Silniejsi atakują

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14807
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13596

Guest
Dlatego w takich grach jak np. FoE nie ma sensu sie zbytnio przejmować bo straty tak naprawdę są bardzo małe jest to tylko mały kawałek tego co czekałoby takich graczy w grach typowo PvP.
Też to znam ale od strony tych "silniejszych" :p

To że można obrabować tyko 1 budynek i to przy dużej dozie szczęścia, a fakt, że są jeszcze tacy co narzekają dowodzi, że nigdy im floty nie spalili :). Nie wiedzą co to znaczy zostać sfarmionym :). Nie ma co płakać po 1 domku :]
 

DeletedUser

Guest
To że można obrabować tyko 1 budynek i to przy dużej dozie szczęścia, a fakt, że są jeszcze tacy co narzekają dowodzi, że nigdy im floty nie spalili :). Nie wiedzą co to znaczy zostać sfarmionym :). Nie ma co płakać po 1 domku :]

Dobrze widzieć, że są jeszcze tacy, którzy to rozumieją ;)
 

DeletedUser

Guest
Po dzisiejszym przetasowaniu sąsiadów na D ze swoimi 13,5k punktami mam 83 miejsce w sąsiedztwie, a delikwent na miejscu 81 ma ich już 1.174k (jako ciekawostka - gość z pierwszego miejsca 240mln) :) Od rana już miałem 8 wjazdów i... jakoś ciężko mi się tym przejmować. Produkcję towarów będę musiał tylko przypilnować.

Swoją drogą mam nadzieję że przetrzymają mnie w tym sąsiedztwie, z motywek wpadło parę fajnych planów :o$
 

DeletedUser7525

Guest
Po dzisiejszym przetasowaniu sąsiadów na D ze swoimi 13,5k punktami mam 83 miejsce w sąsiedztwie, a delikwent na miejscu 81 ma ich już 1.174k (jako ciekawostka - gość z pierwszego miejsca 240mln) :) Od rana już miałem 8 wjazdów i... jakoś ciężko mi się tym przejmować. Produkcję towarów będę musiał tylko przypilnować.

Swoją drogą mam nadzieję że przetrzymają mnie w tym sąsiedztwie, z motywek wpadło parę fajnych planów :o$
Prawidłowa taktyka :)
 

DeletedUser13910

Guest
Najłatwiejszym sposobem jest po prostu napisanie do gościa który cię plądruje. Do mnie jak napiszesz masz 100% pewność że nie będę plądrował. I proszę nie wyskakiwać z odpowiedziami typu: ,,Nie każdy jest tobą,, lub ,, A co jak się nie zgodzi,, W takim przypadku sposoby zostały opisane powyżej.
 

DeletedUser

Guest
Rozwiązanie nr 1)

Jak sobie poradzić z graczem który systematycznie atakuje:

1. Możecie wstawić opis w profilu mówiący o rewanżu za atak/ możecie także napisać do atakującego gracza czy może tego nie robić.
atakujący gracz (tak zwany sęp) może nie umieć czytać bądź się nie przejąć wpisem.

2. Teraz następny krok zobaczcie czym atakuje sęp i w obronie najlepiej ustawić takie jednostki które mogą obronić bądź sporządzić spore szkody nieprzyjacielowi (musisz robić tak żeby choćby jeden mu zginął wtedy nie dość że nic nie zyska to jeszcze straci)

3. Domki produkcyjne złoto kupujcie 8godzinne bądź dniowe a narzędzia także ustawiajcie na 8 bądż 1dzień (przez ten czas ktoś da wsparcie więc budynki będą zabezpieczone przed splądrowaniem) teraz budynki Towarowe które nie da się zabezpieczyć (nieprzyjacielowi zależy właśnie na nich)
jeśli sęp atakuje w porannych godzinach w których nie możesz zebrać towarów wystawiaj na 24godziny gdyż wystawiając na 8 gdy idziesz spać masz pewne że ubiegnie Cię sępik:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13910

Guest
Mnie od ostatniego sortowania sąsiadów także ktoś atakuje :) warto dodać w profilu wpis u mnie jest taki
"- Jeśli atakujesz nie licz na pomoc z mojej strony (każdy taki gracz jest ignorowany takiemu graczowi nie pomogę dodatkowo odplace w przyszlosci na chwile obecna jestem za przyjaznia"

tak zwany sęp może nie umieć czytać bądź się nie przejąć wpisem więc na początek tak jak jest w wpisie ignore takiemu graczowi niech coś straci kontakt ze mna :) (oczywiście nie musicie wszystkich takich których możecie zgładzić lepiej zaatakować niż dać ignore ale tych z wyższymi statystykami epokami jednostkami warto zignorować to zwykłe sępy)

teraz następny krok zobaczcie czym atakuje sęp i w obronie najlepiej ustawić 7 Artylerii oraz 1 ciężko zbrojnego
jeśli masz łotrów to możesz spróbować 7 łotrów i 1 lekkozbrojnego. (musisz robić tak żeby choćby jeden mu zginął wtedy nie dość że nic nie zyska to jeszcze straci)

Następnie produkcje złota czyli budynki najlepiej budować te 8 godzinne narzędzia także ustawiać na 8 godzin (przez ten czas ktoś da wsparcie więc budynki będą zabezpieczone) teraz budynki które nie da się zabezpieczyć surowcowe itp. najlepiej 24 godziny wystartować razem ze zbiorem perełek wtedy wszystko będzie miało ręce i nogi można też wystawiać na 8 godzin ale najczęściej kiedy wystawisz o 23 na 8 godzin to o 6 będzie atak i co jakiś czas sęp będzie wchodził i sprawdzać czy coś już się wyprodukowało bo sępy nie są głupie i wiedzą że większość graczy wystawia na 8 godzin.

Czyli osoba która ma silniejsze miasto od ciebie jest sępem? Ciekawe. Z reguły jak masz dobre i mocno rozwinięte miasto jak na epokę znajdujesz się na górze a nie na dole listy sąsiedztwa. Co lepszego gracza obchodzi twoja pomoc? To ze klikniesz mu domek co i tak mogą zrobić znajomi lub członkowie gildii? Jak już ci się zdarzy wylądować na środku lub dole tabeli to przetrwaj ten okres z podniesioną głową i pnij się do góry ( Ja na początku w sasiedztwie byłem na 28 miejscu z czasem wybiłem się na 1 i nie przez zmianę sąsiedztwa tylko ulepszanie miasta) lub zdołowany i stłamszony a potem wypisuj takie coś.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Taka już gra, nawet nasz CM się tym chwalił, że lubi bić słabszych :D
Kliknij w strzałeczkę przy cytacie w moim podpisie :p
 

DeletedUser14757

Guest
Teraz do miana sępów dołącza nowa kategoria graczy: osoby, które są silniejsze i atakują słabszych. Myślałem, że do tej pory sępami były tylko osoby, które same z siebie wrzucały pr-a w czyjąś perłę.
Myślę, że powinno się wprowadzić nową zmianę w grze. Jeżeli atakująca osoba jest silniejsza od atakowanej to powinna mieć możliwość wystawienia maksymalnie 5-osobowej armii. Ewentualnie specjalny ujemy bonus: -50% do ataku i obrony.
 

DeletedUser6174

Guest
Myślę, że powinno się wprowadzić nową zmianę w grze. Jeżeli atakująca osoba jest silniejsza od atakowanej to powinna mieć możliwość wystawienia maksymalnie 5-osobowej armii. Ewentualnie specjalny ujemy bonus: -50% do ataku i obrony.

Świetny pomysł, karajmy graczy za to że wkładają w gre więcej czasu i wysiłku przez co są lepsi od innych. Po co ujemny bonus? od razu skasujmy im perły militarne które rozwijali aby mieć przewagę nad innymi :haha:
 

bartekmod

Książę
ZbigniewCHajzer - mi się zdawało że post makskarda to ironia w najczystszej postaci ;)

oczywiście że nie można karać za to Graczy, że się lepiej rozwinęli :)
 

Borisel

Hrabia
Boże jakie malkonectwo i płacz . Ludzie weźcie się potnijcie żyletkami (zardzewiałymi dla lepszego efektu) i napiszcie wspólną petycję do organizacji praw człowieka bo was silniejsi atakują. To jest gra strategiczna więc są elementy logicznego myślenia i planowania a nie sadzenia kwiatków i dojenia kóz czy krów (są takie gry więc zapraszam tam) . Nie radzisz z atakami ? To się broń - ustawiaj produkcje bys mógł zebrać kiedy jesteś pewny że będziesz na miejscu (lub wogóle nie ustawiaj jeśli chcesz i zrobić kiedy indziej) , rozwijaj perły obronne i stawiaj wieżyczki sygnałowe , wymieniaj na bieżąco armie obronną by przeciwnik mial cały czas zagwostke . Tyle możliwości do obrony a ktoś jęczy ... i co z tego że uda mu sie splądrować monety z jednego budynku lub produkty skoro tobie nie dzieje sie krzywda ?Nauczysz się na błędach, zrobisz jeszcze raz i po problemie. Wogóle czemu taki temat istnieje? To ściana płaczu czy jak ? Pozdrawiam sępy i padliny .
 

DeletedUser

Guest
Boże jakie malkonectwo i płacz . Ludzie weźcie się potnijcie żyletkami (zardzewiałymi dla lepszego efektu) i napiszcie wspólną petycję do organizacji praw człowieka bo was silniejsi atakują. To jest gra strategiczna więc są elementy logicznego myślenia i planowania a nie sadzenia kwiatków i dojenia kóz czy krów (są takie gry więc zapraszam tam) . Nie radzisz z atakami ? To się broń - ustawiaj produkcje bys mógł zebrać kiedy jesteś pewny że będziesz na miejscu (lub wogóle nie ustawiaj jeśli chcesz i zrobić kiedy indziej) , rozwijaj perły obronne i stawiaj wieżyczki sygnałowe , wymieniaj na bieżąco armie obronną by przeciwnik mial cały czas zagwostke . Tyle możliwości do obrony a ktoś jęczy ... i co z tego że uda mu sie splądrować monety z jednego budynku lub produkty skoro tobie nie dzieje sie krzywda ?Nauczysz się na błędach, zrobisz jeszcze raz i po problemie. Wogóle czemu taki temat istnieje? To ściana płaczu czy jak ? Pozdrawiam sępy i padliny .

jak na razie to ty zaczynasz nie dość że płakać to się denerwować my nie płaczemy po prostu piszemy jak zaradzić a to że Ja np. nazywam gracza sępem to moja sprawa Ty możesz nazywać go mistrzem :p to twoja sprawa kilka postów wyżej gracz podał fajne rozwiązanie silniejszy gracz powinien walczyć 5 jednostkami :p bo jak się bronić kiedy ma się 100k punktów a atakujący ma 1milion perły powyżej 10. Mozna albo pilnować surowców albo w ogóle ich nie produkować bo taki sęp (dla niektórych mistrz) weźmie sobie to za darmo za to że jest pro? nie? oczywiście że nie! dla mnie graczem pro jest taki gracz który ma podobnie rozwinięte miasto a mimo wszystko lepiej planuje lepiej rozgrywa pojedynki itp:) dla was może być pro taki który ma 10m punktów a pokonuje gracza z 100k punktacją.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13910

Guest
jak na razie to ty zaczynasz nie dość że płakać to się denerwować my nie płaczemy po prostu piszemy jak zaradzić a to że Ja np. nazywam gracza sępem to moja sprawa Ty możesz nazywać go mistrzem :p to twoja sprawa kilka postów wyżej gracz podał fajne rozwiązanie silniejszy gracz powinien walczyć 5 jednostkami :p bo jak się bronić kiedy ma się 100k punktów a atakujący ma 1milion perły powyżej 10. Mozna albo pilnować surowców albo w ogóle ich nie produkować bo taki sęp (dla niektórych mistrz) weźmie sobie to za darmo za to że jest pro? nie? oczywiście że nie! dla mnie graczem pro jest taki gracz który ma podobnie rozwinięte miasto a mimo wszystko lepiej panuje lepiej rozgrywa pojedynki itp:) dla was może być pro taki który ma 10m punktów a pokonuje gracza z 100k punktacją.


Sępy jedzą padlinę.

- - - Zaktualizowano - - -

jak na razie to ty zaczynasz nie dość że płakać to się denerwować my nie płaczemy po prostu piszemy jak zaradzić a to że Ja np. nazywam gracza sępem to moja sprawa Ty możesz nazywać go mistrzem :p to twoja sprawa kilka postów wyżej gracz podał fajne rozwiązanie silniejszy gracz powinien walczyć 5 jednostkami :p bo jak się bronić kiedy ma się 100k punktów a atakujący ma 1milion perły powyżej 10. Mozna albo pilnować surowców albo w ogóle ich nie produkować bo taki sęp (dla niektórych mistrz) weźmie sobie to za darmo za to że jest pro? nie? oczywiście że nie! dla mnie graczem pro jest taki gracz który ma podobnie rozwinięte miasto a mimo wszystko lepiej panuje lepiej rozgrywa pojedynki itp:) dla was może być pro taki który ma 10m punktów a pokonuje gracza z 100k punktacją.


Tak jak pisałem powyżej. Jeżeli masz miasto dobre lub bardzo dobre jak na epokę nie znajdziesz się na dole paska sąsiedztwa ale jak masz słabe ( lub tak jak niektórzy w modernie budynki z rozkwitu itd) To siła rzeczy lądujesz na dole. Więc nie jest winą tego co jest lepszy to że twoje miasto nie jest w stanie się wybić.
 

DeletedUser6174

Guest
bo jak się bronić kiedy ma się 100k punktów a atakujący ma 1milion perły powyżej 10.
Odpowiedź jest banalnie prosta. Wystawiasz 8 najlepszych jednostek ze swojej epoki. Ta strategia nie zmienia się niezależnie czy masz tysiąc, czy Biliard punktów w rankingu. ;)

dla mnie graczem pro jest taki gracz który ma podobnie rozwinięte miasto a mimo wszystko lepiej panuje lepiej rozgrywa pojedynki itp:) dla was może być pro taki który ma 10m punktów a pokonuje gracza z 100k punktacją.
A ja mam 10 milionów punktów i pokonuje gracza który ma kilka miliardów, czyli jestem pro, czy nie?
 

DeletedUser

Guest
Sępy jedzą padlinę.

- - - Zaktualizowano - - -

Tak jak pisałem powyżej. Jeżeli masz miasto dobre lub bardzo dobre jak na epokę nie znajdziesz się na dole paska sąsiedztwa ale jak masz słabe ( lub tak jak niektórzy w modernie budynki z rozkwitu itd) To siła rzeczy lądujesz na dole. Więc nie jest winą tego co jest lepszy to że twoje miasto nie jest w stanie się wybić.

1. sęp to też określenie gracza który pasożytuje na nisko rozwiniętych graczach. W grze Forge:
- gildii to taki gracz który otrzymuje punkty rozwoju z ratusza a kiedy ktoś prosi o pomoc w ukończeniu rusztowania/wpłacie surowców/w pojedynkowaniu się - taki gracz udaje że nie słyszy:)
- w sąsiadach to taki gracz który atakuje pierwszą 10 od prawej strony zamiast od lewej :) nawet ten u mnie 1 gracz ma taki wpis "Nie atakuje sasiadów z pierwszej 10..." ten gracz nie przeżywa fascynujących bitew z równym sobie tylko atakuje dużo słabszych od siebie takich z którymi wygrywa się na automacie z pełnym zdrowiem :) można nazwać także gracza sępem który sprawdza perełki sąsiadów którzy sami sobie wpłacają punkty rozwoju i taki gracz zgadnijcie ile wpłaci? 10PR? nie ... wpłaci aż 1PR a zgarnie 5,10,15,25,45...

Końcem końców gracz który systematycznie sępi nie weźmie byle czego (mam na myśli np domków produkujących złoto nie zawsze mam wsparcie na wszystkich) tylko czatuje na surowce :) których nie udaje mu sie dorwać:) sępi u mnie także z tego powodu że mam kilka budynków towarowych.

Wyżej jest taki mini poradnik który mówi jak się przygotować Pokaż ten post

Osoby które nie potrafią bądź nie chcą nic wnieść na temat rozwiązania problemu na dany temat lepiej niech się nie udzielają:) bo po co? ciężej będzie odnaleźć właściwe posty w których jest jakaś pomoc na ten temat. No to na tyle miłego czytania mam nadzieję że w miarę zrozumiale :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
sęp to taki gracz co pasożytuje :haha:
a ten co nie pilnuje produkcji to fujara ?
 

Borisel

Hrabia
A jakiej oczekujesz przepraszam pomocy ? Bo chyba nie można nazwać pomocą zmniejszenie jednostek atakującego do 5 jednostek jeśli ma kilka mln więcej od atakowanego? Mnie też atakują i zabierają towary ale tylko mogę sobie pluć w brodę bo nie dopilnowałem czasu końca produkcji - i nie mam zamiaru płakać i miotać na forum jakie to niesprawiedliwe ze silniejszy mnie atakuje tylko wziąć **** w troki ,zagryźć zęby i grać dalej. Sposoby na zminimalizowanie strat już opisałem wyżej i uwierz mi jest to skuteczna zagrywka . Dla mnie pro graczem jest ktoś kto ma 1 mln pkt a siedzi w epoce średniowiecza - ile cierpliwości i czasu potrzebował na to żeby tak zrobić . Nie chcesz mieć sępów na farmie ? Nie trzymaj padlin na podwórku/ewentualnie bierz strzelbę i odstrzel je (mam nadzieję ze rozumiesz aluzje) . Pozdrawiam
 

DeletedUser13910

Guest
Tobie się wydaje że wszystko co uważasz za właściwe jest takie a rzeczywistość jest zupełnie inna. Co kogo obchodzą w tej grze jak to napisałeś fascynujące bitwy. Jak ktoś chce oglądać fascynujące bitwy to sobie obejrzy Star Wars bądź inny film. Poza tym jeśli atakujesz na automacie i nie tracisz jednostek to chyba dobrze przynajmniej z mojego punktu widzenia ( i postaci na moim awatarze xD ) Co próbujesz osiągnąć wypisując takie bzdury?
 

DeletedUser14757

Guest
Jak ktoś pędzi do przodu na drzewku to nie może się dziwić, że trafi do sąsiedztwa, gdzie są o wiele silniejsi gracze w tej samej epoce.
Zawsze pozostaje prośba do supportu. Podaję wzór:
"Zwracam się z uprzejmą prośbą o przeniesienie do innego sąsiedztwa. Najlepiej takiego gdzie są gracze trzy epoki niżej. W obecnym sąsiedztwie wszyscy mnie atakują a ja chciałby w spokoju klikać sobie domki. I najlepiej, żeby ci sąsiedzi zamiast wrzucać po 1 punkcie rozwoju w moje perły od razu 2 poziomu podnosili bo to przecież nie przystoi tak sępić."
I kolejna prośba do teamu o przekazanie wyżej: może warto stworzyć nowy avatar: sęp jakiś albo coś takiego.
 

DeletedUser

Guest
yakiii

sęp to taki gracz co pasożytuje
a ten co nie pilnuje produkcji to fujara ?

ten który prześpi moment kiedy zostanie splądrowany można nazwać pro-śpiochem hehe;p
akurat mi się przypomniało najczęściej sępy zbierają towary o 8 rano bądź kilka min po - zawsze ofiara wystawia surowiec na 8godzin kiedy idzie spać lepiej już nie wystawiać na noc jeśli jest się atakowanym/albo jeśli wystawiać to na 24h
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14757

Guest
Parafrazując:

"Żeby ci okradli garaż,
Żeby cię zdradzała stara,
Żeby ci spalili sklep,
Żebyś dostał cegłą w łeb,
Żeby ci się córka z czarnym
I w ogóle żebyś miał marnie"
(niestety całość nie zmieści się więc tylko część)

Idealnie wpasowuje się w ten temat. Idealny do wklejenia do swojego opisu.
 

DeletedUser

Guest
Parafrazując:

"Żeby ci okradli garaż,
Żeby cię zdradzała stara,
Żeby ci spalili sklep,
Żebyś dostał cegłą w łeb,
Żeby ci się córka z czarnym
I w ogóle żebyś miał marnie"
(niestety całość nie zmieści się więc tylko część)

Idealnie wpasowuje się w ten temat. Idealny do wklejenia do swojego opisu.

życzysz tego sobie?
 

DeletedUser13910

Guest
KeYse jak mogłeś nie zrozumieć ironii tego wpisu o pisaniu do supportu? To że ktoś używa automatu nie oznacza, że jest głupi. Ja walczę tylko automatem i w bardzo nielicznych sytuacjach prowadzę walkę sam. Ten temat jest warty do przeczytania nie tylko dla nowych graczy ale i dla tych doświadczonych, może dowiedzą się czegoś nowego np: że gracz który poświęca czas na podnoszenie poziomów pereł, walczy dla zdobycia medali i punktów rankingowych, ma wysoce rozwinięte miasto jest jak ty to napisałeś hmmm a tak sępem xD. Czytać i podziwiać co? Kolejną wiadomość na pół ekranu o tym co robią sępy i o tym że jedni walczą z honorem? W takim razie czym dla ciebie jest ten honor? Jeśli tracisz 1 k monet to o co tu w ogóle chodzi? Zawsze jest tak że ktoś jest lepszy więc ktoś musi być gorszy. O nowe rozwiązanie zróbmy tak żeby wszyscy mieli 0% do ataku a armie atakująca i broniąca składałaby się z 1 jednostki najlepiej włócznika że by o tym kto wygra decydowała ambicja, siła i honor!
 

DeletedUser

Guest
KeYse jak mogłeś nie zrozumieć ironii tego wpisu o pisaniu do supportu? To że ktoś używa automatu nie oznacza, że jest głupi. Ja walczę tylko automatem i w bardzo nielicznych sytuacjach prowadzę walkę sam. Ten temat jest warty do przeczytania nie tylko dla nowych graczy ale i dla tych doświadczonych, może dowiedzą się czegoś nowego np: że gracz który poświęca czas na podnoszenie poziomów pereł, walczy dla zdobycia medali i punktów rankingowych, ma wysoce rozwinięte miasto jest jak ty to napisałeś hmmm a tak sępem xD. Czytać i podziwiać co? Kolejną wiadomość na pół ekranu o tym co robią sępy i o tym że jedni walczą z honorem? W takim razie czym dla ciebie jest ten honor? Jeśli tracisz 1 k monet to o co tu w ogóle chodzi? Zawsze jest tak że ktoś jest lepszy więc ktoś musi być gorszy. O nowe rozwiązanie zróbmy tak żeby wszyscy mieli 0% do ataku a armie atakująca i broniąca składałaby się z 1 jednostki najlepiej włócznika że by o tym kto wygra decydowała ambicja, siła i honor!

dawno temu grało się w inne gry w których można było bić 10lepszych i 10 słabszych od siebie było się pośrodku rankingu między tą dziesiątką oczywiście ten najlepszy top1 mógł bić tylko 10 gorszych od siebie ale mimo wszystko 10gorszych od siebie było na podobnym stanie ekonomicznym i militarnym tu gracz który ma perły na 10+ epokę wyżej bądź dwie może atakować gracza który nie dawno zaczął grę i co taki gracz może zrobić? po prostu takie życie? tu nie ma czegoś takiego że gildiia może Cię obronić to prawda są gry w których można w 1minutę stracić miesięczny czas gry jak ktoś pisał w innym temacie ale mimo wszystko tam mógł sprzymierzeniec znajomy pomóc odbić tu nie ma czegoś takiego jak pomoc musisz liczyć na siebie a mając bardzo ubogie konto musisz liczć na litość wpłacając punkty rozbudowy? hmmm chyba nie...lepiej po prostu nie produkować towarów bądź ustawiać na 24h - nie na 8 jak to robią inni i tracą. Ja po prostu chcę pomóc innym w wytrwaniu do momentu kiedy będzie się biło tych właśnie złoczyńców :) co do honoru to dla każdego może być czymś innym więc to kwestia indywidualna nie będę Ci tłumaczyć bo i tak nie zrozumiesz (bo nie chcesz zrozumieć).


hmmm co do rozwiązania które podałeś wystarczy że zburzysz kilka pereł i pokażę Ci jak wygląda leżący pawe17 (wtedy możesz użyć automatu)
 
Status
Zamknięty.
Do góry