Ograniczenia gildijne w handlu, zaleta czy wada?

  • Rozpoczynający wątek krzysiekd2
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
wg Ciebie wszyscy powinni być Ci wdzięczni za Twoją 'dobroduszność' i 'pomoc'.

Cytujesz sam siebie . Nie pisałem, że "jestem dobroduszny". Żadnej wdzięczności nie oczekuję. Raz, czy dwa napisałem, że ludziom pomagałem odpowiadając na ich posty (indywidualne czy masowe) z prośbą o surowce, bo padł zarzut braku pomocy z ust Apocalypto.

Dobicie targu to korzystny interes obydwu stron, bo jest dobrowolne.
A Ty uzurpujesz sobie prawo reprezentowania odczuć kupujących. Uważasz, że są skrzywdzeni i w imię tego swojego wyobrażenia opowiadasz się za odebraniem im wolności wyboru .

obecnie Twój problem to(...)
Ooo, nawet odgadujesz na odległość moje problemy. Nadprzyrodzone zdolności, naprawdę pełen podziwu jestem.

Ponawiam do administrujących prośbę o zamknięcie tematu, bo naprawdę ludzie nie muszą tego czytać. A ja przecież nie zostawię nextera bez odpowiedzi :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
znowu nudzisz nie na temat, bo przecież założyłeś ten temat, aby się dowiedzieć:
Pytanie postawione w tym temacie brzmi:
Czy jestem osamotniony w takim podejściu do handlu?
odp. brzmi: nie jesteś :)

a co do dobroduszności, to nazwa faktycznie została użyta przeze mnie - po tym jak napisałeś:
Godnie i uczciwie pomogłem wielu osobom zdobyć towary, jakie nie mogli zdobyć od innych graczy.

i to są jaja :)

i jeszcze raz powtórzę:
musisz wreszcie zrozumieć, że to nie opinie na forum, a zasady w gildii regulują Twoje oferty handlowe. obecne i przyszłe. a jak Ci one nie odpowiadają, to załóż własną gildię i po problemie.
jak to zrozumiesz, to temat będzie można wreszcie zamknąć :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
jak to zrozumiesz, to temat będzie można wreszcie zamknąć :)

Temat jest nie o tym, czy rozumiem co reguluje aktualnie moje oferty.
Tylko o zaletach i wadach zasad handlowych w gildiach. Zostały wymienione, podsumowałem stanowiska, więc temat można zamknąć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5225

Guest
Ach, zapomniałem się spytać, skoro niektóre gildie każą wystawiać towary z tej samej epoki w 1:1 to rozumiem, że 20 marmuru za 20 drewna jest ok? Mimo, że za dobe produkcji dostajemy 20 marmuru a tylko 4 drewna?
 

DeletedUser

Guest
abyś nie zmieniał swojego postu pięciokrotnie po opublikowaniu odpowiedzi na niego (jak to miało miejsce z postem #126) muszę cytować całą Twoją wypowiedź:
Temat jest nie o tym co reguluje aktualnie moje oferty bo to nikogo nie obchodzi (oprócz Ciebie najwyraźniej). Tylko o zaletach i wadach zasad handlowych w gildiach. Zostały wymienione, podsumowałem stanowiska, więc temat można zamknąć.
Ty nie piszesz o zaletach zasad handlowych, bo jesteś ich przeciwnikiem i stąd Twoje pytania:
post #1
Czy jestem osamotniony myśląc, że ograniczenia w handlu narzucane przez władze gildii jej szkodzą?
post #13:
Czy jestem osamotniony w takim podejściu do handlu?
nie szukasz zrozumienia zasad, ale popleczników Twojego 'szlachetnego' podejścia do handlu. i już ich znalazłeś. a po co byli Ci potrzebni?
odpowiedź również znajduje sie w poście nr 1:
Marzy mi się, że w końcu jakiś szef poważnej gildii, zrozumie, że wolmość w wystawianiu ofert, "zarobek" w handlu to jego rozwój, możliwość przebierania w ofertach i szybkiego otrzymania towaru.
i tą drogą wracamy do tego, co napisałem już kilkakrotnie powyżej:
musisz wreszcie zrozumieć, że to nie opinie na forum, a zasady w gildii regulują Twoje oferty handlowe. obecne i przyszłe. a jak Ci one nie odpowiadają, to załóż własną gildię i po problemie.
wówczas Twoje dociekania wad zasad handlowych i szukania podobnych Tobie znikną - a tym samym temat dyskusji przestanie być aktualny.

a co do zamknięcia dyskusji, to pozwól, żezacytuję wypowiedź Bryffta z postu #45 - (post 45)
Temat jest żywy, więc nie zostanie zamknięty od razu, o ile znikną od teraz wypowiedzi będące poniżej pewnego poziomu.
więc to nie Ty decydujesz ;)

- - - Zaktualizowano - - -

mimo, że za dobe produkcji dostajemy 20 marmuru a tylko 4 drewna?
na dobę dostajesz zawsze tyle samo... o ile masz 'zbonusowaną' produkcję danego surowca (czyli 20), a jeśli brak bonusa to mniej (chyba 4 lub coś koło tego).

odpowiadając na poniższe pytanie: bonusy na mapie są losowe!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5225

Guest
To bonusy na mapie są losowe? Bo ja z epoki żelaza mam bonus tylko do marmuru
 

DeletedUser

Guest
To bonusy na mapie są losowe? Bo ja z epoki żelaza mam bonus tylko do marmuru

Qrcze, co za koleś :D
Masz po dwa złoża jakiegoś surowca na epokę. Co oznacza, że opłaca się stawiać tylko te warsztaty, które mają backup w postaci złóż do produkcji.
Jak ktoś chce stawiać warsztat i trzaskać towar bez złoża to... jego brocha. Już lepiej opłaca się kupować u "wirtualnego handlarza" po tym złodziejskim kursie 0,1
 

DeletedUser5225

Guest
Qrcze, co za koleś :D
Masz po dwa złoża jakiegoś surowca na epokę. Co oznacza, że opłaca się stawiać tylko te warsztaty, które mają backup w postaci złóż do produkcji.
Jak ktoś chce stawiać warsztat i trzaskać towar bez złoża to... jego brocha. Już lepiej opłaca się kupować u "wirtualnego handlarza" po tym złodziejskim kursie 0,1


Nie rozumiem o co ci chodzi, nie wiedziałem że bonusy na mapie są losowe, to jakiś problem?
 

DeletedUser

Guest
Nie rozumiem o co ci chodzi, nie wiedziałem że bonusy na mapie są losowe, to jakiś problem?

problem jest i to spory.
bo być może celowo zmieniasz temat dyskusji, by temat zamknąć. a warto zauważyć, że krzysiekd2 uznał Ciebie za sojusznika - czyli, że sprzeciwiasz się regulacji handlu (patrz tu: lista 'sojuszników').... ale uwzględniając Twój brak elementarnej wiedzy z zakresu gry FoE być może nie powinieneś był zostać uwzględniony. :)

jak tak dalej pójdzie, to sie okaże, że tylko krzysiekd2 się sprzeciwia ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5225

Guest
Regulacja handlu jest zła, nie ważne czy w FoE czy w innych grach. I tego się będę trzymać, możesz mnie nie uwzględniać, ja wyrażam swoje zdanie, i cóż, nie wiele mnie interesuje czy ktoś je przyjmie do wiadomości. Tak naprawdę, ty nikogo nie przekonasz i ci co się sprzeciwiają też nie, jedynie można wyrazić opinie.
 

DeletedUser

Guest
Ty nie piszesz o zaletach zasad handlowych, bo jesteś ich przeciwnikiem i stąd Twoje pytania:

No to dyskusja zatacza szerokie koło wracamy do Posta 1 :). Jak dało radę go przeczytać, zauważając tylko ostatnie pytanie?
No ale ok. Cofnij się parę linijek to dostrzeżesz tam i zalety: sprawiedliwy podział towarów, brak chcących się "dorobić", poczucie, że wzajemnie sobie pomagamy."
Ale oczywiście nie ukrywam swojego poglądu, że wady rozwiązań regulaminowych przeważają nad tymi zaletami.

Ty nie potrafisz dostrzeć ani jednej wady proponowanych przez siebie rozwiązań.
i tą drogą wracamy do tego, co napisałem już kilkakrotnie powyżej:
musisz wreszcie zrozumieć, że to nie opinie na forum, a zasady w gildii regulują Twoje oferty handlowe. obecne i przyszłe. a jak Ci one nie odpowiadają, to załóż własną gildię i po problemie.

Zlituję się nad forumowiczami byś nie wypisywał po raz setny tej swojej mantry nie na temat :
Zasady w gildii obowiązują wszystkich. Przestrzegałem ich do ostatniego dnia w VVV.
Ty zarzucając mi, że nie przestrzegałem zasad, wykazałeś się ignorancją nie wiedząc, że Apocalypto usunął przeliczniki tygodnie temu. W ostatnim dniu Apocalypto zmienił regulamin, dopisał 1:1.
Konsekwencja jest taka jak opisałeś: Jak mi te zasady nie odpowiadają to albo się dostosowuję albo żegnam się z gildią. Co też się stało.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Regulacja handlu jest zła, nie ważne czy w FoE czy w innych grach. I tego się będę trzymać, możesz mnie nie uwzględniać, ja wyrażam swoje zdanie, i cóż, nie wiele mnie interesuje czy ktoś je przyjmie do wiadomości. Tak naprawdę, ty nikogo nie przekonasz i ci co się sprzeciwiają też nie, jedynie można wyrazić opinie.

odbieram to jako podziękowanie za udzieloną odpowiedź na nurtujące Ciebie pytanie ;)

myślę, że nie powinieneś wyrażać opinii odnośnie ofert handlowych, jeśli nie wiesz, jak to funkcjonuje w FoE, bo nie będziesz wiedzieć, czemu pewne oferty handlowe są uczciwe, a inne nie. z tego, co pisałeś powyżej wynikałoby, że wymiana 20 szt marmuru za 4 szt drewna jest OK. i właśnie na takich graczach żeruje krzysiekd2 - tzn. na ich niewiedzy ;)
 

DeletedUser5225

Guest
Ok, nexter jak to nazwałeś ktoś żeruje na niewiedzy... hmm ale teraz już w niej nie tkwie i dalej uważam, że lepiej by ktoś wystawiał oferty niekorzystnie niż by w ogóle ich nie było. A nie wiedziałem, bo w jednym temacie był screen mapy i było na niej widać jeden surowiec, ten sam co u mnie, w tym samym miejscu. Dlatego nie myślałem, że surowce są losowe. Teraz już wiem, a i tak podtrzymuje to co mówiłem wcześniej. Oprócz tego 20 marmuru za 4 drewna :D
 

DeletedUser

Guest
Regulacja handlu jest zła, nie ważne czy w FoE czy w innych grach. I tego się będę trzymać, możesz mnie nie uwzględniać, ja wyrażam swoje zdanie, i cóż, nie wiele mnie interesuje czy ktoś je przyjmie do wiadomości. Tak naprawdę, ty nikogo nie przekonasz i ci co się sprzeciwiają też nie, jedynie można wyrazić opinie.

Pewnie, że regulacje są złe. Jeśli służą tylko jakiejś określonej grupie, a reszta na tym traci. Np. takim typom jak ten co założył temat.
Mi i mojej gildii nie podoba się to, że kurs wymiany towarów został ograniczony przez adminów gry do takich wąskich widełek: 2-0,5. To powoduje, że musimy bawić się w jakieś transakcje wiązane na trzy i więcej osób, natomiast kurs wymiany u wirtualnego pozostał skrajnie złodziejski.
To jest problem, a nie jakieś wewnętrzne regulacje w gildiach.

Jak temu kolesiowi nie podobają się zasady w gildiach, to na grzyba się tam pcha? Gildie z reguły będą "socjalistyczne" bo taki jest ich sens.
Jak gość był by konsekwentny to by olał gildie i grał samodzielnie, a tak jest zwykłą rozwydrzoną, egoistyczną ciocią w dodatku hipokrytą i nim gardzę.
 

DeletedUser

Guest
sprawiedliwy podział towarów, brak chcących się "dorobić", poczucie, że wzajemnie sobie pomagamy."
przecież sam pisałeś, że inaczej rozumiesz pojęcie uczciwości i sprawiedliwości, więc tak zwana 'pomoc' w Twoim wykonaniu ja odbieram jako żerowanie na graczach.

Zasady w gildii obowiązują wszystkich. Przestrzegałem ich do ostatniego dnia w VVV.
.
już o tym było... pisałem, że regulamin VVV przechodził różne korekty, ale o wymienie 1:1 z tej samej epoki ja słyszałem niemal od samego początku istnienia tej gildii. inny stosunek wymiany - czyli np. jak Ty proponowałeś: 1,5:1 (za produkty z tej samej epoki - co jest widoczne w Twoich screen'ach w tym poście: post nr 107 jest dla mnie oczywistą Nieuczciwością. i to tyle. Twoi sąsiedzi zapewne jak rokiiz nie wiedzieli, co czynią.
 

DeletedUser5225

Guest
Z łasku swojej, nie wysługuj się mną jako argumentem, bo ja już napisałem, że i tak uważam, wcześniej jak i teraz, że nakaz handlowania 1:1 ogranicza rozwój
 

DeletedUser

Guest
bonusy są losowe (...)
Wbrew pozorom to jest kolejny czynnik, który powinien dać do myślenia zwolennikom nakazu handlu 1:1. Dajmy na to, że w gilldi nikt, albo jedna osoba wylosuje drewno. W gildii wiecznie będzie brakowało drewna. Ludzie sami będą się bili i oferowali niższe niż 1:1 oferty za drewno. I już będzie złamany regulamin.
 

DeletedUser

Guest
I Apo musiał wspaniałą ciszę przerwać...
A w temacie:
- Krzysiek rozumie za co go wywalili z gildii i nie ma do nich pretensji. Złamał mimo prośby regulamin. Koniec kropka.
- Krzysiek rozumie, że jego oferty są wyższe niż przeciętnych graczy (2:1, 1:1, 1:2).
- Jeśli oferta jest dla wszystkich to nie może być rozpatrywana jako tylko dla gildii. Akurat tutaj brakuje rozwiązania, aby wystawiać ofertę tylko dla sąsiadów/znajomych
- Jeśli oferty przyjmowali sąsiedzi i znajomi Krzyśka, to robili to świadomie. Inaczej na tak masową skalę by nie kupowali. Mogli być desperatami lub nie wiedzieć, ale kawa jest dopiero po kilku miesiącach gry, także i to byłoby dziwne.
- Gildia nie kupowała ofert, ponieważ normalne dla nich ceny były inne, niższe
- Czepiacie się słówek. Przez 140 postów, ktoś mógł zmienić zdanie kilkukrotnie. Nie powinno się w niektórych sytuacjach wracać do początku dyskusji.
- Na chwilę obecną nie widzę dyskusji o potrzebie regulacji handlu tylko dziwny bełkot. Piszcie w podpunktach, będzie łatwiej się ustosunkować. Nie wyzywajcie się. Tego naprawdę nie da się czytać :(
- Odwołując się do socjalizmu, wydaje mi się, że wtedy o braku towaru decydował fakt, że 2+2 musiało się równać 5.
- Jak już wcześniej pisałem, regulacja handlu jest po to, aby nie było monopolistów, ile wyprodukujesz, tyle zarobisz. Ponadto jest to mechanizm obronny, aby w krytycznej sytuacji bilans zawsze był równy 0.
- Regulacja handlu jest niepotrzebna przy dużych zbiorowościach, większych niż 1000 osób, gdzie handlarzy jest więcej niż pięciu.
 

DeletedUser

Guest
Z łasku swojej, nie wysługuj się mną jako argumentem, bo ja już napisałem, że i tak uważam, wcześniej jak i teraz, że nakaz handlowania 1:1 ogranicza rozwój
rozwój czego? handlu? ciekawe, jak to uzasadnisz :)
W gildii wiecznie będzie brakowało drewna.
brakować może w gildiach mało liczebnych, gdzie jest np. 10 graczy, ale jak jest 80, to raczej nie powinno. poza tym nie można wykorzystywać sytuacji, że akurat graczom brakuje danego produktu, więc będę im sprzedawać w stosunku 2:1 - czyli traktowanie pozostałych graczy gildii przedmiotowo - jako ofiary, na których można czerpać zyski. taki sposób handlowania nazywam własnie 'żerowaniem na kimś'. i można to porównać np. do wymiany chleba za złoto w czasie II wojny światowej - gdy o jedzenie było ciężko. wówczas widzę właśnie takiego gracza jak krzysiekd2, który niesie 'pomoc' potrzebującym. super i gratuluję!
 

DeletedUser5225

Guest
Rozwój ogólny, badań itd., ale handlu również. Czasami jeśli nie masz nadmiaru np. złota, wiesz że będziesz go potrzebować za np. 2-3 dni, to w ogóle go nie wystawisz w przeliczniku 1:1. Za to w przeliczniku 1,5:1 już prędzej prawda? Złoto możesz doprodukować, nawet jeśli będziesz musiał zaczekać na badanie 1-2 dni dłużej, to wiesz, że to co kupiłeś przyda ci się do następnego badania, które przeprowadzisz za załóżmy tydzień. Poza tym, twój przykład jest nietrafiony, to chyba jasne, że jeśli o coś trudno, to jest to drogie, w końcu sprzedający sprzedaje swoje trudno dostępne towary. W twoim przykładzie jedzenie. Gdyby sprzedawał je tanio, to zostałby bez jedzenia i bez pieniędzy. Jednak nie ma co porównywać II wojny światowej do gry...
 

DeletedUser

Guest
Wbrew pozorom to jest kolejny czynnik, który powinien dać do myślenia zwolennikom nakazu handlu 1:1. Dajmy na to, że w gilldi nikt, albo jedna osoba wylosuje drewno. W gildii wiecznie będzie brakowało drewna. Ludzie sami będą się bili i oferowali niższe niż 1:1 oferty za drewno. I już będzie złamany regulamin.

Głupoty piszesz. Algorytm jest ustawiony tak, że taka sytuacja jest mało prawdopodobna. Natomiast losowość złóż i ich ograniczenie do 2 na epokę, ma na celu właśnie spowodowanie ożywienia wymiany towarowej. Inaczej każdy by był samowystarczalny, a ty byś musiał wówczas powziąć wysiłek i też zacząć coś produkować, a nie żyć tylko z grabieży.
Grabież jest mało opłacalna i stąd pewnie twoje gorzkie żale.
Celem handlu jest WYMIANA TOWARÓW, a nie zysk. Zresztą jaki zysk? Po trzech epokach dany towar wypada z obiegu i popyt na niego gwałtownie się kurczy, bo popyt generuje tak na prawdę drzewko rozwoju. Ewentualnie jeszcze te kilka osób, którym nie chce się walczyć i potrzebują kilka sztuk na wykup sektora w jakiejś prowincji. To wszystko.
Nikt nie potrzebuje tego więcej niż musi. A nadwyżek, czym są ze starszej epoki, tym trudniej się ich pozbyć.
Natomiast na pewno ktoś kto żyje z grabieży będzie się szczypał, bo nie może zaplanować sobie ile zagrabi. To kwestia farta. Nie może zaplanować wielkości produkcji, a tym samym kosztów.
Czyli przeprowadzić "rachunku ekonomicznego" o jakim pisał Misses, Panie żałosny wolnorynkowcu :D
 

DeletedUser

Guest
nie można wykorzystywać sytuacji, że akurat graczom brakuje danego produktu
Chodzi o to, że jakby ktoś produkujący drewno widział oferty np. 20 marmuru za 10 drewno, albo np. 10 wapnia (wyższa epoka) za 10 drewna to go to zmotywuje do postawienia drugiej , trzeciej fabryki drewna zamiast np. marmuru, lub wapnia. Wyższy przelicznik zachęca po prostu do zwiększenia produkcji danego surowca.
 
Status
Zamknięty.
Do góry