Tawerna znajomych - dyskusja

DeletedUser15149

Guest
Cóż napisać - dla początkujących graczy fajna sprawa. Dla bardziej zaawansowanych bez fajerwerków. Oby nieaktywne jeszcze funkcje weszly w miarę szybko i oby okazały się bardziej przydatne.
 

DeletedUser15011

Guest
Czy można będzie w jakiś sposób zweryfikować kto ze znajomych zasiada u mnie regularnie? Tzn. czy będzie zaznaczone to w historii wydarzeń, żebym nie siadała u osób które nie siadają u mnie?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Pomysłowe. Ciekaw jestem jak będzie to wyglądać w praktyce...
Wygląda to dokładnie tak, jak zostało opisane w temacie "Co w trawie piszczy" i jest całkowicie bezużyteczne.


Czy można będzie w jakiś sposób zweryfikować kto ze znajomych zasiada u mnie regularnie? Tzn. czy będzie zaznaczone to w historii wydarzeń, żebym nie siadała u osób które nie siadają u mnie?
Obawiam się, ze obecnie nie ma takiej możliwości.

Jak zwykle otrzymujemy produkt niedopracowany i ułomny, a o bezużyteczności już pisałem wyżej.
 

DeletedUser

Guest
Czy można będzie w jakiś sposób zweryfikować kto ze znajomych zasiada u mnie regularnie? Tzn. czy będzie zaznaczone to w historii wydarzeń, żebym nie siadała u osób które nie siadają u mnie?
nic nie trzeba szykować , wystarczy wejść do tawerny , kliknąć na avatar gracza , który zasiadł przy stole i pokaże się opcja "odwiedź w tawernie" więc luzik ;) ten co cię nie odwiedza nie musi być odwiedzany przez ciebie
 

DeletedUser16730

Guest
Czy "usiadywanie" będzie w historii? Bo jeśli tak to już się boję ładowania tych stron przy wejściu do gry.
 

DeletedUser8110

Guest
Cześć :)

Link w newsie (na głównej) jest zły, odsyła do wiadomości o mistrzostwach gildii a nie do tawerny ;)
Dzięki za zwrócenie uwagi! Poprawione! :)

Wygląda to dokładnie tak, jak zostało opisane w temacie "Co w trawie piszczy" i jest całkowicie bezużyteczne.
(...)
Jak zwykle otrzymujemy produkt niedopracowany i ułomny, a o bezużyteczności już pisałem wyżej.
Z radością poznamy Wasze pomysły na poprawę Tawerny. W końcu Tawerna jest stworzona dla Graczy i na pewno macie miliony pomysłów na jej ulepszenie. :) Będę szczególnie wdzięczna za informacje:

1. Jakie premie byłyby bardziej użyteczne?
Wiem już, że część Graczy uważa, iż premie są za słabe dla bardziej zaawansowanych Graczy.
2. Jakie elementy powinniśmy dodać Waszym zdaniem?
Przykładowo - na liście poprawek jest już dodanie informacji na dolnym pasku o tym, czy można usiąść w Tawernie danego Gracza. Jakie jeszcze sposoby na poprawę Tawerny chcielibyście zobaczyć w grze?
 

DeletedUser15149

Guest
Premie bardziej użyteczne:
- skrócenie czasu produkcji we wszystkich budynkach, w tym w ŚW i Perłach - pozwoliłoby to na dokonywanie zbiorów o jednej porze bez przesunięć w czasie
- bonus do produkcji towarów - podobny jak jest do złota i młotków
 

DeletedUser

Guest
Dzięki za zwrócenie uwagi! Poprawione! :)


Z radością poznamy Wasze pomysły na poprawę Tawerny. W końcu Tawerna jest stworzona dla Graczy i na pewno macie miliony pomysłów na jej ulepszenie. :) Będę szczególnie wdzięczna za informacje:

1. Jakie premie byłyby bardziej użyteczne?
Wiem już, że część Graczy uważa, iż premie są za słabe dla bardziej zaawansowanych Graczy.
2. Jakie elementy powinniśmy dodać Waszym zdaniem?
Przykładowo - na liście poprawek jest już dodanie informacji na dolnym pasku o tym, czy można usiąść w Tawernie danego Gracza. Jakie jeszcze sposoby na poprawę Tawerny chcielibyście zobaczyć w grze?
1 bonus do skrócenia czasu zwiadu oraz powsinogi (poszukiwacza skarbów) jako połączony bonus
- bonus dla gildii w postaci zwiększenia limitu z 80 osób do powiedzmy 100 osób , jednak tu należałoby dodać w skarbcu zakładkę gdzie gildianie mogliby wpłacać srebro na zakup dodatkowych miejsc dla kolejnych gildian
rozszerzenie.png

2 koniecznie ikona krzesła powinna zmieniać kolor w przypadku wolnego miejsca przy stole u znajomego
- zdecydowanie i jeszcze raz zdecydowanie ! nowe okienko czatu dla ogłoszeń "tawernianych" bez tego stanie sie jeden wielki bałagan informacyjny i o tym akurat dobrze wiemy wszyscy
 

kasia2389

Arcyksiążę
1. Jakie premie byłyby bardziej użyteczne?
Wiem już, że część Graczy uważa, iż premie są za słabe dla bardziej zaawansowanych Graczy.
Skrócenie czasu produkcji 24h wszystkich fabryk, domów, pereł, studni, świątyń (zakłady 48 skracały by tylko o tyle o ile skracałby się czas 24 godzinnych itd.. (nie dotyczy budynków produkujących wojsko bo te mają taki bonus) o 0,5, 1, 2 godziny jednorazowo.

Informacja:
czerwone krzesło nie zachodź bo dopiero co byłeś;
żółte krzesło minęły 24 godz. ale brak wolnych miejsc; (wiem, że nie jest to łatwe do realizacji, ale wierzę, że dacie radę to zrobić)
zielone zapraszamy na piwko.

Informacja w dzienniku o pobycie naszych znajomych.

Możliwość zasiadania w tawernie bez wchodzenia do niej (wiem że graficy się napracowali), wystarczy wyskakujący komunikat jak przy motywacji. Teraz trzeba zrobić dwa kliknięcia jednym wchodzimy drugim wychodzimy.

A już absolutnym hitem byłby przycisk "odwiedź wszystkie tawerny" może być obok przycisku "Motywuj wszystkich", a nie tam nie może być, przecież nie ma takiego przycisku. :(
 

DeletedUser2776

Guest
1. Usunac bonus dla "uczciwego handlarza". Kto z tego bedzie korzystal?
2. Dodac bonus do wielkosci paska PR, np +5/24h <-> +10/24h <-> + 10/48h -> analogiczne rozwiazanie funkcjonuje od pewnego czasu w Elvenarze i jest przez graczy lubiane
3. Kolorowe krzesla juz ktos wczesniej wspomnial
4. Dodac mozliwosc sprawdzenia kto odwiedzal tawerne
5. Jakas gratyfikacja za odwiedzanie tawern bylaby nie do pogardzenia
 

DeletedUser16773

Guest
Czy Tawerna będzie dostępna również w wersji mobilnej?
 

DeletedUser16860

Guest
Ja już znam wasze "Już wkrótce!"... Prezenty byście w końcu zrobili!
 

DeletedUser8110

Guest
Super, że macie już tyle pomysłów, mimo że Tawerny jeszcze nie zawitały w naszych miastach. :) Mam nadzieje, że będzie ich jeszcze więcej! Poniżej kilka komentarzy do postów:

1 bonus do skrócenia czasu zwiadu oraz powsinogi (poszukiwacza skarbów) jako połączony bonus
Ciekawy pomysł. :) Zwłaszcza jeśli chodzi o zwiad, nie jestem przekonana czy przejdzie przy Poszukiwaczu skarbów.

bonus dla gildii w postaci zwiększenia limitu z 80 osób do powiedzmy 100 osób , jednak tu należałoby dodać w skarbcu zakładkę gdzie gildianie mogliby wpłacać srebro na zakup dodatkowych miejsc dla kolejnych gildian
Tylko, że to ma być Tawerna znajomych... Dlaczego bonus dla gildii? ;)

koniecznie ikona krzesła powinna zmieniać kolor w przypadku wolnego miejsca przy stole u znajomego
Zgadzam się. Byłaby to bardzo przydatna opcja. :)

nowe okienko czatu dla ogłoszeń "tawernianych" bez tego stanie sie jeden wielki bałagan informacyjny i o tym akurat dobrze wiemy wszyscy
Ograniczenie sprawiające, że usiąść w tawernie można dopiero po 24h znajomość powinno pomóc ograniczyć bałagan na czacie. Ale zobaczymy, jeśli będzie faktycznie tak źle, to na pewno tego typu opcja zostanie rozważona. :)

Skrócenie czasu produkcji 24h wszystkich fabryk, domów, pereł, studni, świątyń (zakłady 48 skracały by tylko o tyle o ile skracałby się czas 24 godzinnych itd.. (nie dotyczy budynków produkujących wojsko bo te mają taki bonus) o 0,5, 1, 2 godziny jednorazowo.
Ciekawy bonus. :)

czerwone krzesło nie zachodź bo dopiero co byłeś;
żółte krzesło minęły 24 godz. ale brak wolnych miejsc; (wiem, że nie jest to łatwe do realizacji, ale wierzę, że dacie radę to zrobić)
zielone zapraszamy na piwko.
Fajne rozwinięcie pomysłu. :)

nformacja w dzienniku o pobycie naszych znajomych.
Jak rozumiem, jeszcze nie narzekacie na nadmiar wiadomości w historii wydarzań? ;)

Możliwość zasiadania w tawernie bez wchodzenia do niej (wiem że graficy się napracowali), wystarczy wyskakujący komunikat jak przy motywacji. Teraz trzeba zrobić dwa kliknięcia jednym wchodzimy drugim wychodzimy.
Smucisz moje serce. :( Taka ładna grafika... ;)

A już absolutnym hitem byłby przycisk "odwiedź wszystkie tawerny" może być obok przycisku "Motywuj wszystkich", a nie tam nie może być, przecież nie ma takiego przycisku. :(
Marzenie na przyszłość... ;)

1. Usunac bonus dla "uczciwego handlarza". Kto z tego bedzie korzystal?
Osoby, które desperacko potrzebują towaru, a nie chcą przepłacać? ;) Szczerze - kupujecie kiedykolwiek towary od handlarza? :p

2. Dodac bonus do wielkosci paska PR, np +5/24h <-> +10/24h <-> + 10/48h -> analogiczne rozwiazanie funkcjonuje od pewnego czasu w Elvenarze i jest przez graczy lubiane
Fajny pomysł, tez osobiście z tego zaklęcia korzystam w Elvenarze. ;)

3. Kolorowe krzesla juz ktos wczesniej wspomnial
Yep.

4. Dodac mozliwosc sprawdzenia kto odwiedzal tawerne
Coś poza zapisem w historii wydarzeń?

5. Jakas gratyfikacja za odwiedzanie tawern bylaby nie do pogardzenia
Symboliczna, jak za motywację? :p

Czy Tawerna będzie dostępna również w wersji mobilnej?
Tak. :)

Ja już znam wasze "Już wkrótce!"... Prezenty byście w końcu zrobili!
Na chwilę obecną, nie planujemy dodania możliwości wysyłania prezentów. Ten przycisk został dodany baaaaardzo dawno temu. Od tego czasu zmieniły się osoby pracujące nad grą, zmieniły się plany na przyszłość, zauważono jak poważnym zjawiskiem jest push... Ciężko powiedzieć, czy kiedykolwiek zostanie taka możliwość dodana.
 

DeletedUser16017

Guest
Super, że macie już tyle pomysłów, mimo że Tawerny jeszcze nie zawitały w naszych miastach. :) Mam nadzieje, że będzie ich jeszcze więcej! Poniżej kilka komentarzy do postów:
[...]
Osoby, które desperacko potrzebują towaru, a nie chcą przepłacać? ;) Szczerze - kupujecie kiedykolwiek towary od handlarza? :p
[...]
Na chwilę obecną, nie planujemy dodania możliwości wysyłania prezentów. Ten przycisk został dodany baaaaardzo dawno temu. Od tego czasu zmieniły się osoby pracujące nad grą, zmieniły się plany na przyszłość, zauważono jak poważnym zjawiskiem jest push... Ciężko powiedzieć, czy kiedykolwiek zostanie taka możliwość dodana.
1.nie,nie i jeszcze raz ne :p
juz lepiej zdjac lichwiarska ofertę od kogoś i zapłacić ten 1pr,nawet jeśli nie jest ułożona wg przyjętej reguły 1:1 z tej samej epoki niż wziąć cokolwiek od handlarza:)
2. skoro "zauważono" dopiero jak poważnym jest zjawiskiem push to po co udostępniono wymiany międzyświatowe? tylko by teoretycznie pobudzić pozostałe serwery? wszyscy wiemy,że większość ludzi używa ich jako dodatkowych pr-ów,stąd push..
 

DeletedUser

Guest
Super, że macie już tyle pomysłów, mimo że Tawerny jeszcze nie zawitały w naszych miastach. :) Mam nadzieje, że będzie ich jeszcze więcej! Poniżej kilka komentarzy do postów:


Ciekawy pomysł. :) Zwłaszcza jeśli chodzi o zwiad, nie jestem przekonana czy przejdzie przy Poszukiwaczu skarbów.


Tylko, że to ma być Tawerna znajomych... Dlaczego bonus dla gildii? ;)


Zgadzam się. Byłaby to bardzo przydatna opcja. :)


Ograniczenie sprawiające, że usiąść w tawernie można dopiero po 24h znajomość powinno pomóc ograniczyć bałagan na czacie. Ale zobaczymy, jeśli będzie faktycznie tak źle, to na pewno tego typu opcja zostanie rozważona. :)


Ciekawy bonus. :)


Fajne rozwinięcie pomysłu. :)


Jak rozumiem, jeszcze nie narzekacie na nadmiar wiadomości w historii wydarzań? ;)


Smucisz moje serce. :( Taka ładna grafika... ;)


Marzenie na przyszłość... ;)


Osoby, które desperacko potrzebują towaru, a nie chcą przepłacać? ;) Szczerze - kupujecie kiedykolwiek towary od handlarza? :p


Fajny pomysł, tez osobiście z tego zaklęcia korzystam w Elvenarze. ;)


Yep.


Coś poza zapisem w historii wydarzeń?


Symboliczna, jak za motywację? :p


Tak. :)


Na chwilę obecną, nie planujemy dodania możliwości wysyłania prezentów. Ten przycisk został dodany baaaaardzo dawno temu. Od tego czasu zmieniły się osoby pracujące nad grą, zmieniły się plany na przyszłość, zauważono jak poważnym zjawiskiem jest push... Ciężko powiedzieć, czy kiedykolwiek zostanie taka możliwość dodana.

w temacie powsinogi będę się jednak upierał ;) jeśli nie skrócenie to może podwojenie nagród z poszukiwań

tawerna , a dlaczego pomijać w niej gildie ? przecież FoE to w znakomitej większości gra zespołowa , więc i gildii też się coś należy , jakiś ochłap ze stołu tawernianego ;)

czat , tu wyczówam pewną niechęć to tematu czatu jako takiego , już od dawna jest mowa o zaśmieceniu globala informacjami o wymianach (regulaminowych) teraz gdy wejdzie tawerna , ludziska obłęd w oczach będą mieli (regulaminowy) ograniczenie 24 godzinnej karencji na ponowne zaproszenie jest praktycznie bez znaczenia i nie macie powodów do obstawania przy tym że to odbarczy czat globalny :haha: jak już gdzieś wcześniej wspomniałem na przykładzie Cirgardu aktywnych graczy jest ponad 6 tyś więc cóż znaczy ta pseudo bariera ? ponad 50 tyś jest wszystkich , tu spodziewam się przechylenia nieco szali w stronę tych "aktywnych" bo zdaje się chodzi wam o aktywizacje graczy , prawda ? ;)
 

DeletedUser14109

Guest
Cytuję: "Od teraz każdy Gracz Forge of Empires będzie mógł odblokować nowy budynek nieopodal swojego miasta - Tawernę znajomych."

Jak będzie można ją odblokować?
 
Do góry