Łańcuszki czy arki 1,9?

Status
Zamknięty.

pikasiak

Szlachcic zagrodowy
Co lepiej robić przy rozwijaniu pereł? Pakować pr w perły innych w łańcuszkach czy blokować miejsca u siebie, a reszte dla arkowiczów?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Wielu napisze zapewne, że blokować, a ja jestem leń i wolę łańcuszki.
Oczywiście po arce na 80, bo arkę to raczej blokowaniem.
 
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Większość woli 1.9, argumentując, że perły same się budują i zysk jest większy. Inni powiedzą, że lepsze łańcuszki, bo nie ma kłótni o blokowanie lub nie, mniej problemów i oszczędność czasu, bo po prostu wrzucisz z automatu określoną ilość, bez sprawdzania i liczenia, ale fakt, zysk jest mniejszy, czasem zerowy, graniczący bardziej z altruizmem niż realnym rozwojem. Tak więc odpowiedź zależy od Ciebie.
Osobiście preferuję mniej wymagające łańcuszki, poza tym na wielkim zysku mi nie zależy, a cieszę się, że mogę pomóc innym i nie jestem za to oskarżana o sabotowanie czyichś pereł.
 

McPietro

Wójt
Myślę, że to nie zależy od wyboru gracza, tylko od podejścia do tematu przez zarządzających gildią. Byłem w gildii, gdzie łańcuszki to była podstawa. Nie było 1,9. Gildia duża więc łańcuszki śmigały bardzo szybko i Perły pięły się w górę raz daw, ale moim zdaniem jest to mozliwe w gildii, gdzie znaczna większość ma Arki dużo poniżej poziomu 80. Obecnie jestem w gildii, gdzie podstawa to wrzutki 1,9, ale tych graczy co mają Arki poniżej poziomu 80 jest dosłownie kilku. W tej gildii nie ma tradycji łańcuszków chociaż takowe też są, jednak dawno nikt z nich nie korzystał. Jest tu jeszcze jedna rzecz, która czyni łańcuszki wielce nieopłacalne. Otóż jest też wątek 1,9 z plusem. Woła sie np top 2 plus 300 PR i w ten sposób zbija się w dół wrzutki łańcuszkowe. Oczywiście to 300 oddaje się w innym topie. Wrzutek na 1,9 nie wolno zbijać skoro sie topa wystawiło na wrzutkę. Przez to łańcuszki w tej gildii umierają śmiercią naturalną.
 

pikasiak

Szlachcic zagrodowy
Jestem w gildii, w której są osoby z arkami, może nie większość ale z ponad 6-7 osób napewno.
 

McPietro

Wójt
Ta informacja też niewiele mówi. Tych 6 - 7 osób ma Arki na poziomie powyżej 80? Czy wszystkich w gildii jest 20 graczy, czy 80? No i jakie przyzwyczajenia mają ci co decydują w tej gildii. Jak szef, czy rada jest na nie, to trudno cokolwiek wprowadzić.
 

pikasiak

Szlachcic zagrodowy
Powiem krótko, jeśli będę chciał rozwijać poprzez 1,9 to nie mam żadnych problemów w gildii. Jedynie zastanawiam się co jest bardziej opłacalne. Bo arkowicze wpakują mi dużo pr bez straty, ale znowu z łańcuszków może wpadną jakieś nagrody za zajęte miejsce i wyjdzie dla mnie mniej pr do wydania.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Powiem krótko, jeśli będę chciał rozwijać poprzez 1,9 to nie mam żadnych problemów w gildii. Jedynie zastanawiam się co jest bardziej opłacalne. Bo arkowicze wpakują mi dużo pr bez straty, ale znowu z łańcuszków może wpadną jakieś nagrody za zajęte miejsce i wyjdzie dla mnie mniej pr do wydania.

Dla mnie łańcuszki, to przeżytek. Jeżeli chcesz się bawić, to można w nich uczestniczyć. Jeżeli chcesz grać, to zdecydowanie polecam korzystanie z usług Arek. :D
 

bartekmod

Książę
ale znowu z łańcuszków może wpadną jakieś nagrody za zajęte miejsce i wyjdzie dla mnie mniej pr do wydania.

