Przywrócenie konieczności umieszczania armii na oblężenia GvG [+]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13596
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz przywrócenie poświęcania armii na oblężenie GVG?


  • W sumie głosujących
    76

DeletedUser11337

Guest
Poza tym - doskonale wiem jaki wpływ na rozwój gry ma support. Od 10 lat działam w tej branży. Zaczynałem jako supporter na portalach społecznościowych. Byłem zarówno CSM, CM, a nawet GD. Nie musisz mi tłumaczyć jaka jest piramida zależności. Ale nie wmówisz mi, że Polski TEAM (lub jak kto woli - kierownicy tego TEAMu a więc CM) nie mają nic do powiedzenia :). Powiem więcej - w poważnych firmach (a za taką uważam IG) obowiązkiem narodowych teamów jest przekazywanie głosów graczy do "centrali".

No i może problem w tym, że żadne narody się tak nie jednoczą jak my Polacy w tej ankiecie.
Dla mnie osobiście jest śmieszne robienie ankiety w październiku odnośnie zmian jakie weszły do gry w czerwcu. Gdzie wtedy byli Ci wielcy orędownicy tych zmian? Nabijali przez te 4 miesiące punkty w rankingu i czyścili innych na mapach, a jak teraz zabrali dzieciom zabawkę to nagle się obudzili i zauważyli taki mały szczegół, który zmienił się w grze 4 miesiące temu.

http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?
t=8907


Naprawdę takie zachowanie trąci już daleko posuniętą hipokryzją i dlatego ja jestem na NIE
Jeśli ktokolwiek podał by naprawdę sensowne argumenty to ja nie mam nic przeciwko, ale jak widać brak argumentów prowadzi do wycieczek personalnych. :D
 

DeletedUser13596

Guest
A co z tym zrobi centrala, zależy od centrali i tyle w temacie.

Ależ oczywiście. Nie zakładam, że centrala musi podzielać zdanie graczy. To jest gra IG i może z nią robić co chce. Skoro jednak jest forum i dział pomysłów, sądzę, że można z niego jednak korzystać i próbować przekazać swoje zdanie. Zakładam że centrala nie musi ale może przyznać rację graczom.

Deba, jeżeli nie widzisz tu argumentów, to przeczytaj jeszcze raz pierwszy post.

Od początku byłem przeciwny tej zmianie, ale dopiero po pewnym czasie dokładnie widać do czego to zmierza. Może mogłem wyrazić swoje zdanie wcześniej, ale lepiej późno niż wcale, prawda?

Moja znajoma kiedyś uraczyła mnie pięknym cytatem... "Nigdy nie jest za późno by wszystko odmienić"!
 

DeletedUser3876

Guest
Widać, że support nie do końca wie kto w jakiej gildii siedzi bo paradoksem głosowali gracze z gildii walczących ze sobą w GVG i rankingu, cóż wogóle mnie to nie zaskakuje support znany jest ze swojej ignorancji.

Cytujesz wypowiedź jednej osoby z supportu, ale podpinasz wszystkim tą samą metkę. Kiepsko jak na swój debiutancki post na forum.

Natomiast ja - jako zapalony fan wojen GvG - również nie jestem zadowolony ze zmian, jakie tu wymieniono, ale jedno pytanie nasuwa mi się przez myśl... Dlaczego ten temat powstał dopiero dziś...? Skoro sprawa dotyczy wersji 1.27 a dziś wprowadzono 1.36...?
 

DeletedUser11337

Guest
Cytujesz wypowiedź jednej osoby z supportu, ale podpinasz wszystkim tą samą metkę. Kiepsko jak na swój debiutancki post na forum.

Natomiast ja - jako zapalony fan wojen GvG - również nie jestem zadowolony ze zmian, jakie tu wymieniono, ale jedno pytanie nasuwa mi się przez myśl... Dlaczego ten temat powstał dopiero dziś...? Skoro sprawa dotyczy wersji 1.27 a dziś wprowadzono 1.36...?

Odpowiedź jest prosta - Bo wprowadzono zakaz czyszczenia innych gildii na mapach.
Niestety ale większości osób, którym teraz to nagle zaczęło przeszkadzać nie przeszkadzało to wcześniej i tutaj podam swój własny przykład. Będąc w Geeks zakładałem oblężenia w postmodernizmie nie mając ani jednej jednostki z tej epoki i nikomu to nie przeszkadzało by dać mi uprawnienia w ten sam dzień kiedy tam dołączyłem. Dla mnie jest to zwykła hipokryzja i niestety zaczyna też tracić obłudą.
 

DeletedUser13596

Guest
Cytujesz wypowiedź jednej osoby z supportu, ale podpinasz wszystkim tą samą metkę. Kiepsko jak na swój debiutancki post na forum.

Natomiast ja - jako zapalony fan wojen GvG - również nie jestem zadowolony ze zmian, jakie tu wymieniono, ale jedno pytanie nasuwa mi się przez myśl... Dlaczego ten temat powstał dopiero dziś...? Skoro sprawa dotyczy wersji 1.27 a dziś wprowadzono 1.36...?

Czy to, że propozycja zmiany pojawia się po pewnym czasie, dyskredytuje tą propozycję? Sądzę, że nie. Napsiałem już wcześniej (nie lubię cytować sam siebie)

"Od początku byłem przeciwny tej zmianie, ale dopiero po pewnym czasie dokładnie widać do czego to zmierza. Może mogłem wyrazić swoje zdanie wcześniej, ale lepiej późno niż wcale, prawda?

Moja znajoma kiedyś uraczyła mnie pięknym cytatem... "Nigdy nie jest za późno by wszystko odmienić"!"

Deba - nie rób chociaż offtopicu. Ustosunkuj się do propozycji, a swoje prywatne żale o wyrzucenie z Geeks zostaw dla siebie.

Próba nazwania prywatą rozsądnej propozycji to mało wyszukany sposób na jej podważenie. W moim przypadku jednak, sumienie jest czyste. Myślę, że mój ranking jak i liczba stoczonych walk tego dowodzą. A nawet gdyby, to co ma piernik do wiatraka? Popierasz propozycję albo nie, Twój pobyt w geeks i gra ludzi z geeks nie ma z tym żadnego związku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
To jest raczej niemożliwe do zrozumienia, a ból mają raczej te gildii ( czytaj chlebodawcy ), które nie będą mogły teraz biegać po mapach kasując innych i jako alternatywę chcą coś zrobić, by biedni gracze z epoki brązu nie wyczyścili ich z wojska, bo jak wtedy będą bronić swoich sektorów przed tymi, których wcześniej czyścili.

ehh a ja zagłosowałam na tak ponieważ dla mnie to logiczne że masz armie to atakujesz nie masz to nie, tak samo logiczne jest wystawianie armii mam wstawiam obronę, nie mam nie robię tego, zwisa mi ranking.

- - - Zaktualizowano - - -

Nie chcę głośno nic mówić ale w kilku tematach jest "dym". Jeszcze chwila i dostaniecie coś takiego:


Odpuśćcie... Gry "my" nie kształtujemy tylko devsi. A pomysły przedstawiane jeśli nie "godzą się z linią rozwojową partii" są tak samo skazane na porażkę jak strzelanie z procy do nadjeżdżającej lokomotywy...

Paweł, Roscoe, Łukasz, Natalia, Justyna - wrzućcie loooooooz ;)

Ale ja jestem grzeczna, nawet nie podchodze do tego tematu emocjonalnie bo wiem ze nic nie zmieni to głosowanie ^^
 

DeletedUser5324

Guest
jestem na tak - nielogiczne jest zakładanie oblężenia nie posiadając wojska.
to kto tam w końcu walczy - duchy? wyczarowały się te jednostki?
jak można walczyć nie mając wojska? nie da się :) więc i oblegać bez wojska się nie powinno dać :)
to co oblega nazywa się armią oblężniczą - no to gdzie ta armia, skoro zakładający jej nie ma?
wprowadzenie tego udziwnienia było w moim przekonaniu błędem.
 

DeletedUser11337

Guest
Próba nazwania prywatą rozsądnej propozycji to mało wyszukany sposób na jej podważenie. W moim przypadku jednak, sumienie jest czyste. Myślę, że mój ranking jak i liczba stoczonych walk tego dowodzą. A nawet gdyby, to co ma piernik do wiatraka?

Widzisz problemem jest to, że wielu z Was do dzisiaj ma problem z liczeniem. W twoim przypadku średnia punktów na jedną walkę wynosi dwa razy tyle co u przeciętnego gracza i wierz mi nieliczni nawet w Twojej gildii mogą się zbliżyć do twojej średniej, a jednostki nieznacznie ją przekroczyć więc chyba z tą czystością jest coś nie tak. :)
 

DeletedUser7525

Guest
[/QUOTE]Natomiast ja - jako zapalony fan wojen GvG - również nie jestem zadowolony ze zmian, jakie tu wymieniono, ale jedno pytanie nasuwa mi się przez myśl... Dlaczego ten temat powstał dopiero dziś...? Skoro sprawa dotyczy wersji 1.27 a dziś wprowadzono 1.36...?[/QUOTE]


Mam wrażenie, że jak geeksy straciły siłę i możliwość "rycia" mapy to teraz płaczą i zganiają na dawne zmiany w grze.
Ciekawe czemu zaraz po zmianie nie zrobili takiej ankiety?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Natomiast ja - jako zapalony fan wojen GvG - również nie jestem zadowolony ze zmian, jakie tu wymieniono, ale jedno pytanie nasuwa mi się przez myśl... Dlaczego ten temat powstał dopiero dziś...? Skoro sprawa dotyczy wersji 1.27 a dziś wprowadzono 1.36...?


Mam wrażenie, że jak geeksy straciły siłę i możliwość "rycia" mapy to teraz płaczą i zganiają na dawne zmiany w grze.
Ciekawe czemu zaraz po zmianie nie zrobili takiej ankiety?[/QUOTE]

Możliwe, Ja wiem dlaczego tej ankiety nie zrobiłam, bo to jest dział nienawiści i znacznie lepiej się ocenia niż cokolwiek sie tu pisze :)
Ale narzekania na oblężenia były słyszalne odkąd wprowadzono ta aktualizacje, a pamietam jeszcze słowa Chajzera "będziecie jeszcze Wszyscy żałować tych darmowych oblężeń" miał racje Zygmunt....
 

DeletedUser11337

Guest
Mam wrażenie, że jak geeksy straciły siłę i możliwość "rycia" mapy to teraz płaczą i zganiają na dawne zmiany w grze.
Ciekawe czemu zaraz po zmianie nie zrobili takiej ankiety?

Możliwe, Ja wiem dlaczego tej ankiety nie zrobiłam, bo to jest dział nienawiści i znacznie lepiej się ocenia niż cokolwiek sie tu pisze :)
Ale narzekania na oblężenia były słyszalne odkąd wprowadzono ta aktualizacje, a pamietam jeszcze słowa Chajzera "będziecie jeszcze Wszyscy żałować tych darmowych oblężeń" miał racje Zygmunt....[/QUOTE]

Widzisz Natalio, ale ta ankieta odzwierciedla tylko i wyłącznie obawy i nie chodzi tutaj o grę i innych graczy czy inne gildie, a wytłumaczę to na prostym przykładzie.
Gildia X ma kilkanaście sektorów i wielu wrogów, zbliża się do nich gildia Y,Z i zaczynają zakładać oblężenia, tracą tylko towary, ale nadal gromadzą wojsko. Stosują dywersję przez tydzień, dwa, miesiąc, aż gildię X wyczyszczą z wojska i spokojnie teraz oni zaczynają czyścić ich sektory. Gildia NR 1, która mogła każdego zmieść z mapy straciła swoje znaczenie, a przez to zmienią się diametralnie zasady gry, bo gildia X chcąc zakładać oblężenia na gildie Y,Z mając dużo sektorów będzie musiała wydawać znacznie więcej towarów i w którymś momencie będzie musiała się poddać i straci na swoim znaczeniu, a odbudowanie zajmie jej trochę czasu. W takiej sytuacji inne gildie będą rosnąć w siłę, będą mogły podnosić swoje poziomy i sytuacja na mapach się wyrówna, bo nie będzie NR 1 czyszczącego wszystko i wszystkich.
Ot to cały problem dlaczego temat powstał teraz. Dla mnie ie ma tutaj niczego co wynikało by z dbałości o komfort gry innych użytkowników, a jedynie są własne obawy przed utratą wyimaginowanego królestwa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Przepraszam,
Ale teraz powiem największa prawdę w tym świecie!
Zawsze musi być ktoś pierwszy...

