Jak szybko mieć towary bez pereł lub plany ?

Jak zdobyć plany / dużo towaru ?


  • W sumie głosujących
    9
Status
Zamknięty.

Tymek2007sims

Wicehrabia
ja zdobyłem 40 diamentów z zadania linii głównej za zdobycie Mount Killmore i tu pytanie - co teraz robić ? kolonialną czy rozrzerzenie do jesieni ?
Teren już mam został towar :) świątynia reliktów czytałem w internecie daje czasem 200 towaru więc muszę ją postawić
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
świątynia reliktów czytałem w internecie daje czasem 200 towaru więc muszę ją postawić
Wniosek słuszny, trzeba ją postawić. Tylko Świątynia Reliktów niczego sama z siebie nie daje, a jedynie szansę na znalezienie reliktów na gildyjnych wyprawach. W tych reliktach bywają się towary, pr'ki i sporo śmieci do sprzedania w antykwariacie. :)
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
o tym wiem ale jak się udaje negocjuję 3 poziomy :) więc szansa jest patrząc na 12 % szans 1/8 to raz na 8 negocjacji czyli 6 razy relikt (około) a to już duża szansa na towar :)

ja naprzykład uznałem studnię życzeń za śmieć (mam fontannę młodości) i ją sprzedałem za 10000 monet

i sporo śmieci do sprzedania w antykwariacie.
 

kasia2389

Arcyksiążę
ja naprzykład uznałem studnię życzeń za śmieć (mam fontannę młodości) i ją sprzedałem za 10000 monet
Słuszna decyzja. Każda kratka na której stoi studnia to kratka zmarnowana. Lepiej postawić domki i fabryki towaru, zwłaszcza z poprzednich epok i to najlepiej te bez bonusu na mapie.

1591208837107.png
 
Ostatnia edycja:

Tymek2007sims

Wicehrabia
wydaje mi się że fabryki towaru lepiej z bonusem przy domkach i fabrykach też z mojej epoki bo nie mam nic z mieszkalnych i produkcyjnych poniżej rozkwitu chyba że domy wielopiętrowe ale już je wymieniam na posiadłości tylko nie mam pieniędzy na takie inwestycje
co do studni nie jest potrzebna mam już fontannę młodości
kasia2389 to jest twoje miasto ?
Jeśli chcesz iść szybciej przez epoki to przechowaj i sprzedaj połowę studni / fontann i postaw budynki towarowe z odpowiednim bonusem np ja mam z prowincji żelazo heban drewno barwnik miód alabaster zioła sól jedwab proch i sprawdź sobie na mapie bo możesz mieć inne bonusy rób wyprawy pr na technologie itd
wtedy w miesiąc - dwa zrobisz każdą epokę
I co do bonusów towarowych - wydaje mi się czy z 1 prowincji Dunarsund ma każdy bonus do barwnika a od kolejnych są losowe ?

zwaszcza że stoisz we wczesnym jesteś 2 epoki za mną a ja kończę jesień
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
kasia2389 to jest twoje miasto ?
Jeśli chcesz iść szybciej przez epoki
Od początku próbują Ci koledzy wytłumaczyć, że najpierw trzeba ustabilizować miasto gospodarczo i militarnie, a dopiero potem przymierzyć się do zmiany epoki.
zwaszcza że stoisz we wczesnym jesteś 2 epoki za mną a ja kończę jesień
Miasto @kasia2389, to na 100% nie jest główne miasto. Duża ilość graczy zakłada miasta na kilku serwerach (w zależności od ilości czasu, jaki mogą/chcą poświęcić na grę). :D
 

kasia2389

Arcyksiążę
Muszę zaznaczyć, że Twoje miasto i Twoja gra nikogo z nas nie obchodzi, i nie ma żadnego wpływu na nas, zadałeś pytanie i staramy się Ci odpowiedzieć, ale Ty nie przyjmujesz tych rad do wiadomości, tylko bronisz swojego stylu gry. Jeśli nic nie zmienisz nadal będziesz otrzymywał takie same rezultaty.
Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania, to chętnie na nie odpowiemy, ale nie przekonuj nas, do swojego sposobu gry, bo to nie my, ale Ty masz problem.

Naprawdę sądzisz, że Twój sposób gry jest lepszy?
1591258779609.png
1591258825892.png

Miasto @kasia2389, to na 100% nie jest główne miasto
To oczywiste, to miasto z najnowszego świata J, główna produkcja to diamenty, przejdę do wyższej epoki jak zabraknie miejsca na stawianie studni i fontann.
 
Ostatnia edycja:

chemik12

Wicehrabia
Zadałeś pytanie, gracze Ci odpowiedzieli na nie. Ba udzielili Ci wskazówek co możesz zrobić by wyjść na prostą ale Ty nie słuchasz i cały czas udajesz że wiesz lepiej. Studnie się sprzedaje (na głównym świecie) ale stawia na pobocznych by tak jak @kasia2389 Ci wspomniała głownie dla diamentów (farmy diamentów). Będziesz miał cały czas problem z surowcami, monetami, zaopatrzeniem jeśli będziesz w ten sam sposób grał cały czas...
Niech Ci będzie przykładem moje miasto na C, założone 16.05.2020 czyli 3 tyg temu. Zatrzymałem się tam na jakiś czas bo nie mam tam pereł (Wyrocznia to nie perła co dla niektórych - szkoda na nią każdego wydanego PR ;) )
Jest już w miarę wystarczalne jeśli chodzi o surowce, ale militarnie leży....I nie wydałem tam nawet 1 diamentu.
surowce.JPG
Na spokojnie bez wysiłku zrobię 1 etap WG. Pewnie zaraz zmienię Gildie bo jednak mimo licznej obsady na dłuższą metę nie widzę w niej szybkiego rozwoju.
 

chemik12

Wicehrabia
Wolałem Ci nie wklejać z głównego gdzie średnio każdego z żelaza, wczesnego czy rozkwitu mam dużo, dużo więcej. Lada moment idę do jesieni i już każdej jest spory zapas z epoki (czyli z jesieni). Tak jak pisał nie jeden gracz: zatrzymaj się, nie goń na mapie czy z epokami. Ustabilizuj miasto by było samowystarczalne, podobnie z czasem armie. Im większy % do ataku tym lepiej.
Chcesz przejść dalej to w pierwszej kolejności już ktoś pisał - patrzysz gdzie na liście sąsiadów jesteś - jak miejsce 1-5 to już jakaś wskazówka dla Ciebie. Ale takim wyznacznikiem są WG w pewnym sensie. Jak robisz tylko wojskiem co najmniej 3 pełne etapy to w kolejnej dasz sobie radę. Jeśli nie - stop, czekasz dalej w epoce co jesteś...Wiem, zboczyło twoje pytanie na trochę inny tor ale w sumie jest powiązane z Twoim stylem gry. Zastosuj się do tego co Ci tu każdy z osobna już pisał/powtarzał i będzie ok. Jeśli będziesz miał wybór np z budynkiem evantowym: PR czy % do ataku armii atakującej to zawsze wybieraj drugą opcję. Te kilka PR różnicy z czasem nawet nie zauważysz...
 

Magic

Szlachcic zagrodowy
Wolałem Ci nie wklejać z głównego gdzie średnio każdego z żelaza, wczesnego czy rozkwitu mam dużo, dużo więcej. Lada moment idę do jesieni i już każdej jest spory zapas z epoki (czyli z jesieni). Tak jak pisał nie jeden gracz: zatrzymaj się, nie goń na mapie czy z epokami. Ustabilizuj miasto by było samowystarczalne, podobnie z czasem armie. Im większy % do ataku tym lepiej.
Chcesz przejść dalej to w pierwszej kolejności już ktoś pisał - patrzysz gdzie na liście sąsiadów jesteś - jak miejsce 1-5 to już jakaś wskazówka dla Ciebie. Ale takim wyznacznikiem są WG w pewnym sensie. Jak robisz tylko wojskiem co najmniej 3 pełne etapy to w kolejnej dasz sobie radę. Jeśli nie - stop, czekasz dalej w epoce co jesteś...Wiem, zboczyło twoje pytanie na trochę inny tor ale w sumie jest powiązane z Twoim stylem gry. Zastosuj się do tego co Ci tu każdy z osobna już pisał/powtarzał i będzie ok. Jeśli będziesz miał wybór np z budynkiem evantowym: PR czy % do ataku armii atakującej to zawsze wybieraj drugą opcję. Te kilka PR różnicy z czasem nawet nie zauważysz...
Rady bardzo dobre, dodałbym jeszcze udział w dobrej Gildii, pomoc nieoceniona. Sam miałem szczęście do takiej trafić. Tylko mam wrażenie, że kolega nie bardzo zainteresowany jest Waszymi/ naszymi radami. We wszystkich postach jakoś pycha przebija, na zasadzie: ty tu, a ja dwie epoki dalej... Zaprawdę powiadam Ci, szybko to się zemści na Tobie:-)
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
wolę mimo wszystko spróbować tak to mój sposób gry :) potrafiłbym zrobić cały 1 etap wojskiem tylko straty jednostek byłyby większe niż towarów - to z wyprawy zdobywam jednostki niezależne :) i walczę nimi na mapie. W sąsiadach jestem 51 czyli tak jakby 1-5 zamienione miejscami ;)
atak armii atakującej mam duży , jest to 12 % jednak towaru mam mało
ostatnio trafiłem na zadanie zajmij prowincję odbiłem jakąś królewnę i dostałem 20 diamentów :) mogą czasem wpaść i pomóc w wyprawie
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
mnie akurat miejsca nie przejmują przecież to jest dziwnie ustalone np w znajomych osoba za mną jest w jesieni średniowiecza ale przed mną we wczesnym średniowieczu - jak to możliwe ???
Bonus jest spory bo jest różnica między podstawowym atakiem a powiększonym i nawet katapulta której się nie chcę pozbywać (jest dobra na sąsiadów :) ) ma atak 7 zamiast 6 oznacza to że bonus jest duży - gdybym miał to nawet włócznik miałby powiększony atak
 

Blade1984

Książę
Chłopie po co zadajesz pytania bardziej doświadczonym graczom a później próbujesz na siłę przekonać nas że nie mamy racji, jeśli myślisz że 12% bonusu do ataku do dużo to się bardzo myliszZrzut ekranu (44).png
i nie wrzucam tego żeby się pochwalić bo NIE JESTEM GRACZEM NASTAWIONYM NA WALKĘ TYLKO NA NEGOCJACJE SURKĄ!!!!!!! i to własnie negocjacjami surowcami robie 3 i 4 poziom wypraw. Są tu gracze którzy mają kilkakrotnie większe bonusy armii atakującej niż ja! Przemyśl nasze rady i wtedy też będziesz kosił wszystkie cztery poziomy wypraw i walczył w Gildyjnych Polach Chwały. A to że ktoś jest wyżej w rankingu niż ty mimo że jest nawet kilka epok niżej to zasługa że rozbudował swoje miasto stosując tą wiedzę, którą próbujemy Tobie przekazać.
 

Markiz.

Książę
W tej grze wielkość miasta nie jest zależna tylko od epoki - składa się na nią wiele czynników. Twój sposób grania nie jest nowością, został sprawdzony wielokrotnie przez graczy i setki jeśli nie tysiące razy, gracze stwierdzili że jest do bani.
Posłuchaj ludzi, którzy próbują ci tu udzielić cennych i bardzo dobrych wskazówek i przestań się zachowywać jakbyś wszystkie rozumy zjadł.
Widzę, że jest tu coraz więcej osób, które zaczynają Cię traktować jak cudaka i na twoje argumenty będą odpowiadać adekwatnie do ich poziomu - czyli z przymrużeniem oka.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
bonus mój jest spory ale wasz jest co najmniej GIGANTYCZNY :)
Dzięki za link - poczytam o rankingu bo nie rozumiem tej kwestii

Było głównie o budynkach - czy to znaczy że on ma lepsze budynki ?
miasto bardzo podobne do mojego tylko ma jakiś skarbiec olimpijski drzewo miłości i chatkę rybacką nie ma pereł
ok 3 budynki ale nie ma np świątynii shinto a jest 2 EPOKI NIŻEJ
to musi być jakiś błąd
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
czy on ma obronę 5 ??? nawet claymore nie zabije go 1 uderzeniem a chyba tak jest z łotrami :o

a wogóle też bym wysłał zdjęcie ale jak się to robi ?
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
wiem o co chodzi z łotrem tylko po 1 uderzeniu łotr zamienia się lub ginie z tym bonusem to nie będzie możliwe a nic z jesieni nie ma wyższego ataku niż claymore
Nie, to bezpośredni rezultat sposobu w jaki grasz.
Nie sądzę ten gracz ma tak jak ja kilka z eventu jest 2 epoki niżej a z tego co wysłałaś mi to ratusz jest najbardziej punktowanym budynkiem . Więc oczywiście ten z jesieni lepszy niż z wczesnego . nie rozumiem nadal
 
Status
Zamknięty.
Do góry