"Może" jest tutaj kluczowe. Te łańcuszki zawsze będą loterią, czy uda Ci się wrzucając 10 PR dostać zwrot 19 PR, czy 10 PR czy też żadnego. A im więcej osób wrzuca w łańcuszki tym większa szansa na brak zarobku, bo ktoś przed Tobą zgarnie miejsca ze zwrotem. Dodatkowo pamiętaj, że jak już wrzucisz 100 PR przy zwrocie 55, czyli 105 z Arką, właściciel perły może wciąż poprosić arkowca o wpłatę 1,9 i spadniesz na niższe miejsce z małym zwrotem. Więc szansa na "zarobek" jest właściwie zerowa. Możesz więc maksymalnie wyjść na zero, albo dołożyć.
 

pikasiak

Szlachcic zagrodowy
Czyli ostatecznie łańcuszki są tylko użyteczne gdy nie ma arkowiczów i lepiej pakować w swoje perły na bloki niż bawić się w łańcuszki?
 

McPietro

Wójt
"Może" jest tutaj kluczowe. Te łańcuszki zawsze będą loterią, czy uda Ci się wrzucając 10 PR dostać zwrot 19 PR, czy 10 PR czy też żadnego. A im więcej osób wrzuca w łańcuszki tym większa szansa na brak zarobku, bo ktoś przed Tobą zgarnie miejsca ze zwrotem. Dodatkowo pamiętaj, że jak już wrzucisz 100 PR przy zwrocie 55, czyli 105 z Arką, właściciel perły może wciąż poprosić arkowca o wpłatę 1,9 i spadniesz na niższe miejsce z małym zwrotem. Więc szansa na "zarobek" jest właściwie zerowa. Możesz więc maksymalnie wyjść na zero, albo dołożyć.
Nie do końca tak źle z tymi łańcuszkami. Przede wszystkim możesz w łańcuszek wrzucać więcej niż jeden raz i wspinać się na topowe pozycje. Po drugie na łańcuszku praktycznie nic nie tracisz, bo ile razy wrzucisz komuś i wstawisz swoja Perłę za nim to tyle razy inny gracz wrzuci Tobie wstawiając swoją Perłę. Jak dobrze liczysz i przypilnujesz, to masz zysk. Często można było zbudować cały poziom bez kosztów własnych bo jak wstawisz Perłę do łańcuszka, to ktoś inny chcąc tam wstawić swoją musi wrzucić w Twoją perłę. Im wiecej ludzi w gildii korzysta z łańcuszków tym lepiej to funkcjonuje. Zbudowanie poziomu bez kosztów własnych to teoria, a praktyka zależy od tego jak przypilnujesz łańcuszki. Każdy zwrot to plus dla Ciebie. Brak zwrotu to i tak nie masz strat.
 

Montaron

Rycerz
Łańcuszki mają sens jedynie gdy w gildii nie ma Arek a gracze są mniej więcej na tym samym poziomie jeśli chodzi o zbiór pr. W innym wypadku jest to po prostu zarabianie graczy lepiej rozwiniętych na tych słabszych. Co ciekawe zazwyczaj ci słabsi gracze są największymi orędownikami łańcuszków czyli pewnie odpowiada im rola farmy pr;)
 

Evort01

Baronet
Każdy zwrot to plus dla Ciebie. Brak zwrotu to i tak nie masz strat.

Co? Jeśli z blokami na 1.9 musisz wpłacić powiedzmy 500pr a chcesz robić lancuszki to jesteś stratny 500pr jak nie dostaniesz zwrotów. Więc tam trzeba jeszcze bardziej liczyć i pilnować niż 1.9.. Dlatego nie wiem co widzicie w lancuszkach. Btw to że w gildii nie ma Arki to zawsze można znaleźć poza-inaczej się mają światy które sa nowe wtedy jak najbardziej będą one opłacalne do póki nie będzie arki chociaz na tym 40lv.
 

