Przetransferowywanie punktów rozwoju!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13279
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser16730

Guest
No tyle to się domyślam. Jak byś to udowadniał, wyłapywał, uprawomocnił?
Napisałbyś regulamin "- nie wolno pushować" i banował na widzimisię?
 

DeletedUser14806

Guest
Jasna zasada że NIE WOLNO tego robić. Narzędzia są już do tego bo wielu graczy sami zgłaszają takie przypadki a niestety niema jasnego przepisu na karanie tego. Bez tego możemy sobie tylko tracić czas na pieprzenie o szopenie i wypisywanie na forum że ten czy tamten to oszust...Ale jaki oszust?! jak kurde gra , twórcy , IG pozwalają na to.
 

DeletedUser16730

Guest
Jasna zasada że NIE WOLNO tego robić

To jest ogólnikowe. Sama zasada, że nie wolno kraść nie uprawnia do zamykania w więzieniach, trzeba to jeszcze udowodnić. A w demokracji obowiązuje domniemanie niewinności. To nie ja mam udowodnić swoją niewinność tylko Ty mi winę.

Narzędzia są już do tego bo wielu graczy sami zgłaszają takie przypadki

Samo zgłoszenie nie jest dowodem.
 

DeletedUser14806

Guest
Tak w demokracji to właśnie działa...Jak byś porównał tą grę i jej zasady do demokracji? Czy to w ogóle da się porównać? A może to jest typowy autokratyzm z totalnie debilnymi zasadami i prawami które nie są akceptowalne przez większość "społeczności" a jedynie niewielki procent graczy typu nortonex korzysta z okazji i luk w systemie i zwyczajnie zarabia.
 

DeletedUser16730

Guest
A może to jest typowy autokratyzm z totalnie debilnymi zasadami i prawami które nie są akceptowalne przez większość "społeczności"

Problem polega na tym, że proponujesz to samo, autokratyzm tylko z przeciwstawnymi zasadami. Które też nie będą akceptowane przez większość "społeczności". Proponujesz strzelanie na oślep i autorytatywne wyroki. Na dodatek wyłapiesz tylko małą część pusherów.

Nie masz na to innego pomysłu bo nie ma na to pomysłu.
 

DeletedUser14806

Guest
To jest jedynie surowy pomysł na to aby zacząć w ogóle rozwiązywac problem...uciekanie od niego jest żadnym rozwiązaniem. Krytyka tego problemu też nie jest rozwiązaniem , ja proponuję coś co może nie jest rozwiązaniem ale jest propozycją której tu jeszcze nie widziałem a to juz jest więcej niż tylko sama krytyka.
 

DeletedUser16730

Guest
To jest jedynie surowy pomysł na to aby zacząć w ogóle rozwiązywac problem...

To go dopracuj i zaprezentuj. Myślę, że jeśli potrafisz to zrobić sensownie ma szanse wejść w życie.
Do tego momentu uważam, że to co w tej chwili się dzieje jest mniejszym złem od tego co sam sugerujesz.

Btw. sumowanie diamentów na wszystkich światach też jest rodzajem pushu. Ciekawe jak "społeczność" by zagłosowała gdyby znaleźć rozwiązanie, ale wprowadzono by je konsekwentnie z diamentami.
 

DeletedUser14806

Guest
Diamenty to odrębna sprawa...I nimi się nie przypushujesz ;)
 

DeletedUser16730

Guest
Diamenty to odrębna sprawa...I nimi się nie przypushujesz

Samo to, że zdobywając na wszystkich światach odblokuję tereny na jednym już jest pushem. Wcale nie jest to odrębna sprawa. Oczywiście inny jest ciężar gatunkowy, ale jeśli zaczniemy wytyczać indywidualne granice to znowu cofniemy się do autokracji.
 

DeletedUser16730

Guest
Tak czy owak czekam na dopracowany pomysł. Sam przez chwilę się nad tym zastanawiałem, ale wszystko co wymyśliłem było w prosty sposób do podważenia.
 

DeletedUser14806

Guest
Wynika z tej rozmowy że trzeba się pogodzić z tym co mamy i Nortonex i jemu podobni muszą być bo inaczej nie było by forum , czatu i innych miejsc do dyskusji ;)
 

DeletedUser16730

Guest
Wynika z tej rozmowy że trzeba się pogodzić z tym co mamy i Nortonex i jemu podobni muszą być bo inaczej nie było by forum , czatu i innych miejsc do dyskusji

Czasami jest tak, że trzeba się pogodzić z tym co jest, że mniejsze zło jest najlepszym wyjściem. Oczywiście możesz udowodnić, że może być inaczej, ale do tej pory tego nie zrobiłeś. Tak jak napisałem, czekam niecierpliwie na propozycje.
 

