Saga Gothic

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser388
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser388

Guest
Grał może ktoś w którąś część Gothica? Ja obecnie pykam w Gothica 3.

A tak wg mojej oceny, to tak:

Gothic 1 i 2 - najlepsze części tej sagi. Nigdy nie nudziły dialogami (oglądałem najlepsze z nich na YT). Chociaż grafika była średnia, to jednak wciągnęła wielu graczy. To wtedy były czasy...

Gothic 3 - gra.... taka sobie. Wszystko wyrównane. Nieliczne dialogi zabawne, grafika już znacznie lepsza, ogółem właśnie taka sobie. Wielu ludzi mówi "dno, g****, beznadzieja", a to jeszcze nie aż takie dno. Bo to jeszcze dobra część, a zwłaszcza jej dodatek, bo kiedy wytrzymałość wyniesie 0, wtedy nasz bohater nie może atakować ani biegać, a w zwykłej części Gothica po wyczerpaniu wytrzymałości można dalej walczyć, ale nie można już biegać. Co mi się podoba w Gothicu 3? Walka - kiedy zabijesz już wielu wrogów, wystarczy jeden cios, nawet szybki, by go zabić (wiem, bo walczyłem z nieumarłymi w ruinach Al Shedim i w końcu po jednym ciosie szkielet, mumia, zombie padał).


Gothic 4 - totalny upadek tej serii. Tu już autorzy postawili na grafikę, co widać, ale nie zwrócili uwagi na dialogi. Jest zbyt prosta.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

Ja grałem w Gothic 1 , Gothic 1 mroczne tajemnice , Gothic 2 , Gothic 2 noc kruka, Gothic 3 i do tego jakiś quest pack i masz racje najlepsze są części 1 i 2 a w 3 to świat duży ale lagi są jak nie wiem no i oczywiście wszystkie te części przeszedłem :p
A Gothic 4 to porażka grafa ładna ale cieńko z rozbudową ogólną
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Saga Gothic

Zaliczyłem wszystko co można było zaliczyć :)
grasz z nowym dodatkiem ?
znacznie bardziej rozbudowana :) i trudniejsza...
orkowie nie stoją jak tumani i nie atakują cię pojedynczo a otaczają cię dookoła i tłuką jak leci :D


moje zdanie ?
3 i 4 to nie jest gothic
to są 2 zupełnie inne ale zajedwabiste gry :)

ps.
to z zabijaniem to bug :)
poprawiony w nowym up-ie :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

Ta właśnie z tym dodatkiem bo zwykłym Gothic 3 to 1 atakuje a 35 kręci się wokoło twojej walki:D choć Gothic 3 to jeszcze Gothic bo jest tam stary bezi. a po czyjej stronie stoisz bo ja zawsze koczowników i rebeliantów
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

Ja nie grałam tylko w Noc Kruka i w 4. Resztę uważam za świetne, ale i tak najlepsza dla mnie jest 1 :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

nom jedno mi się w 1 nie podoba ale to kwestia technologi i roku wydania a nie podoba mi się że gdy stoję daleko lasu to wygląda on jak karton:haha:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

Jest jedna rzecz w 1 która mi się nie podoba, a raczej mnie wkur... denerwuje :D Jest to Wrzód.. To mnie doprowadzało do szaleństwa :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

Nie ma takiej rozgryfki w której bym go nie zabił:haha:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

U mnie też zawsze umierał śmiercią tragiczna :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

u mnie jak szedłem z nim przez most to wpadł w dziure i się utopił chciałem go wyciągnąć bo nie chciałem żeby zabił go topielec :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

Też grałem w Gothic 1, Gothic 2 + noc kruka i gothic 3 + zmierzch bogów.
W Arcanie nie grałem i grać nie zamierzam - inni twórcy ją stworzyli.
Podobno po bankructwie JoWooD prawa do marki Gothic powróciły do Piranha Bytes, a więc może dawni twórcy z powrotem ożywią tę sagę :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

Mnie się nigdy nie zdarzyło żeby gdzieś wpadł :)

I tak bym mu nie pomogła ^^
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

Ja mu pomogłem z tego powodu że to ja chciałem go zabić:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

Lykaon III też nie mam zamiaru grać w Arcanie. Inni twórcy, inny bohater... Dobrze by było jakby ci z Piranha Bytes zrobili nową część :)
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Saga Gothic

Karo NK to prawdziwy GII dużo tracisz
a nie powiem o ile łatwiejsza jest pierwsza wizyta w Kolonii po wizycie na ciemnej stronie wyspy ze szponem beliara w ręku :D
4 też świetna ale tak jak mówię to jest Arcania 1 :) nie gothic 4 :(

cholden
teraz walcząc masz naprawdę problem...
zwłaszcza że kusze są celniejsze a halabardy walą z większego dystansu więc często trzeba salwować się ucieczką :/
a teraz wróg nie zawraca do miasta po ucieczce a ściga cię do uskichanej śmierci :D


ps.
ja zawsze zabijałem wrzoda poza miastem :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

Cossack wiem tak jest w Gothic 3 quest packu bo ja spierdzielałem przed 12 najemnikami i 9 orkami z montery do Cape dun:D
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Saga Gothic

Montera to najgorsze miasto :/
jeszcze brak doświadczenia a tu tyle pajaców:/
jeśli nie zabiłem tych 3 cieniostworów z jaskini to tam ich wciągnij :D
może chcesz jakiegoś save ? mam ich kilka :)
mag - wojownik/łowca :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

Cossack skoro tak mówisz to chyba zagram w końcu w NK :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

Cossak:
Masz racje że można biec do tych cieniostworów ale one mnie też będą biły więc lepiej do Arona tego co questa daje z goblinami i dawaj wszystkie savy:D
Karola:
Musisz zagrać w G 2 nk
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Saga Gothic

Karo
NK ma ten bonus że nie masz śmeitnika w EQ
przy śmieciach jaki nosisz masz cyferki (tzn miecz i ilość sztuk a nie 15 tych samych mieczy jako 15 różnych przedmiotów)
co znacznie umila grę:)
nowe zadania nowe postacie :) sporo bajerów broń czary zbroje
naprawdę polecam :)

ale tam jest ich tylko 3 ? nic ci nie pomogą
a cieniostwory ci odpuszczą wtedy na speedzie zawracasz na orki wymijasz je i cienie zamiast ciebie zaczą atakować orki...
a nie muszę mówić co jest groźniejsze ;> 3 cienie czy 12 orków :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

No dobraaa! Może nawet w tym tygodniu sobie to skombinuje :D
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Saga Gothic

save spakowane
daj meila
nie wiem gdzie są aktualne...
więc wysyłam to co ostatnio zapisywałem na dysku :)

przez to gadanie znowu mnie naszło ;p
instaluje właśnie ZB i 2.2
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Saga Gothic

zmierzch bogów nie instaluj!!! to nie bogów tyko bugów masarnia błędów jest ostatni boss jest łatwy , każdy cię bije !!!:mad:
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Saga Gothic

grałem już ;)
mam nowe upy więc nie jest źle
a na pewno jest ciekawiej jak przy oryginale i dużo łatwiej
 

DeletedUser1488

Guest
Odp: Saga Gothic

Grałem i przeszedłem I/II/II Noc Kruka/III. Oczywiście dwie pierwsze części + dodatek uważam za najlepsze z serii ba II była moją pierwszą grą na komputer. Bardzo utkwił w głowie mi ten Wrzód niestety w II jest już tylko jako zombiak i brakowało mi tego głupka.
 
Do góry