[Perły Architektury] Synchronizacja pereł z epokami

Czy jesteś za naprawieniem epok w perłach?

  • Tak, powinny działać od swojej epoki - jak inne budynki

  • Nie, powinno zostać jak jest

  • Częściowo - skasować etykiety epok przy perłach

  • Powinny działać wg epok ale na tylko na nowym serwerze


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

korosh

Baronet
A nie lepiej wprowadzić specjalny serwer z tymi zasadami ? Po co karać ludzi z innych serwerów , za to że grają jak im gra zapodała i korzystają z tych funkcjonalności . Mogli pomyśleć o tym bardzo dawno temu , a teraz to jest wylanie dziecka z kąpielą . Myślę , że jakby wprowadzili specjalny serwer to ludzie by próbowali zagrać .
Masz rację, następny świat mógłby funkcjonować na tych zasadach, to by było ciekawe.
 

korosh

Baronet
Żart na miarę tego forum.
A co do pomysłu, to już nie do zrealizowania. Może, gdyby w IG, trzymali się tego od samego początku, ewentualnie +1 epoka w przód.
Wiem, od początku pisałem że to nie ma szans na realizację. Bardziej mi chodziło o zwrócenie uwagi na brak konsekwencji twórców gry, lub przeoczenie że da się tak zrobić, a potem już zostało jak jest.
 
Przemyśl najpierw ten pomysł, bo jest niedopracowany. Nie napisałeś, czy to ma być osobny serwer na to, bo ludzie w żelazie już mają arki, ZH itd. Skasujesz im te perły, żeby mieli ze swojej epoki? Wymigałeś się od odpowiedzi.
 
Ja nie chcę nikogo karać, niech każdy sobie gra jak chce, ale bez szkody dla inych. Teraz zaczynając grę w żelazie muszę konkurować z graczami którzy mają perły i możliwości spoza mojej epoki - i to jest nie fair.
Byłoby nie fair gdyby nowy gracz nie miał takiej możliwości. Faktem jest, że dopóki nowy, kompletnie zielony gracz nie znajdzie kogoś, kto mu doradzi jak grać, to i tak nie będzie miał szans w starciu z bardziej doświadczonym. Tak jest zarówno w tej, jak i w każdej innej grze tego typu. Głupi przykład. Ilu z nas nie zrobiło chociaż kilku poziomów wyroczni albo koloseum na początku swojej przygody z foe? :D
 

korosh

Baronet
Przemyśl najpierw ten pomysł, bo jest niedopracowany. Nie napisałeś, czy to ma być osobny serwer na to, bo ludzie w żelazie już mają arki, ZH itd. Skasujesz im te perły, żeby mieli ze swojej epoki? Wymigałeś się od odpowiedzi.
Od jakiej konkretnie odpowiedzi się wymigałem? Moim zdaniem możliwość budowania pereł spoza swojej epoki jest niedopatrzeniem twórców gry. Bo jeśli założenie by było takie że każdą perłę można postawić w dowolnym momencie jak się tylko skompletuje plany, to by nie było podziału na epoki. A tak, to perły są po prostu pewnym rodzajem budynków, do zbudowania których potrzebne są surowce i plany. I tak samo jak możesz postawić w epoce marsa budynek ze średniowiecza, a nie z wenus, tak samo powinieneś mieć możliwość postawienia tylko pereł z epok które już odblokowałeś.
Tyle teorii. W praktyce zaproponowałem rozwiązanie w postaci dezaktywacji pereł z epok przyszłych - coś jak odłączenie od drogi, czyli perła zostaje, ale nie działa do czasu awansu do właściwej epoki. To oczywiście w idealnym świecie, bo wiadomo że opór przed wprowadzeniem tej zmiany byłby za wielki (choć WG zostały zmienione mimo powszechnie negatywnego odbioru - może i tu jest szansa ;) ).
Ktoś tu wcześniej zaproponował osobny serwer - myślę że to by było fajne rozwiązanie - osobny, nowy świat Z, gdzie epoki obowiązują także dla pereł.
 

