[Inne] Propozycja zmian na GPC

Podoba Ci się pomysł?


  • W sumie głosujących
    41

i.am

Baron
Jest też kilka innych helperów, był sobie np taki gracz Linux, posiadał on program który liczył ile kto zrobił walk na danym sektorze, i to w innych gildiach
 

Gozur

Wójt
Jeżeli Twoja gildia nie uwzględnia takich "podań", to wyrazy szacunku. Pozycję trzeba sobie wywalczyć, a nie kupić czy wyprosić.

Wprawdzie nie dawałem ofert płacenia za pomoc, ale kilkakrotnie dogadywaliśmy się z innymi gildiami.
Dlatego napiszę ci, że zapominasz tylko o jednej sprawie.
Przy obecnie zj...epsutym doborze gildii - takie jak nasza nie mają szans na "wywalczenie" bez okazjonalnego sojuszu.
Przelicz sobie - 5 osób w gildii - niech każdy zrobi 50 walk dziennie da ci to łącznie 250. Rzuca cię na dwie gildie mające 70-80 osób - niech tam każdy zrobi 30 dziennie - daje ci to 2100-2400 walk.
Fajne i sprawiedliwe.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jest też kilka innych helperów, był sobie np taki gracz Linux, posiadał on program który liczył ile kto zrobił walk na danym sektorze, i to w innych gildiach
Ciekawy nick.
Jeżeli ktoś czyta/wykorzystuje/publikuje/udostępnia dane z cudzych serwerów, to powinien robić to za jego wiedzą i zgodą. W przeciwnym wypadku jest to nielegalne. Kto wykorzystuje nielegalnie zdobyte informacje... itd. Nie jestem prawnikiem, poprawcie mnie, jeżeli jestem w błędzie.
Przy obecnie zj...epsutym doborze gildii - takie jak nasza nie mają szans na "wywalczenie" bez okazjonalnego sojuszu.
Przelicz sobie - 5 osób w gildii - niech każdy zrobi 50 walk dziennie da ci to łącznie 250. Rzuca cię na dwie gildie mające 70-80 osób - niech tam każdy zrobi 30 dziennie - daje ci to 2100-2400 walk.
Fajne i sprawiedliwe.
Niezależnie od systemu doboru gildii, to co ma zrobić pozostałych 5 gildii? Też napisać i poprosić o wpuszczenie na mapę czy spadać na niższe pozycje? One muszą walczyć o własnych siłach i zajmować gorsze miejsca. Fajne i sprawiedliwe...
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nigdy nie spotkałam się z takimi pretensjami. Zazwyczaj gracze zdają sobie sprawę, że bić można tylko te sektory, które ktoś przejął. Chyba że przegrywają wyścigi o plażę, ale też nigdy nikt się nie czepiał
ja nawet w ostatnich polach xd komiczne to było, walka na noże dwóch gildii, zbieramy dokladnie każdy sektor bo różnica przez większość czasu wynosia 1-5k, a mała gildia z pretensjami - dajcie pobić plaze xD i po co je zajmujecie xD no komedia

Wprawdzie nie dawałem ofert płacenia za pomoc, ale kilkakrotnie dogadywaliśmy się z innymi gildiami.
Dlatego napiszę ci, że zapominasz tylko o jednej sprawie.
Przy obecnie zj...epsutym doborze gildii - takie jak nasza nie mają szans na "wywalczenie" bez okazjonalnego sojuszu.
Przelicz sobie - 5 osób w gildii - niech każdy zrobi 50 walk dziennie da ci to łącznie 250. Rzuca cię na dwie gildie mające 70-80 osób - niech tam każdy zrobi 30 dziennie - daje ci to 2100-2400 walk.
Fajne i sprawiedliwe.
no fajne i sprawiedliwe. Jesteś w słabej gildii - przegrywasz z dużymi. Tak to powinno wyglądać.
Jest też kilka innych helperów, był sobie np taki gracz Linux, posiadał on program który liczył ile kto zrobił walk na danym sektorze, i to w innych gildiach
kwestia zautomatyzowania zbierania dostępnych danych. Ranking jest publiczny, ilość bitew też. Z tego co wiem Linux nie był w stanie stwierdzil kto ile punktów nabił, ale właśnie kto ile walk zrobił - odjąc porpzednią wartość od nowej wartości w rankingu gildii i tyle.

Co więcej jak wejdziesz w źródło strony to niestety IG udostępnia dla każdego informacje kto bił i w którym momencie (według ID gracza)

Tu prosiłbym o informację czy analiza danych ze "źródła strony" która jest powszechnie dostępna i nie wymaga obchodzenia żadnych zabezpieczeń - po porstu klikam źródło strony i tyle jest w jakikolwiek sposób wątpliwa czy też nie?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tu prosiłbym o informację czy analiza danych ze "źródła strony" która jest powszechnie dostępna i nie wymaga obchodzenia żadnych zabezpieczeń - po porstu klikam źródło strony i tyle jest w jakikolwiek sposób wątpliwa czy też nie?
Mogę jedynie się domyślać, że wykorzystanie takich danych jest legalne. Jednak od właściciela serwera zależy JAKIE dane zostaną udostępnione do powszechnego użytku.
 

Gozur

Wójt
Też napisać i poprosić o wpuszczenie na mapę czy spadać na niższe pozycje?
Czy ja gdzieś pisałem o proszeniu się?
Tzw. sojusze polegają "troszkę" na czymś innym.
A obecny system doboru gildii z miejsca ustawia jedną lub dwie uprzywilejowane gildie na "piedestale" a reszta jest traktowana jest jak ****o. I nie - nie jest to ani fajne, ani sprawiedliwe...
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tzw. sojusze polegają "troszkę" na czymś innym.
A obecny system doboru gildii z miejsca ustawia jedną lub dwie uprzywilejowane gildie na "piedestale" a reszta jest traktowana jest jak ****o. I nie - nie jest to ani fajne, ani sprawiedliwe...
Ok, wiem na czym polegają sojusze 2 gildii. Nie mam pojęcia na czym polegają sojusze 3 gildii. Nie zmienia to faktu, że o ile dwie najsilniejsze zajmują top 1 i 2 edycji, to jest to i tak oczywiste. Pozostałe miejsca nie mają często wiele wspólnego z faktycznymi możliwościami gildii. Systemu losowania nie zmienimy (wielokrotnie poruszany temat), więc to jest jakieś rozwiązanie na jednakowe szanse wykazania mocy pozostałych 6 gildii i uzyskania wyniku wg zasług, a nie po uważaniu. Nie zmieniłam zdania na temat przydatności pomysłu.
 

Bezio95

Baronet
Wprawdzie nie dawałem ofert płacenia za pomoc, ale kilkakrotnie dogadywaliśmy się z innymi gildiami.
Dlatego napiszę ci, że zapominasz tylko o jednej sprawie.
Przy obecnie zj...epsutym doborze gildii - takie jak nasza nie mają szans na "wywalczenie" bez okazjonalnego sojuszu.
Przelicz sobie - 5 osób w gildii - niech każdy zrobi 50 walk dziennie da ci to łącznie 250. Rzuca cię na dwie gildie mające 70-80 osób - niech tam każdy zrobi 30 dziennie - daje ci to 2100-2400 walk.
Fajne i sprawiedliwe.
Ale założenie twórców było takie że taka słabsza gildia będzie w platynie albo złocie. I tak to powinno wyglądać, jesteś za słaby na diament, albo masz mało osób? To twoja gildia jest w platynie i tam gra na swoim poziomie. Ale twórcy zapomnieli o mechanizmach ograniczających. Diament to powinno być 24-32 gildie na serwer czyli 3-4 koszyki po 8, a nie jak teraz po 100 albo i 120 sztuk. Reszta niżej, ale teraz gildia która chce być w platynie musi się namęczyć i kombinować żeby tam być a często są tak słabe edycje że nie ma opcji nawet nie awansować.

A co do tematu poruszonego w wątku, sam pomysł fajny, lecz gildie i gracze obejdą go w hmm 5 minut? Jakby gildie dopierało międzyświatowo, to ok ten pomysł miałby ciut większy sens. A najlepiej nagradzać walkę o 1 miejsce i może mniej szachownic by było.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ale twórcy zapomnieli o mechanizmach ograniczających.
to nie tego problem, nawet 24-32 to za duzo. Gildii ambitnych do walki na serwerze jest max 10.

IG nie wzięlo pod uwagę, że jest taka przepaść pomiędzy top, a innymi. Gdyby gildii na podobnym poziomie (najlepszych) było i 100, system by działał. Niestety silnych jest tylko kilka, dlatego to nie działa.

Tutaj IG działało w ciemno bo przed GPC nie dało sie stwierdzić jak to będzie wyglądało. IG chyba nie zakładało, że gildie nagle zaczną dobierać graczy tylko pod to, wywalać innych nie grających etc. Tu był pierwszy błąd IG. Takie coś nie ma prawa działac w FOE bo graczy jest za mało, a aktywnych jeszcze mniej.
Dlatego pola powinny być czymś wyjątkowym, a nie codziennym.

Drugi błąd poruszony przez przedmówcę -
A najlepiej nagradzać walkę o 1 miejsce i może mniej szachownic by było
Nie ma po co wygrywać? Są więc szachownice. Będzie nagroda sensowna za 1 miejsce? nie będzie szachownic bo gildie wtedy zrobią wszystko by wygrać.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przepraszam, ale czy jeszcze rozmawiamy na temat pomysłu?
Cześć,
Przychodzę do was z pomysłem który mógłby nieco utrudnić GPC, które z biegiem czasu robią się nudne jak flaki z olejem.

A więc do rzeczy:
Podczas dziesięciodniowej rozgrywki, nie będą wyświetlane nazwy gildii z którymi walczymy. Na mapie i tabeli, będą widoczne tylko kolory. Dopiero w poniedziałek na zakończenie pól o 8 rano, w tabeli ukażą się nazwy przeciwników.
Dzięki tej zmianie urozmaicilibyśmy rozgrywki, nie byłoby sojuszy, ustawek, ustępstw. Każda gildia walczyłaby na sto procent swoich możliwości z jednego prostego powodu: Nie wiedziałaby kto jest jej przeciwnikiem na mapie.

Zapraszam do głosowania i dyskusji.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Przepraszam, ale czy jeszcze rozmawiamy na temat pomysłu?
Nigdy nie zrozumiem przywązania do tematu...
Szufladkowanie tematów wedlug działów forum jest idiotyczne, gdyż jeden temat może dotyczyć kilku sąsiednich. I potem co, dla każdego "sąsiedniego" tematu ma być nowy dział i jak taka małpka skakać z tematu na temat bo ma być wszystko zaszufladkowane?
Temat dotyczy pomysłu zmiany na GPC. Pomysł może ewoluować w toku dyskusji, inni ludzie mogą naświetlić problemy nie zauważone przez autora lub przez inne osoby, które można natchnąć do stworzenia nowych pomysłów.

Szufladkowanie, że pomysł X i w dziale tylko zbiera za/przeciw zabija jakikolwiek sens aktywności na forum
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Temat dotyczy pomysłu zmiany na GPC.
Temat dotyczy konkretnego pomysłu zmiany na GPC. Dyskusja na jego temat to znalezienie odpowiedzi co zmieni/ułatwi/utrudni/uniemożliwi, w jaki sposób zmieni grę w przypadku implementacji. Jest szansa, że znajdziemy wszystkie możliwe konsekwencje (chociaż znając kreatywność graczy to ta szansa nie jest wielka). Wtedy każdy może sobie wyrobić zdanie czy taka zmiana mu odpowiada i zagłosować.
Do tej pory wnioski mam następujące:
- nie zablokuje sojuszy najsilniejszych gildii (do tego nie potrzeba identyfikacji gildii, chociaż dla doświadczonych graczy i to nie jest problemem)
- utrudni manipulacje miejscami 3-8
- utrudni bliżej nieokreślony rodzaj sojuszu małych gildii (nie do końca wiem o jaki rodzaj sojuszy chodzi, bo oprócz personalnego ataku nie doczekałam się żadnych bliższych informacji)
- obejście utrudnienia przez programy pomocnicze może zablokować tylko Inno.
Coś pominęłam?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
utrudni bliżej nieokreślony rodzaj sojuszu małych gildii (nie do końca wiem o jaki rodzaj sojuszy chodzi, bo oprócz personalnego ataku nie doczekałam się żadnych bliższych informacji)
pędze z wyjaśnieniem, akurat ktoś to tłumaczył, ale nie wyłapałaś.

Małe gildie proszę duże by im pozwolili bić plaże.
Czasem się to zdarza.
 

Gozur

Wójt
Ale założenie twórców było takie że taka słabsza gildia będzie w platynie albo złocie. I tak to powinno wyglądać, jesteś za słaby na diament, albo masz mało osób? To twoja gildia jest w platynie i tam gra na swoim poziomie.
Serio? Więc czemu dają punkty ligowe? mam może wstrzymać przyjmowanie punktów?

Ale twórcy zapomnieli o mechanizmach ograniczających.

Niby czemu miałyby być jakieś mechanizmy ograniczające?
Bo u nas w gildii jest 7 osób, więc zakładasz, że jesteśmy gorsi? Tylko dlatego że np. u ciebie w gildii jest 70 osób?
Dobór gildii jest ****iany i w tym jest problem. Wprowadzenie zakazu wejścia do ligi diamentowej mniejszych gildii nie jest rozwiązaniem

Diament to powinno być 24-32 gildie na serwer czyli 3-4 koszyki po 8, a nie jak teraz po 100 albo i 120 sztuk. Reszta niżej

a to co napisałeś to jest dokładnie taki zakaz, czyli kolejny pomysł na gnojenie mniejszych gildii.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Serio? Więc czemu dają punkty ligowe? mam może wstrzymać przyjmowanie punktów?
i o to chodzi, że ten system jest zły. Za dużo się dostaje, za mało się traci.
4 miejsce dostaje punkty, więc nawet będąc wybitnie słabym (czasem wystarczy zajęcie kilku plaż) masz 4 miejsce i dodatek do punktów. Mimo, że nic dosłownie dana gildia nie gra. I dlatego zbyt duzo gildii awansuje z platyny do diamentu.

Bo u nas w gildii jest 7 osób, więc zakładasz, że jesteśmy gorsi? Tylko dlatego że np. u ciebie w gildii jest 70 osób?
Tak, w kontekście GPC jesteście gorsi bo nie jesteście w stanie zrobić tyle co gildia 70 osoba. Oczywiście mówie o aktywnych graczach. 70 aktywnych zawsze zrobi wiecej niz 7 aktywnych
Dobór gildii jest ****iany i w tym jest problem. Wprowadzenie zakazu wejścia do ligi diamentowej mniejszych gildii nie jest rozwiązaniem
A jak by ten dobór miał wyglądac?
Silni cały czas ze sobą? Nudne by to było bo silnych gildii jest mniej niż 8.

Silne gildie za bardzo odskoczyły. Silnych jest z 8. Średnich z 50. I to jest problem. Ta róznica w mocy. Za mało graczy i tyle. Scalić serwery powinno się. A-D razem. E-H razem, reszta niech się rozwija.
a to co napisałeś to jest dokładnie taki zakaz, czyli kolejny pomysł na gnojenie mniejszych gildii.
To nie jest gnojenie mniejszych gldii. Małe gildię są słabe na GPC bo mają mało członków, dlatego nie powinny się znajdować w miejscu gdzie powinni walczyć sami silni. Nie jest to gnojenie. To jest normalna rywalizacja sportowa.
 

Bezio95

Baronet
Serio? Więc czemu dają punkty ligowe? mam może wstrzymać przyjmowanie punktów?



Niby czemu miałyby być jakieś mechanizmy ograniczające?
Bo u nas w gildii jest 7 osób, więc zakładasz, że jesteśmy gorsi? Tylko dlatego że np. u ciebie w gildii jest 70 osób?
Dobór gildii jest ****iany i w tym jest problem. Wprowadzenie zakazu wejścia do ligi diamentowej mniejszych gildii nie jest rozwiązaniem



a to co napisałeś to jest dokładnie taki zakaz, czyli kolejny pomysł na gnojenie mniejszych gildii.
Czyli dobór jest zły bo mniejsze gildie trafiają na większe tak? Czy się mylę? No tak najlepiej rozdzielić topkę niech się mordują na 1 polu w 8 gildii, a reszta sobie będzie ochoczo skakać na pustych polach z podobnymi gildiami? Widzisz problem jest z 2 stron, ty patrzysz na problem z małej gildii, ja z tej "potwornej" co zabiera wszystko i nie pozwala wyjść tym mniejszym. Małe gildie są oburzone trafianiem na te największe. Ale myślisz że te duże nie są tym oburzone trafiając mniejsze gildie które praktycznie nic nie będą wstanie zrobić na mapie? Potem jako mocna gildia dostajesz 5 gildii po 10-20 osób i jakąś 1 70 osobową z aktywnymi 5 osobami, i weź tu walcz... Jak wytniesz takich do końca bo chcesz normalnie powalczyć, a nie robić szachownice to 3 dni czekasz na odbicie.

