[Perły Architektury] Synchronizacja pereł z epokami

Czy jesteś za naprawieniem epok w perłach?

  • Tak, powinny działać od swojej epoki - jak inne budynki

  • Nie, powinno zostać jak jest

  • Częściowo - skasować etykiety epok przy perłach

  • Powinny działać wg epok ale na tylko na nowym serwerze


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Wskazanie niekonsekwencji, to nie obwinianie. To raz.
Uważam, że akurat ta funkcjonalność wyszła projektantom bardzo dobrze. Jestem daleka od twierdzenia, że jeśli ktoś coś fajnie wymyślił, to na pewno przez przypadek.

Dwa, czemu sugerujesz że wiąże się to z moimi niepowodzeniami? Naprawdę myślisz że pozycja w grze jest dla mnie tak ważna że wymyślam sposoby na przebudowę gry tylko po to żeby podnieść moją pozycję w tabeli? Serio? Zastanów się ;)
Tym pomysłem wpisujesz się po prostu idealnie w linię pomysłów z cyklu: "nie rozumiem gry/nie umiem sobie poradzić, więc tak być nie powinno"

Dlaczego tak irytuje Cię to że w grze mogło być jakieś przeoczenie lub błąd, którego wykorzystania nikt się nie spodziewał i tak już zostało?
Skąd wniosek, że właśnie to mnie irytuje? Jest kilka miejsc, gdzie inwencja projektantów przegrała z kreatywnością graczy. Wielokrotnie o tym pisałam. Co mnie irytuje? Postawa: "Jeśli ktoś coś fajnie wymyślił, to na pewno przez przypadek", "trafiło się ślepej kurze ziarno".
Perły weszły do gry jako zupełnie osobna kategoria budynków, stawiana poza menu budowy. Kolejne implementowane były zazwyczaj wraz z nową epoką (wyjątkiem była chyba tylko Wieża Galaty), fakt. Może właśnie ze względu na nowe środki wymagane przy budowie? Dlaczego nie? To akurat naprawdę wyszło super dla jakości gry. Nie traktujmy tego, jako "za późno na naprawę", "mleko się rozlało". Nie ma czego naprawiać.
 
Ostatnia edycja:

korosh

Baronet
ta gra ma 13 lat, jak nie więcej.
Na nowym świecie jest tak jak Ty chcesz, towary są zbyt drogie by szybko stawiac perły z wysokich epok + oczywiście nie ma planów, dopóki ktos nie dojdzie tam wysoko.
Wprowadzanie takiego zakazu byłoby idiotyzmem i totalnie rozwarstwiłoby graczy (jeszcze bardziej)

w tej grze nie ma walki gracz kontra gracz, więc nie bardzo rozumiem problem, że "ktoś jest silniejszy"
towary na każdą perłe załatwisz średnio w max 5 minut (razem z ofertami i płaceniem w PR) więc no
Zupełnie Cię nie rozumiem. Odpowiadasz na pytanie o irytację? Ciebie też denerwuje taka możliwość że coś zostało przeoczone?
Nie wiem o jakim nowym świecie piszesz. Jeśli gdzieś jest tak jak ja "chcę", to sorry ale o tym nie wiedziałem.
No i nie zgodzę się że nie ma tu walk gracz kontra gracz
 

korosh

Baronet
Uważam, że akurat ta funkcjonalność wyszła projektantom bardzo dobrze. Jestem daleka od twierdzenia, że jeśli ktoś coś fajnie wymyślił, to na pewno przez przypadek.
Przecież nie o tym mówię. W ogóle nie rozmawiamy o Tobie. Zarzucasz mi że ja kogoś obwiniam, tak? A ja mówię że wskazuję pewną niekonsekwencję. Możesz mieć swoje zdanie, a ja swoje, ale to nie znaczy że ja kogoś obwiniam - czy jesteś w stanie to zaakceptować?

Skąd wniosek, że właśnie to mnie irytuje? Jest kilka miejsc, gdzie inwencja projektantów przegrała z kreatywnością graczy. Wielokrotnie o tym pisałam. Co mnie irytuje? Postawa: "Jeśli ktoś coś fajnie wymyślił, to na pewno przez przypadek", "trafiło się ślepej kurze ziarno".
Perły weszły do gry jako zupełnie osobna kategoria budynków, stawiana poza menu budowy. Kolejne implementowane były zazwyczaj wraz z nową epoką (wyjątkiem była chyba tylko Wieża Galaty), fakt. Może właśnie ze względu na nowe środki wymagane przy budowie? Dlaczego nie? To akurat naprawdę wyszło super dla jakości gry. Nie traktujmy tego, jako "za późno na naprawę", "mleko się rozlało". Nie ma czego naprawiać.
Wniosek wynika z Twojej postawy. Poza tym sama powyżej przyznajesz że Cię to irytuje :)
Ja nigdzie nie piszę że ktoś coś fajnie wymyślił przez przypadek, a już na pewno nie porównuję nikogo do niewidomej kury - to nie moja postawa. Ja uważam że to zostało przeoczone i zostało jak jest. Ty uważasz że to super pomysł, a ja nie. Możemy o tym dyskutować lub nie, ale po co tyle agresji?
 

Marik

Książę
Proponowany pomysł zmniejszyłby dochody IG z Foe o jakieś 2/3. Mechanika działa tak bo to się firmie opłaca. Dla przykładu (bo są tacy gracze) jesteś we wczesnych epokach brakuje ci 2 planów na arke czyk 400 diamentów, brakuje ci towarów na kt czy centaura czyk pare tysięcy. Tu troche tak troche i kasa leci. A teraz wyobraźmy sobue perły przypisane do epoki, myśląc logicznie towarów z przyszłych nie powinieneś móc pozyskać żeby to miało sens. System handlu, eventów pereł i walki do zmian, czyli zmieniamy cała mechanike w grze. Ale załóżmy że te zmiany zostały wprowadzone nowi gracze widzą przepaść jaki ich dzieli od innych i zdając sobie sprawę ile im zajmie zbliżenie się do ich poziomu np ep arka 80 zwyczajnie sobie odpuszczą i nie wydadzą kasy, mniej kasy na plany mniej na towary mniej na gpch czysta strata.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@korosh, mnie nauczono, że ZANIM wyrobię sobie zdanie na jakiś temat, to najpierw z tym tematem powinnam się zapoznać. Nawet nie próbuję cytować Twoich postów, bo nie wiem od czego zacząć.
Po raz ostatni spróbuję Ci wytłumaczyć... Jeżeli jest jakiś mechanizm w grze, to może mieć dobry lub zły wpływ na rozgrywkę. Podejmę się dyskusji tylko w tym zakresie. Nie wiem (ani Ty nie wiesz) czy taka a nie inna dostępność pereł jest celowym założeniem projektu, czy nie. Na tak postawione zagadnienie odpowiedziałam: wolę żeby to było świadome i celowe. W przeciwnym wypadku nie wiadomo by było czego spodziewać się po grze, którą projektuje tak nieodpowiedzialna ekipa. Opcje ankiety są tendencyjne i sugerują "właściwy" wybór.
Edit: IG nigdy nie miało problemu z korygowaniem przeoczeń. Starszym graczom przypomnę historię bonusu Arki z perły odciętej od drogi. Na Alcatraz stawiane w niższych epokach nikt nigdy nie reagował negatywnie, a było to dość powszechne od momentu implementacji tej perły.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zupełnie Cię nie rozumiem. Odpowiadasz na pytanie o irytację? Ciebie też denerwuje taka możliwość że coś zostało przeoczone?
Nie wiem o jakim nowym świecie piszesz. Jeśli gdzieś jest tak jak ja "chcę", to sorry ale o tym nie wiedziałem.
No i nie zgodzę się że nie ma tu walk gracz kontra gracz
chodzi mi o to, że jak powstaje nowy świat, to jest mniej więcej jak Ty chcesz. Bo nie ma perel do przodu - dopóki jakiś gracz tam nie dotrze i nie zacznie sprzedawać towarów.
Ta gra ma 13 lat, budowa perel "do przodu" jest jedną z mechanik. To nie jest błąd, to nie jest przeoczenie.

Przeoczenie by było jakby nie kosztowały surowców. Kosztują. Ekonomie serwerów sa lekko rozdupione i koszty towarów są totalnie inne niż powinny być, ale rynek reguluje sie sam.

Tego typu blokade masz np w tytanie, ze kazdy poziom kosztuje towary z tytana, ktore są drogie. W pewnym sesnei ciężko psotawic perły z tytana w niskiej epoce - i je rozwijać.
 

korosh

Baronet
Proponowany pomysł zmniejszyłby dochody IG z Foe o jakieś 2/3. Mechanika działa tak bo to się firmie opłaca. Dla przykładu (bo są tacy gracze) jesteś we wczesnych epokach brakuje ci 2 planów na arke czyk 400 diamentów, brakuje ci towarów na kt czy centaura czyk pare tysięcy. Tu troche tak troche i kasa leci. A teraz wyobraźmy sobue perły przypisane do epoki, myśląc logicznie towarów z przyszłych nie powinieneś móc pozyskać żeby to miało sens. System handlu, eventów pereł i walki do zmian, czyli zmieniamy cała mechanike w grze. Ale załóżmy że te zmiany zostały wprowadzone nowi gracze widzą przepaść jaki ich dzieli od innych i zdając sobie sprawę ile im zajmie zbliżenie się do ich poziomu np ep arka 80 zwyczajnie sobie odpuszczą i nie wydadzą kasy, mniej kasy na plany mniej na towary mniej na gpch czysta strata.
Wszystko prawda, ale nie trzeba tak dużo zmieniać. Dlaczego nie możesz mieć towarów z przyszłej epoki? Możesz. Po prostu nie możesz postawić perły. Plany zebrane na perłę z przyszłej epoki byłyby nieaktywne. Możliwość zbudowania odblokowałaby się dopiero w danej epoce. To naprawdę nie takie trudne do realizacji ;) Ale zgadzam się z aspektem finansowym w 100%
 

korosh

Baronet
@korosh, mnie nauczono, że ZANIM wyrobię sobie zdanie na jakiś temat, to najpierw z tym tematem powinnam się zapoznać. Nawet nie próbuję cytować Twoich postów, bo nie wiem od czego zacząć.
Po raz ostatni spróbuję Ci wytłumaczyć... Jeżeli jest jakiś mechanizm w grze, to może mieć dobry lub zły wpływ na rozgrywkę. Podejmę się dyskusji tylko w tym zakresie. Nie wiem (ani Ty nie wiesz) czy taka a nie inna dostępność pereł jest celowym założeniem projektu, czy nie. Na tak postawione zagadnienie odpowiedziałam: wolę żeby to było świadome i celowe. W przeciwnym wypadku nie wiadomo by było czego spodziewać się po grze, którą projektuje tak nieodpowiedzialna ekipa. Opcje ankiety są tendencyjne i sugerują "właściwy" wybór.
Edit: IG nigdy nie miało problemu z korygowaniem przeoczeń. Starszym graczom przypomnę historię bonusu Arki z perły odciętej od drogi. Na Alcatraz stawiane w niższych epokach nikt nigdy nie reagował negatywnie, a było to dość powszechne od momentu implementacji tej perły.
Po raz ostatni Ci odpowiem, bo ta dyskusja wydaje się jałowa. Oskarżasz mnie o pewne słowa, myśli czy opinie, których nie jestem autorem. Atakujesz mnie na różne sposoby w swoich komentarzach, a jeśli ja próbuję coś zaadresować bezpośrednio, to zmieniasz temat i mówisz o czymś innym. Ostatni post jest tego dobrym przykładem i nie mam ochoty już się nad tym rozwodzić, bo z doświadczenia wiem że byś się do tego nie odniosła
 

korosh

Baronet
chodzi mi o to, że jak powstaje nowy świat, to jest mniej więcej jak Ty chcesz. Bo nie ma perel do przodu - dopóki jakiś gracz tam nie dotrze i nie zacznie sprzedawać towarów.
Ta gra ma 13 lat, budowa perel "do przodu" jest jedną z mechanik. To nie jest błąd, to nie jest przeoczenie.

Przeoczenie by było jakby nie kosztowały surowców. Kosztują. Ekonomie serwerów sa lekko rozdupione i koszty towarów są totalnie inne niż powinny być, ale rynek reguluje sie sam.

Tego typu blokade masz np w tytanie, ze kazdy poziom kosztuje towary z tytana, ktore są drogie. W pewnym sesnei ciężko psotawic perły z tytana w niskiej epoce - i je rozwijać.
Ok, rozumiem teraz co miałeś na myśli. Nie wiem czy to przeoczenie czy nie, bo ja tej gry nie pisałem. Myśl o przeoczeniu pojawiła się ponieważ perły mają swoje przypisane epoki, a kilka nie ma. Więc jeśli miałaby być to założona z góry mechanika, to po co by były perły bez epoki? Przecież można by je było też do jakiejś przyporządkować. Poza tym jeśli wchodzisz do czyjegoś miasta z epoki żelaza i masz tam legionistów, kowala, itp., a obok stoi wieżowiec lub transporter kosmiczny to to też nie ma sensu z punktu czysto logicznego.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Poza tym jeśli wchodzisz do czyjegoś miasta z epoki żelaza i masz tam legionistów, kowala, itp., a obok stoi wieżowiec lub transporter kosmiczny to to też nie ma sensu z punktu czysto logicznego.
gra. Online. Logika. kosmos.
tak logika i realizm to jest to czego szukamy w gierce online.

Perły bez epoki są chyba dwie. ŚR - cóż ciężko przypisać ten budynek do jakiejkolwiek epoki. Do tego on jest stricte funkcjonalny - połączony z WG.
OBS, jako bezpłatna forma wsparcia dla gildii, stąd brak epoki i chyba tyle z pereł bez epoki.

Perły to są główne budynki w tej grze, dlatego jest dobrze tak jak jest
 

Marik

Książę
Wszystko prawda, ale nie trzeba tak dużo zmieniać. Dlaczego nie możesz mieć towarów z przyszłej epoki? Możesz. Po prostu nie możesz postawić perły. Plany zebrane na perłę z przyszłej epoki byłyby nieaktywne. Możliwość zbudowania odblokowałaby się dopiero w danej epoce. To naprawdę nie takie trudne do realizacji ;) Ale zgadzam się z aspektem finansowym w 100%
No tak bo to takie logiczne mieć w żelazie w magazynach oboku marmuru dane si....
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Na szczęście tak się nie stanie, co czyni dyskusję akademicką.
na szczeście?

akurat nagroda "plany z epoki następnej" powinny dać perłe aktualnie nieznaną i one powinny się "uaktywnić" po pojawieniu się nowe epoki.
Tam samo z towarami epoki następnej, powinno być w ekwipunku X towarów epoki następnej, które byłyby aktywne po pojawieniu się epoki.

Akurat ta kwestia jest mocno nie fair dla ostatniej epoki.
 
akurat nagroda "plany z epoki następnej" powinny dać perłe aktualnie nieznaną i one powinny się "uaktywnić" po pojawieniu się nowe epoki. Tam samo z towarami epoki następnej, powinno być w ekwipunku X towarów epoki następnej, które byłyby aktywne po pojawieniu się epoki.
Dla IG finansowe eldorado by to nie było :D
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
na szczeście?

akurat nagroda "plany z epoki następnej" powinny dać perłe aktualnie nieznaną i one powinny się "uaktywnić" po pojawieniu się nowe epoki.
Tam samo z towarami epoki następnej, powinno być w ekwipunku X towarów epoki następnej, które byłyby aktywne po pojawieniu się epoki.

Akurat ta kwestia jest mocno nie fair dla ostatniej epoki.
Tytan jest obecnie najdroższą i najbardziej pożądaną epoką , zarówno pod kontem towarów i planów . Pozostanie tak przez długi czas z racji na nową specyfikę budowy pereł z tej epoki. Sam jestem w tytanie i nie uważam ,że komukolwiek jest robiona niesprawiedliwość z tego powodu. Proponujesz nieracjonalne rozwiązanie , jedyne co można zrobić (żeby było bardziej sprawiedliwie ) to podwoić liczbę towaru /planów z tytana. Wyobraźmy sobie sytuacje ,gdzie ktoś ma kilka-kilkanaście takich budynków - wchodzi nowa epoka i od razu może postawić perły nie wchodząc nawet do tej epoki i oferować innym za chore sumy . To dopiero byłoby niesprawiedliwe .
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
wchodzi nowa epoka i od razu może postawić perły nie wchodząc nawet do tej epoki i oferować innym za chore sumy . To dopiero byłoby niesprawiedliwe .
to bylby rynek i przedsiębiorczość, a nie chore i nie sprawiedliwe xD
nikt nikomu nie bronił być w tytanie,

Jasne ze taka mechanika byłaby troche popsuta, dlatego moim zdaniem wcale nie powinno jej być. bo w aktualnej wersji tytanowcy są ciut stratni
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
to bylby rynek i przedsiębiorczość, a nie chore i nie sprawiedliwe xD
nikt nikomu nie bronił być w tytanie,

Jasne ze taka mechanika byłaby troche popsuta, dlatego moim zdaniem wcale nie powinno jej być. bo w aktualnej wersji tytanowcy są ciut stratni
Jeśli możesz postawić perłę z najwyższej epoki tuż po jej wyjściu, bez żadnego wysiłku , to jest to trochę chore i zaburza sens gry .
Zgadzam się kolejna psująca grę mechanika , ale trzeba się przyzwyczaić bo zapewne nie będzie ostatnim złym pomysłem Inno.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jeśli możesz postawić perłę z najwyższej epoki tuż po jej wyjściu, bez żadnego wysiłku , to jest to trochę chore i zaburza sens gry .
Zgadzam się kolejna psująca grę mechanika , ale trzeba się przyzwyczaić bo zapewne nie będzie ostatnim złym pomysłem Inno.
No, nie tak całkiem bez wysiłku. Jednak towary musisz wyprodukować.

Fakt, że bardziej dostępne będą plany...
W najwyższej aktualnie epoce plany są drogie. Na B 30-40 pr za plan (przy Arce 2.0). Zasoby, niezbędne do otworzenia każdego kolejnego poziomu, skutecznie ograniczają ilość pereł w skali serwera. Tym bonusem zwiększono na rynku ilość planów pereł z Tytana, więc najprawdopodobniej ich cena rynkowa zmaleje. To przekłada się na konieczność zwiększenia udziału własnego na kolejnych poziomach. Dla jednych dobrze, dla drugich źle.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No, nie tak całkiem bez wysiłku. Jednak towary musisz wyprodukować.

Fakt, że bardziej dostępne będą plany...
W najwyższej aktualnie epoce plany są drogie. Na B 30-40 pr za plan (przy Arce 2.0). Zasoby, niezbędne do otworzenia każdego kolejnego poziomu, skutecznie ograniczają ilość pereł w skali serwera. Tym bonusem zwiększono na rynku ilość planów pereł z Tytana, więc najprawdopodobniej ich cena rynkowa zmaleje. To przekłada się na konieczność zwiększenia udziału własnego na kolejnych poziomach. Dla jednych dobrze, dla drugich źle.
z drugiej strony pereł tytanowych nie rozwijasz do 80 lvl jak inne, tylko 20 lvl odpowiada pozostałym perłom na lvl 80. Wiec nie potrzebuje 71 zestawów planów, tylko 11 zestawów (10 bazowych lvl, 0-10 i od 11-20)
więc to tez nie jest tak

ograniczeniem były i są towary. plany wpadały lajtowo, w gildiiz palcem w nosie sie te zestawy zbiera.
mi z miasta leci 2k towaru dziennie więc i na to nie narzekam (mam prawie 20 lvl każdej perły, wiem szału nie ma) więc i to moim zdaniem takiego znaczenia miec nie będzie.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
z drugiej strony pereł tytanowych nie rozwijasz do 80 lvl jak inne, tylko 20 lvl odpowiada pozostałym perłom na lvl 80.
Ja rozwijam wyżej.
O towarach pisałam w kontekście "zaraz po wejściu nowej epoki", w tej chwili też tego problemu nie mam.
plany wpadały lajtowo, w gildiiz palcem w nosie sie te zestawy zbiera.
W mojej też. Jednak ktoś kupuje plany po 30-40 pr za sztukę. Widzę 3 takie wątki i możesz mi wierzyć, że schodzą "na pniu". Może tak się bardziej opłaca? A może nie w każdej gildii jest wystarczająca ilość graczy z Tytana?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ja rozwijam wyżej.
O towarach pisałam w kontekście "zaraz po wejściu nowej epoki", w tej chwili też tego problemu nie mam.

W mojej też. Jednak ktoś kupuje plany po 30-40 pr za sztukę. Widzę 3 takie wątki i możesz mi wierzyć, że schodzą "na pniu". Może tak się bardziej opłaca? A może nie w każdej gildii jest wystarczająca ilość graczy z Tytana?
no to są oferty na nieogarów ;D
łapanie łatwego zarobku na nieogarnietych ludziach- ja tego nie lubie xd ale no powszechne zjawisko
Ja rozwijam wyżej.
no mozna, też pewnie będę, ale zeby te perły byly podobne wartościa do stojących to od 20 w góre wyprzedzają je mocno :D
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
no to są oferty na nieogarów ;D
Chyba za szybko oceniasz.
Wyobraź sobie taką sytuację:
Masz Arkę 2.0 i dużo czasu na obrót paczkami. Kupujesz plany po 40 pr/szt. Na poziom zużywasz 9 (zakładam, że nie wymieniasz 2:1) => koszt wynosi 360 pr. Z poziomu masz do sprzedania min. 9 planów i już jesteś na 0. Ilość planów z poziomu wzrasta sukcesywnie...
Kwestia strategii i nasycenia rynku :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Chyba za szybko oceniasz.
Wyobraź sobie taką sytuację:
Masz Arkę 2.0 i dużo czasu na obrót paczkami. Kupujesz plany po 40 pr/szt. Na poziom zużywasz 9 (zakładam, że nie wymieniasz 2:1) => koszt wynosi 360 pr. Z poziomu masz do sprzedania min. 9 planów i już jesteś na 0. Ilość planów z poziomu wzrasta sukcesywnie...
Kwestia strategii i nasycenia rynku :)
wydaje mi sie ze Ci co wystawiają drogo to w wiekszosci mają stałą wymiane na 1 miejsca w dwójke graczy
oczywiście mozna kombinować jak Ty, ale koszt perły tez wzrasta i ilosc własnych PR do zamknieca siłą rzeczy też
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
wydaje mi sie ze Ci co wystawiają drogo to w wiekszosci mają stałą wymiane na 1 miejsca w dwójke graczy
Nie, wszystko idzie na rynek.
oczywiście mozna kombinować jak Ty, ale koszt perły tez wzrasta i ilosc własnych PR do zamknieca siłą rzeczy też
Nie napisałam, że ja tak gram. Koszt perły wzrasta, jak słusznie zauważyłeś. Na dodatek z nowego budynku eventowego będą plany. Jak szybko skończy się popyt? Przecież nikt raczej nie będzie kupował więcej niż da radę wykorzystać w przewidywalnym terminie. Dlatego pisałam o decydującym momencie nasycenia rynku. To jest typowa piramida, skorzystają ci, którzy ją stworzyli. ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry