Jak szybko mieć towary bez pereł lub plany ?

Jak zdobyć plany / dużo towaru ?


  • W sumie głosujących
    9
Status
Zamknięty.

Tymek2007sims

Wicehrabia
Mam problem chcę robić 3 poziomy wypraw ale wojsko za silne a na negocjacje nie mam towaru jak je zdobywać ?
1. Czy są jakieś budynki dające towary (z eventu osad) mam tarasy rolne ale 10 szt towaru w 8 h mało i budynki towarowe to samo nie wystarczy
2. Jestem w jesieni i chcę wejść do kolonialnej w czerwcu rozkwit zrobiłem w 2 tygodnie a jesień też już 2 tygodnie siedzę mam szansę ? (ostatnio odblokowałem Łuki Dalekosiężne Przemysł Wytwórczy i Zbiorniki Wodne)
3. Plany pereł - jak je zdobywać ? chodzi zwłaszcza towarowe (wieża babel latarnia z faros) nie chodzi mi o wrzutki bo pr na technologie mam 30 - 40 pr dziennie a towaru mało
 

kasia2389

Arcyksiążę
1. Tak, jest ich tak wiele, że musiałbym całą stronę w wiki przepisać, szczególnie polecam studnie i fontanny oraz oczywiście perły.
2. Masz szansę.
3. Plany zdobywamy inwestując w perły innych graczy, plądrując i motywując budynki innych graczy, z budynku świątynia inspiracji i Ołtarz Hestii, kupując za 200 diamentów, wykonując zadania powtarzalne, Wyprawy Gildii i Codzienne Wyzwania, zbierając incydenty, kupując u Handlarza antyków. https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Great_Buildings#Blueprints
 
Ostatnia edycja:

McPietro

Wójt
Tymek, FoE to nie sprawnościówka. Po co tak gnasz w epokach? Nigdy nie zdążysz nazbierać woja do walk czy towarów do negocjacji jak będziesz tak gnał. Jak chcesz spokojnie robić wyprawy, może i w GPC powalczyć, jak chcesz mieć dostatek towarów na negocjacje, na budowy Pereł, jak chcesz mieć satysfakcję z gry, to musisz być aktywnym graczem, dobrze współpracować z innymi graczami z Gildii oraz nie gnać tak w epokach. Do Kolonialnej szedłem przez ponad rok. W Modernizmie siedziałem rok, teraz minął mi już rok jak jestem w Postmodernizmie. Być może w tym roku jeszcze wskoczę do kolejnej epoki. Jednak wojo mam na tyle silne, że wyprawy do końca robię wojem, towarów mi na nic nie brakuje. Teraz jest fajna gra, bez stresów, bez komplikacji i ze satysfakcją gdy można słabszym pomóc towarami czy PR-kami. Towarów i PR mam tyle, że bez problemu mogę przeskoczyć 3 - 4 epoki w jeden dzień, ale po co?
No ale każdy gra jak lubi. Nie odpowiedziałem jednoznacznie na Twoje trzy pytania, bo zrobiła to kasia2389. Dałem jedynie poradę, a decyzja oczywiście należy do Ciebie. Powodzenia.
 

chemik12

Wicehrabia
Już na czacie globalnym pisałem Ci - zatrzymaj się w tej epoce co jesteś i rozwiń perły. Jak będziesz tak gnał to im dalej będziesz z epokami to będzie tylko większy płacz...Ja 16 miesięcy siedziałem w wczesnym - teraz bez problemu przeskoczyłem do rozkwitu , a po 2 miesiącach chce przejść do jesieni na dłużej...
 

astrotaurus

Hrabia
Każdy może grać jak lubi, tyle że coś za coś i albo - albo.
Można przemknąć w biegu do samego kosmosu i dopiero tam dojrzewać, ale nie wolno wtedy liczyć na jakiekolwiek sukcesy po drodze.
Można też krzepnąć na każdym etapie tak by sukcesy notować na spokojnie.
Ja preferuję tę druga metodę i na wielu pobocznych światach tkwię w jednej epoce nawet kilka lat (na D w Postępie już chyba ponad 4).
I generalnie uważam, że jak w sąsiedztwie jestem losowany poniżej 5 miejsca to znaczy, ze jestem niedorozwinięty i trzeba się wzmocnić. :D
Oczywiście Perły bojowe i Alcatraz to jeden z ważniejszych kluczy do sukcesu.
I mam taką najogólniejszą zasadę: w drzewku rozwoju powoli, na mapie szybko. Pozwala to choćby na posiadanie jednostek z wyższych epok i gromadzenie medali na wieżach (w Przemysle można mieć nawet jednostki aż z Postmodernu).
Generalnie gra jest fajna (ja gram 8 lat i 16 dni), daje wiele mozliwości w postaci choćby stosowania różnych strategii na różnych światach.
 

Blade1984

Książę
Nie ma co się spieszyć. Ja na początku też chciałem jak najszybciej robić epoki, ale to nie jest dobry pomysł. Posiedź w jednej epoce, rozszerz terytorium miasta umocnij się w produkcji i będzie dobrze. Ja teraz siedzę w postępowej już grubo ponad pół roku i pewnie jeszcze posiedzę, ale wyprawy nie stanowią problemu podobnie jak GPC, ta, spokojnie robię między 200 a 300 negocjacji i od razu dodam wiem że nie jest to szalony wynik ale myślę że nie muszę się go wstydzić:D
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
Każdy tutaj gra jak chce :) ja idę do przodu i się rozwijam szybko :)
dzięki za odpowiedź tylko co do planów : wydaje się to być proste a to tu jest największy problem - wspieranie pereł to strata pr a inne metody nie gwarantują że trafisz plan tej samej perły ...
Jeśli ktoś ma plany pereł Latarnia Z Faros lub Wieża Babel i nie stracę pr (otrzymam pełny zwrot) proszę pisać
 

Blade1984

Książę
Nikt z nas nie mówi Ci jak masz grać;) co do planów to spróbuj znaleźć kogoś na stała wymianę pr-ów albo przeglądaj systematycznie perły innych graczy i szukaj miejsc gdzie dasz na blok, wtedy będziesz wiedział że nikt Cię nie przeskoczy i niestety musisz liczyć się z tym że nie zawsze dostaniesz pełen zwrot, czasem trzeba dać więcej pr niż otrzyma się zwrotu, tak już w tej grze jest. nie chcesz być stratny na pr to rozwiń sobie porządnie Arkę.Pytasz to Ci podpowiadamy a co zrobisz z tymi podpowiedziami to już twoja decyzja;)
 

mastika

Wicehrabia
Trudno mi się zgodzić z tezą, iż wspieranie pereł to strata PR. Inwestowanie w perły to niejednokrotnie budowanie spoko relacji z sąsiadami. A to skutkuje samymi profitami. Jeden z graczy wrzucił mi kiedyś tak z 150 PR na niskim poziomie Latarni. Ja wtedy kosiłem raptem ze 30 na dobę i jak to zobaczyłem, to zrobiłem oczy wielkości kul bilardowych. Poczułem się, a jakże, więc oddałem gościowi w punktach tyle, ile mogłem. Nie dlatego, że chciałem plany, bo widziałem, że nie przebiję innych zawodników, którym rzucić setkę tu, czy tam, to betka. Ot, uważałem, że tak jest należycie. Teraz nie mam chyba wbitego poziomu perły bez inwestycji tego gracza, a i ja, jak już mogę (bo zbieram nieporównywalnie więcej niż rok temu), regularnie facetowi wrzucam. Potem z tego są plany, medale, sąsiedzi, którzy regularnie wspierają i siadują w tawernie. Więc w moim przekonaniu, takie inwestycje to też swego rodzaju zabiegi dyplomatyczne, z których profity są znacznie większe niż jakiś tam plan perły "na już" :)
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
tak jak ty przedstawiasz to ok ale co jeśli dam komuś np 10 pr a ktoś mi nie będzie dawał tak jak to opisałaś ? przecież nie wiadomo czy ktoś będzie się wymieniał czy po prostu korzysta . A zresztą uważałem że perły są niepotrzebne do czasu gdy na wyprawach zaczęło mi brakować towaru więc może jakąś postawię :)
no ale pr na technologie a planów mam po 8 i nie mogę znaleźć 9 :(
 

kasia2389

Arcyksiążę
a to tu jest największy problem - wspieranie pereł to strata pr a inne metody nie gwarantują że trafisz plan tej samej perły ...
W innym temacie (https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/lancuszki-czy-arki-1-9.20065/), szeroko omówiony został problem wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia czyli łańcuszki a 1.9.
W Twoim wypadku uczestnictwo w łańcuszkach rozwiązało by sprawę straty PR, a wszystkie siły skierować powinieneś na rozwój Arki do 80 poziomu, tak wiem, ze łatwo powiedzieć "Wiśta Wio", ale to powinien być Twój priorytet, a wszystkie inne aspekty gry przekierować na jego wykonanie.

Być może konieczna będzie zmiana gildii, jeśli ta w której jesteś nie oferuje łańcuszków.
Proponuję rozwijać przez łańcuszek Zeusa.
1590950360438.png
Raczej to gildia zastoju :).To więcej niż pewne, ze zmiana gildii to konieczność.

Inny problem, to Twoja gra, nie wiem czy wynika to z Twojej niewiedzy, braku czasu czy innej przyczyny, ale wybudowanie statku powietrznego tylko na 4 poziom w ostatnim ewencie jest karygodne.

Na marginesie masz u mnie za darmo komplet towarów na Alkatraz i Arke,. Jak zbierzesz plany to się zgłoś w grze.
Chociaż w dobrej gildii tez dostaniesz towary na te perły za darmo.
 
Ostatnia edycja:

Blade1984

Książę
Perły w tej grze to jeden z najważniejszych elementów, prosty przykład Latarnia z faros zajmuje 4x4, na 10lvl daje ci 19 surki i bonus 145% do zaopatrzenia, albo posąg Zeusa zajmuje 2x3 i na 10 lvl daje ci bonus 30% do ataku i obrony armii atakującej, a pamiętaj że perły możesz rozbudować do co najmniej 80 poziomu! Im lepiej rozbudowane perły tym większe bonusy a tym samym twoje miasto staje się wydajniejsze. Co do wymiany pr to po prostu dogadaj się z jakimś znajomym, jeśli nie wpłaci tobie to Ty nie wpłacisz jemu, PROSTE. ;)
 

mayder

Baronet
tak jak ty przedstawiasz to ok ale co jeśli dam komuś np 10 pr a ktoś mi nie będzie dawał tak jak to opisałaś ? przecież nie wiadomo czy ktoś będzie się wymieniał czy po prostu korzysta

Źle na to patrzysz. Sam zacząłem grać ok. 1.5 miesiąca temu i dopiero ok. tydzień temu postawiłem swoje pierwsze perły. Plany zdobywałem wpłacając sąsiadom i ludziom w gildii. Musiałem wpłacać 1.9 bo inaczej nie załapał bym się na jakikolwiek zwrot. Nie patrzyłem na to jak na utratę PR tylko jako inwestycję. Dzięki temu szybciej zdobyłem plany i postawiłem perły, które im wcześniej zacznę rozwijać tym lepiej. Dodam jeszcze tylko że moja sytuacja też mnie trochę zmusiła do wpłacania w perły sąsiadów bo stoję we wczesnym i PR nie miałem na co wydawać przy braku własnych pereł.

Tak więc jeśli chcesz plany to nawet jeśli ci to nie pasuje musisz zacisnąć zęby i wpłacać więcej niż dostaniesz zwrotu bo mała strata dzisiaj zaowocuje większymi zyskami w przyszłości.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
Ale na razie radzę sobie tylko że ... jak jest wyprawa to muszę się pytać czy ktoś ma ... (towar)
Myślę że technologicznie rozwijam się OK opracowałem wywiad i optykę
Raczej to gildia zastoju :).To więcej niż pewne, ze zmiana gildii to konieczność.

Inny problem, to Twoja gra, nie wiem czy wynika to z Twojej niewiedzy, braku czasu czy innej przyczyny, ale wybudowanie statku powietrznego tylko na 4 poziom w ostatnim ewencie jest karygodne.

Ja tu myślę że liczyłem na więcej z tym statkiem chciałem 6 poziom bo da towar ale nie wyszło może za rok
A ja się nazwałem Gildia Rozwoju bo się rozwijam zacząłem grać 2 miesiące temu szybko zrobiłem epokę brązu i żelaza 2 tygodnie wczesne średniowiecze rozkwit zrobiłem nieprawdopodobnie szybko też 2 tygodnie bo miałem towary i od 7 maja jestem w jesieni i już ją kończę :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
A ja się nazwałem Gildia Rozwoju
W panelu gildii można zmienić jej nazwę.

A teraz darmowa porada, warta dokładnie tyle ile za nią zapłaciłeś:

Po wyjściu z gildii wchodzisz w ranking gildii:

1591005787888.png
Następnie przechodząc po kolei od pierwszej szukasz gildii, która ma aktywne "Dołącz" są to gildie z wolnym wstępem.

1591005909660.png

Jeśli się Ci gildia nie spodoba możesz z niej wyjść i powtórzyć procedurę.
 

chemik12

Wicehrabia
Przed chwilą sprawdziłem co masz w swoim mieście i jak można Ci co nieco podpowiedzieć by było lepiej (nawet bez pereł na początek):
- jesteś w jesieni a produkujesz towary z żelaza (heban, żelazo) - tracisz tylko na tym, produkuj towary z własnej epoki a towary z niższych epok spokojnie dostaniesz przez wymianę w dół.
- wojsko masz z wczesnego - do wymiany na wojsko z epoki.
- budynki pogrupuj wielkościowo - staraj się prowadzić drogi jako linie proste, nie łamane i tylko z jednej strony budynku które jej potrzebują w miarę możliwości po krótszym boku. W ten sposób zyskasz więcej miejsca na kolejne budynki.
- rozwiń też tawernę, bo 7 krzesełek w twojej epoce to trochę mało ;)
I jeszcze raz powtórzę - nie spiesz się, to nie wyścigi. Z każdą kolejną epoką będzie tylko trudniej, zrobienie evantu stanie się awykonalne bo armii przeciwnika nie będziesz mógł pokonać, zabraknie ci towarów/monet/zaopatrzenia itp. Jak rozwiniesz % do ataku to później zrobienie WG będzie samą przyjemnością - co zdobędziesz będzie tylko twoje, nie będziesz wydawał towary na negocjacje...
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
w budynkach towarowych bez zmian bo za coś się muszę wymieniać :)
tawerna tak przebudowuję ją ale pilnuję by zawsze po zakupie zostało co najmniej 1500 srebrników na ewentualną dodatkową turę
z epokami idę dalej i nie mam na razie planu się zatrzymać
co do porady z przebudową - wypróbuję jeśli zostanie dużo miejsca to ok czemu nie
A z wojskiem - zamierzam po odblokowaniu kamienic zburzyć łuczników z żelaza dla ludności dając tam kamienicę po odblokowaniu ich :) jak będę mieć działa to zbuduję być może coś z wczesnego wymienię - nie jest to jeszcze pewne bo do obrony i niektórych bitew wojsko z wczesnego jest ok
Po za tym nie prosiłem o porady do wojska tylko do towaru :)
Więc nie wyburzam towarowych - rozumiem twój sposób myślenia ale myślisz że mam ludność na 8 towarowych z jesieni ? a ja wymieniam brąz / żelazo na jesień w stosunku 1,2 / 1,3 więc nie ma potrzeby zmiany w tym temacie :)
Chcę mieć budynki eventowe / specjalne / EWENTUALNIE bez dużych inwestycji pr perły dające towary jak najwięcej tarasy rolne i świątynia shinto lvl 1 to na razie jedyne takie jakie posiadam
 

Blade1984

Książę
Pamiętaj że zawsze potrzebujesz surkę ze swojej epoki i epoki o jeden niższej. dlatego bardziej się opłaca produkować surkę ze swojej epoki bo możesz ją wymienić za podwójną cenę tej z niższej, przynajmniej póki nie masz wystarczająco dużo miejsca żeby produkować obie epoki. Rozumiesz już o co chodziło Chemikowi12 z produkcją surowców?
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
jak dla mnie to nie marnowanie wolnego czasu bo się nieźlę bawię przy grze :)
wiem o co mu chodzi tylko że nie mam ludności na te towarowe z nowszych epok ani terenu na nowe mieszkalne (mam tylko wolną przestrzeń 4x4)
Po za tym muszę wymieniać towar za towar a jeśli np produkuję proch i wymieniam na bazalt (zakładając w przykładowej negocjacji że potrzebuję obu towarów to znów czekam na produkcję bo 1 mam a 2 nie mam więc drewno barwnik miód alabaster heban żelazo służą mi do wymiany bo ich nie ma w wyprawie
Po za tym znalazłem osobę nazywa się ona maciek71 który uznał że się fajnie wymieniam i dołączył do gildii
on jest w rozkwicie więc daję mu wczesne średniowiecze za jesień średniowiecza (choć nieraz ma dziwne oferty np 2 złoto za 1 proch :D)
A brąz i żelazo wymieniam przez czat ci co choć raz mieli ze mną kontakt wiedzą jak to działa :)

I jeszcze jedno pytanie z nowej wyprawy zdobyłem komplet planów Świątynii Reliktów opłaca się ją budować ????
 

Sweetie Belle

Szlachcic
Ważne żeby się nie śpieszyć z epokami, ja tak naprawdę dopiero po upływie dwóch lat jestem w stanie zrobić 3 poziomy wypraw, bo wcześniej nikt mi nie powiedział jak można sobie to wszystko ułatwić, a szkoda bo pewnie moja gra przybrała by inny tor. Pomijając wartość pereł w mieście i ich rozwój, jeśli chodzi o towary to zbuduj kilka budynków towaru, który masz odblokowany (z mapy podbojów) i wymieniaj 1:1 na inne towary z epoki. Tak na początek. Co do wojska to ratuje cię tylko Alcatraz bo masz ciągły przypływ jednostek (przynajmniej ja bez niego, jedynie z niskimi Zeusem i Castel del Monte + budynki eventowe z atakiem robiłam max pierwszy etap wyprawy, drugi musiałam negocjować).

Świątynia Reliktów jak najbardziej na plus. Nawet na niskim poziomie masz szansę na fajne nagrody, w tym też punkty rozwoju i towary :)
 
Ostatnia edycja:

Tymek2007sims

Wicehrabia
ok zbuduję jak tylko przejmę Mount Killmore żeby powiększyć teren :)
A w tym tygodniu po raz 1 taka sytuacja towaru nie brakuje ale jak zawsze coś nie tak trzeba czekać na podejścia :)
nigdy tak u mnie nie było a medali nie mam by kupić :(
 

Blade1984

Książę
Póki nie zbierasz medali za inwestycje w perły to oszczędzaj je na rozszerzenia terenu, podobnie jak diaxy ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry