Wersja 1.154 - komentarze

DeletedUser11629

Guest
I dlaczego gra nie chce się załadować na żadnej przeglądarce po tej aktualizacji?
 

Borisel

Hrabia
Dla ludzi , którzy faktycznie robią wioski dla kamienia ta zmiana jest bardzo uciążliwa - muszą zmienić strategię produkcji potrzebnych towarów by ukończyć wioskę w najszybszym czasie . Dla mnie na szczęscie ta zmiana nie wprowadza zamętu - po prostu będę potrzebował 8 h więcej na ukończenie wioski .
 

bartekmod

Książę
A to jak do ostatniej technologii brakuje mi jednego towaru sztuk 10 np, to trzeba w mieście posiadać 5 budynków towarowych (podwójny ten, którego mi brakuje do techa). Z podwójnego zbieramy do ostatniego techa, a w tym czasie pozostałe 4 już mają skończoną produkcję której po prostu nie zbieramy oczekując, by ostatnie zadanie się pojawiło.
 

-Destroyer-

Szlachcic
Dla niekapującego supportu co twierdzi że jest sprawiedliwie poprę to wyliczeniami.
Mam zrobione 12 osad i każdą robiłem 1-2 dni przed złotem. Dla uproszczenia przyjmijmy że są to pełne dni (pominę godziny)
Więc tak
1 osada 14 dni - 9 kawałków
2 osada 14 dni - 9 kawałków
3 osada 12 dni - 9 kawałków
4 osada 12 dni - 9 kawałków
5 osada 12 dni - 9 kawałków
6 osada 11 dni - 9 kawałków
7 osada 11 dni - 9 kawałków
8 osada 10 dni - 9 kawałków
9 osada 10 dni - 9 kawałków
10 osada 10 dni - 9 kawałków
11 osada 9 dni - 9 kawałków
12 osada 9 dni - 9 kawałków

RAZEM mamy 134 dni oraz 108 kawałków kamienia. Cały kamień na lvl 5 wymaga 75 kawałków więc mam 1 kamień lvl 5 oraz zostały mi 33 kawałki - mogę drugi kamień lvl2 i 3 zostaną. Aby wyrobić 2 kamienie muszę mieć 150 kawałków więc muszę zrobić aż 17 osad (16,66).

Weźmy teraz przykładową osobę co zrobi moje osady w tym samym czasie, ale po nowemu za 15 kawałków.
Ten sam czas. a posiada 180 kawałków kamienia już więc ma 2 kamienie lvl 5 oraz 1 kamień lvl 2. Już ma przewagę. Kończąc 15 osad będzie miała 3 pełne kamienie. Przy mojej ilości 17 osad posiadać będzie 3 pełne kamienie oraz 1 na lvlu 2. Już widać tą dysproporcję.

Teraz podliczmy waszą marną propozycję do graczy. Dodaliście mi 3 kawałki za każdą osadę więc mam 108+36= 144 kawałki.
Nadal nie mam 2 pełnych kamieni podczas gdy osoba po nowemu ma już częściowo rozwinięty trzeci kamień.

Biorąc pod uwagę to że docelowo chciałem mieć 2 kamienie muszę zrobić teraz jeszcze jedną osadę.
Przy 15 osadzie będę posiadał tylko 2 kamienie na lvlu 5 plus 3ci kamień na lvlu 2 i 9 kawałków zostanie, podczas gdy osoba po nowemu mieć będzie 3 kamienie pełne.

Dodatkowo wcześniej policzyłem czas. 134 dni... skoro co 2 dni pozwoliliście robic zadanie 25 pr w pętli to mamy tu 134/2*25= 1675 pr. My gracze którzy skończyli osady nie dostaniemy opcji 25 pr co dwa dni.

Tak więc jak już napisałem jest to jeden wielki wał, bo gracz podobnie starający się jak ja jest w plecy zarówno kamienie jaki masę pr. Zmiany zmianami ale takie rzeczy można było od razu zrobić a nie po 5 miesiącach jak większość kończy osady... Dodatkowo robicie sobie jaja zmieniając znów ostatnie zadanie. Komu zaś przeszkadzało to? zrobienie ostatniego zadania to jest kolejne minimum 8h w plecy...

Odniosę się także do zmian w Virgo. Gracze wydali się masę pr żeby postawić nową perłę, a wy sobie obcinacie jej najlepszą funkcję - walki na sąsiadach. To po co ta perła jest? Mapkę, GvG i Wyprawy to idzie zrobić i bez tego bo są słabe bonusy. Ale to na sąsiedztwie są obrony po 400, 800 i 1000% i to tam perła miała zastosowanie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20713

Guest
To prawda, że za zmiany zabrali się dosyć późno, jednakże faktem jest to, że:
1 - mogłeś nie dostać żadnych fragmentów, twórcy nie są winni żadnej rekompensaty tych zmian nawet jeżeli nowi mają lepiej.
2 - w sumie to robiłeś te wioski kiedy było łatwiej je ukończyć i to też powinieneś wziąć pod uwagę.
3 - to nie ty jesteś w plecy tylko nowi są do przodu jak już, jedno nie równa się drugiemu, a ty nic nie straciłeś tylko nowi zyskali.
4 - możliwość farmienia pr'ów przez powtarzanie wiosek była błędem, i choć zostało to poprawione bardzo późno nie możesz stwierdzić, że jesteś o te pr w plecy, to tak samo jakby np. był bug, że z jakiejś eventowej skrzynki dostajesz 2x więcej przedmiotów niż powinieneś, a po jego naprawie byś stwierdził, że jesteś x przedmiotów w tyle, bo nie otworzyłeś ich na czas, i że to jest nie fair.
5 - Nawet jeżeli dla znacznej większości graczy virgo w pve nie ma sensu, nie zmienia to faktu, że w pvp jest nie fair, a jak sąsiad może mieć duży bonus do obrony to ty tak samo możesz mieć duży bonus do ataku i nie ma powodu dla którego dodatkowe ułatwienie atakowania sąsiadów byłoby potrzebne.

Krótko mówiąc, somsiad może i ma lepiej, ale to nie powód do narzekania i marudzenia.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Po aktualizacji gra może potrzebować nieco więcej czasu, żeby się załadować, ale w dalszym ciągu powinno to być możliwe. Jeśli mimo odczekania dłuższej chwili gra się nie ładuje, możesz spróbować skorzystać ze skrótu "Ctrl+F5" lub ręcznie wyczyścić cache i ciasteczka i spróbować ponownie. Jeśli to nie pomoże: zgłoś się do supportu.
 

DeletedUser19595

Guest
To prawda, że za zmiany zabrali się dosyć późno, jednakże faktem jest to, że:
1 - mogłeś nie dostać żadnych fragmentów, twórcy nie są winni żadnej rekompensaty tych zmian nawet jeżeli nowi mają lepiej.
2 - w sumie to robiłeś te wioski kiedy było łatwiej je ukończyć i to też powinieneś wziąć pod uwagę.
3 - to nie ty jesteś w plecy tylko nowi są do przodu jak już, jedno nie równa się drugiemu, a ty nic nie straciłeś tylko nowi zyskali.
4 - możliwość farmienia pr'ów przez powtarzanie wiosek była błędem, i choć zostało to poprawione bardzo późno nie możesz stwierdzić, że jesteś o te pr w plecy, to tak samo jakby np. był bug, że z jakiejś eventowej skrzynki dostajesz 2x więcej przedmiotów niż powinieneś, a po jego naprawie byś stwierdził, że jesteś x przedmiotów w tyle, bo nie otworzyłeś ich na czas, i że to jest nie fair.
5 - Nawet jeżeli dla znacznej większości graczy virgo w pve nie ma sensu, nie zmienia to faktu, że w pvp jest nie fair, a jak sąsiad może mieć duży bonus do obrony to ty tak samo możesz mieć duży bonus do ataku i nie ma powodu dla którego dodatkowe ułatwienie atakowania sąsiadów byłoby potrzebne.

Krótko mówiąc, somsiad może i ma lepiej, ale to nie powód do narzekania i marudzenia.

Osada/y powstały jako swego rodzaju wyzwanie a nie element główny gry. Jeżeli do osiągnięcia celu jedni muszą wykonać n zadań a po jakimś czasie inni n minus m to jest to niesprawiedliwe i wymaga korekty dla tych pierwszych w pełnym zakresie a nie łaski twórców. Zmiany mogą sobie wprowadzać w nowych osadach a nie tych , które są w trakcie wykonywania.
 

DeletedUser20713

Guest
Wyzwanie czy nie to nie ma większego znaczenia.
Do osiągnięcia głównego celu to teraz jest więcej zadań niż wcześniej, to co się zmieniło teoretycznie na minus dla was to większa nagroda w "nowej edycji", że tak to ujmę, jednak tak naprawdę nie ma tu nic na minus dla nikogo i nie ma żadnego powodu do rekompensaty, nikomu nic nie zabrano i nie ograniczono żadnych możliwości z wyjątkiem farmienia pr'ów, którego nie powinno być, zwiększyli nagrody za trochę większy wysiłek związany z ostatnim zadaniem oraz dali darmowe fragmenty, nie widzę tu nic nie fair, wszak ty też możesz robić osady z nowymi nagrodami tak samo jak ci, którzy ich nie zrobili wcześniej, byłoby to nie fair dopiero w momencie kiedy po skończeniu osad nie mógłbyś ich kontynuować i wtedy rzeczywiście należałaby się wam pełna rekompensata.
Jak w pracy szef ci powie, że od teraz każdy dostaje x zł więcej wypłaty (również nowe osoby na start) to też byś marudził, że nowi mają lepiej niż jak ty zaczynałeś i żądałbyś rekompensaty za to?
Fakt wykonałeś kupę pracy za mniejszą płacę niż od teraz będzie, jednakże każdy włącznie z tobą dostał podwyżkę nie tylko nowe osoby, a ty dodatkowo dostałeś małą premię, fakt mniejszą niż co byś zarobił gdyby od początku dawali tyle co teraz ale jednak dostałeś, a nie musiałeś, mogłeś dalej robić te osady za mniejszą ilość fragmentów i nic nigdy nie dostać i sądzę, że to byłoby znacznie gorsze niż to, że nowi mają od początku lepsze warunki, wtedy musiałbyś wkładać więcej pracy niż teraz żeby zdobyć nowe kamienie i byłbyś zadowolony z tego?
Żeby było jasne, nic nie mam do waszej rekompensaty, możecie sobie dostać nawet i setkę pełnych kamieni i dla mnie to byłoby spoko, to co mnie "boli" to straszliwie pesymistyczne podejście oraz zupełnie niepotrzebne marudzenie.
 

DeletedUser20205

Guest
Po aktualizacji gra może potrzebować nieco więcej czasu, żeby się załadować, ale w dalszym ciągu powinno to być możliwe. Jeśli mimo odczekania dłuższej chwili gra się nie ładuje, możesz spróbować skorzystać ze skrótu "Ctrl+F5" lub ręcznie wyczyścić cache i ciasteczka i spróbować ponownie. Jeśli to nie pomoże: zgłoś się do supportu.
Niektórzy mają wybitną zdolność odpowiadania na pytania, które nie zostały zadane oraz nieodpowiadania na pytania zadane.

Czy ja coś pisałem o tym, że gra ładowała się za długo?
Pytałem o niezapowiedzianą aktualizację. Tak się składa, że w czwartek chwilowo do gry nie można było się zalogować (przez kilka minut), a na głównej stronie wyskakiwał czerwony komunikat "trwa aktualizacja". Dlatego pytam co to za aktualizacja, która nie była wzmiankowana.
 

DeletedUser20164

Guest
Do osiągnięcia głównego celu to teraz jest więcej zadań niż wcześniej, to co się zmieniło teoretycznie na minus dla was to większa nagroda w "nowej edycji", że tak to ujmę, jednak tak naprawdę nie ma tu nic na minus dla nikogo i nie ma żadnego powodu do rekompensaty, nikomu nic nie zabrano i nie ograniczono żadnych możliwości z wyjątkiem farmienia pr'ów, którego nie powinno być, zwiększyli nagrody za trochę większy wysiłek związany z ostatnim zadaniem oraz dali darmowe fragmenty, nie widzę tu nic nie fair, wszak ty też możesz robić osady z nowymi nagrodami tak samo jak ci, którzy ich nie zrobili wcześniej, byłoby to nie fair dopiero w momencie kiedy po skończeniu osad nie mógłbyś ich kontynuować i wtedy rzeczywiście należałaby się wam pełna rekompensata.

Zwolennicy tej opcji, że wszystko jest OK. Wydaje się, że nie rozumiecie lub nie chcecie zrozumieć istoty rzeczy.
Po wprowadzeniu Osady kulturowej gracze mieli do wyboru dwie drogi:
1. Olać robienie Osady i zająć się robieniem pr w pętli.
2. Zrobić najpierw Osadę do pełnego wymiaru i niech zarabia, a potem korzystać z robienia pr-ów w pętli.
Ja należę do tych drugich, bo z kalkulacji wyszło mi, że się bardziej opłaca.
Co jest teraz? Ano ci, którzy zakładali,że nowelizacja gry pod nazwą "Osady kulturowe" jest przemyślana i tak będzie trwać, zostali wyprowadzeni w pole.
Po tej ostatniej nowelizacji Osady Ci co to poszli na skróty i młócili pr-y w pętli zostali nagrodzeni zwiększeniem premii za zrobienie cyklu, a tym myślicielom, którzy robili najpierw Osadę do końca, zabrali możliwość zapętlenia i młocenia pr-ów, przynajmniej mocno ją ograniczyli.
Osobiście nie miałbym żadnych pretensji do tych wprowadzonych zmian, gdyby nie zamiana kolejności zadań i pozostawienie możliwości robienia pr-ów w pętli na poziomie zadania nr 5 przynajmniej przez następne pół roku. Wówczas uważałbym, że szanse byłyby wyrównane i będzie OK.
Tak jak jest teraz to wygrało cwaniactwo nad solidną pracą. Niby nie powinienem się dziwić, bo dlaczego w grze miałoby być inaczej niż w realu?

P.s. Po nowemu robię zadania na 4 światach i już widzę, że żadnego nie skończę w pierwszym terminie. W starym układzie raz mi się zdarzyło nie wyrobić - to było 4 światy x 15 osad = 60, a zatem 1 raz na 60 prób. Teraz będzie wtopa 4 na 4. Być może to taki przypadek, ale ja nie wierzę w takie przypadki, zwłaszcza w tej grze. Były zbyt małe wpływy diamentów z osad i trzeba było coś podrasować? Na przykrywkę rzucono ochłap pod postacią możliwości dostania dodatkowych planów i połowa graczy się cieszy, że dostała coś za darmo... skąd ja to znam?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@Matt14 Baltazar, czyli nie jest tak źle? :)
Gracze, którzy robili osadę od razu, mieli trochę łatwiejszy układ zadań. Za złoty czas dostali po 12 (9 + 3) fragmentów kamienia i nie było konieczności wspierania się diamentami.
Kto dopiero teraz zaczyna osadę, za złoty czas dostanie więcej fragmentów, ale zmieszczenie się w tym terminie jest dużo trudniejsze i ma niewielkie szanse bez użycia diamentów.
 

DeletedUser20164

Guest
Pewnie jest sporo racji w tym, co piszesz. Ocena jest jak zwykle mocno subiektywna. :D Niestety, nie ma możliwości sprawdzenia tego w realu.
Uwaga:
To nie jest "łatwiejszy układ zadań", bo to nie ma istotnego znaczenia. Te dodatkowe 8 godzin są do ogarnięcia poprzez odpowiednią grę. Istota polega na tym, że ilość bonusów x4 spadła znowu poniżej oczekiwań. Poprzednio było to rzeczywiście w pobliżu tego co było podane jako obowiązujące na poszczególnych poziomach zaawansowania budowy Osady. Teraz możesz zapomnieć o tym, że dostaniesz bonus w pierwszych dwóch dniach budowy. Wiesz kiedy wypadają bonusy najczęściej? Jak kończysz uzyskiwanie danego rodzaju towarów. Przykład: potrzebujesz 7 towarów do uzyskania potrzebnej ilości (na wszystkich zadaniach), a tu bonus x4 i dostajesz 40 zamiast 10. To, że nic z tego nie masz to inna sprawa, ale jest bonus? Jest!. Gdyby jeszcze na koniec można było korzystać z tych towarów, które masz po zrobieniu zadań, ale nie. Na końcu musisz ponownie je zdobywać mimo, że na stanie masz kilkanaście lub kilkadziesiąt. Inny przykład: ostatnio nieźle pograłem i kosztowało mnie to sporo czasu. Ustawiłem sobie grę mając 6 farm wełny. Aby mieć szansę na zakończenie w terminie złotym zadania potrzebowałem dwóch bonusów x4. I co? Przy dwóch obrotach, czyli przy 12 losowaniach, dostałem 1 bonus jako ostatni w szeregu, jak i tak już nie było szansy na końcowy sukces. Miałem wówczas 25% szansę na otrzymanie bonusu. I tu ponownie przyznaję Ci rację, bo jeśli to nie są wyjątkowe przypadki, to robienie Osad kulturowych przestanie być urozmaiceniem gry, a stanie się jej koszmarem.
Podsumowanie:
W moim poprzednim poście raczej chciałem zasygnalizować, aby lepiej przyglądać się temu jak z nami pogrywają Twórcy tej gry i nie cieszyć się zbytnio z tego co nam podają, zanim dokładnie nie rozpoznamy sprawy. Tylko krytyczne podejście do wprowadzanych zmian i dawanie świadectwa niezadowoleniu w przypadkach wątpliwych może chociaż częściowo ograniczyć "walenie nas po rogach". Wiadomą rzeczą jest, że gry nie są po to, aby wyłącznie sprawiać nam (graczom) radość, tylko aby zarabiać kasę dla firmy. A może by tak spotkać się gdzieś pomiędzy skrajnościami?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Podsumowanie:
W moim poprzednim poście raczej chciałem zasygnalizować, aby lepiej przyglądać się temu jak z nami pogrywają Twórcy tej gry i nie cieszyć się zbytnio z tego co nam podają, zanim dokładnie nie rozpoznamy sprawy. Tylko krytyczne podejście do wprowadzanych zmian i dawanie świadectwa niezadowoleniu w przypadkach wątpliwych może chociaż częściowo ograniczyć "walenie nas po rogach". Wiadomą rzeczą jest, że gry nie są po to, aby wyłącznie sprawiać nam (graczom) radość, tylko aby zarabiać kasę dla firmy. A może by tak spotkać się gdzieś pomiędzy skrajnościami?
To jest dla mnie oczywiste. :)
Może dlatego, że robiłam osady bez ciśnienia (głównie dla drzewka) i nie miałam większych problemów z "łapaniem się" na większą lub mniejszą ilość fragmentów kamienia, to zmianom przyglądam się bez większych emocji. 8>
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20205

Guest
Istota polega na tym, że ilość bonusów x4 spadła znowu poniżej oczekiwań. Poprzednio było to rzeczywiście w pobliżu tego co było podane jako obowiązujące na poszczególnych poziomach zaawansowania budowy Osady. Teraz możesz zapomnieć o tym, że dostaniesz bonus w pierwszych dwóch dniach budowy. Wiesz kiedy wypadają bonusy najczęściej? Jak kończysz uzyskiwanie danego rodzaju towarów. (...) Gdyby jeszcze na koniec można było korzystać z tych towarów, które masz po zrobieniu zadań, ale nie. Na końcu musisz ponownie je zdobywać mimo, że na stanie masz kilkanaście lub kilkadziesiąt.
No to popłynąłeś. ;)
Po pierwsze, minęło za mało czasu od wprowadzenia zmian, żeby można było określić czy cokolwiek zmieniło się w kwestii szans na poczwórną produkcję.
Po drugie, na tym polega losowość, że raz bonus trafi się na początku osady, a raz pod koniec, kiedy już nie jest potrzebny. I tak było przez całe ostatnie 5 miesięcy. Kto spodziewa się, że bonus trafi się zawsze wtedy, kiedy jest mu potrzebny, jest zwyczajnie naiwny.
Po trzecie, losowość polega też na tym, że zdarzają się nietypowe układy. Jak rzucasz uczciwie uczciwą monetą, to nie będzie wypadać na zmianę orzeł i reszka, ale co jakiś czas będą zdarzać się serie po kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt samych orłów albo samych reszek, jeśli będziesz rzucać dostatecznie długo. ;)

Ale zgadzam się w dwóch sprawach. Dużo lepiej by było, gdyby ostatnie zadanie polegało na zapłaceniu po 10 z każdego towaru, a nie zebraniu. Zbieranie po 10 z 4 budynków wydłuża robienie osady o 8-9 godzin, bo do momentu odblokowania sali miodowej musimy produkować to, czego brakuje, a nie wszystkiego po trochu i w dodatku dbać o dyplomację. A drugą sprawą w której się zgadzam, to likwidowanie możliwości szybkiego zbierania 25 PR dopiero teraz jest zwyczajnie nieuczciwe. Powtarzam: o tym, że gracze zbierają 25 PR co drugi dzień albo częściej było wiadomo od samiutkiego początku, od początku stycznia (a być może wcześniej na becie). I należało to zlikwidować już wtedy. Ale skoro to działało przez 5 miesięcy i zostało zlikwidowane akurat wtedy, kiedy gracze, którzy zdecydowali się na ukończenie 15-17 osad, to jest to zwyczajnie nieuczciwe i protesty graczy są uzasadnione. A argument bluciana o tym, że to był błąd gry, jest nie do obrony - tego typu "błędy" usuwa się po kilku dniach od ich zauważenia, maksymalnie po tygodniu czy dwóch. A to działało przez wiele miesięcy, należy więc uważać, że albo twórcy gry się tym nie interesowali, albo uważali, że tak ma być.
 

ZjemCię

Wójt
A argument bluciana o tym, że to był błąd gry, jest nie do obrony
On (argument) nie jest do obrony, tylko jest śmieszny - Zyleta1991 napisał że nie było żadnego błędu, tylko wprowadzone zmiany zostały wprowadzone ze względu na reakcje i zachowania graczy (czyli większość w nosie miała robienie tego). Tym samym dalsza dyskusja z Blucianem jest całkowicie pozbawiona sensu, bo jego argumentacja wypływa z jego "widzimisię" i nie jest poparta stanowiskiem suportu, a jedynie własnymi przemyśleniami.

Fakt że zmiany zostały wprowadzone i ktoś po ponad 5 miesiącach to zauważył jest jak napisałem wcześniej spoko. Nie spoko natomiast jest to w jaki sposób zostało to rozwiązane, tak samo jak i stanowisko suportu "mogliście przecież nic nie dostać" Ja nie wiem czy tam sami wolontariusze pracują, ale chyba na to wygląda, bo powiedzenie do własnego klienta "ciesz się z tego co masz" jest co najmniej nie poważne.
 

DeletedUser20205

Guest
Fakt że zmiany zostały wprowadzone i ktoś po ponad 5 miesiącach to zauważył jest jak napisałem wcześniej spoko. Nie spoko natomiast jest to w jaki sposób zostało to rozwiązane, tak samo jak i stanowisko suportu "mogliście przecież nic nie dostać" Ja nie wiem czy tam sami wolontariusze pracują, ale chyba na to wygląda, bo powiedzenie do własnego klienta "ciesz się z tego co masz" jest co najmniej nie poważne.
W pełni się zgadzam.
W ogóle uważam, że należało zlikwidować te "szybkie 25 PR", tylko, że to należało zrobić w styczniu, a nie dopiero teraz.
 
Do góry