniejszemu.
cóż, mogło...
 

DeletedUser11629

Guest
A ja te fragmenty , jeśli dostanę za ukończenie 2 wiosek (grubo po 3 tygodniach) oddam potrzebującym . Mam je głęboko w ... nosie i nie potrzebuję ich . Robie te wioski bez pośpiechu , juz dawno mam zamkniętą skrzynie brązową - chcę ukończyć bo mi zależy na pięknym drzewku 9 lvl i kruczoczarnej ambasadorce by zasiliła mój ratusz . Więc - można oddać to ?
Tak, jest taki magiczny przycisk, oddający te fragmenty do recyclingu. Tylko wiesz, jak przerobią na następne ulepszenia do wież zwycięstwa, to nie będzie fajne, więc może jednak im nie oddawaj. Oni są kompletnie nieodpowiedzialni...
 

MarianOkrk

Szlachcic
Dostosowaliśmy ostatnie zadanie w kulturowej osadzie Wikingów, aby wymagała zebrania wszystkich towarów dla danej kultury, a także miedzianych monet.
Czy dobrze rozumiem, że ta zmiana oznacza zdobycie określonej ilości wszystkich towarów?

Wykastrowanie Virgo sprawia, że stawianie pereł z nowej epoki nie ma sensu. Ta perła dawała słabszym cień szansy na rewanż. Skoro już konieczny był balans to lepszym rozwiązaniem byłoby obcięcie o połowę szansy na bonus w walkach PvP.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20205

Guest
Pytanie zasadnicze - gdybyś wiedział na początku, że w czerwcu zostaną wprowadzone takie zmiany, to przez te 6 miesięcy byś zrezygnował z kończenia Osady Wikingów, czy mimo wszystko byś je robił, bo i tak lepiej otrzymywać wcześniej profity, niż niewiele większe dużo później?
Gdybym wiedział, to przez te 5 miesięcy (5, bo wikingowie wystartowali na początku stycznia) brałbym po 25 PR i dopiero od dzisiaj bym kończył wioski. A tak zostałem wydymany. Jestem w połowie 17 wioski, którą zacząłem po to, żeby mieć drugi kamyk na 5 poziomie, a później chciałem brać 25 PR i mieć wikingów z głowy. Jak ktoś do tej pory brał 25 PR co drugi dzień, teraz zacznie kończyć wioski to za 5 miesięcy będzie w lepszej sytuacji ode mnie (będzie do przodu o te PR, które się nachapał i będzie do przodu o te puzzle, które zbierze kończąc 15 wiosek). Sytuację mogłoby poprawić polepszenie nagrody za 16 wioskę i następne. Ze wszystkich zadań otrzymuje się 35 PR, do tego 50 PR za ukończenie, razem 85 PR. Słabo, biorąc pod uwagę to, że trzeba się nieźle napracować, żeby zrobić wioskę w 7-8 dni. I bardzo słabo w porównaniu do 25 PR wygrywanych w zasadzie bez wysiłku w niecałe 2 dni. Słabo biorąc pod uwagę to, że jak ktoś skończył wioskę 17 razy to już rzyga tymi wikingami, bo są zwyczajnie nudni. Z tego też powodu tylko najwytrwalsi z wytrwałych będą kontynuować robienie wiosek dla puzzli i tych kilkudziesięciu PR na tydzień.

Zmiany w balansie nie wynikają z błędu gry, ani deweloperów, a jedynie są odpowiedzią na opinie i zachowania Graczy względem Osad Kulturowych Wikingów. Ponieważ poprzednie ilości fragmentów Wielkiego Kamienia Runicznego były właściwe, nie należy się z powodu tej zmiany żadna rekompensata dla tych, co kończyli wcześniej Osadę Wikingów. Natomiast chcąc podziękować tym, którzy kończyli Osadę Wikingów, została podjęta decyzja by ich wysiłki zostały dodatkowo nagrodzone.
To się uśmiałem! :D Nie ma to jak potrafić przyznać się do błędu. Brzmi to jak propaganda obecnego rządu - cokolwiek im się nie uda, za każdym razem gdy zostaną wydymani przez obce państwo, trąbią, że to jest sukces!

----

I choć wiem, że wszystko, co robią twórcy gry jest właściwe (to jest dogmat), to jednak zapytam.
Rozumiem, że ulepszenie drzewka i zwiększenie liczby fragmentów za wioskę wiąże się z tym, że (zbyt) mało graczy podjęło wysiłek robienia tych cholernie nudnych wikingów i teraz chcecie zmobilizować część tych graczy, którzy dotąd tego wysiłku nie podejmowali. Ale o tym, że gracze biorą 25 PR bez wysiłku co drugi dzień wiadomo było od stycznia - ta furtka została bardzo szybko zauważona. Dlaczego zmiany przychodzą dopiero teraz?

No i zasadnicze pytanie - dlaczego nie zaprojektowano/zmieniono wikingów tak, żeby nie byli cierniem w tyłku, tylko czymś ciekawym i nowym? Nie przyjmuję odpowiedzi w rodzaju "wikingowie zostali zaprojektowani właściwie, to gracze są głupi bo się nie poznali na tym genialnym elemencie gry".
 

Von Grun

Wicehrabia
Na C robię wioskę z nudów, zajmuje mi to 2-3 tygodnie w zależności od chęci, a że to cholernie nudne to często chęci brak. Na B robię dla 25 pr co 2 dni. Co ta zmiana oznacza dla mnie? Ostatnie zadanie będzie nie do ukończenia, więc na C raczej sobie podaruję, na B oleje na 100%. Jeżeli takie zmiany miały zachęcić graczy do robienia osady to chyba nie wypali. ;)
 

bartekmod

Książę
Na razie to zamuliliście grę... (chociaż teoretycznie aktualizacja jeszcze nie wgrana wg ekranu ładowania poprzednia wersja wciąż jest)
niezłe osiągnięcie
 

DeletedUser21158

Guest
To ja proszę o zwrot 8000pr które zainwestowałem w virgo
gdybym wiedział ze po niecałym miesiącu tak się zmieni nie wydał bym ani jednego pr na ta perle bo będzie bezużyteczna dla większości graczy jak space needel czy koloseum wyrocznia i noterdame kolejny badziew

w pierwsze dni plany chodziły nawet po 100pr za sztukę
na postawienie 30lv wydałem łącznie ok 8000pr a co dopiero jak niektórzy mają >50lv
chętnie ta perłę usunę wraz z wszystkimi planami za zwrot pr
za pr które wbiłem w swoje virgo i innych graczy
nawet medale mogę oddać

taka zmiana w trakcie gry to dymanie swoich klientów
o ile top gracze mogą sobie pozwolić na stratę marnych 8000pr to dla mnie jest to miesiąc zbierania i ciułania
czy jest w planach jakaś rekompensata za tak poważną zmianę?

gdybym wiedział wolał bym postawić tropiciela choć i ta perła jest beznadziejna

virgo było rozwiązaniem problemu wrzucania wszystkich graczy do jednego worka sąsiadów
sąsiadami byli gracze co mieli 100mln punktów i ci co mieli mniej niż 3mln bo liczona jest ilość odkrytych technologii
wiec gracze których niema jak ruszyć i pokonać ich obrony, łupili sobie jak chcieli wszystkich
virgo dawało cień szansy na jakikolwiek odwet

lepszym pomysłem było by dodanie np 2giego bonusu do terakotowej armii X% który rozpoczęta walkę automatycznie by kończył remisem (walka niebyła by liczona na + lub - do zadań typu wygraj X bitw jedna po drugiej) i nie dawał by możliwości plądrowania


wiem że to nie wina polskiego serwera ale moglibyście w tej sprawie zabrać jakiś głos
 

DeletedUser20713

Guest
No właśnie, virgo w pvp byłaby zwyczajnie nie fair, ktoś sobie budował obronę przez długie miesiące żeby przynajmniej co słabsi gracze się o nią rozbijali, a virgo przy odrobinie szczęścia niwelowało całą tą pracę, a o ile dobrze pamiętam to zmiana ta była zapowiedziana całe tygodnie temu więc nie ma tu żadnego dymania.
 

ZjemCię

Wójt
o ile dobrze pamiętam to zmiana ta była zapowiedziana całe tygodnie temu więc nie ma tu żadnego dymania.
A i owszem jest :) Bo ta zmiana została zapowiedziana, ale w zeszłym tygodniu i to na serwerze testowym. W naszej wersji językowej natomiast w poniedziałek - i to nasza wersja językowa nas interesuje jeśli chodzi o takie ogłoszenia.
 

hddk

Hrabia
Na Becie to było zapowiedziane (a przynajmniej ogłoszony zamiar) w połowie maja, zanim EK:M weszła na krajowe serwery. Nie fair było to, że nie potwierdzili zmiany przed nową epoką, choć ludzie dopytywali, a na pewno decyzja na ten moment była już podjęta. Na angielskim serwerze CM-ka przynajmniej dopisała to od siebie w ogłoszeniu :)

Tutaj na forum było wielokrotnie pisane o Virgo, więc warto od czasu do czasu zajrzeć :) Niestety FoE to taka gra, że jak ktoś tylko sobie ot tak gra i nie postara się o więcej info, to potem go takie kwiatki zaskakują :) Podejrzewam, że kwik to się zacznie dopiero po aktualce, bo ogłoszeń i tak większość pewnie nie czyta :)
 

ZjemCię

Wójt
Na Becie to było zapowiedziane (a przynajmniej ogłoszony zamiar) w połowie maja,
Wiem o tym - o ostrzegałem wielu graczy przed stawianiem virgo, ale zapowiedziane zostało to w zeszłym tygodniu i to na forum bety a u nas w poniedziałek. Jaja sobie robią i tyle myśląc że każdy powinien śledzić inne gry (bo inny serwer to w zasadzie inna gra)
Podejrzewam, że kwik to się zacznie dopiero po aktualce, bo ogłoszeń i tak większość pewnie nie czyta
Pewnie masz rację.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Co za cudowny widok:
upload_2019-6-12_13-22-37.png

To jest bezdyskusyjne, że taki komunikat powinien być w nieznikającej wiadomości, opisie w perle, na stronie głównej gry we wszystkich kanałach telewizji i w radiu.., przesłany SMS-em, mailem i listem poleconym za zwrotnym poświadczeniem odbioru. Wszyscy co postawili ten badziew powinni ich pozwać.
:)

gdybym wiedział ze po niecałym miesiącu tak się zmieni nie wydał bym ani jednego pr na ta perle bo będzie bezużyteczna dla większości graczy jak space needel czy koloseum wyrocznia i noterdame kolejny badziew

Już w drugim poście dyskusji przed wejściem ery marsa jest taka informacja - 24 maja tego roku:
upload_2019-6-12_12-53-47.png

Nie należy uważać tej zmiany za niekorzystną, dzięki temu szanse nie będą marnowane bezsensownie na PvP a wykorzystywane na..., no właśnie na co to komu?
 
Ostatnia edycja:

Enkidu

Rycerz
Dziękuję za zmianę ostatniego zadania w wikingach w momencie, w którym jestem na ukończeniu wioski i planowałem ją czasowo tak, aby się zmieścić z ostatnim zadaniem w momencie jej postawienia. Obecnie aktywne wioski powinny "dojechać" do końca na "starych" zasadach.
[edit]
skoro ubiliście Virgo na PvP, to jeżeli chcecie, aby ta perła w ogóle istniała - zróbcie ją na innych zasadach, bez limitu - w GvG. Na przykład niech zabiera losowo 1-3 kratki armii obronnej ( z rosnącym prawdopodobieństwem zbicia większej ilości kratek na starcie przy wyższych poziomach).
 

DeletedUser21158

Guest
Co za cudowny widok:
View attachment 3978

...na stronie głównej gry we wszystkich kanałach telewizji i w radiu.., przesłany SMS-em, mailem i listem poleconym za zwrotnym poświadczeniem odbioru. ...



Już w drugim poście dyskusji przed wejściem ery marsa jest taka informacja - 24 maja tego roku:
View attachment 3976

tak tylko forum nie jest obowiązkowe, taka informacja powinna byc łatwo dostepna a nie na dodatkowych stronach gdzies niewiadomo gdzie
tak jak piszesz powinna notka być doklejona do perły że pvp jest do okreslonego czasu
nawet na forum w opisówce nowej epoki niema jeszcze o tym wzmianki wzmianki
Ta Perła Architektury ma zdolność „Wystrzelenie pocisku”, która daje szansę zabicia połowy wszystkich wrogich jednostek na początku bitwy. Dodatkowo budynek produkuje monety.
 

DeletedUser21933

Guest
Virgo po kastracji, jak dla mnie straciło sens. Może gdyby jeszcze jego działanie było czasowe? Np po zbiorach działa 30 minut, może byłoby cos warte. W wyprawach i na gvg radze sobie bez virgo do tej pory i nie widze potrzeby dalszego go trzymania w tej sytuacji. Szkoda jedynie wydanych pr.
Tylko teraz się zastanawiam, czy Inno kolejny raz czegos nie zmieni. Jesli zmienili raz, to moga znowu. Postoi to w koncie i poczeka troche. Bo jeśli skasuje a oni zmienią coś znowu to zostanę wydymany kolejny raz :)
Jesli dobrze rozumiem, to zmieniono puzle z 9 na 15 fragmentów. Czyli 6 wiecej. To czemu jako rekompensate dostaję zaledwie 45 sztuk? Robię 1 raz zadanie za 50 pr czyli to jest 17 czy 18 budowa. Czyli powinno byc ilość ukonczonych wiosek razy te 6 puzli a nie mniej.
Troche te wszystkie zmiany zniechecaja do gry :(

Sprawdziłem, to moja 16 budowa. czyli za 15 powinno byc razy 6 a nie 3.
To jest promocja tych, co zdobywali pr a teraz zaczną dopiero budowę. Wyjda na tym duzo lepiej :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19595

Guest
1. Dostają coś za darmo.
Jak za darmo ? Dymałem dnie i nocki, żeby wyrobić się w czasie i zdobyć 9 fragmentów. Zapracowałem na te fragmenty a teraz inni za tą samą pracę dostanę ponad 50% więcej. Żądamy sprawiedliwego traktowania a nie łaski twórców. Najgorsze jest to, że nie umiecie się przyznać do błędu i powiedzieć , że cała ta koncepcja wioski od początku była kulawa i źle skalkulowana. Robicie zmiany w trakcie i jeszcze wmawiacie nam, że skoro graliśmy wcześniej to powinniśmy się cieszyć że coś ugraliśmy, chociaż włożyliśmy w to dużo więcej wysiłku niż Ci co zaczną robić po nas a do tej pory traktowali wioskę jako generator PR.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dymałem dnie i nocki, żeby wyrobić się w czasie i zdobyć 9 fragmentów. Zapracowałem na te fragmenty a teraz inni za tą samą pracę dostanę ponad 50% więcej. Żądamy sprawiedliwego traktowania a nie łaski twórców. Najgorsze jest to, że nie umiecie się przyznać do błędu i powiedzieć , że cała ta koncepcja wioski od początku była kulawa i źle skalkulowana. Robicie zmiany w trakcie i jeszcze udajecie, że to dla naszego dobra.
Ty też dostałeś dodatkowe fragmenty :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
W tej chwili za zrobienie wioski w najkrótszym czasie otrzymuje się 15 fragmentów. Jaka jest różnica w ilości? Niestety, nie zapisałam "przychodu". Ze stanu kamienia i fragmentów w inwentarzu wynika, że za dotychczasowe wioski dostałam w sumie 75 fragmentów.
 

DeletedUser222

Guest
Teraz jest 15. Dla graczy, którzy ukończyli osady, jest 9+3=12. Czyli jesteśmy 3 fragmenty w plecy za każdą osadę.
 

DeletedUser19595

Guest
W tej chwili za zrobienie wioski w najkrótszym czasie otrzymuje się 15 fragmentów. Jaka jest różnica w ilości? Niestety, nie zapisałam "przychodu". Ze stanu kamienia i fragmentów w inwentarzu wynika, że za dotychczasowe wioski dostałam w sumie 75 fragmentów.
Wcześniej dostawałaś 9 (6+2+1).

Wrzuciłem temat BONUSÓW PROCENTOWYCH do działu pomysłów. Dotyczy on min Emisariuszy z Osad. Zapraszam do zapoznania się z pomysłem na zmianę systemu wynagradzania za włożony trud w ich zdobycie. Obecne 1PR, 2 towary, czy parę medali jest po prostu śmieszne.
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/bonus-procentowy.16982/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16711

Guest
Nad kamieniami dyskutujecie a zmiana ostatniego zadania powoduje wydłużenie czasu zakończenia wioski o 9 godzin - czyli zazwyczaj tyle wystarczy żeby się nie załapać na zakończenie w 8 dni ;>
 
Do góry