DeletedUser14806

Guest
Tak serio chcial bym ci podać na tacy złoty środek na rozwiązanie tego problemu i żeby jeszcze ktoś chciał to wysłuchać i wprowadzić w życie ale wiem że to praktycznie jest nie możliwe bo decyzyjni są w tym Hamburgu i u nich jedynie kasa musi się zgadzać ale czy to znaczy że mamy się zgadzać na ten syf który jest obecnie? Czy mamy się nawzajem jeszcze podważać i dawać im radochę że gracze to i tak ciemna masa co kupi wszystko obojętnie czy będzie zgodne z zasadami i regułami które napisali? Bez wspólnego frontu nic nie wymyślisz ani nie przepchniesz w tej grze.
 

DeletedUser16730

Guest
Czy mamy się nawzajem jeszcze podważać i dawać im radochę że gracze to i tak ciemna masa co kupi wszystko obojętnie czy będzie zgodne z zasadami i regułami które napisali?

Nie chodzi o podważanie dla podważania tylko o pomysł którego do tej pory nikt nie przedstawił. Wiele osób pisze, że push to zło, ale nikt nie dał na to propozycji.

Bez wspólnego frontu nic nie wymyślisz ani nie przepchniesz w tej grze.

Żeby był wspólny front najpierw musi być konkret który można w jakiś sposób wspólnie próbować przeforsować. Od tego trzeba zacząć. na razie na ma zadnego frontu bo nie ma żadnego konkretu.

wiem że to praktycznie jest nie możliwe bo decyzyjni są w tym Hamburgu i u nich jedynie kasa musi się zgadzać ale czy to znaczy że mamy się zgadzać na ten syf który jest obecnie?

Mam dziwne przeczucie, że im tam w Hamburgu push też nie pasuje, chociażby z tego powodu, że nie służy on ich zarobkom. Mam też wrażenie, że oni również nie mają na to pomysłu.
 

DeletedUser18927

Guest
Samo to, że zdobywając na wszystkich światach odblokuję tereny na jednym już jest pushem. Wcale nie jest to odrębna sprawa. Oczywiście inny jest ciężar gatunkowy, ale jeśli zaczniemy wytyczać indywidualne granice to znowu cofniemy się do autokracji.

Ale push z definicji o ile się nie mylę przewiduje wspieranie innej osoby kosztem swojego rozwoju a w przypadku sumowania diamentów ze wszystkich światów wybierasz tylko to, który świat jest dla Ciebie najważniejszy i wspierasz swój rozwój, to chyba nie mieści się w definicji pushingu.
 

DeletedUser16730

Guest
Ale push z definicji o ile się nie mylę przewiduje wspieranie innej osoby kosztem swojego rozwoju

Nic podobnego. Nawet wymieniając PR między światami wspierasz wyłącznie siebie.

Fragment regulaminu:
Konto pushujące, jest to konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywane. Oznacza to, że nie jest dozwolone używanie konta wyłącznie w celu wspierania rozwoju innego konta

Oznacza to, że konta ze studniami z których diamenty używasz na świecie głównym też są kontami pushującymi.
 

DeletedUser7795

Guest
Oznacza to, że konta ze studniami z których diamenty używasz na świecie głównym też są kontami pushującymi.

Wydawanie diamentów na najsłabszych swoich światach jest co najmniej dziwne. Przecież nie będę sobie powiększał za diamenty terenu pod budowę na najsłabszym świecie tylko na najlepszym. Chyba każdy tak robi, nie?
 

DeletedUser16730

Guest
Przecież nie będę sobie powiększał za diamenty terenu pod budowę na najsłabszym świecie tylko na najlepszym.

Identycznie jak ci którzy mają konta do przerzucania PR. Przecież nie będą ich wrzucali w najsłabsze światy.

Chyba każdy tak robi, nie?

Każdy kto ma światy do produkowania diamentów, tylko nie wiem co to zmienia. Jak każdy będzie ściągał filmy z netu to przestanie to być piractwem?


I taka mała dygresja. Nie pushuję bo jestem niepospolitym leniem, ale gdyby nawet pominąć lenistwo to pewnie nadal bym tego nie robił. Diaxy zbieram po to żeby zrobić rozszerzenia wszędzie, taki mam kaprys. Z drugiej strony nawet jakby mi przeszkadzało pushowanie to nie miałbym na to pomysłu.
Ale jest też trzecia strona medalu. Bo dlaczego push jest złem? Bo ktoś szybciej od nas nie pushujących robi progres. To chyba o to chodzi?
Ale przecież jest push nie między kontami, push diamentowy dla kupujących. Na nowym świecie powiedzmy X nakupuje diaxów i jest po dwóch miesiącach w oceanicznej z perłami na 80lvl. Robi to zgodnie z tym co dopuszcza producent. Jest najpierwszy i najlepszy i wygrywa. Po kolejnych dwóch miesiącach kilka innych osób Y, Z, N pushując go wyprzedzają. Bo lepiej grają, bo kombinują, bo nawet niech będzie, że oszukują.
I teraz z mojego punktu widzenia, z punktu lenia któremu nie chce się pushować, ani nie ma zamiaru płacić sytuacja jest obojętna. Bo nawet gdym chciał wygrać i byłbym uczciwy, inteligentny, sprytny, to i tak nie wygram bo ktoś sobie kupi zwycięstwo. Jaka to dla mnie różnica czy ktoś sobie kupił, czy powymieniał? A patrząc na taką sytuację z boku mam szczerze mówiąc bekę jak X nagle ląduje za Y, Z, N...

Ja na szczęście mam luźny stosunek do obu przypadków, ale jeśli ktoś bierze to wszystko bardziej poważnie to i tak ma problem.
W całym tym pushu interesuje mnie jedno, pomysł na zlikwidowanie. Bo wiele osób go krytykuje, ale jeszcze nikt nigdy nie przedstawił realnego programu który mógłby temu zapobiec.
 

DeletedUser14806

Guest
Pomysł jest prosty , zamknąć połączenia między światami...jak sobie chcesz grać na 10 światach to masz prawo ale nie można między nimi mieć żadnych korelacji. Uciąć to raz za dobrze.
 

DeletedUser16730

Guest
Pomysł jest prosty , zamknąć połączenia między światami...

To zlikwiduje wyłącznie wspólne diamenty.
Jeśli nie będzie połączenia będą inne nicki. Jaki problem będzie wymieniać PR podając nicki? To nawet nie jest większe utrudnienie.
 

MacKayla*

Wójt
Pozostaje jeszcze opcja całkowitej likwidacji rankingu, bo pushuje się głównie w celu wygrania.
Tylko wtedy gra prawdopodobnie straci sens bytu...

Jeśli nie tak radykalnie, to można jeszcze pomyśleć nad zmianą punktów liczonych do rankingu tak, by pushing stał się całkiem niepotrzebny albo chociaż mocno ograniczony.
Pewnie wtedy część pushujących wymyśli inny sposób na wbijanie się w ranking, ale do pushu będą zniechęceni.
 

DeletedUser16659

Guest
moim zdaniem słabe rozwiązanie...budowa pereł nie daje aż tak dużej ilości punktów do rankingu, ranking stoi walkami i wrzucaniem surki do skarbca.
Dopóki wymiany są dozwolone, to tak będzie, nie ma co się oszukiwać. Nie jest zabronione - więc są wymianki, część to push. Ale zanim ktoś dostanie bana powinien dostać chociaż ostrzeżenie, że za słabo się rozwija. Można też zakazać wymiany między światami - i wtedy takie wymianki ścigać -pytanie, czy support może sobie pozwolić na bany dla pewnie połowy graczy z topów, czy 1/5 wszystkich graczy
 

DeletedUser18927

Guest
Mnie by się spodobało jakby jeden świat był zupełnie bez możliwości używania diamentów :) Ale to raczej mało realne...
 

DeletedUser16730

Guest
bo pushuje się głównie w celu wygrania.

Pośrednio. Przede wszystkim jest to chęć szybkiego rozwoju pereł, to jest przyczyna bezpośrednia.

Mnie by się spodobało jakby jeden świat był zupełnie bez możliwości używania diamentów :) Ale to raczej mało realne...

Tylko gdyby producent zrobił miesięczne opłaty za grę.
Miałoby to dwa plusy. Równe szanse i brak pushu. Bo nawet jakby to był kolejny świat z tymi samymi nickami, ale bez diaxów to nikt by nie płacił co miesiąc żeby dawać PR w cudze perły dla pushu. Jeśli nie będzie popytu to nie będzie też podaży.
 

DeletedUser19136

Guest
Ogólnie stwierdzenie WYMIANA MIEDZY ŚWIATOWA PR jest błędnym rozumowaniem. Przecież na dobrą sprawę NIE wymieniasz pr ze świata A do świata B. Tylko ze świata A do świata A, a w zamian dostajesz ze świata B do świata B. Równie dobrze mogę mieć TYLKO jeden świat i JEDNO KONTO i sobie wszystkie pr ładować w innych graczy ( bo mam taką fantazje), przecież to jest to samo i nawet jak mam jedno i tylko jedno konto to to też będzie Push?.
Prosty sposób na likwidacje tzw Puszu to zlikwidować Czat, wtedy ludzie będą mieli problem aby się porozumieć w sprawie wymian. napewno znajdzie się inny sposób porozumiewania, ale likwidacja czatu znacznie go utrudni:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry