Wersja 1.154 - komentarze

ZjemCię

Wójt
Jeżeli nie wpadniecie na pomysł, że jednak 3 fragmenty kamienia runicznego za każdą ukończoną wioskę to jest za mało jako rekompensata za zmiany które wprowadzacie w rozgrywce gasząc ducha rywalizacji i gry fair-play zamiast 6 fragmentów jak by to wynikało z różnicy która jest spowodowana zmianami oficjalnie oznajmiam że kończę grę. :)

Koniec z wykorzystywaniem swoich własnych klientów!!!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20535

Guest
fakt to jest delikatnie mówiąc nie fair, że będziemy mieć mniej fragmentów niż Ci co zaczną później,
jak już Ygddrasil będzie miał 30%
 

ZjemCię

Wójt
Zdaje się, że oni nigdy nie mają dość :) nie darmo niemieckie wygibasy na golasa cieszą się nieprzemijającą sławą w pewnych kręgach... :D
Ale ja mam dosyć i nie muszę tu siedzieć ani w to grać :) Od ubytku jednej osoby też nie zbiednieją, a ja będę mieć więcej czasu na inne aktywności :)
 

DeletedUser11629

Guest
Ale ja mam dosyć i nie muszę tu siedzieć ani w to grać :) Od ubytku jednej osoby też nie zbiednieją, a ja będę mieć więcej czasu na inne aktywności :)
Luz, jasne, ja też bym przestała w to grać, ale jestem strasznie ciekawa, jaki jeszcze szajs wprowadzą do gry po ulepszeniach wieży zwycięstwa... :D Chociaż Virgo ma szansę się wysunąć na prowadzenie w tej konkurencji - gdyby nie to, że plany tego badziewia nie są nagrodą dzienną w eventach.
 

ZjemCię

Wójt
fakt to jest delikatnie mówiąc nie fair, że będziemy mieć mniej fragmentów niż Ci co zaczną później,
jak już Ygddrasil będzie miał 30%
Raz że zaczną później dwa że będzie też sporo osób które dopiero teraz zaczną bo uznają że im się opłaci teraz a wcześniej tylko robili pętle po 25pr i kończyli wioski. Ci którzy robili najpierw wioski a teraz mieli ochotę dofarmić sobie po 25pr też takiej możliwości mieć nie będą. Wydymani podwójnie.

Swoja drogą marketing mają jak u tych od pogryzionych jabłek - jak ktoś kupił od razu to spoko, fajny wierny klient - teraz zrobimy promo i za tyle samo damy więcej żeby więcej kupiło.
 

DeletedUser20713

Guest
Trochę przesadzacie z tymi fragmentami, nikt nie będzie miał ich mniej, przecież ich nie zabierają tylko dają dodatkowe.
Ponadto jak np. kupisz sobie grę w sklepie na premierze, a potem przyjdziesz następnego tygodnia i zobaczysz promocję 50% i jeszcze 2 gry w cenie 1 to nie będziesz marudzić "ale jakie to jest nie fair, ja zapłaciłem jak za dwie, a dostałem tylko jedną" tyko najwyżej pomyślisz sobie "jaki głupi byłem, że nie poczekałem chwilę na promocję".
Nikt nie został wydymany po prostu zostało to bardziej wyważone, a jeżeli chodzi o fragmenty, które dostanie się za każdą ukończoną wioskę to raczej powód do radości niż marudzenia, mogliby równie dobrze nic nie dać i mieć w tym rację, a danie każdemu tyle ile "zasługuje" mogłoby być trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania.
Swoją drogą to w sumie można było się domyślić, że możliwość farmienia pr'ów prędzej czy później zniknie (wiem, brzmi trochę jak typowy polak po szkodzie xd)

PS. marketing to tak chyba zawsze działa, najpierw wysoka cena, a chwilę potem promocje
 

DeletedUser20535

Guest
Blucian masz trochę racji, ale jednocześnie szkoda, że nie ma nagrody za zrobienie osady na początku, zamiast robienia tych 5ciu zadań

ja i tak, będę robić całą osadę chce zastąpić świątynie kamieniami

może przy następnej osadzie kulurowej pomyślą o tym od początku ....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ZjemCię

Wójt
Trochę przesadzacie z tymi fragmentami, nikt nie będzie miał ich mniej, przecież ich nie zabierają tylko dają dodatkowe.
Mogę zapytać ile zrobiłeś pełnych wiosek i ile razy zrobiłeś to w pierwszym czasie?
Zdajesz sobie sprawę z tego że Ci którzy byli ambitni po zrobieniu 15/17 wiosek żeby mieć tyle co gracze zachęceni obecną sytuacją do robienia będą musieli przechodzić kolejny raz wioski by otrzymać to samo? Ergo zostali wydymani na czasie.

Rozumiem błędy i nie dokońca przemyślane decyzje jak np sytuacja z TA gdzie po wprowadzeniu podnieśli po 4% ilość pr. Zdaża się, ale to miało miejsce niemal natychmiast a nie po ponad pięciu miesiącach od wprowadzenia. Tutaj zmiana ewidentnie godzi w zasady gry fair-play, a rekompensata zabawnie niezbalansowana.
Co, za dodatkowe 3 fragmenty "od wioski" INNO musiało by zapłacić jakiś podatek czy zamówić większa partię od importera?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20535

Guest
chociaż jak tak się zastanowić, jak trzeba będzie czekać 4h na budynek to czas zrobienia 15stu znacznie się wydłuży, wiec chyba tu ta nagroda :p
 

DeletedUser20713

Guest
Cóż, zrobiłem zaledwie 9 pełnych, i choć ostatnie sobie trochę odpuściłem to nie jest tak, że nigdy nie starałem się ich zrobić jak najszybciej, po prostu mi to nie wychodziło.
Nie nazwałbym tego rekompensatą szczerze mówiąc, ale w sumie jak się jeszcze raz temu przyjrzałem to przecież dostajesz właśnie, dokładnie tyle więcej fragmentów ile dodatkowo byś dostał za ukończenie osady w najlepszym czasie, więc na tej płaszczyźnie nie ma o co się spinać, fakt że ci co nie robili na czas też dostają tyle samo, ale jednak mniej bo zrobili mniej wiosek i wychodzi na to, że nic nie musisz powtarzać żeby otrzymać to samo, bo już masz więcej :p.

PS. te 4h to maksymalny czas budowy, co znaczy najprawdopodobniej po prostu krótszy czas budowy wierzby, domu klanu i sali miodowej, czyli budynków, o które nikt i tak nie dbał, a w następnej też mam nadzieję, że o tym pomyślą, ale wydaje mi się, że tak, już na wątku "co w trawie piszczy" ktoś pokazywał jakąś nową mechanikę związaną z wioskami więc pewnie będzie wyglądać to lepiej.
 

DeletedUser16874

Guest
Ogólnie popieram zmiany dotyczące osad. Chciałem tylko zapytać, a czy te żałosne 50 pr za skończenie 16. i kolejnych wiosek Was nie razi? Moim zdaniem co najmniej 100 pr byłoby adekwatne do wysiłku włożonego w budowę.
 

ZjemCię

Wójt
Nie nazwałbym tego rekompensatą szczerze mówiąc, ale w sumie jak się jeszcze raz temu przyjrzałem to przecież dostajesz właśnie, dokładnie tyle więcej fragmentów ile dodatkowo byś dostał za ukończenie osady w najlepszym czasie, więc na tej płaszczyźnie nie ma o co się spinać, fakt że ci co nie robili na czas też dostają tyle samo, ale jednak mniej bo zrobili mniej wiosek i wychodzi na to, że nic nie musisz powtarzać żeby otrzymać to samo, bo już masz więcej.
Możesz mi powiedzieć jak to policzyłeś i od kiedy taka matematyka obowiązuje?
6+2+1 = 9
9+4+2 = 15

15-9 = 6
6 to nie 3.


Ci którzy zrobili 15 wiosek po "wyrównaniu" żeby dostać to co inni będą musieli zrobić kolejne dodatkowe 3 wioski. Ci którzy zrobili 17 żeby miec 2x5lvl muszą zrobić dodatkowe 2 czyli łącznie więcej o 4.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Koniec z wykorzystywaniem swoich własnych klientów!!!

Równie dobrze nikt nie musiałby otrzymywać żadnych dodatków. To, że ktoś ukończył 7, 10, czy 20 Osad Kulturowych Wikingów, daje mu dodatkowe 3 fragmenty Wielkiego kamienia runicznego za każde ukończenie Osady Wikingów. Ten, który nie ukończył do tej pory żadnej, nie dostanie ani jednego. Po wprowadzeniu zmian w lepszej pozycji startowej są Gracze, którzy ukończyli ich więcej, bo:
1. Dostają coś za darmo.
2. Teoretycznie krócej będzie trwać rozbudowa przez nich Osady Wikingów, dzięki większej premii do zwiększonej produkcji, zatem teoretycznie szybciej będą zdobywać kolejne fragmenty - tym razem w większej ich liczbie.
3. Jeśli ktoś nie dał rady do tej pory wyrobić się w czasie, ale ukończył kilka razy Osadę Wikingów, wciąż dostanie 3 fragmenty Wielkiego kamienia runicznego - czyli i tak będzie na plusie.

Ci którzy zrobili 15 wiosek po "wyrównaniu" żeby dostać to co inni będą musieli zrobić kolejne dodatkowe 3 wioski. Ci którzy zrobili 17 żeby miec 2x5lvl muszą zrobić dodatkowe 2 czyli łącznie więcej o 4.

Zahaczyłem o to powyżej, ale powtórzę - i tak szybciej je zdobędą od pozostałych (chyba że nie będzie im się chciało robić - ale to już ich wybór).
Pytanie zasadnicze - gdybyś wiedział na początku, że w czerwcu zostaną wprowadzone takie zmiany, to przez te 6 miesięcy byś zrezygnował z kończenia Osady Wikingów, czy mimo wszystko byś je robił, bo i tak lepiej otrzymywać wcześniej profity, niż niewiele większe dużo później?
 

DeletedUser775

Guest
Zahaczyłem o to powyżej, ale powtórzę - i tak szybciej je zdobędą od pozostałych (chyba że nie będzie im się chciało robić - ale to już ich wybór).
Pytanie zasadnicze - gdybyś wiedział na początku, że w czerwcu zostaną wprowadzone takie zmiany, to przez te 6 miesięcy byś zrezygnował z kończenia Osady Wikingów, czy mimo wszystko byś je robił, bo i tak lepiej otrzymywać wcześniej profity, niż niewiele większe dużo później?

Zgadzam się i dodam, że FOE to taki sklep w którym za swój czas kupujesz usługę "rozrywkę". Ceny codziennie mogą się zmieniać, a jak komuś za drogo to może iść do innego sklepu.
 

ZjemCię

Wójt
1. Dostają coś za darmo.
Ale czemu nie tyle ile dostają inni?
2. Teoretycznie krócej będzie trwać rozbudowa przez nich Osady Wikingów, dzięki większej premii do zwiększonej produkcji, zatem teoretycznie szybciej będą zdobywać kolejne fragmenty - tym razem w większej ich liczbie.
No właśnie. MUSZĄ ZROBIĆ - kolejny raz/kilka razy, jeśli chcą mieć to samo - czyli wyrównanie jest po ich stronie :)
I teoretycznie szybciej skończą tylko dodatkowe wioski, ale praktycznie stracą więcej czasu :)
Jeśli ktoś nie dał rady do tej pory wyrobić się w czasie, ale ukończył kilka razy Osadę Wikingów, wciąż dostanie 3 fragmenty Wielkiego kamienia runicznego - czyli i tak będzie na plusie.
Tak bywa i nie widzę w tym nic dziwnego - wprowadziliście do gry rzeczy po czym okazało się że niewielu ją robi więc ją usprawniacie. To Wasz błąd niedoszacowanie nagród. Jeśli ktoś nie skończył osady w 1 czasie ale ją robił no to dostanie nagrodę i nie przeszkadza mi to. Wy płacićie za błędy - i to rzeczami które nic nie kosztują.

Swoją drogą, Jeśli ktoś ma w mieście 1x5 lvl i 1x4 to jak sądzisz w jakim czasie ukończył? Sprawa z tą rekompensatą wygląda tak że nie potraficie ustalić kto w jakim czasie to zrobił bo logi nie sięgają tak daleko :) I tylko i wyłącznie dlatego zdecydowaliście się na taki krok.
Zahaczyłem o to powyżej, ale powtórzę - i tak szybciej je zdobędą od pozostałych
Nie, nie zdobędą ich szybciej. Bo będą musieli zrobić dodatkowe wioski. Będą mieć je wcześniej bo wcześniej zaczęli i mają 15 wiosek z głowy ale żeby zdobyć resztę muszą zrobić kolejne. Wcześniej nie oznacza szybciej bo niby w jaki sposób chcesz zrobić szybciej 19 wiosek niż 15?
gdybyś wiedział na początku, że w czerwcu zostaną wprowadzone takie zmiany, to przez te 6 miesięcy byś zrezygnował z kończenia Osady Wikingów, czy mimo wszystko byś je robił, bo i tak lepiej otrzymywać wcześniej profity, niż niewiele większe dużo później?
Tak - nie robił bym tego. Zajął bym się jak inni robieniem "pętli" po 25pr co 30h i przez te 5 miesięcy miał te pr.
 
Ostatnia edycja:

ZjemCię

Wójt
Piękne w tym wszystkim jest, iż nie muszą. Ktoś przystawia Ci pistolet do głowy i każe to robić? Dostajecie coś za darmo, i jeszcze marudzenie że mało. Moim zdaniem, powinno się wycofać te dodatkowe fragmenty, i wtedy byłoby świetnie.
Cytuj wszystko kolego a nie wyrywasz z kontekstu, bo to jest tylko fragment zdania złożonego warunkowego ;) Nie baw się w tanią propagandę
MUSZĄ ZROBIĆ - kolejny raz/kilka razy, jeśli chcą mieć to samo - czyli wyrównanie jest po ich stronie
Tak się to robi. I zadam to samo pytanie co i wyżej - ile masz wiosek skończonych w pierwszym czasie?
;)
 
Żadnej nie mam ukończonej o czasie, bo NIE MUSZĘ i NIE CHCE. Widzisz kolego różnicę? Nie spinam się i jestem z tego powodu zadowolony :) Gram dla rozrywki, nie dla orki, więc nie posiadanie kamienia runicznego nie jest dla mnie żadnym problemem. Dziwię się że Ci co mają już fragmenty kamienia i dostaną tych fragmentów jeszcze więcej, płaczą, ale cóż zrobić, na pewne dolegliwości nie ma rady.
Jestem przeciwny rozdawaniu dodatkowych fragmentów, i nie podoba mi się ta aktualizacja, bo znów tylko same żale się wylewają jakie to Inno złe bo ośmiela się coś dać za darmo i tak mało.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Zacząłem dyskusję z dobrej strony, jednak widzę, że powinienem bardziej rozbudować to stwierdzenie.
Równie dobrze nikt nie musiałby otrzymywać żadnych dodatków.
Zmiany w balansie nie wynikają z błędu gry, ani deweloperów, a jedynie są odpowiedzią na opinie i zachowania Graczy względem Osad Kulturowych Wikingów. Ponieważ poprzednie ilości fragmentów Wielkiego Kamienia Runicznego były właściwe, nie należy się z powodu tej zmiany żadna rekompensata dla tych, co kończyli wcześniej Osadę Wikingów. Natomiast chcąc podziękować tym, którzy kończyli Osadę Wikingów, została podjęta decyzja by ich wysiłki zostały dodatkowo nagrodzone.

Ale czemu nie tyle ile dostają inni?

Inni (jeśli pod pojęciem "Inni" rozumieć tych, którzy nie ukończyli żadnej Osady Wikingów), nie dostają nic za darmo.

Nie, nie zdobędą ich szybciej. Bo będą musieli zrobić dodatkowe wioski. Będą mieć je wcześniej bo wcześniej zaczęli i mają 15 wiosek z głowy ale żeby zdobyć resztę muszą zrobić kolejne. Wcześniej nie oznacza szybciej bo niby w jaki sposób chcesz zrobić szybciej 19 wiosek niż 15?

Powinienem użyć słowa "wcześniej". Reszty zdania nie zmieniam - dalej są na uprzywilejowanej pozycji, bo Wielki Kamień Runiczny uzyskają wcześniej i szybciej będą zbierać kolejne jego fragmenty.
 

DeletedUser20713

Guest
Możesz mi powiedzieć jak to policzyłeś i od kiedy taka matematyka obowiązuje?
6+2+1 = 9
9+4+2 = 15

15-9 = 6
6 to nie 3.

Ci którzy zrobili 15 wiosek po "wyrównaniu" żeby dostać to co inni będą musieli zrobić kolejne dodatkowe 3 wioski. Ci którzy zrobili 17 żeby miec 2x5lvl muszą zrobić dodatkowe 2 czyli łącznie więcej o 4.

a nie dostajesz przypadkiem tylko pierwszej nagrody jeżeli ukończysz najszybciej czyli 6 fragmentów, a po aktualizacji 9, czyli o 3 więcej za wioskę?
 

ZjemCię

Wójt
Zmiany w balansie nie wynikają z błędu gry, ani deweloperów, a jedynie są odpowiedzią na opinie i zachowania Graczy względem Osad Kulturowych Wikingów.
Masz rację :) To nie jest błąd gry, ani developerów, tylko jak to wynika z tego co napisałeś niezadowolenia graczy na nagrody z Osad Kulturowych. Wiecie to, bo macie statystyki. Wtedy uznaliście że jest ok, jednak okazało się że niewielu graczy z tego korzysta mimo że poświęciliście masę środków na stworzenie tego elementu gry więc może nie przynieść to oczekiwanego zwrotu. Dobrze że próbujecie ratować tę sytuację :)
dalej są na uprzywilejowanej pozycji, bo Wielki Kamień Runiczny uzyskają wcześniej i szybciej będą zbierać kolejne jego fragmenty.
Otóż nie. Przywilej to jest coś nadanego z góry, niewynikające z mechaniki gry. Gracze którzy zrobili te 15 wiosek są w sytuacji na którą zapracowali. Tak samo jak gracze posiadający perły na 10 lvl względem tych graczy którzy ich nie posiadają. Nie jesteś uprzywilejowany względem innych tym że poczyniłeś więcej niż inni. Po prostu na to zapracowałeś. Na uprzywilejowanej sytuacji są natomiast Ci którzy teraz dopiero zaczną robić bo dostaną więcej za mniej poświęconego czasu. To jest przywilej wynikający ze zmian.


Nie chce mi się kłócić ani robić przepychanek w tym wątku, bo to i tak niczego nie zmieni.
Osoby które nie robiły wikingów nie mogą się postawić w sytuacji osób które je robiły więc te dyskusje też nie mają sensu.
Na Forum Bety był bałagan związany z tą "rekompensatą" i suport wie o tym doskonale. Wiedzą również że nie podoba się to w innych wersjach językowych. Suport zna sytuację, na pewno to obgadali "w centrali" i dostali oficjalne stanowisko gry do ogłoszenia. Być może nawet części się to nie podoba, ale muszą mówić to co muszą, a moje przekomarzanie się w takim wątku nie doprowadzi do zmiany stanowiska. Temat jest od wyrażenia opinii na temat tej zmiany którą i tak zdecydowali wprowadzić mimo sprzeciwu wielu graczy na serwerze testowym. Wyraziłem opinie, wyraziłem też stanowisko w tej sprawie i w razie braku oczekiwanych mam zamiar skorzystać z przysługującego mi prawa nie grania dalej w grę która nie spełnia moich oczekiwań i nie dotowania produktu który mi nie odpowiada.
Drogi Suporcie, masz oficjalne stanowisko co najmniej jednego gracza i jego decyzję. Wiecie już że co najmniej jeden gracz jest na tyle niezadowolony z wprowadzanych rozwiązań że postanowił zakończyć grę. Co z taką informacją zrobicie to Wasza sprawa, ale macie feedback o który prosiliście.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
A ja te fragmenty , jeśli dostanę za ukończenie 2 wiosek (grubo po 3 tygodniach) oddam potrzebującym . Mam je głęboko w ... nosie i nie potrzebuję ich . Robie te wioski bez pośpiechu , juz dawno mam zamkniętą skrzynie brązową - chcę ukończyć bo mi zależy na pięknym drzewku 9 lvl i kruczoczarnej ambasadorce by zasiliła mój ratusz . Więc - można oddać to ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry