Tawerna znajomych - dyskusja

DeletedUser

Guest
mam prośbę do wszystkich graczy , piszcie konstruktywne posty z uwagami konkretnymi ewentualnie propozycjami dotyczącymi tawerny , bo za cholere niczego nie uzyskamy a jedynie wyglądamy jak zgraja marudzących jak zwykle :mad:
tylko na podstawie uzasadnionych wątków i propozycji możemy coś wskórać , mixery , pralki i inne agd to później :p
 

DeletedUser16730

Guest
Chyba, że masz z góry narzucony deadline i musisz wypuścić update w danym terminie.

Nawet bym się z tego ubawił gdyby nie dziwne przeświadczenie, że piszesz poważnie. Skoro nie masz pewności, że podołasz to nie podajesz terminu, inaczej wychodzisz na amatora.

Poza tym, jeśli chodzi o wersję beta, to działa to na odwrót - najpierw wypuszczasz wersję beta, a potem dopracowujesz

Ale wiesz, że nie piszemy o becie tylko o gotowym produkcie?

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, że właściwie to nie kupiłeś tej tawerny, a nawet dostałeś możliwość korzystania z niej zupełnie za darmo.

To nie jest instytucja charytatywna tylko firma nastawiona na zysk który czerpie z klientów. Skąd wiesz ile kto zapłacił i za co z tych co marudzą?

mam prośbę do wszystkich graczy , piszcie konstruktywne posty z uwagami konkretnymi ewentualnie propozycjami dotyczącymi tawerny , bo za cholere niczego nie uzyskamy a jedynie wyglądamy jak zgraja marudzących jak zwykle :mad:
tylko na podstawie uzasadnionych wątków i propozycji możemy coś wskórać , mixery , pralki i inne agd to później :p

Od tego raczej jest dział z pomysłami. Tutaj są opinie, a że komuś się marudzenia nie podobają... no cóż, może jak nie będzie czytał to mu będzie łatwiej.
>>> Jak już wspomniałam, będziemy wdzięczni za umieszczanie pomysłów na poprawę Tawerny w tym temacie. :) - sioprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17232

Guest
Nawet bym się z tego ubawił gdyby nie dziwne przeświadczenie, że piszesz poważnie. Skoro nie masz pewności, że podołasz to nie podajesz terminu, inaczej wychodzisz na amatora.

Myślę, że każda firma ma swoje wyższe sfery, które decydują o terminach premier i dodawania nowych rzeczy, a programiści muszą po prostu robić wszystko co w ich mocy, żeby do tego terminu się wyrobić. "Z góry" ma tutaj dwa znaczenia.

To nie jest instytucja charytatywna tylko firma nastawiona na zysk który czerpie z klientów. Skąd wiesz ile kto zapłacił i za co z tych co marudzą?

Oczywiście, że nie. Nic takiego nie powiedziałem. Nie mam pojęcia jeśli chodzi o wkład pieniężny graczy, bo nie mam wglądu do takich informacji, ale wydaje mi się, że najwięcej marudzą Ci, którzy nie włożyli nic :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Dzięki za wszystkie posty i pomysły na ulepszenie Tawerny. ;)

i ostatnie narzekanie dziś;D

znaczek z ilościa gosci po pewnym czasie ucieka coraz wyżej i chowa się pod paskiem że nic nie widać ;D
Zgłoszone do naprawy. :) Naprawia się po odświeżeniu strony.

Potwierdzam - upierdliwe.

Co do kwestii - czy można wejść. Ja to obecnie robie tak, że motywuję tylko tych, u których usiądę, w ten sposób wiem, do kogo mogę wejść ;)
Super pomysł. :) Cieszę się, że pomysłowość i zaradność naszych Graczy wciąż potrafi mnie pozytywnie zaskoczyć. ^^

gdy mam gracza gildii w znajomych, i mam otwartą zaklatke gildii to nie widzę u niego krzesełka, natomiast ten sam gracz będąc w zakładce znajomi ma to krzesełko.. czemu w zakladce gildii jest ono nie widoczne??
Krzesełka są widoczne tylko na pasku znajomych, ponieważ z założenia do Tawerny mają zaglądać znajomi, nie zaś członkowie gildii. :)

po co , co chwile zaglądać na północny obszar miasta , żeby pilnować zbiorów ze stołu ? skoro wystarczy mały zabieg kosmetyczny niżej przedstawiaony
Dzięki za pomysł! :)

Co innego doskonałość, a co innego minimum przyzwoitości.
Nie wierzę, że na becie nikt nie zwracał uwagi na to żeby odznaczały się osoby u których już usiedliśmy. To jest tak podstawowa rzecz jak sól do popcornu.
Jak coś nie działa dobrze to się najpierw dopracowuje, a następnie wypuszcza na rynek. Tak to działa, a nie odwrotnie.
Tawerna bez znacznika działa. Bartek już o tym wspomniał, ale Tawerna została wypuszczona na wersje językowe w takim a nie innym stanie, abyśmy mieli większą możliwość wzięcia pod uwagę feedbacku ze strony naszych Graczy. :) Ilość osób na becie, która się wypowiada jest znikomym ułamkiem aktywności na "żywych" serwerach. Zależy na na tym, aby wyłapać jak najwięcej wartościowych (w opinii Graczy) pomysłów i móc je efektywnie wykorzystać.

Oczywiście, mogliśmy wprowadzić "bylejaki" znacznik, tylko po to, żeby było, a później wysłuchać pomysłów Graczy na jego poprawę. To jednak oznaczałoby, iż:
- wypuszczenia Tawerny musiałoby zostać odłożone na później - prawdopodobnie kolejne 2-4 tygodnie (ponieważ taki mamy cykl produkcyjny),
- dopiero po tych 2-4 tygodniach Tawerna trafiłaby na serwery i Gracze mogliby ją skomentować,
- poprawki zostałyby wprowadzone po kolejnych 2-4 tygodniach,
- programiści mieliby więcej pracy, ponieważ ta sama funkcja dodawana by była dwa razy, co znowu oznacza stratę czasu.
Wolimy jednak poświęcić więcej czasu na wstępie na dopracowanie wskaźnika, tak aby był dla Graczy jak najbardziej użyteczny. W tym czasie Gracze mogą już korzystać z dobroci Tawerny i przesyłać nam pomysły na jej ulepszenie, dzięki czemu znacznie szybciej zostanie ona uznana za produkt dopracowany zgodnie z życzeniami Graczy, z czego pozostaje jedynie się cieszyć. :)

Rozumiem, że temat jest długi i można przegapić, więc proszę wszystkie osoby, które nazywają Tawernę niedopracowaną o zapoznanie się z postem Bryffta:
Jet to tzw. MVP. Nie oznacza to niedopracowania, tylko minimalny stan, w jakim dany element można uznać za "wypuszczalny". Kolejne elementy są dorabiane w następnych wydaniach, dzięki czemu jest możliwość manewru i lepszego wzięcia pod uwagę feedbacku (szansa na to dramatycznie spada, gdy wydaje się element uznany za zakończony).
Zasadę MVP zastosowano przy wydaniu nowego systemu wiadomości, a także przy wydaniu Wypraw Gildyjnych (jeżeli ktoś pamięta, obie te funkcjonalności były mocno okrojone w stosunku do aktualnego stanu, gdy pojawiły się jako MVP). Ponieważ ta zasada sprawdziła się, została zastosowana także teraz i będzie stosowana, przynajmniej póki co, nadal :).

Miłej gry :).


mam prośbę do wszystkich graczy , piszcie konstruktywne posty z uwagami konkretnymi ewentualnie propozycjami dotyczącymi tawerny , bo za cholere niczego nie uzyskamy a jedynie wyglądamy jak zgraja marudzących jak zwykle :mad:
tylko na podstawie uzasadnionych wątków i propozycji możemy coś wskórać , mixery , pralki i inne agd to później :p
Tu Yakiii ma świętą rację. Przyjmujemy na klatę Wasze niezadowolenie brakiem wskaźnika. Tak, zostanie dodany. Prosimy o więcej pomysłów jak Tawernę poprawić. ;)

Za długi post? Wybaczcie... ;)
 

bartekmod

Książę
Wydaje mi się, że każdorazowe wczytywanie tej tawerny strasznie zamula grę, gdyby się ta grafika nie ładowała to chyba byłoby o niebo szybciej i płynniej...

@yakiii Twój pomysł z umieszczeniem znaczka po lewej spoko, tylko podczas eventu mi się on na ekranie już nie zmieści i niewielki pożytek bym z niego miał, a ostatnio eventów jest dużo i często by mi się nie mieściło :p jakieś inne rozwiązanie by było potrzebne, już bardziej po prawej by mi służył
 

DeletedUser

Guest
Wydaje mi się, że każdorazowe wczytywanie tej tawerny strasznie zamula grę, gdyby się ta grafika nie ładowała to chyba byłoby o niebo szybciej i płynniej...

