Przetransferowywanie punktów rozwoju!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13279
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser19136

Guest
Jeszcze inny pomysł na ograniczenie w jakiś stopniu tzw Pushu to aby gracz z epoki np Kolonialnej mógł postawić tylko i wyłącznie perły które do takiej epoki występowały, Teraz gracz w epoce Brązu może mieć perły z epoki arktycznej, Wystarczy zdobyć plany co jak się ma Gildie i wysoko rozwiniętych znajomych to żaden problem.
Ale to już na obecnym poziomie gry jest nierealne gdyż każdy gracz ma perły które w jego epoce jeszcze o nich nikt nie marzył. Ogólnie to pomysł aby nie było żadnych barier co do stawiania pereł odnośnie epok był bardzo błędny i nietrafiony. Tak to by człowiek z adrenaliną czekał aż wejdzie do przyszłości aby postawić Arke, i twórcy się dziwą dlaczego gracze nie przechodzą do innych epok, a po co ma przechodzić jak może mieć wszystkie perły jakie są w grze będąc ciągle w jednej epoce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
nawet jak mam jedno i tylko jedno konto to to też będzie Push?

Owszem tak. Jeśli nie będziesz rozwijała tego świata tylko wbijała komuś w perły to tak uzna to support i jest to push. Push to wspieranie jednego konta kosztem drugiego, nie ma znaczenia czy robisz to sobie czy koledze.

Prosty sposób na likwidacje tzw Puszu to zlikwidować Czat, wtedy ludzie będą mieli problem aby się porozumieć w sprawie wymian. napewno znajdzie się inny sposób porozumiewania, ale likwidacja czatu znacznie go utrudni

Typowy przykład wylania dziecka z kąpielą. Nie dosyć, że nie ukróci procederu to znacznie utrudni uczciwą współpracę.

Jeszcze inny pomysł na ograniczenie w jakiś stopniu tzw Pushu to aby gracz z epoki np Kolonialnej mógł postawić tylko i wyłącznie perły które do takiej epoki występowały

W żaden sposób nie zapobiegnie to pushowi. Gracze którzy są pushowani przeważnie są w wyższych epokach, gracze pushujący nie muszą mieć swoich pereł bo ładują w cudze.
 

DeletedUser19136

Guest
Czyli jednym słowem Push to takie zjawisko któremu nie da się przeciwdziałać, a jak się nie da przeciwdziałać to należy nauczyć się z tym żyć:)
 

DeletedUser19136

Guest
Ale wracając do pereł to nadal uważam że gracz nie powinien mieć możliwości postawienia perły o ile taka perła nie występowała w jego epoce lub w epokach wcześniejszych. Ale to już za późno na taką zmianę bo by trzeba było całkowicie zresetować grę:)
 

DeletedUser18927

Guest
Zlikwidowanie czatu moim zdaniem niewielu by tu pomogło a zabrałoby tylko dużo radości z gry :)
 

DeletedUser13279

Guest
Fajnie, że się temat rozkręcił!
Musimy przyjąć stan w jakim jesteśmy. Póki nie rozwiążemy problemu definitywnie można go ograniczać!
Pierwsza moja propozycja to brak możliwości logowania na kilku światach tym samym nickiem w tym samym czasie!
Druga to blokada czasowa kilkugodzinna informująca, że między dwoma graczami doszło do wymiany na innym świecie!
Próba ominięcia to tworzenie innych nazw graczy, a w związku z tym łatwe do wychwycenia połączenia z tego samego ip.
Próba np. 3- krotna wykorzystania innego konta to ban dla gracza, który w tym uczestniczy!
 

DeletedUser16730

Guest
Pierwsza moja propozycja to brak możliwości logowania na kilku światach tym samym nickiem w tym samym czasie!

Praktycznie żadne ograniczenie.

Druga to blokada czasowa kilkugodzinna informująca, że między dwoma graczami doszło do wymiany na innym świecie!

Bardzo niewielka trudność, z takim systemem każdy będzie miał świadomość, że dostanie wyrównanie trochę później i szybko z tym przejdzie do porządku dziennego.

Próba ominięcia to tworzenie innych nazw graczy, a w związku z tym łatwe do wychwycenia połączenia z tego samego ip.

j.w. nie będzie próby ominięcia, będą wymiany z opóźnieniem bo to jest łatwiejsze niż tworzenie nowych słabych w pr kont.

Próba np. 3- krotna wykorzystania innego konta to ban dla gracza, który w tym uczestniczy!

O tym już jest mowa w regulaminie jako multikonto i nie trzeba czekać do 3 razy żeby bana złapać.



To już ustaliliśmy na samym początku. teraz jest dyskusja akademicka jak zrobić coś czego się zrobić nie da.
 

DeletedUser13279

Guest
Pierwsza moja propozycja to brak możliwości logowania na kilku światach tym samym nickiem w tym samym czasie!
Wbrew pozorom jest to jednak duże utrudnienie:
nie można śledzić jednocześnie czatu na kilku światach,
każde wylogowanie, zalogowanie też uprzykrzające zajęcie,
Druga to blokada czasowa kilkugodzinna informująca, że między dwoma graczami doszło do wymiany na innym świecie!
to też duże utrudnienie, bo trzeba by wziąć papierek i notować kto z kim
Próba np. 3- krotna wykorzystania innego konta to ban dla gracza, który w tym uczestniczy!
No niestety niektórzy to wiedzą i wykorzystują!
Banowane jest konto to słabsze!
 

DeletedUser16730

Guest
nie można śledzić jednocześnie czatu na kilku światach,

Nie ma zupełnie takiej potrzeby, wystarczy śledzić swój główny ponieważ 99% ogłoszeń brzmi "dam tu", czyli tam gdzie chcesz.
reszta światów to Twoje ogłoszenia czyli nie musisz tam siedzieć i śledzić, tylko ogłosić i posiedzieć kilka minut.

to też duże utrudnienie, bo trzeba by wziąć papierek i notować kto z kim

To wyłącznie dodatkowe zajęcie, a nie duże utrudnienie i jest to proste jak definicja łopaty. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś chce oddać to co wziął...

Banowane jest konto to słabsze!

Dodatkowe konto nie jest potrzebne więc nie ma to znaczenia w tym procederze.
 

DeletedUser17272

Guest
Oszust probujacy zlapac innych oszustow - taki temat tego watku powinien byc ;]

ciekawi mnie powod tego zmartwienia, czyzby studnia wyschla i juz nikogo na pyrki nie moze wyjumac to probuje inaczej ludziom zycie zatruc? ;)

wymiana pr miedzy swiata jest dozwolona i widac to golym okiem ;)

to co ludzi denerwuje to takie notronoxy oszukujace na wymiankach a potem udajace swietych ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Zastanówcie się czy nie chcecie wylać dziecka z kąpielą.
Kilka sytuacji, które chcecie zablokować przy okazji walki z pushem:
1. Na jednym świecie mam Arkę 80+ i zaprzyjaźnionego gracza, któremu wrzucam w perły na 1,9. Na innym ten gracz ma taką i odwzajemnia mi pomoc.
2. Na dwóch światach jestem z graczem X w jednej gildii. Co z rusztowaniami? Nie możemy sobie wzajemnie pomagać w ich zdejmowaniu?
W obu przypadkach skrypt zarejestruje wrzutkę Ja -> X i zablokuje na drugim X -> Ja?
Fakt, że nadużywane jest zezwolenie na wymianę między światami, nie usprawiedliwia całkowitego zakazu. Co byście powiedzieli gdyby ktoś wpadł na pomysł zakazu sprzedaży noży lub delegalizacji ich produkowania?
 

DeletedUser11629

Guest
Fakt, że nadużywane jest zezwolenie na wymianę między światami, nie usprawiedliwia całkowitego zakazu. Co byście powiedzieli gdyby ktoś wpadł na pomysł zakazu sprzedaży noży lub delegalizacji ich produkowania?
To wtedy notronex zabrałby pozostałym dzieciom noże, usprawiedliwiając to tym, że on może ich używać, bo jest lepszy i jemu się należy.

W tym całym zakazie dla pushu złodziej notronex zapomniał dodać podpunkt - natychmiastowy ban bez odwołania dla tego, który nie oddaje punktów, które wziął, to może bym zagłosowała za.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
W tym całym zakazie dla pushu złodziej notronex zapomniał dodać podpunkt - natychmiastowy ban bez odwołania dla tego, który nie oddaje punktów, które wziął, to może bym zagłosowała za.
Dodaj jeszcze wyłudzenia pr przy pozorowanej chęci sprzedaży towarów, bo i z tego jest znany. 8>
 

DeletedUser16730

Guest
to co ludzi denerwuje to takie notronoxy oszukujace na wymiankach a potem udajace swietych

Pomijając biznesmena notronexa to właściwie co ludzi denerwuje? Skoro jest jasno powiedziane, że wolno wymieniać pod warunkiem, że się rozwija swoje miasto to automatycznie staje się to prawem. Czyli każdy może to zrobić jeśli zazdrości innym. O co zatem chodzi?
Bo rozumiem, że gdyby nie wolno było wymieniać, a ludzie by wymieniali i ja bym dostał bana, a inny nie to bym się pewnie wkurzył. Ale w takiej sytuacji? Gdzie leży problem?
 

DeletedUser7795

Guest
Ktoś niedawno dał pomysł aby można było eksportować treść z FoE do notatnika np. zapis rozmowy na czacie czy w wiadomościach.
 

DeletedUser13279

Guest
Mam jeszcze jeden pomysł!
Można zalegalizować wymianę punktów rozwoju, wymiany dokonywać na zasadzie wymian towaru 1:1 na targu, natomiast jeśli system
wykrywa push powinien blokować wymianę!
 

DeletedUser17272

Guest
sam sobie zaszkodzisz tymze o to pomyslem bo juz nie bedziesz mogl graczy naciagac na pyrki, jestes pewien tego? :D

pomysl wymagalby duzo pracy dla informatykow ;] kasy nie przyniesie ;] oleja tak jak spis cwaniakow ^^
 

DeletedUser13279

Guest
Wyjdź spod pokrywki (pisz pod właściwym nickiem).
Twoje konta są marne, wygląda że jestem mocno umoczony w ten biznes, dzięki taki graczom gra traci na wartości.
Moja kariera w oszukiwaniu jest krótka, lecz wyciągam z tego jakieś wnioski.
Osoby które budują perły w trybie ekspresowym mają napływ ogromnej ilości pr z wymian międzyświatowych.
Ktoś na to przymyka oko.
Wymiana jest legalna, lecz nigdzie nie znalazłem zdefiniowanego słowa push.
Jeśli ustala to system, to sprawa jest prosta - gra ostrzega z automatu że ta transakcja jest zła,
jeśli ustala to człowiek to interpretacje i wartości mogą być bardzo różne, a gracz praktycznie nie ma obrony!
I w ten deseń bym poszedł, oczernianie kogoś to złe podejście.
 
Status
Zamknięty.
Do góry