Tawerna znajomych - dyskusja

DeletedUser16948

Guest
Czy aby ta tawerna nie łamie prawa? Ludzie zapraszają się na chacie na piwo.
Ciekawe co na to Dz.U. 1982 nr 35 poz. 230
Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi ;)
 

DeletedUser17232

Guest
Czy aby ta tawerna nie łamie prawa? Ludzie zapraszają się na chacie na piwo.
Ciekawe co na to Dz.U. 1982 nr 35 poz. 230
Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi ;)

Niektórym dają bezalkoholowe! :D
 

DeletedUser16965

Guest
zróbcie te kolory krzeseł, które byly juz proponowane.. bo inaczej ta forma chyba upadnie nie mozna po kilka razy dziennie sprawdzac czy stół jest wolny czy nie i czy bylismy i kogoś.. zróbcie coś
 

DeletedUser17027

Guest
o limicie 24h mowa bo ja od poczatku mam limit 24h na nowych znajomych i na tych ktorych zaprosilem dzien wczesniej
 

DeletedUser17232

Guest
Rzeczywiście, kolory krzeseł to jedna z głównych rzeczy którą powinni wrzucić. Załóżmy, że zielony kolor pokazujący możliwość odwiedzin, czerwony/pomarańczowy (lub po prostu licznik, jak w przypadku wsparcia) dający do zrozumienia, iż tawerna została już przez Ciebie odwiedzona.
 

slimjim2

Baronet
zróbcie te kolory krzeseł, które byly juz proponowane.. bo inaczej ta forma chyba upadnie nie mozna po kilka razy dziennie sprawdzac czy stół jest wolny czy nie i czy bylismy i kogoś.. zróbcie coś
Dokładnie. Przydałoby się coś dzięki czemu można by było odróżnić gdzie już usiedliśmy, a gdzie się nie udało (coś jak przy motywacjach), bo tak klikać cały czas wszystkich...
 

DeletedUser16965

Guest
Informacja:
czerwone krzesło nie zachodź bo dopiero co byłeś;
żółte krzesło minęły 24 godz. ale brak wolnych miejsc; (wiem, że nie jest to łatwe do realizacji, ale wierzę, że dacie radę to zrobić)
zielone zapraszamy na piwko.

podział kolorów już był zgłoszony
 

kasia2389

Arcyksiążę
Na marginesie, Kto trzyma bat którym leje programistów po dolnej części pleców, ze tak zasuwają jak małe samochodziki?
W rezultacie otrzymujemy produkt niedopracowany i po obserwacji na testowym nie widać jakiś nadchodzących zmian.
Naprawdę nie można było poczekać z wprowadzeniem tawerny aż zostanie dopracowana.
Wprowadzenie ograniczenia na znajomości wprowadzili raz, raz, a wskaźnika się nie można doprosić!
Kolejne ROZCZAROWANIE.
 

DeletedUser3

Guest
W rezultacie otrzymujemy produkt niedopracowany i po obserwacji na testowym nie widać jakiś nadchodzących zmian.
Jet to tzw. MVP. Nie oznacza to niedopracowania, tylko minimalny stan, w jakim dany element można uznać za "wypuszczalny". Kolejne elementy są dorabiane w następnych wydaniach, dzięki czemu jest możliwość manewru i lepszego wzięcia pod uwagę feedbacku (szansa na to dramatycznie spada, gdy wydaje się element uznany za zakończony).
Zasadę MVP zastosowano przy wydaniu nowego systemu wiadomości, a także przy wydaniu Wypraw Gildyjnych (jeżeli ktoś pamięta, obie te funkcjonalności były mocno okrojone w stosunku do aktualnego stanu, gdy pojawiły się jako MVP). Ponieważ ta zasada sprawdziła się, została zastosowana także teraz i będzie stosowana, przynajmniej póki co, nadal :).

Miłej gry :).
 

DeletedUser12453

Guest
Jet to tzw. MVP. Nie oznacza to niedopracowania, tylko minimalny stan, w jakim dany element można uznać za "wypuszczalny". Kolejne elementy są dorabiane w następnych wydaniach, dzięki czemu jest możliwość manewru i lepszego wzięcia pod uwagę feedbacku (szansa na to dramatycznie spada, gdy wydaje się element uznany za zakończony).
Zasadę MVP zastosowano przy wydaniu nowego systemu wiadomości, a także przy wydaniu Wypraw Gildyjnych (jeżeli ktoś pamięta, obie te funkcjonalności były mocno okrojone w stosunku do aktualnego stanu, gdy pojawiły się jako MVP). Ponieważ ta zasada sprawdziła się, została zastosowana także teraz i będzie stosowana, przynajmniej póki co, nadal :).

Miłej gry :).

Czyli jako MVP alfa/beta/gamma/delta testerzy bardzo prosimy rownież o zastrzyki diamentów w wysokości min 50% wsparcia samych beta testerów :p :p :p
 

DeletedUser3

Guest
Wydanego MVP się nie "testuje" na wersjach językowych, lecz raczej "zbiera się feedback" :).
 

DeletedUser16965

Guest
Zasadę MVP zastosowano przy wydaniu nowego systemu wiadomości, a także przy wydaniu Wypraw Gildyjnych (jeżeli ktoś pamięta, obie te funkcjonalności były mocno okrojone w stosunku do aktualnego stanu, gdy pojawiły się jako MVP). Ponieważ ta zasada sprawdziła się, została zastosowana także teraz i będzie stosowana, przynajmniej póki co, nadal :).

Czy MVP dotyczyło też paska zbioru PR, i paczek ładowanych w perły?? mam nadzieję że w sprawie tawerny nie będziemy musieli tyle czekać na wysłuchanie naszych oczekiwań ;)
 

DeletedUser9756

Guest
Symboliczne srebrniki za wbicie komuś na tawernę :haha:? To tak jakbyśmy mieli 5 złotych, kupili piwo za dokładnie taką kwotę, ale za odwiedziny w sklepie dostali 2 złote :haha:
Jak już się upierać na symboliczną nagrodę, to wprowadziłbym alternatywę do monet za motywację - czyli za tawernę zaopatrzenie.

Edit:
Zauważyłem, że u niektórych (nie u wszystkich) co zapraszam wyskakuje info, że byłem już u nich. To jakiś błąd gry?
 

DeletedUser16874

Guest
Dołączę się do próśb o wprowadzenie jakiejś formy oznaczania, u kogo się już było w tawernie/kiedy jest możliwość ponownego odwiedzenia, a także informacji, kto u nas był czyli po prostu mechanizmu identycznego jak przy wsparciu. To po prostu musicie wprowadzić.
Uważam również, że osoby z gildii powinny także mieć możliwość zasiadania w tawernie, gdyż praktyka (zupełnie oczywista i logiczna) jest taka, że w pierwszej kolejności zaprasza się gildiowiczów do znajomych. I co, mam 80 osób z gildii zaprosić do znajomych i w ten sposób mieć dwie powielone listy?
 

DeletedUser16845

Guest
Może i Tawerna nie jest jeszcze w 100% dopracowana, ale to i tak bardzo fajne urozmaicenie :)

Jednak zgadzam się z przedmówcami, że niezbędne jest wprowadzenie w pierwszej kolejności jakiegoś oznaczenia 1) u kogo możemy dołączyć do stołu 2) u kogo nie ma miejsc 3) u kogo już byliśmy. Albo przynajmniej opcje 1 i 3.
 

DeletedUser16790

Guest
Zauważyłem, że u niektórych (nie u wszystkich) co zapraszam wyskakuje info, że byłem już u nich. To jakiś błąd gry?

Jeśli ktoś 20 (chyba) razy usunął znajomego, to została na niego nałożona "kara" i teraz po zaproszeniu kogoś musi odczekać 24h, zanim ktoś będzie mógł usiąść u niego w Tawernie. Dlatego Ty nie możesz u niego usiąść, ale nie wiem czy on może usiąść u Ciebie, być może tak. Ma to zapobiec spamowaniu na czacie w poszukiwaniu jednorazowych znajomości jak to miało miejsce podczas eventu jabłkowego.
 

DeletedUser13900

Guest
Skrócenie czasu
Zgadzam się z Kasią.
1. Powinny być kolorowe krzesła. Tylko ja bym zrobił: zielone - wolne miejsca, czerwone - wszystko zajęte, a żółte - już odwiedzona.
2. Jakoś trzeba sprawdzać, kto odwiedza tawernę.
3. A jeszcze - problem jest, jak ktoś rzadko wchodzi i nie zwalnia miejsca w swojej tawernie. Pewnie kolorowe przyciski w pewien sposób by to rozwiązały
 

DeletedUser15011

Guest
Od której epoki tawerna wygląda inaczej (tak jak na filmiku), bo będąc w Epoce Jutra mam taką samą jak w Przemysłowej :/
 

DeletedUser15836

Guest
i ostatnie narzekanie dziś;D

znaczek z ilościa gosci po pewnym czasie ucieka coraz wyżej i chowa się pod paskiem że nic nie widać ;D

Potwierdzam - upierdliwe.

Co do kwestii - czy można wejść. Ja to obecnie robie tak, że motywuję tylko tych, u których usiądę, w ten sposób wiem, do kogo mogę wejść ;)
 

DeletedUser14109

Guest
Wygląd zmienia się chyba 3 razy, ale fakt faktem w EJ wygląd jej po prostu nie pasuje.
 

DeletedUser16730

Guest
Te kolorowe krzesełka to moim zdaniem zbytek szczęścia. W sumie co za różnica dlaczego się nie da usiąść. Dla mnie wystarczy jak w takim momencie zwyczajnie krzesełko się nie podświetla, identycznie jak przy motywce. Żeby nie robić czasochłonnych ruchów.
Natomiast przydałoby się żeby w momencie zbierania kasy ze stołu można było od razu usiąść u tych co u nas siedzą. To by trochę rozwiązało problem selekcji nieaktywnych. Trochę, bo część stołów u nich może być zajęta, ale zawsze coś.
 
Do góry