McPietro

Wójt
Gdy w gildii nie ma Ark to łańcuszki są jedynym najlepszym rozwiązaniem, bo 1,9 nie ma racji bytu. Z kolei wytłumacz co rozumiesz przez zarabianie graczy lepiej rozwiniętych na tych słabszych? Jak masz Arkę powyżej 80 to zarabiasz, ale to Twoja zasługa i Twoje wcześniejsze wyrzeczenia by tą Arkę zbudować na taki poziom. A gdzie widzisz koszta słabszych graczy? Obojętnie czy w łańcuszku dorzuci się ktoś kto ma Arkę na poziomie 100, czy ktoś kto nie ma Arki w ogóle, to dla tego gracza, któremu akurat się wrzuca nie ma najmniejszego znaczenia. Oczywiście, że ten z wysoka Arką ma lepiej, łatwiej i przyjemniej. Po to w końcu budował Arkę, ale on żadnej szkody tym słabszym nie robi.
W gildii gdzie są słabsi i mocniejsi, to ci słabsi znacznie mniej korzystają z wątków 1,9 bo po prostu nie maja czego tam wrzucić, a gdy już nazbierają to właśnie wtedy wrzucają ze stratą, ku uciesze tych mocnych. Nie masz Arki i wrzucisz na top 1,9 to zwrotu masz 1 a te 0,9 przepada a dokładniej zostaje bezzwrotnie tam gdzie wrzuciłeś. W łańcuszku ile wrzucisz tyle odzyskasz, a jak się uda to będzie zysk. To nie to samo jak byś wrzucał we własną Perłę. Z własnej na plus nic nie dostaniesz, a z łańcuszka możesz i czym bardziej pilnujesz, czym bardziej obliczasz, tym większe szanse na ładny zysk.
 

kasia2389

Arcyksiążę
zarabianie graczy lepiej rozwiniętych na tych słabszych.
Nikt na nikim tu nie zarabia,
Trzeba bowiem uwzględnić, że potrzebne są do rozwoju pereł plany, i aby je zdobyć trzeba inwestować w perły innych graczy.
drugi aspekt to taki, że perły niskopoziomowe wymagają dużego własnego wkładu i lepiej zamiast inwestować w nie bez żadnego zwrotu własne pr, robić to pr innych graczy,
Generalnie trzeba być elastycznym i szukać okazji, zwłaszcza u sąsiadów, mogą być gracze na pobocznych światach, którym się nie chce robić wymian miedzyświatowych, maja PR, które są dla nich pewnego rodzaju odpadem (bo zbierają diamenty) i inwestują gdzie się da często ze stratą, by zdobyć plany,

A pytającemu szczerze radzę, graj tak jak jest Ci wygodnie, z czasem sam się przekonasz co jest dla Twojego stylu gry dobre i powoduje szybki rozwój.
Czy też to co sobie założyłeś jako cel gry (wydaje się, że jedynym celem gry jest dobra zabawa, znam ludzi, którzy dla dobrej zabawy są wstanie spożyć każdy dobrze sfermentowany płyn, potem pomimo sądownie zatrzymanych dożywotnio uprawnień wsiąść do samochodu i pędząc przez wieś na skrzyżowaniu przywalić w drzewo, a potem jeszcze na okolicznych polach bawić się w chowanego z policjantami).

To darmowa rada, jak każda darmowa rada jest warta dokładnie tyle ile za nią zapłaciłeś.
 

Evort01

Baronet
? Napisałem co i jak zacytowałem na co odpowiadam podałem jasne odpowiedzi A Ty się rozpisales nie rozumiem po co? Nawet nie odpowiadając konkretnie na nic. No ok
 

McPietro

Wójt
Evort01, zacytowałeś moje zdanie wyrwane z kontekstu i odwrotnie je zinterpretowałeś. Sądząc po tym co piszesz nie rozumiesz idei łańcuszków i pewnie nigdy nie brałeś w nich udziału. Każdy niech gra jak mu wygodnie, a pytając sie jak grać dostaje się tyle odpowiedzi ilu jest graczy, bo każdy kto potrafi już wysnuć jakieś wnioski przeszedł jakąś drogę w FoE i ma swoje upodobania, swoje przyzwyczajenia.
Zanim zbudowałem swoja Arkę do poziomu 40 to tylko z łańcuszków korzystałem i nie dosyć, że Arkę do tego poziomu zbudowałem, to jeszcze odłożyłem w tym czasie tyle w paczkach, i tyle planów, że do poziomu 80 doszedłem w dwa dni, ale po zdobyciu poziomu 40 zmieniłem gildię. W tej pierwszej dominowały łańcuszki, w tej drugiej wątki 1,9.
 
Nie zgadzam się z tym, że z łańcuszków nie ma zarobku, ani że jest tylko wtedy, gdy gracze są na podobnym poziomie. Mając Arkę na 20, będąc w Marsie, a mając w gildii graczy nawet z wczesnego średniowiecza, korzystając tylko z łańcuszków, regularnie, każdego dnia, wpada mi kilkadziesiąt punktów, a na bieżąco uszczuplane zapasy w paczkach non stop się powiększają. I gra idzie sprawnie i przyjemnie, nie robi się wyścig szczurów i awantura o kasę, bo ten czy tamten zablokował źle wpłatę w perłę i inni nie mają zysku.
Tu wszystko naprawdę zależy od człowieka. Jeden machnie ręką, że wpłacił 300 PR, a dostał zwrotu 40, a drugi będzie się burzył, że musi dopłacić 5 PR, bo ktoś nawalił. Dlatego osobiście nie korzystałam nigdy z 1.9 i nie mam zamiaru. Wolę pomagać graczom w klasycznych łańcuszkach. Zauważyłam, że tam ludzie są bardziej wdzięczni za każdy punkt przybliżający ich do rozwoju.
 

Evort01

Baronet
Evort01, zacytowałeś moje zdanie wyrwane z kontekstu i odwrotnie je zinterpretowałeś.

No nie wiem pisałeś ciągle o zysku lub braku strat w tamtym poście więc jaką to różnica i że niby wyrwalem z kontekstu? Rozumiem idee lancuszkow- coś dla osob które grają bo grają, na nowe światy też spoko do pewnego momentu A tak to są bez sensu. Btw nie pisalem że nie ma zarobku a że jest to nieoplacalne w stosunku do 1.9 tam robisz blok i wywalone A tu musisz oczekiwać perel i ciągle patrzec =więcej pracy A zyski moga być a nie musza
 

bartekmod

Książę
Przede wszystkim możesz w łańcuszek wrzucać więcej niż jeden raz i wspinać się na topowe pozycje.

tak jak pisałem w przykładzie. Mając wrzucone 100 PR z łańcuszków (czyli właśnie wpłata wielokrotna), gdzie zwrot wynosi 55 PR czyli 105 PR z Arką wciąż właściciel perły może prosić o wrzucenie 105 PR i spadasz na następne miejsce dostając zwrot rzędu 30-40 PR zamiast setki. Jako że w łańcuszku co wpłacone to dostane nie nazwiemy tego stratą, ale Twój zysk zamiast dużego, będzie mały.

Po drugie na łańcuszku praktycznie nic nie tracisz, bo ile razy wrzucisz komuś i wstawisz swoja Perłę za nim to tyle razy inny gracz wrzuci Tobie wstawiając swoją Perłę.

tracisz, tyle, że na własnej perle. Jakbyś dostał przy ww wartości PRów 105 punktów:
- na 1,9 - wpłaciłeś w cudze perły 0 (-), zarobiłeś na zwrotach 0 (+), dostałeś 105 (+) - łącznie na plusie jesteś 105 PR
- w łańcuszku - wpłaciłeś w cudze perły 105 (-), zarobiłeś na zwrotach około 40 (+), dostałeś 105 (+) - łącznie na plusie jesteś 40 PR

Bycie na plusie 40 PR, mogąc być na plusie 105 PR jest właśnie stratą 65 PRów.

Jak dobrze liczysz i przypilnujesz, to masz zysk.

życzę powodzenia żeby Ci się udało wpłacając w cudze perły 105 PR dostać z tego zwrot rzędu 105 PRów w paczki. A jak już Ci się uda, to będzie to okupione "liczeniem, pilnowaniem", gdzie to samo możesz mieć z wykorzystaniem 1,9 bez wkładania jakiejkolwiek pracy w nadzorowanie tego.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie do końca tak źle z tymi łańcuszkami. Przede wszystkim możesz w łańcuszek wrzucać więcej niż jeden raz i wspinać się na topowe pozycje. Po drugie na łańcuszku praktycznie nic nie tracisz, bo ile razy wrzucisz komuś i wstawisz swoja Perłę za nim to tyle razy inny gracz wrzuci Tobie wstawiając swoją Perłę. Jak dobrze liczysz i przypilnujesz, to masz zysk. Często można było zbudować cały poziom bez kosztów własnych bo jak wstawisz Perłę do łańcuszka, to ktoś inny chcąc tam wstawić swoją musi wrzucić w Twoją perłę.
1. Budujesz wtedy poziom perły w tempie własnych zbiorów.
2. Z analogiczną argumentacją spotykałam się w naszej gildii. Teoria propagowana głównie przez właścicieli dużych Arek. Łańcuszki przestały funkcjonować, gdy przestały być zgłaszane perły na niskich poziomach. Może to specyfika akurat naszej ...
 

DeletedUser20535

Guest
Często można było zbudować cały poziom bez kosztów własnych bo jak wstawisz Perłę do łańcuszka, to ktoś inny chcąc tam wstawić swoją musi wrzucić w Twoją perłę.
Proszę wyjaśnij mi to, bo być może nie rozumiem łańcuszków, według mojej wiedzy wszystkie wrzutki w łańcuszku to są moje pr tylko wrzucone przez kogoś. Więc jak jest możliwe zbudowanie perły w łańcuszku bez kosztów własnych? Nawet jeśli to tylko teoria, to chciałabym ją poznac
Moja prosta logika mówi mi, że nawet budowanie na wkład 1.0 jest lepsza, ja nie widzę z łańcuszków żadnego pożytku, żaden gracz z perłami powyżej 20stego poziomu nie wmowi mi że zdobył te plany w łańcuszkach, nie wiem też czy jest choć jeden gracz który zdobył wszystkie rozszerzenia za medale dzięki łańcuszkom. A jeżeli tak to ile to musiało trwać??
Przeczytałam ta wymianę argumentów i nie znajduje żadnego, który nadaje istnieniu łańcuszków sens. A są wszędzie hehe
To jest dopiero zabawne ;)
To jest takie koloseum wymyślone przez graczy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
80% planów z 14 posiadanych przeze mnie pereł zdobyłam w łańcuszkach. Niektórych mam tak dużo, że wystarczy mi na rozbudowę poszczególnych do 30-40 poziomu. Tylko do 1 perły kupiłam plany za PR, a w początkowych etapach po wprowadzeniu pereł zdobywałam je krok po kroku motywacją innych.
Podsumowałabym to tak - jeśli masz Arkę na wysokim poziomie i zależy Ci na bardzo szybkim tempie rozwoju pereł - 1.9 jest odpowiednie dla Ciebie. Jeśli zaś wolisz spokojną grę i rozwój w normalnym tempie - wówczas korzystaj z łańcuszków. Odkąd powstały perły to rozwijałam je tylko łańcuszkami, bo Arek jeszcze nie było wtedy, ani nawet nie było poziomów większych niż 10. Da się na nich żyć i teraz.
 

DeletedUser20535

Guest
To faktycznie masz długi staż i plany aż do 40 poziomów. To tylko potwierdza fakt, że nie mają one sensu poza tym który im jest sztucznie przypisywany. Da się żyć i bez pereł. Może nawet można przejść przez wszystkie epoki bez perel. To dopiero byłby wyczyn.
Arek kiedyś nie było i pomysł żeby wrzucać w perły za zwrot, nie ważne jaki powstał wraz z ich wprowadzeniem, tak to rozumiem, bo nie wiem na pewno. Rozumiem, może wcześniej nie dało się do tego dojść że to jest jakiś sprawny system.
Piszesz" normalne tempo " czyli takie jakbym grała sama i sama sobie budowała perły, to jedynym powodem wstąpienia do gildii byłby handel bez pr.
Nawet bez Arek chyba wolałbym liczyć na 3 pr od sąsiada niż cały poziom wrzucać z własnych zbiorów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry