Lato 2013 w FoE - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Bryfft napisał:
Kręcenie kołem
By zakręcić kołem musisz najpierw posiadać kupony. Greva Darn pomoże w tej kwestii w zamian za wykonywanie jej życzeń. Jeśli przejdziesz szybko wszystkie zadania od Grevy, możesz aktywować także kilka bonusowych, nieco bardziej wymagających zadań.

no i gdzie ten bonus?? jak go się "aktywuje"?
 

DeletedUser

Guest
no i gdzie ten bonus?? jak go się "aktywuje"?

Bonusem były dodatkowe zadania od Grevy po ukończeniu podstawowych 25 bodajże :p Czyli +4 zadania bonusowe i za ostatnie dostałeś kupon + zegar słoneczny i to wsio :D Chyba to tak szło, jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi :p
 

DeletedUser

Guest
Czy zauważył ktoś, że ten event to ukłon w stronę graczy ECO, nazbierają niezależne jednostki, które wstawią na obronę, a co ma w zamian ma gracz PVP oprócz większych strat? do ataku te jednostki się nie nadają.

Ależ jak dla mnie to same korzyści :D Wcześniej taki gracz miał w obronie byle co albo takich z dzidami a teraz to chociaż coś się dzieje :D Pkt więcej można zarobić do PVP i ten element zaskoczenia :D Idziesz odwiedzić na pewniaka sąsiada bo przecież co on tam może mieć na obronie - co w mieście stoi to widać ... a tam jakieś łotry zagubione wcale nie z kryjówki i inne jednostki bez koszarów :D

Może miał taki zamiar :p?

Zgadzam się z tym oczywiście. Na jednym świecie się czaiłem na jakieś ciekawe nagrody. Zostały tylko diamenty 4x200. Chciałem kliknąć i ktoś baaaardzo mądry odświeżył zanim zdążyłem zakręcić :zzz:

Mi tak mniej więcej na E zrobili :( Wygrałam jedną kryjówkę łotrów i pełno chłamu, widziałam że zostały jeszcze trzy bo co jakiś czas zaglądałam, a jak już miałam kilka kuponów nazbieranych to mi chwilę wcześniej jakiś genialny sąsiad na nowe koło odświeżył :(
 

DeletedUser5531

Guest
Przyjdzie kolejna epoka i te super jednostki w obronie staną się nic nie warte.
 

DeletedUser625

Guest
E tam ja nie użyłem nawet jednej jednostki Postępowej, a podbiłem cały kontynent. I znowu się nudzę. ;/
 

DeletedUser

Guest
E tam ja nie użyłem nawet jednej jednostki Postępowej, a podbiłem cały kontynent. I znowu się nudzę. ;/

Kozak jesteś ale tym razem jestem lepszy od Ciebie :D Podbiłem całą mapkę postępową nie ruszając ani jednej jednostki z miasta :D Po prostu wpadam na prowincje, pokazuję styl pijanej KuFu Pandy i od razu tamtejsi parobkowie oddają mi swoje ziemie i aby tego było mało to jeszcze dostaję od nich prezenty w postaci monet i młotków. Nawet 2 razy dostałem roboli z wołami, żeby mi przeorali pod wiochą ziemie o powierzchni 32 arów na postawienie nowych świątyń ku mojej czci :D
 

DeletedUser

Guest
A mi pse pana i pse pani udało się postawić babkę i kaziu mi rozwalił grabkami ;)
Nie obrażać się proszę ;)
to był impuls po Waszych postach :)
joke
 

DeletedUser9756

Guest
Kozak jesteś ale tym razem jestem lepszy od Ciebie :D Podbiłem całą mapkę postępową nie ruszając ani jednej jednostki z miasta :D Po prostu wpadam na prowincje, pokazuję styl pijanej KuFu Pandy i od razu tamtejsi parobkowie oddają mi swoje ziemie i aby tego było mało to jeszcze dostaję od nich prezenty w postaci monet i młotków. Nawet 2 razy dostałem roboli z wołami, żeby mi przeorali pod wiochą ziemie o powierzchni 32 arów na postawienie nowych świątyń ku mojej czci :D

W tej świątyni też będziesz miał Avasta :p?
Hueh. Ja tu myślałem, że jestem świetny bo gram w FoE nie używając monitora a tu są lepsi tacy jak HERO :)
Ty Abebe czasem dobry jesteś :haha:
Aleee... czy nasze posty tyczą się dyskusji na temat lata w FoE :) ?
 

DeletedUser

Guest
W Świątyni nie będę miał Avasta, postawie tam Bryfft-a na bramie jako bodyguarda od pn-pt i żaden pasożyt się nie włamie, a w weekend Świątynia będzie robiła za Protector Club z tą zmianą, że na bramie stanie cały Team :D

A co do tematu i lata to chyba powolutku Panie i Panowie to się nam kończy :( Ja tam mam jeszcze w zapasie 3 tickety i czekam na tą wyjątkową szansę jaką będzie Zeppelin :D Ostatnio miałem na kole ale ktoś inteligentny odświeżył ;/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Event super, dobrze, że pojawiły się zadania wymagające trochę więcej zachodu.
Zostało mi kilka misji do wykonania i trochę żal, że tak mało tych wyzwań ;)
Gracze obecni na wszystkich Światach FoE mają dużo więcej szans na extrasy ale przyznam, że na Dinegu zakończyłem event bardzo szybko natomiast na pozostałych światach idzie trochę pod górkę. (szczególnie zadania z prowincjami)

Życzyłbym Wam i sobie następnego tak świetnie ułożonego eventu jak najszybciej.
 

DeletedUser

Guest
'' Przeniknij do 3 sektorów'' Może ktoś juz robił to zadanie ? Co mam konkretnie zrobić ? Odkryć 3 nowe prowincje ?
 

DeletedUser

Guest
Wystarczy szpiegować ale jak podbijesz 3 sektory to też zaliczy Ci to zadanie.
 

DeletedUser8996

Guest
Wystarczy szpiegować ale jak podbijesz 3 sektory to też zaliczy Ci to zadanie.

Dziwne, bo mi nie zaliczyło nic jak podbiłem, tylko trzeba było szpiegować, wydałem na to 18 tys, 3 x po 6tys złota.
To zadanie, nie podobało mi się wcale ;)
 

DeletedUser9586

Guest
Dziwne, bo mi nie zaliczyło nic jak podbiłem, tylko trzeba było szpiegować, wydałem na to 18 tys, 3 x po 6tys złota.
To zadanie, nie podobało mi się wcale ;)

Zadanie beznadziejne, bo niby po co usuwać jedną kratkę życia. Ja swoimi jednostkami nie walę 9-9, więc mi to korzyści wielkiej nie da. Sam straciłem tylko 9tyś(dopiero zacząłem kolonialną robiąc pierwszy zwiad). Wiele graczy mówi, że to nagrody na kole są prawie za darmo, a jednak trzeba trochę wydać na nie. Oczywiście tyle dobrego, że zadania robi się przy okazji co oznacza, że jeśli wyślę zwiad za 39tyś to nie oznacza, że wydałem tyle na kupon, bo ten zwiad i tak musiałbym kiedyś wysłać. Niestety niektórych zadań nie robię przy okazji np, to szpiegowanie. Dodatkowo event kosztował mnie dużo towarów. Aby ruszyć trzecie zadanie(zwiad) musiałem opróżnić magazyn aby zdobyć towary na szybkie wynegocjowanie Mount Kilmore. Poza tym później jeszcze raz zmarnowałem towary na kolejną negocjację w zadaniu wynegocjuj sektor. Najbardziej nietrafione są jednak zadania z 24-godzinną produkcją, a takich trochę jest. Szczególnie ucierpią gracze, którzy siedzą przy komputerze non stop. Ja sam taki nie jestem ,a mimo to to dla mnie strata( tyle dobrego, że mam nadmiar zaopatrzenia). Jeśli, więc wydam na szpiegów 9tyś złota(którego ciągle jest mało), a wylosuję portret to wychodzę z dużą dla mnie stratą. Mimo wszystko z powodu przewagi lepszych i łatwiejszych zadań event jest the best.
 

DeletedUser

Guest
Macie rację - przepraszam za wprowadzenie w błąd :(
Robiłam wtedy jednocześnie jeszcze różne zadania od błaznów i dlatego mi się pomyliło.
Tak, trzeba wysłać szpiegów za kasę do 3 sektorów.

Do zadania z 24 h produkcją wystarczyło postawić 4 kowali albo jak masz trochę więcej miejsca to 4 myśliwych i nastawić na 24 godziny. Stąd taki wysyp kowali w miastach wysoko zaawansowanych technologicznie :D

Wcale tak drogo ten event nie kosztował - jedynie co to straciłam trochę kasy na szpiegowanie trzech sektorów i trochę towarów na negocjację jednego. Pozostałe zadania można zrealizować tanim kosztem - jak proszą o budynek kulturalny to stawiasz kamienny krąg i go zaraz kasujesz, jak 100 ludności to kilka slamsowych chatek z epoki kamienia łupanego, albo gromadę menhirów na pkt zadowolenia itd itp :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9586

Guest
Macie rację - przepraszam za wprowadzenie w błąd :(
Robiłam wtedy jednocześnie jeszcze różne zadania od błaznów i dlatego mi się pomyliło.
Tak, trzeba wysłać szpiegów za kasę do 3 sektorów.

Do zadania z 24 h produkcją wystarczyło postawić 4 kowali albo jak masz trochę więcej miejsca to 4 myśliwych i nastawić na 24 godziny. Stąd taki wysyp kowali w miastach wysoko zaawansowanych technologicznie :D

Wcale tak drogo ten event nie kosztował - jedynie co to straciłam trochę kasy na szpiegowanie trzech sektorów i trochę towarów na negocjację jednego. Pozostałe zadania można zrealizować tanim kosztem - jak proszą o budynek kulturalny to stawiasz kamienny krąg i go zaraz kasujesz, jak 100 ludności to kilka slamsowych chatek z epoki kamienia łupanego, albo gromadę menhirów na pkt zadowolenia itd itp :D

Nie mówię, że dużo straciłem. Trochę złota i towarów. Gorzej mają gracze z epoki brązu. Jak mam zadanie usuń jednostki usuwam włóczników z przed chwilą postawionych koszar. Zbuduj 2 budynki produkcyjne - buduje myśliwych. Zdobądź 100 ludności - buduje 8 chat. Zdobądź 300 zadowolenia - buduje kamienne pomniki. Wystarczy kombinować o ile jest to możliwe. Szkoda tylko, że nie zawsze trud włożony w zadanie jest równy nagrodzie. Najbardziej denerwuje mnie to, że w każdym kole musi być portret. A po jakie licho mi kobiecy portret?
 

DeletedUser

Guest
Gracze z epoki brązu to akurat mają dużo prościej bo bardzo szybko mogą zrealizować wszystkie zadania - mówię z własnego doświadczenia bo jako gracz w epoce brązu (a potem już żelaza) bardzo szybko zrealizowałam zadania na 4 światach. I wcale to nie kosztowało drogo nawet na epokę brązu :)

No i gracze z epoki brązu mają lepiej jeszcze o tyle, że mieli dwa zadania więcej - takie z produkcja na 24h a więc zdobyli dwa kupony więcej na loterię. W kolonialnej gdzie mam moje miasto podstawowe na E były tylko dwa zadania z produkcją na 24h :( czyli dwa kupony mniej i dwie szanse mniej na fajne nagrody z koła :(
 

DeletedUser9586

Guest
Rozumiem, że chodzi ci o zadania zwiad prowincji, podbój prowincji, kupno sektora. Rzeczywiście można to zrobić wtedy bez problemu. Odbija im się za to na innych zadaniach, które zaawansowany gracz zrobi z łatwością. Sam nie wiem jak radzą sobie gracze z brązu, bo nie gram na kilku światach. Nie wiedziałem, że zaawansowani gracze mają 2 kupony mniej( to dyskryminacja). Pewnie to dlatego przez 20 zadań nie miałem 24-godzinnej produkcji(a ktoś mi kit w ciskał, że po prostu jest różna kolejność).
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Dziwne rzeczy mówisz, begonio, na B mam przemysłową i miałem wszystkie 4 zadania z 24h produkcją. Za to E w czasie eventu mocno szwankowało, może to z tego wynika? Na pewno nie chciałoby im się robić czegoś takiego, żeby słabsze kont miały dwa zadania więcej, bez przesady.
 

DeletedUser

Guest
Może faktycznie to ze względu na te problemy ze światem E - nie miałam tych dwóch pierwszych zadań z produkcją 24h. Na innych światach miałam wszystkie - zgodnie z krążącą listą.
 
Status
Zamknięty.
Do góry