GPC jak sama nazwa wskazuje to GILDYJNE POLA CHWAŁY, a nie 3 osobowe pojedynki. Jeżeli gildia jest mniej liczna przez co na polach ma mniejsze możliwości, ALE nagrody chcą jak te mocniejsze walczące. Zawsze ta sama śpiewka, przy sąsiadach że trafiasz kogoś kto gra dłużej i ma więcej, po poziomy gildii że stare gildie mają wyższy poziom, no i tu że ci którzy zapracowali na bycie top mają się tam bić i nie przeszkadzać tym mniejszym zdobywać sobie jak najwięcej pr.


I na ostatni wracając do dokładnej propozycji w temacie. Fajna propozycja która mogłaby ładnie urozmaicić pola, ale nie ma szans bez innych zmian jak zmiana ilości pkt za miejsca, może międzyserwerowych bitek, i pewnie jeszcze paru innych świetnych pomysłów które przewinęły się na forum tu czy na angielskim.
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@Gozur, nie rozumiem dlaczego rozmawiasz o GPC jakby na mapie były 2 duże (wolę określenie mocne) i 1 mała (słaba). Zazwyczaj jest 8 gildii. Dwie dominujące i 6 innych o różnej sile. Założeniem powinno być dla każdej z nich zajęcie takiego miejsca, jakie sobie wywalczy. O ile miejsca 1 i 2 są zazwyczaj ustawione od pierwszego dnia edycji. Miejsca 3-8 to powinien wynik skuteczności wychodzenia z plaży (pomijam strategiczne spadki do niższych grup diamentowej ligi). Dlaczego oczekujesz specjalnego traktowania, jakichś forów ze względu na liczebność gildii? Jeżeli zajmiesz sektory na plaży i nikt ich nie będzie przejmował, to wprawdzie nie zdobędziesz wielu nagród, ale edycję wygrasz na punkty z silniejszymi/bardziej aktywnymi/bardziej ambitnymi gildiami. O to chodzi?
 

Marik

Książę
Czyli dobór jest zły bo mniejsze gildie trafiają na większe tak? Czy się mylę? No tak najlepiej rozdzielić topkę niech się mordują na 1 polu w 8 gildii, a reszta sobie będzie ochoczo skakać na pustych polach z podobnymi gildiami? Widzisz problem jest z 2 stron, ty patrzysz na problem z małej gildii, ja z tej "potwornej" co zabiera wszystko i nie pozwala wyjść tym mniejszym. Małe gildie są oburzone trafianiem na te największe. Ale myślisz że te duże nie są tym oburzone trafiając mniejsze gildie które praktycznie nic nie będą wstanie zrobić na mapie? Potem jako mocna gildia dostajesz 5 gildii po 10-20 osób i jakąś 1 70 osobową z aktywnymi 5 osobami, i weź tu walcz... Jak wytniesz takich do końca bo chcesz normalnie powalczyć, a nie robić szachownice to 3 dni czekasz na odbicie.

GPC jak sama nazwa wskazuje to GILDYJNE POLA CHWAŁY, a nie 3 osobowe pojedynki. Jeżeli gildia jest mniej liczna przez co na polach ma mniejsze możliwości, ALE nagrody chcą jak te mocniejsze walczące. Zawsze ta sama śpiewka, przy sąsiadach że trafiasz kogoś kto gra dłużej i ma więcej, po poziomy gildii że stare gildie mają wyższy poziom, no i tu że ci którzy zapracowali na bycie top mają się tam bić i nie przeszkadzać tym mniejszym zdobywać sobie jak najwięcej pr.
Dobór jest zły, bo będąc w żelazie i grając przez pół roku samemu w ,,1-osobowej gildii,, w lidze platynowej, 3 razu udało mi się zaorać całą mapę, a zawsze przynajmniej jedną 80-cio osobową gildie losowało, zdarzały się trzy 60-osobowe. Jak gracz z pierwszych epok jest w stanie rozgromić kilkudziesięcio osobowe gildie w platynie to ewidentnie coś jest nie tak
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dobór jest zły, bo będąc w żelazie i grając przez pół roku samemu w ,,1-osobowej gildii,, w lidze platynowej, 3 razu udało mi się zaorać całą mapę, a zawsze przynajmniej jedną 80-cio osobową gildie losowało, zdarzały się trzy 60-osobowe. Jak gracz z pierwszych epok jest w stanie rozgromić kilkudziesięcio osobowe gildie w platynie to ewidentnie coś jest nie tak
to jest kwestia gildii warzyw, gdzie większość nie gra, więc to też średni argument. pula graczy w foe jest mała. aktywnych graczy na E jest mniej niż 1000. z średnio aktywnymi pula graczy to pewnie max 2000
 
Do góry