korosh

Baronet
Byłoby nie fair gdyby nowy gracz nie miał takiej możliwości. Faktem jest, że dopóki nowy, kompletnie zielony gracz nie znajdzie kogoś, kto mu doradzi jak grać, to i tak nie będzie miał szans w starciu z bardziej doświadczonym. Tak jest zarówno w tej, jak i w każdej innej grze tego typu. Głupi przykład. Ilu z nas nie zrobiło chociaż kilku poziomów wyroczni albo koloseum na początku swojej przygody z foe? :D
To ma się nijak do mojej wypowiedzi. Nowi gracze zawsze mają trudniej, dopóki się nie nauczą. A tu jest tak, że nowi gracze bez pomocy starych nie mają szans. Zaczynasz grać w żelazie, możesz ledwo postawić wyrocznię i nagle wyrastają Ci sąsiedzi z arkami, których sam nie masz szans złożyć na tym etapie
 
Co więcej musiały być osobne ligi dla każdej epoki, bo nie ma szans takie żelazo bez fajnych pereł z przyszłością, itd. na GPC.
Jak to widzisz?
 
Nowy serwer z takimi regułami wydaje się rozsądny. Daje możliwość wyboru jak się chce grać

To ma się nijak do mojej wypowiedzi. Nowi gracze zawsze mają trudniej, dopóki się nie nauczą. A tu jest tak, że nowi gracze bez pomocy starych nie mają szans. Zaczynasz grać w żelazie, możesz ledwo postawić wyrocznię i nagle wyrastają Ci sąsiedzi z arkami, których sam nie masz szans złożyć na tym etapie

Tak jest w każdej grze. Nie bierz mojej wypowiedzi jako atak. Prowadzę tylko dyskusję ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Moim zdaniem możliwość budowania pereł spoza swojej epoki jest niedopatrzeniem twórców gry. Bo jeśli założenie by było takie że każdą perłę można postawić w dowolnym momencie jak się tylko skompletuje plany, to by nie było podziału na epoki.
Dobrze, że zaznaczyłeś fakt, że to Twoje zdanie. Uznaj też możliwość posiadania własnego zdania przez innych użytkowników forum.
Pomijając fałsz założenia, że każdą perłę można postawić jak tylko skompletuje się plany, to jak to się ma do tezy
A tu jest tak, że nowi gracze bez pomocy starych nie mają szans. Zaczynasz grać w żelazie, możesz ledwo postawić wyrocznię i nagle wyrastają Ci sąsiedzi z arkami, których sam nie masz szans złożyć na tym etapie
 
To ma się nijak do mojej wypowiedzi. Nowi gracze zawsze mają trudniej, dopóki się nie nauczą. A tu jest tak, że nowi gracze bez pomocy starych nie mają szans. Zaczynasz grać w żelazie, możesz ledwo postawić wyrocznię i nagle wyrastają Ci sąsiedzi z arkami, których sam nie masz szans złożyć na tym etapie
Na tym etapie nie, ale po to się robi te perły, żeby przegonić innych. Jakby ten pomysł przeszedł to różnica by się jeszcze bardziej pogłębiła, bo ludzie z żelaza mieliby Zeusy na 100 lvl i jakie szanse mają gracze z Zeusami na 1 lvl? Argument kaleka przy samych narodzinach.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Na tym etapie nie, ale po to się robi te perły, żeby przegonić innych. Jakby ten pomysł przeszedł to różnica by się jeszcze bardziej pogłębiła, bo ludzie z żelaza mieliby Zeusy na 100 lvl i jakie szanse mają gracze z Zeusami na 1 lvl? Argument kaleka przy samych narodzinach.
Właśnie to uwzględnili projektanci gry. W sąsiedztwie mogą się znaleźć miasta o bardzo zróżnicowanym poziomie rozwoju, więc żaden sąsiad nie może Ci zrobić większej szkody niż pozbawienie produkcji 1 budynku. Można temu zapobiec zachowaniem dyscypliny czasowej i terminowym zbieraniem produkcji.
Posiadanie bardziej zaawansowanych sąsiadów ma też swoje plusy. Na mojego Zeusa plany dostałam właśnie od sąsiada ;)
 
Sprawne bicie bez Alcatraz odpada. Choćbyś nie wiem ile miał koszar, co też zajmuję miejsce itd. to na gpc zrobisz może parę walk i to będzie wszystko.
Teraz weź dogoń kogoś kto wcześniej miał Alcatraz(teraz nieaktywne) i robił po 5-6 k walk, gdzie nabił sobie masę pkt i ma Zeusy, itd. na 100 lvl to powiem Ci od razu, że łatwiej jest teraz gdzie surki na perły idziesz kupić i wybijasz do topki 20 najlepszych w sąsiadach w zaledwie parę dni, tygodni, bo masz np. Castel Del Monte, który daję atak, albo Alcatraz i nabijasz walki. Pamiętaj, że punkty w rakingu są w dużej mierze z walk i to też sprawia, że punktowo gracze niższych epok nigdy w takim wypadku nie dogonili by graczy z wyższych epok, bo mieliby okrojone GPC z powodu braku działania ważnych pereł.
 

Marik

Książę
Zanim rozpoczniesz ataki personalne, warto zaopatrzyć się w słownik, bo śmiesznie to wygląda jak osoba nie znająca podstaw ortografii nazywa innych osłami
Tak zdarzają mi się błędy ortograficzne, tyle że prosiłbym czytać ze zrozumieniem. Nie nazwałem nikogo osłem, lecz powiedziałem że zmiana mechanik które skłaniają do minimalnego myślenia na takie, które tego nie wymagają zabije całkiem sens tej gry. Ma ona już ile 13 lat? A ty proponujesz zmiany które wywracają system do góry nogami. Wszystko poniżej postępu nie ma sensu, wysokie epoki żerują na niskich, ogólnie ekonomia się wali. Jedyna opcja to całkowicie nowy świat z nowym kontem oddzielonym od reszty. Tak z ciekawości jak sobie wyobrażasz wieże koniunkcji w średniowieczu? Bo skoro przypisujemy perły do epoki to taki wieżowiec we wczesnym ni pieruna nie pasuje.
 

korosh

Baronet
Tak jest w każdej grze. Nie bierz mojej wypowiedzi jako atak. Prowadzę tylko dyskusję ;)
Jak jest w każdej grze? Że bez pomocy innych się nie da? Ja mam inne doświadczenie. W większości gier jak poznasz reguły i mechanikę, to możesz grać bez problemu. Tu bez wsparcia i dotacji na niskich poziomach nie masz szans.
 

korosh

Baronet
Dobrze, że zaznaczyłeś fakt, że to Twoje zdanie. Uznaj też możliwość posiadania własnego zdania przez innych użytkowników forum.
Pomijając fałsz założenia, że każdą perłę można postawić jak tylko skompletuje się plany, to jak to się ma do tezy
Oczywiście że to moje zdanie. Nie pisałem tej gry, więc nie wiem jak było naprawdę. Nie rozumiem gdzie zabroniłem Ci posiadać swoje zdanie
 

korosh

Baronet
Na tym etapie nie, ale po to się robi te perły, żeby przegonić innych. Jakby ten pomysł przeszedł to różnica by się jeszcze bardziej pogłębiła, bo ludzie z żelaza mieliby Zeusy na 100 lvl i jakie szanse mają gracze z Zeusami na 1 lvl? Argument kaleka przy samych narodzinach.
Nie wiem jak by się "bardziej pogłębiła". Nie rozumiem logiki tego argumentu. Wiadomo że jak ktoś zaczyna ma mniejsze zasoby i z biegiem gry może je sobie zgromadzić i konkurować z silniejszymi. Jeśli zeus jest z żelaza, to jest to ok. Po coś te epoki do pereł chyba były przydzielone? No i na logikę jeśli stoi ratusz w formie zamku i mamy armię rycerzy, to bez sensu jest jak nagle pojawia się tam transporter kosmiczny.
Poza tym w moim odczuciu to by po prostu było ciekawsze że jak ktoś się decyduje na pozostanie w żelazie, to może dysponować tylko perłami z żelaza i radzić sobie jak może w takiej konfiguracji, zamiast kombinować jak by tu dostać plany do pereł z wyższych epok.
 
W większości gier jak poznasz reguły i mechanikę, to możesz grać bez problemu.
O to mi chodzi. Żeby poznać tą mechanikę ktoś Cię musi najpierw z nią zapoznać lub musisz poczytać poradniki, które są napisane przez innych graczy, więc na jedno wychodzi. Nie myl braku doświadczenia z brakiem możliwości. Da się oczywiście przez ten etap przejść samemu, ale trwa to dużo dłużej.
Tu bez wsparcia i dotacji na niskich poziomach nie masz szans.
A to już jest bzdura. Jedyny warunek to poznać mechanikę gry. Odkąd założyłem miasto na K nie skorzystałem tam z niczyich dotacji, a rozwijam się szybciej niż gracze z tym samym stażem na tym świecie. Kupno towarów na perły nie jest dotowaniem. Korzystanie z 1.9 również. To są mechaniki dostępne dla wszystkich bez względu na to czy ktoś posiada armię pomocników, czy nie.
 

korosh

Baronet
O to mi chodzi. Żeby poznać tą mechanikę ktoś Cię musi najpierw z nią zapoznać lub musisz poczytać poradniki, które są napisane przez innych graczy, więc na jedno wychodzi. Nie myl braku doświadczenia z brakiem możliwości. Da się oczywiście przez ten etap przejść samemu, ale trwa to dużo dłużej.

A to już jest bzdura. Jedyny warunek to poznać mechanikę gry. Odkąd założyłem miasto na K nie skorzystałem tam z niczyich dotacji, a rozwijam się szybciej niż gracze z tym samym stażem na tym świecie. Kupno towarów na perły nie jest dotowaniem. Korzystanie z 1.9 również. To są mechaniki dostępne dla wszystkich bez względu na to czy ktoś posiada armię pomocników, czy nie.
Ok, rozumiem co mówisz i częściowo się nawet zgadzam. Można wszystko zrobić samemu, ale ile procent graczy tak robi? ;) Ale jeśli nie jest to zabronione, to ok. Moja uwaga dotyczy tylko prostego faktu, że perły są z jakiegoś powodu rzekomo przypisane do epok. Poza kilkoma, które są zdefiniowane jako "bez epoki". I rozumiem że ten mechanizm da się obejść i postawić perły wcześniej, ale pytam teoretycznie czy tak powinno być? Czy nie powinno być tak że właśnie awans w epokach daje możliwości budowania więcej i lepszych rzeczy? Tak jak stawiania lepszych budynków i armii? I jak ktoś się decyduje zostać z jakiegoś powodu z żelazie, to bierze na siebie konsekwencje grania bez arki itp?
Nie chcę tego tematu ciągnąć w nieskończoność, bo widzę że wzbudza on w wielu osobach agresję. Podsumowując, myślę że IG mogłoby uruchomić nowy świat na takich zasadach - zmieniłoby to bardzo dynamikę gry, bo wiele wyuczonych rzeczy przestałoby działać i mogło by to być w jakiś sposób odświeżające.
 
Ok, rozumiem co mówisz i częściowo się nawet zgadzam. Można wszystko zrobić samemu, ale ile procent graczy tak robi? ;)
Niewiele. Z prostego powodu. Kiedy widzisz, że między tempem rozwoju Twoim i innych jest przepaść, to albo zaczynasz szukać rozwiązań, albo się zniechęcasz.
Moja uwaga dotyczy tylko prostego faktu, że perły są z jakiegoś powodu rzekomo przypisane do epok. Poza kilkoma, które są zdefiniowane jako "bez epoki". I rozumiem że ten mechanizm da się obejść i postawić perły wcześniej, ale pytam teoretycznie czy tak powinno być?
Pewnie nie, ale mleko się rozlało. Teraz zabranie tej możliwości na starych serwerach to byłby strzał w kolano (albo nawet w krocze) ze strony Inno.
Podsumowując, myślę że IG mogłoby uruchomić nowy świat na takich zasadach - zmieniłoby to bardzo dynamikę gry, bo wiele wyuczonych rzeczy przestałoby działać i mogło by to być w jakiś sposób odświeżające.
Tu się zgadzam. Kto by chciał, to by skorzystał z tego rozwiązania. Brak nakazu i postawienia przed faktem dokonanym.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tu się zgadzam. Kto by chciał, to by skorzystał z tego rozwiązania. Brak nakazu i postawienia przed faktem dokonanym.
Też się zgadzam. Nawet bym zagłosowała za, gdyby nie słowo "powinno", sugerujące błąd w grze.

Czy ja grę o coś obwiniam? Po co takie osobiste wycieczki? Co wnoszą do tematu?
Upierasz się, że jest jakaś niekonsekwencja w umożliwieniu stawiania pereł w dowolnej epoce, a to nie perły są przypisane do epoki, ale zasoby wymagane do ich postawienia. Nie zauważyłeś tego docierając do Pasa Asteroid? Jeśli gra polega na realizacji wspólnych zadań przez zespoły, to każdy gracz powinien mieć szansę uczestniczenia, niezależnie od stażu czy epoki miasta. Taki, a nie inny projekt gry to umożliwia.
 

korosh

Baronet
Też się zgadzam. Nawet bym zagłosowała za, gdyby nie słowo "powinno", sugerujące błąd w grze.


Upierasz się, że jest jakaś niekonsekwencja w umożliwieniu stawiania pereł w dowolnej epoce, a to nie perły są przypisane do epoki, ale zasoby wymagane do ich postawienia. Nie zauważyłeś tego docierając do Pasa Asteroid? Jeśli gra polega na realizacji wspólnych zadań przez zespoły, to każdy gracz powinien mieć szansę uczestniczenia, niezależnie od stażu czy epoki miasta. Taki, a nie inny projekt gry to umożliwia.
Wskazanie niekonsekwencji, to nie obwinianie. To raz.
Dwa, czemu sugerujesz że wiąże się to z moimi niepowodzeniami? Naprawdę myślisz że pozycja w grze jest dla mnie tak ważna że wymyślam sposoby na przebudowę gry tylko po to żeby podnieść moją pozycję w tabeli? Serio? Zastanów się ;)
3. Dlaczego tak irytuje Cię to że w grze mogło być jakieś przeoczenie lub błąd, którego wykorzystania nikt się nie spodziewał i tak już zostało?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
3. Dlaczego tak irytuje Cię to że w grze mogło być jakieś przeoczenie lub błąd, którego wykorzystania nikt się nie spodziewał i tak już zostało?
ta gra ma 13 lat, jak nie więcej.
Na nowym świecie jest tak jak Ty chcesz, towary są zbyt drogie by szybko stawiac perły z wysokich epok + oczywiście nie ma planów, dopóki ktos nie dojdzie tam wysoko.
Wprowadzanie takiego zakazu byłoby idiotyzmem i totalnie rozwarstwiłoby graczy (jeszcze bardziej)

w tej grze nie ma walki gracz kontra gracz, więc nie bardzo rozumiem problem, że "ktoś jest silniejszy"
towary na każdą perłe załatwisz średnio w max 5 minut (razem z ofertami i płaceniem w PR) więc no
 
Do góry