@yakiii Twój pomysł z umieszczeniem znaczka po lewej spoko, tylko podczas eventu mi się on na ekranie już nie zmieści i niewielki pożytek bym z niego miał, a ostatnio eventów jest dużo i często by mi się nie mieściło :p jakieś inne rozwiązanie by było potrzebne, już bardziej po prawej by mi służył
też o tym pomyślałem ;) okienka ikon tych "evetowych pajaców" można dać po prawej stronie

propozycja.png

musiałem "przyciąć" całość żeby się zmieściła , jednak tym samym obcięłem z prawej strony miejsce proponowanego umiejscowienia zaznaczonych ikon , jednak wszyscy się chyba domyślają że chodzi mi o miejsce poniżej ikon bonusowych
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

herde

Baron
zróbcie coś w końcu dobrze a nie na "odwal" :mad: po co , co chwile zaglądać na północny obszar miasta , żeby pilnować zbiorów ze stołu ? skoro wystarczy mały zabieg kosmetyczny niżej przedstawiaony

View attachment 2557

dodatkowo mam uwagę , nie mam pojęcia jak wy to robicie że po wprowadzeniu każdego "ulepszenia" szybkość oraz płynność walk schodzi na psy :mad: tylko błagam .... nie RiC ! czyli rejestr i ciasteczka , to w/w płatają takie figle :mad:
Racja. Mi też walki spowolniły...
 

DeletedUser6370

Guest
Pomysł z tawerną naprawdę mi się podoba, tylko niestety co jakiś czas, gdy odwiedzam tawerny to nie zasiadam za stołem pomimo wielu wolnych miejsc, a potem i tak muszę czekać 24h, żeby odwiedzić znowu.
 

DeletedUser

Guest
też o tym pomyślałem ;) okienka ikon tych "evetowych pajaców" można dać po prawej stronie
oto moja propozycja umiejscowienia logicznego ikon
Pomysł z tawerną naprawdę mi się podoba, tylko niestety co jakiś czas, gdy odwiedzam tawerny to nie zasiadam za stołem pomimo wielu wolnych miejsc, a potem i tak muszę czekać 24h, żeby odwiedzić znowu.
i tu konieczne jest wprowadzenie zmiennej kolorystyki ikony krzesła przy awatarze znajomego
 

kasia2389

Arcyksiążę
Wersja beta na FOE to ściema, ot taki łatwiejszy serwer do gry, ludzie grają tam nie zwracając uwagi na błędy, na pewno nie mają nic wspólnego z beta-testerami!!!, Podejrzewam że na naszym Polskim serwerze gracze wyłapują więcej błędów niż tam.
Cykl produkcyjny BETA ->LIVE jest zbyt krótki by uwzględnić wszystkie uwagi "betatesterów" , ponadto nie wszyscy biegle posługują się językiem angielskim. Z cała pewnością pomocny jest temat Co w trawie piszczy, wiele uwag jest tam publikowanych o rozwiązaniach testowanych na becie.

Kierownictwo powinno rozważyć utworzenie drugiego świata na BECIE na którym testowano by nowo wprowadzane rozwiązania, świat ten by nie gwarantował testerom żadnej grywalności i stałości, może być tam kopia świata testowego, albo przedefiniowany świat albo inne aktualne potrzebne, testowano by tam odpowiednio wcześnie różne rzeczy wprowadzane.
Jak zapewne pamiętacie rozwiązanie takie już zastosowano podczas testowania nowego samouczka.
 

DeletedUser15181

Guest
Mam pytanie mam bonus do ataku 190%, czy jak wykupie za srebrniki dodatkowe 30% to na ten czas będę mieć 220% ?
 

DeletedUser6370

Guest
oto moja propozycja umiejscowienia logicznego ikon

i tu konieczne jest wprowadzenie zmiennej kolorystyki ikony krzesła przy awatarze znajomego
Tu nie chodzi o to, że już tam byłem, tylko, że jest jakiś błąd :/ I przy pierwszych odwiedzinach są puste miejsca, ale jedyny rezultat to, że zaczynają się liczyć te 24h od wizyty, a monet nie zostawiam i nie pojawiam się przy stoliku. Zdarza się to przy niektórych odwiedzinach, znajomi pisali, że mają podobny problem.
 

DeletedUser

Guest
Tu nie chodzi o to, że już tam byłem, tylko, że jest jakiś błąd :/ I przy pierwszych odwiedzinach są puste miejsca, ale jedyny rezultat to, że zaczynają się liczyć te 24h od wizyty, a monet nie zostawiam i nie pojawiam się przy stoliku. Zdarza się to przy niektórych odwiedzinach, znajomi pisali, że mają podobny problem.
mam ten sam problem , dodam że nawet dzisiaj dostałem zaproszenia od osób , które nie były wczoraj na moim pasku znajomych i też mam idotyczną informację że już niby byłem u tej osoby w tawernie i następna wizyta za 24 godziny :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
mam ten sam problem , dodam że nawet dzisiaj dostałem zaproszenia od osób , które nie były wczoraj na moim pasku znajomych i też mam idotyczną informację że już niby byłem u tej osoby w tawernie i następna wizyta za 24 godziny :)
A czy to nie jest mylący komunikat z ogranicznika rotacji znajomych?

W Tawernie znajomego można usiąść tylko, jeśli znacie się już jakiś czas - Wasza znajomość w Grze nie może trwać krócej niż 24 godziny. Nie chcemy jednak, aby to ograniczenie dotykało także nowych Graczy, dlatego uruchamia się po usunięciu 20 osób z listy znajomych
 

DeletedUser17027

Guest
mam to samo od poczatku tawerny mimo ze nie usuwam znajomych to nowi i tak maja 24h ban niewiem oco chodzi
 

DeletedUser16730

Guest
mam to samo od poczatku tawerny mimo ze nie usuwam znajomych to nowi i tak maja 24h ban niewiem oco chodzi

Bo oni usuwali?

Rozumiem, że jeśli oni usuwali to u nich nie można siadać, ale oni mogą usiąść u ciebie jeśli ty nie usuwałeś.
 

DeletedUser11758

Guest
Nie warto z niej korzystać.
Celem tego budynku jest sępienie pieniędzy o graczy a bonusy są bardzo słabe.
By kupić dwa miejsca trzeba wydać aż 250 diamentów .
Największą głupotą którą powinni naprawić jak najszybciej jest to
że możemy zapraszać tylko znajomych a nie możemy zwykłych graczy i członków gildii .
To powoduje że nie warto z niego korzystać.
Powinien dawać złoto które możemy wykorzystać.
Obecnie daje srebro za które możemy kupić bardzo słabe bonusy np
Premia do monet i młotków która nie ma żadnego sensu bo większy
bonus dają Perły .
Powinien pozwolić na kupienie jednostek.
Możemy kupić jednostki z epoki której się znajdujemy .
Grach strategicznych możemy tym budynku kupić jednostki .
Gdyby prowadzili jednostki to wtedy warto korzystać z tego budynku.
 

DeletedUser8110

Guest
@Mario9877 -oznacza to, że Twoi nowi znajomi usunęli 20 Graczy spośród swoich znajomych. Limit nakładany jest "dwustronnie". Możesz odwiedzic tylko Gracza, który może się odwdzięczyć. ;)

Przykład:
Usuwam 20 znajomych. >>> Zapraszam Kasię do znajomych. >>> Nie mogę usiąść w Tawernie Kasi przez 24 godziny. >>> Kasia nie może usiąść w mojej Tawernie przez 24 godziny.
 

DeletedUser16730

Guest
By kupić dwa miejsca trzeba wydać aż 250 diamentów .

Nie trzeba ani jednego, można wykupić za srebrniki.


Przykład:
Usuwam 20 znajomych. >>> Zapraszam Kasię do znajomych. >>> Nie mogę usiąść w Tawernie Kasi przez 24 godziny. >>> Kasia nie może usiąść w mojej Tawernie przez 24 godziny.

Czyli źle rozumowałem. Trochę to niesprawiedliwe, co Kasia jest winna, że ja usuwam? I skąd ma Kasia o tym wiedzieć że jest ban 24h akceptując zaproszenie?
 

DeletedUser

Guest
co to jest ta dodatkowa tura w piramidzie ? wykupiłem 15 minut za 1500 srebra , no i ..... nic ! żadnej dodatkowej tury poza zniknięciem 1500 srebrników :mad:

extra czas 1.png
extra czas.png
 

Nimod

Baronet
Ex-Team
Chodzi o dodatkową turę w przypadku negocjacji :) Czyli zamiast domyślnych 3 prób, masz 4 :)
 

DeletedUser8110

Guest
Jak napisał @s2domin - Dodatkowa tura w negocjacjach. :) Znaczy możesz więcej razy próbować negocjować w konflikcie. Wszystkie bonusy są opisane, wystarczy najechać myszką na premię. :)
 
Do góry