[Inne] Propozycja zmian na GPC

Podoba Ci się pomysł?


  • W sumie głosujących
    41

Roman.

Szlachcic zagrodowy
Cześć,
Przychodzę do was z pomysłem który mógłby nieco utrudnić GPC, które z biegiem czasu robią się nudne jak flaki z olejem.

A więc do rzeczy:
Podczas dziesięciodniowej rozgrywki, nie będą wyświetlane nazwy gildii z którymi walczymy. Na mapie i tabeli, będą widoczne tylko kolory. Dopiero w poniedziałek na zakończenie pól o 8 rano, w tabeli ukażą się nazwy przeciwników.
Dzięki tej zmianie urozmaicilibyśmy rozgrywki, nie byłoby sojuszy, ustawek, ustępstw. Każda gildia walczyłaby na sto procent swoich możliwości z jednego prostego powodu: Nie wiedziałaby kto jest jej przeciwnikiem na mapie.

Zapraszam do głosowania i dyskusji.
 

Wu Zetian

Szlachcic zagrodowy
Cześć,
Przychodzę do was z pomysłem który mógłby nieco utrudnić GPC, które z biegiem czasu robią się nudne jak flaki z olejem.

A więc do rzeczy:
Podczas dziesięciodniowej rozgrywki, nie będą wyświetlane nazwy gildii z którymi walczymy. Na mapie i tabeli, będą widoczne tylko kolory. Dopiero w poniedziałek na zakończenie pól o 8 rano, w tabeli ukażą się nazwy przeciwników.
Dzięki tej zmianie urozmaicilibyśmy rozgrywki, nie byłoby sojuszy, ustawek, ustępstw. Każda gildia walczyłaby na sto procent swoich możliwości z jednego prostego powodu: Nie wiedziałaby kto jest jej przeciwnikiem na mapie.

Zapraszam do głosowania i dyskusji.
Genialny pomysł!
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Glosuje na tak, ale w teorii po 8:00 widać start i potem będą pytania do gildi
ile masz wózków na sektorze XYZ - gdy się zgadza
kto ma flage na tym sektorze i na innym punktów?
gdy się zgadza - ok jestesmy na jednej mapie :D

co prawda będzie trudniej, ale dalej da sie zrobić xd
 

Roman.

Szlachcic zagrodowy
Glosuje na tak, ale w teorii po 8:00 widać start i potem będą pytania do gildi
ile masz wózków na sektorze XYZ - gdy się zgadza
kto ma flage na tym sektorze i na innym punktów?
gdy się zgadza - ok jestesmy na jednej mapie :D

co prawda będzie trudniej, ale dalej da sie zrobić xd
Oczywiście. Dla chcącego nic trudnego, ale trochę czasu trzeba na to poświęcić, a jak wiadomo na polach czas to pieniądz :) choćby na otwarciu o ósmej.
 
Ostatnia edycja:

Futryna

Rycerz
Oczywiście. Dla chcącego nic trudnego, ale trochę czasu trzeba na to poświęcić, a jak wiadomo na polach czas to pieniądz :) choćby na otwarciu o ósmej.
Masz czasu, a czasu Roman, prawie 4h na taki zwiad samo utajnienie mogło by być tak do godziny 8.30 gdzie się po starcie układa mapa i każdy wybiera jakiś kierunek pod lub przeciw komuś , a właściwie to do 8.15 maks
 

Paolo von Appa

Szlachcic zagrodowy
Pomysł bardzo przypadł mi do gustu. Warto było by nawet testowo wprowadzić to do GPC. Obecnie po rozpoczęciu Pól, można przewidzieć jak na koniec ułoży się tabela, co często mocno demobilizuje do starania się. W takiej wersji sojusze nie grały by takiej roli a zaangażowanie gildii.
Zdecydowanie jestem na Tak.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Pomysł bardzo przypadł mi do gustu. Warto było by nawet testowo wprowadzić to do GPC. Obecnie po rozpoczęciu Pól, można przewidzieć jak na koniec ułoży się tabela, co często mocno demobilizuje do starania się. W takiej wersji sojusze nie grały by takiej roli a zaangażowanie gildii.
Zdecydowanie jestem na Tak.
jak już napisałem wyżej, co potwierdział także autor i kilku innych. Sojusz zamiast być dogadany w 3 minuty będzie ciut dłużej :D
pomysł ciekawy dla 3/4 gildii, dla top moim zdaniem nic nie zmieni, ale i tak glosuej na tak.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Współpraca dwóch dominujących gildii jest możliwa nawet bez "dogadania". Zagłosowałam za tym pomysłem nie ze względu na sojusze, ale pojawiającą się tendencję ustawiania gildii na miejscach 3-8. Nie wiem, na ile staje się to regułą, ale dla mnie propozycja "wypuśćmy gildię X" tak, żeby zrobili przewagę na 4 miejscu to już trochę "piłkarski poker". ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Współpraca dwóch dominujących gildii jest możliwa nawet bez "dogadania". Zagłosowałam za tym pomysłem nie ze względu na sojusze, ale pojawiającą się tendencję ustawiania gildii na miejscach 3-8. Nie wiem, na ile staje się to regułą, ale dla mnie propozycja "wypuśćmy gildię X" tak, żeby zrobili przewagę na 4 miejscu to już trochę "piłkarski poker". ;)
a to jest akurat sprytne manewrowanie mapą xd jedno z uroków i celów gpc. na gpc nie rozgrywa się swoich sektorów, ale dobra gildia będzie probówać rozegrać wszystkie sektory wszystkich gildii i spokojnie moze wpływać na wynik.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
a to jest akurat sprytne manewrowanie mapą xd jedno z uroków i celów gpc. na gpc nie rozgrywa się swoich sektorów, ale dobra gildia będzie probówać rozegrać wszystkie sektory wszystkich gildii i spokojnie moze wpływać na wynik.
Kwestia gustu, nad nim podobno się nie dyskutuje. :haha: Będzie to wymagało przynajmniej trochę więcej zaangażowania i wysiłku.
 

Roman.

Szlachcic zagrodowy
Współpraca dwóch dominujących gildii jest możliwa nawet bez "dogadania". Zagłosowałam za tym pomysłem nie ze względu na sojusze, ale pojawiającą się tendencję ustawiania gildii na miejscach 3-8. Nie wiem, na ile staje się to regułą, ale dla mnie propozycja "wypuśćmy gildię X" tak, żeby zrobili przewagę na 4 miejscu to już trochę "piłkarski poker". ;)
Niezłe spostrzeżenie.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Współpraca dwóch dominujących gildii jest możliwa nawet bez "dogadania". Zagłosowałam za tym pomysłem nie ze względu na sojusze, ale pojawiającą się tendencję ustawiania gildii na miejscach 3-8. Nie wiem, na ile staje się to regułą, ale dla mnie propozycja "wypuśćmy gildię X" tak, żeby zrobili przewagę na 4 miejscu to już trochę "piłkarski poker". ;)
Serio? Kogo obchodzi gildia z 4 czy 5 miejsca?
Chyba częściej te gildie "walczą" żeby zająć 5-6 miejsce i specjalnie nie zamykają sektorów, taka to rywalizacja.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Chyba częściej te gildie "walczą" żeby zająć 5-6 miejsce i specjalnie nie zamykają sektorów, taka to rywalizacja.
Są różne gildie.
Serio? Kogo obchodzi gildia z 4 czy 5 miejsca?
a to jest akurat sprytne manewrowanie mapą xd jedno z uroków i celów gpc. na gpc nie rozgrywa się swoich sektorów, ale dobra gildia będzie probówać rozegrać wszystkie sektory wszystkich gildii i spokojnie moze wpływać na wynik.
Swego czasu sama miałam kilka próśb od słabszych gildii (z propozycją "opłaty" w pr włącznie). Podobne prośby przekazywali nam partnerzy od wymiany. Jeżeli Twoja gildia nie uwzględnia takich "podań", to wyrazy szacunku. Pozycję trzeba sobie wywalczyć, a nie kupić czy wyprosić.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Są różne gildie.


Swego czasu sama miałam kilka próśb od słabszych gildii (z propozycją "opłaty" w pr włącznie). Podobne prośby przekazywali nam partnerzy od wymiany. Jeżeli Twoja gildia nie uwzględnia takich "podań", to wyrazy szacunku. Pozycję trzeba sobie wywalczyć, a nie kupić czy wyprosić.
nigdy nie trafiłem na takie prośby,
na czepialstwo małych gildii, ej po co wy te plaże, dajcie nam pobić, kurde wszystko bierzecie - już tak
ale na to zawsze odpowiadam - wystarczy aktywniej grać
 

i.am

Baron
Hm, stawiam 10 że w wszelkich helperach tego samego dnia dodaliby funkcje zczytywania gildii na gpc
 

Gozur

Wójt
Bzdura uderzająca w małe gildie.
Dzięki takim sojuszom często małe gildie mają szanse coś zdobyć.
Lepiej poprawić system doboru gildii, żeby nie było sytuacji że są dwie gildie mające 80 osób, a rezta to małem 3-4- osobowe.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
na czepialstwo małych gildii, ej po co wy te plaże, dajcie nam pobić, kurde wszystko bierzecie - już tak
ale na to zawsze odpowiadam - wystarczy aktywniej grać
Nigdy nie spotkałam się z takimi pretensjami. Zazwyczaj gracze zdają sobie sprawę, że bić można tylko te sektory, które ktoś przejął. Chyba że przegrywają wyścigi o plażę, ale też nigdy nikt się nie czepiał. :D
Hm, stawiam 10 że w wszelkich helperach tego samego dnia dodaliby funkcje zczytywania gildii na gpc
Masz rację. Jednak Inno już udowodniło, że potrafi zablokować w helperze konkretny rodzaj informacji. Nie znajdziesz już w nim nic na temat sąsiadów.
 
Do góry