[Perły Architektury] Synchronizacja pereł z epokami

Czy jesteś za naprawieniem epok w perłach?

  • Tak, powinny działać od swojej epoki - jak inne budynki

  • Nie, powinno zostać jak jest

  • Częściowo - skasować etykiety epok przy perłach

  • Powinny działać wg epok ale na tylko na nowym serwerze


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

korosh

Baronet
Na początek powiem że wiem że ten pomysł nie ma szans na realizację i nikomu się nie spodoba, ale jeśli dana perła jest przyporządkowana do jakiejś epoki to nie powinno być możliwości wybudowania jej we wcześniejszych epokach, nawet jeśli masz plany. Tak samo jak nie możesz postawić budynków produkcyjnych z epok późniejszych, budynków wojskowych itp. Obecnie gracze ze średniowiecza mają miasta wypełnione budynkami z przyszłości - gdzie tu logika?
Sytuację można łatwo naprawić, deaktywując wszystkie perły zbudowane przed swoją epoką i odzyskałyby one swoje właściwości po tym jak gracz osiągnie właściwą epokę - do tego czasu zachowywały by się tak jakby były odłączone od drogi.
A jeśli chcecie funkcjonować w obecnym systemie, to przynajmniej zlikwidujmy przypisanie pereł do epok, skoro to i tak nie działa.
 

Marik

Książę
Mówiąc krótko jeśli inno nie zmieniło tego do tej pory to im się to opłaca, a skoro się opłaca to nie trzeba tego zmieniać. Sam siedziałem w żelazie 2 lata wbiłem 60mln pkt bodajrze, perły na wysokich poziomach, dlatego nie rozumiem dlaczego chcesz karać ludzi którzy potrafią kombinować i dostają profity za wniesiony wkład? Chesz deaktywować perły z miejsca połowa ludzi z gry odejdzie (czytaj strata $$$ dla IG), kolejna kwestia zapewne wszyscy skoczyli by do epok kosmicznych, czyli zabijamy niskie epoki
A jeśli chcecie funkcjonować w obecnym systemie, to przynajmniej zlikwidujmy przypisanie pereł do epok, skoro to i tak nie działa.
I frytki do tego? Jak sobie to wyobrażasz chcesz budować centaura czy arkę towarami z brązu. Totalne brednie, proponujesz zniszczyć cały system nie dając żadnej alternatywy
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
jest to jakis sposób by zmusic ludzi do pójscia dalej - a nie kisic sie całą gre w niskich epokach,
ale raczej nie tędy droga. Ograniczyc pewne funkcjonalności,
albo podzielic sektory GPC według epok, ze kazdy sektor wymaga innej epoki do walki.
 

korosh

Baronet
Mówiąc krótko jeśli inno nie zmieniło tego do tej pory to im się to opłaca, a skoro się opłaca to nie trzeba tego zmieniać. Sam siedziałem w żelazie 2 lata wbiłem 60mln pkt bodajrze, perły na wysokich poziomach, dlatego nie rozumiem dlaczego chcesz karać ludzi którzy potrafią kombinować i dostają profity za wniesiony wkład? Chesz deaktywować perły z miejsca połowa ludzi z gry odejdzie (czytaj strata $$$ dla IG), kolejna kwestia zapewne wszyscy skoczyli by do epok kosmicznych, czyli zabijamy niskie epoki

I frytki do tego? Jak sobie to wyobrażasz chcesz budować centaura czy arkę towarami z brązu. Totalne brednie, proponujesz zniszczyć cały system nie dając żadnej alternatywy
No właśnie o tym mówię - siedzisz w żelazie 2 lata i stawiasz perły z marsa. Jak chcesz siedzieć w żelazie, to buduj perły z żelaza. Chcesz mieć perłę z przyszłości, to awansuj do odpowiedniej epoki. W obecnej sytuacji karani są zwyczajni użytkownicy, bo w swojej epoce spotykają przeciwników "dotowanych" przez swoje gildie.
Oczywiście wiem że pomysł nie przejdzie, bo jest masa użytkowników takich jak Ty, którzy czerpią zyski z istnienia tej patologii, chciałem jedynie rzucić trochę światła na problem
 

korosh

Baronet
jest to jakis sposób by zmusic ludzi do pójscia dalej - a nie kisic sie całą gre w niskich epokach,
ale raczej nie tędy droga. Ograniczyc pewne funkcjonalności,
albo podzielic sektory GPC według epok, ze kazdy sektor wymaga innej epoki do walki.
Ja nie chcę nikogo zmuszać do awansowania. Ale jak ktoś wybiera siedzieć 2 lata w żelazie, to niech gra na budynkach z epoki, bo inaczej cały podział na traci sens.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ja nie chcę nikogo zmuszać do awansowania. Ale jak ktoś wybiera siedzieć 2 lata w żelazie, to niech gra na budynkach z epoki, bo inaczej cały podział na traci sens.
to jest definicja zmuszania - chcesz inne budynki idź dalej.

Też bym chciał jakos ukarać tych co siedzą tyle lat tak nisko, ale na pewno nie w ten sposób.
 

Atli

Hrabia
to jest definicja zmuszania - chcesz inne budynki idź dalej.

Też bym chciał jakos ukarać tych co siedzą tyle lat tak nisko, ale na pewno nie w ten sposób.
Na tej zasadzie to wszystko jest zmuszaniem - chcesz walczyć to stawiaj budynki z wojskowym bonusem, chcesz miec towary to stawiaj budynki towarowe itd. Szczerze mówiąc to nie rozumiem siedzenia po kilka lat w tej samej epoce, ale jeśli INNO to nie przeszkadza a ktoś ma taki kaprys to jest to jego sprawa.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Na tej zasadzie to wszystko jest zmuszaniem - chcesz walczyć to stawiaj budynki z wojskowym bonusem, chcesz miec towary to stawiaj budynki towarowe itd. Szczerze mówiąc to nie rozumiem siedzenia po kilka lat w tej samej epoce, ale jeśli INNO to nie przeszkadza a ktoś ma taki kaprys to jest to jego sprawa.
bardziej mi chodziło o to, że
mechanika gry zmusza do zmiany epoki. tak to rozumiem.

I ta mechanika gry powinna do tego zmuszać (aktualnie tego nie robi), ale na pewno nie w sposób przedstawiony w pomyśle.

w każdej grze mechanika gry, meta, najsilniejsze postacie/budynki etc, zmuszają do ich stawiania/używania i jest to dobre.
 
Najgorszą karą dla większości ludzi jest wolność wyboru ;)

Co do tematu. Szukanie dziury w całym. Argument o "dotowaniu" przez gildię kompletnie do mnie nie trafia. Po 1 każdy może znaleźć gildię gdzie znajdzie wsparcie, po 2 nawet jak nie znajdzie, to komplet towarów na każdą perłę spoza Tytana kosztuje teraz symboliczne ilości pr.
 

Landberg

Rycerz
No, ale tak serio w temacie, to ponoć są różne szkoły: jedni zostają dłużej w danej epoce, bo podnoszą poziomy danych pereł do co najmniej 10-12 lvl (szczególnie te militarne) i nie ruszają za szybko dalej, inni z kolei pędzą jak idzie, no i jeszcze pozostają Gildie, które na przykład przyjmują do swojego grona tylko osoby, które mają Arkę i Obsa, no i to też stanowi jakiś tam wyznacznik dla kogoś kto siedzi w średniowieczu, ale chce być w danej Gildii, więc zbiera plany i buduję Arkę. Nie sposób określić jak jednoznacznie powinno być, bo każdy gracz ma inny sposób gry, inne oczekiwania, potrzeby, także bawmy się na swoich zasadach i tyle ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Wszystkim, którzy głosują na "tak" gratuluję pomysłu wykluczenia z GRY wszystkich graczy poniżej Przyszłości. ;)
 

Auraya

Hrabia
dyskusja chyba ma naświetlić punitywny charakter polskiego społeczeństwa haha
Wszystkim, którzy głosują na "tak" gratuluję pomysłu wykluczenia z GRY wszystkich graczy poniżej Przyszłości. ;)
z obecnymi budynkami eventowymi to i arka zaraz bedzie zbedna dla niedzielnych graczy. ci nie-niedzielni sobie i tak poradzą
Też bym chciał jakos ukarać tych co siedzą tyle lat tak nisko
a co ci przeszkadzają?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
z obecnymi budynkami eventowymi to i arka zaraz bedzie zbedna dla niedzielnych graczy. ci nie-niedzielni sobie i tak poradzą
Jak?
Dla każdej gildii ważny jest poziom zasilania skarbca. 10-15 poziom Obserwatorium (przy dużej determinacji może 20) + niektóre eventówki?
Walki (w kolejności implementacji (chociaż tu mogę coś poprzestawiać): PvP, GvG, WG, GPC. Ile walk zrobisz bez Alca?
Negocjacje: WG, GPC - skąd weźmiesz towary? Korzystanie z zapasów ma to do siebie, że zużycie nie może być większe niż bieżące uzupełnianie, bo prędzej czy później zobaczysz dno. 3 perły towarowe, w rozkwicie dochodzi czwarta. Ile czasu zajmie skompletowanie planów na jakiś sensowny poziom? Towary można kupić? Od kogo, jeśli w tej samej sytuacji są wszyscy z danej epoki, a źródełko wyschło ?
Teren: Wszystkie medalowe rozszerzenia dostępne są od początku gry. Kiedy zdobędziesz odpowiednią ich ilość?
Ta gra poszła za daleko, żeby wracać do swoich korzeni.

Perły z kolejnych epok wymagają coraz więcej i coraz "lepszej" jakości towarów. Drożeją też poziomy. To całkowicie wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
No właśnie o tym mówię - siedzisz w żelazie 2 lata i stawiasz perły z marsa. Jak chcesz siedzieć w żelazie, to buduj perły z żelaza. Chcesz mieć perłę z przyszłości, to awansuj do odpowiedniej epoki. W obecnej sytuacji karani są zwyczajni użytkownicy, bo w swojej epoce spotykają przeciwników "dotowanych" przez swoje gildie.
Oczywiście wiem że pomysł nie przejdzie, bo jest masa użytkowników takich jak Ty, którzy czerpią zyski z istnienia tej patologii, chciałem jedynie rzucić trochę światła na problem
Nie rób z gry zmuszającej do myślenia, gry dla osłów. Zdobycie towarów planów pr zwłaszcza w takim żelazie wymaga znacznie większego wysiłku, myślenia i czasu. Po tym co piszesz zaczynam się obawiać że po prostu nie potrafisz kombinować, nie chce ci się poświęcać czasu, więc proponujesz zrobić wszystko po kosztach. Może zamiast szukać dziury w całym weź się do pracy. I nie karaj ludzi z większym zaangarzowaniem
 
Jakby wprowadzili to o czym mówisz, to słabsze epoki w ogóle byłyby do niczego. Teraz przynajmniej trochę jest rywalizacji. Druga sprawa, co z tymi co już wybudowali perły, chcesz im je skasować, bo mają być ze swojej epoki? Skończ dawać takie poronione pomysły.
 

Borisel

Hrabia
A nie lepiej wprowadzić specjalny serwer z tymi zasadami ? Po co karać ludzi z innych serwerów , za to że grają jak im gra zapodała i korzystają z tych funkcjonalności . Mogli pomyśleć o tym bardzo dawno temu , a teraz to jest wylanie dziecka z kąpielą . Myślę , że jakby wprowadzili specjalny serwer to ludzie by próbowali zagrać .
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Nie rób z gry zmuszającej do myślenia, gry dla osłów. Zdobycie towarów planów pr zwłaszcza w takim żelazie wymaga znacznie większego wysiłku, myślenia i czasu. Po tym co piszesz zaczynam się obawiać że po prostu nie potrafisz kombinować, nie chce ci się poświęcać czasu, więc proponujesz zrobić wszystko po kosztach. Może zamiast szukać dziury w całym weź się do pracy. I nie karaj ludzi z większym zaangarzowaniem
Żart na miarę tego forum.
A co do pomysłu, to już nie do zrealizowania. Może, gdyby w IG, trzymali się tego od samego początku, ewentualnie +1 epoka w przód.
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A nie lepiej wprowadzić specjalny serwer z tymi zasadami ? Po co karać ludzi z innych serwerów , za to że grają jak im gra zapodała i korzystają z tych funkcjonalności . Mogli pomyśleć o tym bardzo dawno temu , a teraz to jest wylanie dziecka z kąpielą . Myślę , że jakby wprowadzili specjalny serwer to ludzie by próbowali zagrać .
Prawdę mówiąc (pisząc ;)) jest mi to obojętne. Nie wiem ilu chętnych by było, ale dla mnie ta gra jest NIEGRYWALNA bez Alcatraz na przyzwoitym poziomie. Do tego z kolei potrzebna jest Arka. Kiedyś zbieraliśmy plany do pereł, chociaż o Arce nikt jeszcze nawet nie słyszał. Trudny i żmudny proces, ale... co kto lubi.
 

korosh

Baronet
to jest definicja zmuszania - chcesz inne budynki idź dalej.

Też bym chciał jakos ukarać tych co siedzą tyle lat tak nisko, ale na pewno nie w ten sposób.
W ten sposób interpretując, to każda reguła gry jest zmuszaniem. Bo ja chcę mieć jednostki z marsa, ale też chcę zostać w żelazie :p
I na tym przykładzie każdy budynek respektuje tą zasadę - poza perłami właśnie, gdzie panuje samowolka i jak ktoś chce mieć perłę z marsa w żelazie to może.

Ja nie chcę nikogo karać, niech każdy sobie gra jak chce, ale bez szkody dla inych. Teraz zaczynając grę w żelazie muszę konkurować z graczami którzy mają perły i możliwości spoza mojej epoki - i to jest nie fair.
 

korosh

Baronet
Nie rób z gry zmuszającej do myślenia, gry dla osłów. Zdobycie towarów planów pr zwłaszcza w takim żelazie wymaga znacznie większego wysiłku, myślenia i czasu. Po tym co piszesz zaczynam się obawiać że po prostu nie potrafisz kombinować, nie chce ci się poświęcać czasu, więc proponujesz zrobić wszystko po kosztach. Może zamiast szukać dziury w całym weź się do pracy. I nie karaj ludzi z większym zaangarzowaniem
Zanim rozpoczniesz ataki personalne, warto zaopatrzyć się w słownik, bo śmiesznie to wygląda jak osoba nie znająca podstaw ortografii nazywa innych osłami
 

korosh

Baronet
Jakby wprowadzili to o czym mówisz, to słabsze epoki w ogóle byłyby do niczego. Teraz przynajmniej trochę jest rywalizacji. Druga sprawa, co z tymi co już wybudowali perły, chcesz im je skasować, bo mają być ze swojej epoki? Skończ dawać takie poronione pomysły.
Wow, dlaczego mam skończyć? Dlatego że się Tobie nie podobają? Poważny argument :p
Poza tym pomysł jak pomysł - każdy ma prawo się wypowiedzieć w temacie i nie musisz się bać że IG zaraz ten pomysł zrealizuje i stracisz swoją pozycję w żelazie, bo IG raczej realizuje tylko swoje pomysły a to forum to taka para w gwizdek ;)
 
Do góry