Dlatego twoje tłumaczenie w ogóle mnie nie przekonuje, albo masz armie i walczysz, albo nie pchasz się tam gdzie rekin pływa. Nawet jak zgładzisz rekina wyrównasz szanse ktoś będzie pierwszy, wiec znów wyrównacie szanse i dalej jedna gildia będzie pierwsza;)

Równie dobrze można dodać losową obronę do miast bez obrony, jest darmowa armia, punkty lecą gracz jej nie posiada, ale zjawia się ona gdy inny gracz go atakuje uczciwe, co nie:)
 

DeletedUser13596

Guest
Lol deba, z ankiety zrobiłeś taki offtopic, że moderator ma co sprzątać. Nadal nie potrafisz sklecić żadnego sensownego argumentu, tylko osobiste wycieczki, cały czas. Jedynym Twoim argumentem jest, że geeksom się nie podoba bo nie mają w tym interesu. Zaczynam się zastanawiać czy liczba "13" w Twoim nicku nie jest przypadkowa.
 

DeletedUser13642

Guest
Proponuje dodac opcje, ze gilda ktora usuwa sektor nie moze go zdobyc ponownie do 20 kolejnego dnia, a kto uzywa do walk wiecej niz 1 czempiona utrudnic mu walke o 100%
 

chudya

Hrabia
Proponuje dodac opcje, ze gilda ktora usuwa sektor nie moze go zdobyc ponownie do 20 kolejnego dnia, a kto uzywa do walk wiecej niz 1 czempiona utrudnic mu walke o 100%

Ciesz się, że TODAKO to humorystycznie tą propozycję potraktował, bo to co po przecinku napisałeś, to w ogóle szkoda komentarza.
 

DeletedUser9261

Guest
Widzisz problemem jest to, że wielu z Was do dzisiaj ma problem z liczeniem. W twoim przypadku średnia punktów na jedną walkę wynosi dwa razy tyle co u przeciętnego gracza i wierz mi nieliczni nawet w Twojej gildii mogą się zbliżyć do twojej średniej, a jednostki nieznacznie ją przekroczyć więc chyba z tą czystością jest coś nie tak. :)

Faktycznie co niektórzy mają problemy z liczeniem i rzeczywistymi faktami :) Co znaczy średnia punktów na walkę ? Czy gracz deba13 ma wgląd do statystyk po walkach każdego gracza ? Czy gracz deba13 nie wie w jaki sposób przybyło mu w bardzo krótkim czasie ponad 2 miliony pkt. Ponadto czy gracz deba13 na pewno gra w tą samą grę co reszta ? Skoro tak wszystko dobrze wie to powinien też wiedzieć, że duża gildia którą nazywa X potrafi się bardzo dobrze przygotować i zgromadzić spore ilości towarów a gildie Y,Z i jak je tam zwał nie mają zwyczajnie startu do niej ? Podawana jako przykład gildia X odbiła pewnej nocy ponad 100 oblężeń, bo ktoś z epoki żelaza, komu się nudziło zakładał oblężenia bez opamiętania i czyścił skarbiec gildyjny. Gildia X w końcu straciła oblegany sektor, który tuż po przeliczeniu odbiła nie patrząc na koszty, a gildia Y wyniosła się w drugą część mapy, więc tak na serio to jaka jest prawda ? Czy to duże gildie mają bać się tych małych czy może na odwrót ? Proszę przeczytać post zrozumieć i następnie odpowiadać i nie urządzać sobie prywatnych wycieczek...

A żeby dopomóc co niektórym dobra rada: na ból d.. najlepsza jest maść a nie forum i żale :)
 

DeletedUser7525

Guest
Widzę, że jęczenie się skończyło :)
Teraz można powalczyć na mapach :)
 

DeletedUser13596

Guest
Skończyło się na póki co 34 do 8, więc 80% jest za zmianą.
 

DeletedUser13596

Guest
W stosunku do kilku tysięcy użytkowników, to mało :p
Decyzja "góry" będzie dopiero wiążąca.

Czyja to zasługa, że ledwie mały procent chce wyrażać swoje zdanie :)?

Skoro na forum jest X użytkowników i większość nieprzymuszonych zagłosowała za, a inni mają to w nosie, dla mnie jest to zdanie większości (przynajmniej tych co mają coś do powiedzenia).

Analogicznie w wyborach jest frekwencja zwykle około 40%, a jednak wybory są ważne, chociaż większość ma to w nosie.

Swoją drogą - popatrzmy na liczbę głosujących w innych ankietach. Tutaj jak sądzę, frekwencja jest naprawdę duża. Czy pomysł został przekazany "górze"?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry