Saga Gothic

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser388
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser256

Guest
Odp: Saga Gothic

ja wiem
zawsze kończąc miałem kilka zwojów z demonami
bo tylko do smoków je miałem a tak były mi zbędne :) chyba że grałem jako mag...
pod koniec jedynki byłem już taki koks że demonki nie stanowiły problemu ;>
kilka bucików i po zawodach
ważne żeby wywabiać je pojedynczo ;p
 

DeletedUser1488

Guest
Odp: Saga Gothic

Wywabianie pojedynczo to taktyka na sukces np. jak w II jednemu wieśniakowi Poszukiwacze zrobili wjazd na chatę. Wejście jako wojo na partyzanta tam skończyłoby się z 10pkt. zdrowia jak nie śmiercią. Jako mag wystarczy kilka szybkich strzałów i koniec nawet na zabicie Smoka Ożywieńca wystarczy 3 razy Śmierć Ożywieńcom czy jakoś tak.
 

DeletedUser256

Guest
tak smok ożywieniec to porażka... zwłaszcza że na indorat czy jak to tam się pisało jest masa tego czaru :/
wiem o czym mówisz
ja ostrzeliwuje ich z łuku/kuszy :) stoję po lewej stronie przy drzwiach oni walą w ścianę a ja w nich :D
 

DeletedUser1488

Guest
Pisze się Irdorath a dokładniej Dwór. No tak sama ta wyspa jest słabo strzeżona (chwilowo) bo początek to orki i Troll - prostota w końcu mamy już super herosa. Potem lizardy, smok też łatwizna ale jak zaczynają się zagadki może być kłopot bo jak wspominałem zły ruch i roi się od ożywieńców. Ja co chwila Save i wczytywanie bo bez tego tyle bym potów stracił że szok. Sami ożywieńcy też dla maga pestka gdy ma się odpowiednia runę jeden strzał i leży. Tak w ogóle nie każdy wie że przy ożywieńcu co jakiś czas chyba wybiegają ci chyba budowniczowie takie stare orki. (A pewnie żeby nas zaatakowali trza bić z pół minuty a kto by tyle się męczył).
 

DeletedUser256

Guest
łuk i kusza też leje takich na 2-3 hity :) więc problemu niema
chyba że przy większej grupie bo trudno ich tutaj wywabiać pojedynczo
zwykle leci minimum trzech :) ale dobre oko i silny dmg i z tym sobie radzi :)
a zagadki bardziej mnie wkurzały niż utrudniały :/ no i diego jest tam po to by ci pomóc :)
 

DeletedUser1488

Guest
Diego w sensie ataku czy jak? Bo wiem że Gorn jak to Gorn chyba miał chętkę na orki. Ale o Diego nic nie wiem. No niestety oni stadem lecą huh nawet przed komnatą pełno poszukiwaczy ale zero wysiłku na pokonanie ich tak samo tego ich Czarnego Maga.
 

DeletedUser

Guest
Gothic 1-Gothic 2 NK 10/10
Gothic 3 8/10
Gothic 3 ZB 0/10
Gothic 3 ZB Edycja Rozszerzona (Fanowski Patch): 6/10
Arcania :nie grałem

P.S.
Wrzód pokazuje co to przyjaciel aż do śmierci. :haha:
 

DeletedUser256

Guest
jak na zb wysoko go oceniasz
chyba że miałem inne paty :p


biorąc diego ze sobą pomaga ci przy pułapkach ;>
w końcu to złodziej :D
 

DeletedUser1488

Guest
O dzięki za radę bo nawet nie wiedziałem huh wypróbuje przy najbliższej okazji.
 

DeletedUser256

Guest
jak masz jeszcze jakieś pytania to wal :D
jestem maniakiem tej gry ;p więc sporo tyle tylko że pamięć mam do bani i często zapominam nazwy lokacji czy postaci :/
 

DeletedUser1488

Guest
Witaj w klubie też jestem maniakiem przeszedłem je po kilkanaście razy każdą klasą. Nazwy też zapominam dopiero potem sobie przypominam jak z tym wjazdem na chatę to tym wieśniakiem Sekob był. Robiłem nawet poradnik na smoki/dostanie się do zamku albo jak dobrze zacząć grę.
 

DeletedUser388

Guest
Też jestem maniakiem ale grałem tylko w Gothica 3 i przez krótkie chwile w Gothica II: Noc Kruka i Gothica I.
 

DeletedUser256

Guest
oj to daleko ci do tytułu maniaka :p

szkoda że niema czegoś na multiplayer...
wesoło by było tak w grupie pobiegać i po uganiać się za bandytami :D
 

DeletedUser1488

Guest
Jest GothicMultiplayer tylko tam chyba tylko pvp czy coś nawet nie próbowałem. Żeby być maniakiem to trzeba poszaleć pierw z najlepszymi częściami na różne sposoby czyli I i II(NK). E tam bandyci fajnie by się broniło miasta albo skradało do wrogiej gildii. Czy też wspólne polowanko na wilczki.
 

DeletedUser

Guest
Też jestem maniakiem Gothica (chodzi o te części z PB).

Ta bestia ze ZB zaatakowała mnie z zaskoczenia.

Poszedłem do Redock (Redok lub Redoc- nie pamiętam) w tej zbroji a, bestyji straszliwej ni ma:p. I pare razy przychodziłem i dalej brak potwora. Co mnie rozśmieszyło? Gdy wyruszyłem jeszcze raz, poszedłem tam gdzie był quest w 3 "Oczyszczenie wshodniej jaskini". Ide aż tu nagle niczym skrytobójca ze ściany wychodzi Bestia:o. uciekam do tego miejsca gdzie był ten Paladyn i...
cała armia Troglodyt się pojawiła się:? (chyba się pojawiają jak bestia się tam znajdzie). To był dziwne. Czy komuś też pojawił się ten bug?
 

DeletedUser256

Guest
ZB jest pełne takich niespodzianek ;)
nie raz musiałem ratować się ucieczką bo tam gdzie powinno być czysto było pełno czerwonego ;p
 

DeletedUser1488

Guest
Tak G3 jest pełen bugów najbardziej wkurzają te z NPC wchodzącego w ścianę a w tedy G można zrobić bo nie wiemy dokąd iść. Oglądaliście może film z Gothic 1 zrobiony przez fanów? Nazwa to bodajże Der Film. Ładnie zrobiony pokazujący losy Beziego jak w filmie animowanym.
 

DeletedUser

Guest
szkoda tej serii naprawdę, ale tak to jest gdy chodzi o kasę...
 

DeletedUser1724

Guest
Ja w Gothica nigdy nie grałem i raczej nie zagram bo mnie to jakoś nie pociąga :p Wolę już sobie postrzelać do jakiś zombie ^^
 

DeletedUser388

Guest
Ostatnio pobrałem patch 1.75 do G3 i jest nawet nieźle. Nie dość, że stare błędy usunięte, to jeszcze dochodzi do tego kilka nowości. Jak ktoś ma dość starego G3, to niech pobierze patch 1.75 i zobaczy, jaki jest efekt. Naprawdę warto :)
 

DeletedUser3669

Guest
ja bym sobie zagrał znowu w Gothica 1-2 NK ale po prostu "ile razy można wałkować to samo" z czasem to się grę na pamięć znało ;p
 

DeletedUser388

Guest
Ale równie dobre były dialogi z Gothica....

Diego: Hej! Myślałem, że nie żyjesz!
Bezi: Taa... Też tak myślałem.


Orkowy szaman(ożywieniec): Niewierny?! W domu Pana?!! Bądź przeklęty!
Bezi: Sam bądź przeklęty, pajacu

:D :D
 

DeletedUser

Guest
No Gothic to klasyka grałem od 1 do 4 + all dodatki najlepsze części to 2 bez dodatku w sumie dodatek tez nie jest taki zły ale lipa ze musieli pozmieniać głosy u poniektórych NPC Gothic 3 + Zmierzch Bogów to już nie to samo zmienia się fabuła i już nie jest to taki jak miało być po za tym massa błędów dodatek troszkę je poprawia ale i tak nie all a ArcaniA: Upadek Setarrif to już największy badziew z całej sagi Gothica
 

DeletedUser8996

Guest
Gothic

Witam!
Grał ktoś w tą grę? według mnie najlepsza w jaką grałem, klimat niesamowity

Wypowiedzcie się w tym temacie na temat tej gry :)
Możemy sobie też powspominać historię więźnia skazanego na pobyt w koloni karnej, który wszystko odmienił :)
 

DeletedUser7261

Guest
Grałem, aczkolwiek Gothic 2 bardziej mnie wciągnął. Jedynka była spoko, ale miała dość dużą ilość błędów (zresztą 2 też miała). Ale fakt, jak na tamte czasy była to wyczesana gra i naprawdę wciągała. Nie pamiętam ile to już razy ją przechodziłem :D
 
Do góry