Jak się chronić?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3876
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8

Guest
Siorprajs podała bardzo jasną odpowiedź, czyli jednoznaczny cytat z zasad, nie da się ich zinterpretować inaczej: handel między światami jest zabroniony. Jeśli oferta brzmi "coś" na świecie X za "coś" na świecie Y to jest to to właśnie handel : )
 

DeletedUser9096

Guest
Z tego co wyczytałem gracz co jest w ostatniej epoce z PR może robić co chce.
Można się też wymieniać surowcami np ja dam Ci 100 przedzy za 50 barwnika. Stracę przy tej wymianie 63k monet i 63k młotków i za to chciałbym 12 punktów w rozwój danej perły. Oczywiście taka wymiana była by na jednym i tym samym świecie. Czy jest to dozwolone ? Bo podobno tak. Ale wole się upewnić.

Drugie pytanie mam odnośnie wrzucania przez kogoś kto jest w epoce brąz-jesień (sam jestem w postępowej) do pereł z tych samych epok znaczących ilości punktów (pewnie wszystkich jakie dostaje wciągu jednego dnia) w celu zdobycia brakujących planów (moje sprawdzenie: jak w mieście nie ma postawionej danej perły znaczy że potrzebuje te plany). Tak więc proszę powiedzieć czy dobrze myślę sam go mógłbym podejrzewać jedynie wtedy jeżeli ma zagwarantowane 1 pierwsze miejsce a ciągle wrzuca i wtedy poprosić suport o skontrolowanie go. Bo w tym przypadku zostanie to uznane za push, chyba że jest to wymiana między mną a nim PR. Czy to między gildią, znajomym czy sąsiadem nie powinno mieć większego znaczenia.
Trzecie pytanie ile max dziennie można wymieniać się z jedną osobą z wcześniejszych epok punktami dziennie. Żeby nie zostało to uznane za push. 10-15?
 

DeletedUser

Guest
Za chwilę wejdziemy w kwadraturę koła ;)
Pytam, Kto zabroni mi kontaktów z graczami na innych Światach, w jaki sposób Ktoś odkryje, że umówiłem się na wymianę ?
Co jeśli umówię się za pomocą zewnętrznego komunikatora? Moim zdaniem ta dyskusja przypomina teatr absurdu czyli "Czekanie na Godota" ;)

Nie spadłem z księżyca, jestem w FoE 14 miesięcy, lubię sobie robić notatki z własnych spostrzeżeń i jestem przekonany, że kanwą tego typu dyskusji jest obawa, że Ktoś poinformuje, uprzejmie, Team FoE zasadnie lub niezasadnie. Otóż zakonotujcie sobie, Drodzy interlokutorzy, że Team FoE to nie stado wilków czyhających na Wasze potknięcia , raczej sympatyczny zespół ludzi ociekających empatią do graczy :). Jeśli stanowisko naszego Teamu jest zrozumiałe dla mnie (nie mam juz kompletu szarych komórek - typowa demencja starcza ;) ) to Dla Was, pięknych i młodych powinno być jasne jak dzisiejsze słoneczko nad Trójmiastem:)

Zaprzestańcie tedy tej jałowej dyskusji bo nawet Einsteina można było zagiąć serwując mu bzdurne dane do obliczeń ;)
 

DeletedUser8

Guest
Jeśli sprzedajesz mu granit na świecie X w zamian za coś świecie Y - nie jest dozwolone.
Jeśli sprzedajesz mu granit na świecie X w zamian za coś na świecie X - jest dozwolone. (o ile nie łamie innych zasad)

Samo pytanie czy posiadasz granit na świecie X, kiedy obaj tam gracie, nie precyzuje za co chce się wymienić, nie mogę więc Ci powiedzieć czy będzie to zgodne z zasadami czy nie.

__________
A co do przykładów pushu, których w regulaminie nie ma: jedyny przykład jaki mógłby się tam znaleźć musiałby być przykładem skrajnym: gracz ze świata X zakłada multikonto na świecie Y, które trzyma w epoce brązu i ładuje PR w perły kolegi, w zamian za coś na swoim świecie X. Multi, push, nierozwijające się konto, handel między światami w jednym. Taki przykład nic Wam tak naprawdę nie da, właśnie dlatego, że jest przykładem skrajnym nie pozostawiającym wątpliwości. Jeśli podalibyśmy przykład mniej skrajny, powstałoby zaraz miliard pytań (a co jeśli....), które już zadawaliście i odpowiedź nasza była i jest jedna: każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie.

Żeby nieco zobrazować skalę problemu, przytoczę parę pytań, które mogłyby paść, dla hipotetycznej sytuacji, gracz A pakuje PR w perły gracza B:
W jakiej epoce jest gracz A? w jakiej epoce jest gracz B? Co jakby byli w innych epokach? ile punktów gracz A wydał na perły gracza B? Czy tylko na perły gracza B czy tez wspiera perły innych graczy? czy jakby byli w innych epokach niż są, to mogliby więcej/mniej? czy gracz A gra aktywnie? czy wydaje PR na rozwój swoich badan? czy handluje? czy walczy? czy supportuje znajomych/gildie/sąsiadów? czy posiada towary z wyższych epok pozwalające na postawienie pereł z wyższych epok? a co jak nie posiada? czy wspiera perły tylko ze swojej epoki czy tez wyżej? czy wspiera perły mimo zagwarantowanego 1 miejsca? co jak handluje ale nie walczy? albo na odwrót? a jak poza wydawaniem punktów supportuje znajomych? a wystarczy, że supportuje raz na kilka dni czy codziennie? a co jeśli gracz A wydaje pr na perle którą już ma? a jak na innym świecie gra aktywnie a na tym nie? .....
Nie to nie koniec, ale chyba wystarczy przykładów :)
__

No i wycinam posty z prywatnymi rozmowami, z takimi proszę się przenieść na PW.
 

DeletedUser3

Guest
Jeszcze raz.

Odpowiadając na zasadnicze pytanie, które rozpoczęło rozmowę: "jak się chronić?" - nijak, wystarczy nie kombinować. Doświadczenie uczy, że blokady związane z poruszaną tematyką, nie mające w sobie elementu multikont albo umów dżentelmeńskich (przynajmniej jednego z tych dwóch), należą do wyjątkowej rzadkości. Niejednokrotnie kończy się jedynie na wyrzuceniu z gry kont stworzonych czysto do pushu, właśnie w tym celu aby nie narazić nikogo na stanie się ofiarą jakiegoś "spisku wrogich sił".

abebe napisał:
Otóż zakonotujcie sobie, Drodzy interlokutorzy, że Team FoE to nie stado wilków czyhających na Wasze potknięcia , raczej sympatyczny zespół ludzi ociekających empatią do graczy :).
Czy sympatyczni, to nie wiem (na pewno nie jest to pierwszy przymiotnik, którym bym siebie określił :p), ale reszta się zgadza ;>. Jeżeli ktoś łapie blokadę za oszustwa w grze, to dlatego, że dbamy o użytkowników, którzy do oszustw się nie posuwają.
W pewnym sensie zrozumiała jest w tej sytuacji niepewność graczy uczciwych: "a może się pomylili?", "a może dostał tzw. blokadę za nic?", "znam tego gościa, on nie oszukuje", "to mój kumpel, mówił mi że dostał bana niesłusznie!". Od wątpliwości czy wszystko jest OK, po pewność, że nic takie nie jest - a to wszystko mimo braku znajomości sprawy i wglądu w nią.
Z drugiej strony proszę wczuć się w rolę supportera, który robi wszystko by gra była jak najbardziej "czysta", a w zamian niejednokrotnie jest obrażany właśnie przez tych, których stara się chronić. Nie mówiąc już o braku zaufania. Dlatego prosiłbym aby czasami bardziej doceniać to co robią i nie podchodzić do tej grupy jak do ormowców na manifestacji za komuny, bo to poważny błąd. To taki ogólny apel.

Ponadto proszę o zapoznanie się z postem Dani powyżej. Dobrze opisuje jak szczegółowo każda sprawa musi być przeanalizowana i dlaczego tak niewiele pytań zadanych tutaj może uzyskać bardzo konkretną, rzetelną, sensowną odpowiedź.

Dziękuję z góry za zrozumienie tego.
 

DeletedUser9735

Guest
Dostałem bana za push
Czemu bo gracze z sąsiedztwa z sojusz i wśród znajomych mieli multi i wpakowali mi z nich Pr o których nic nie wiedział jak mam udowodnić brak winy ze swojej strony!!!!
Nie kombinowałem, nie zakładałem multi kont o co zresztą nie zostałem oskarżony, nie miałem umów miedzy serwerami (tzw umów dżentelmeńskich) o co też nie zostałem oskarżony.
Moja wina i ban za push sprowadza się do tego ,że część osób które wspierała moje perły grał wraz ze swoimi multi i zdobywał plany na moich perłach bez mojej wiedzy (to ja się pytam gdzie tu jest push ). Na dodatek gdy pytam wielokrotnie administratora jakie konta mnie pushowały uzyskuje odpowiedz:
Przykro mi ale nicków graczy którzy posiadają multikonta i wspierali Pana nie mogę podać.

Jak można grać skoro w każdej chwili można dostać nie sprawiedliwie bana za coś co się nie robiło i nie było świadomym to ,że gracz X,Y,Z ... gra wraz ze swoimi multi i wkłada Pr w moje perły nie może świadczyć o tym ,że jestem oszustem. Miałem zgłaszać każdego gracza ,który włożył w moje perły PR do suportu ?!! A nawet jak bym zgłosił to co z tego jak i tak administrator by mi nie udzielił odpowiedzi czy dany gracz jest oszustem i multi i pusherem ( to jest absurdalne, grałem w kilka gier i nigdzie nie robiono tajemnicy z nicków graczy którzy oszukiwali aby chronić tych uczciwych). Więc co można zrobić żeby się nie naciąć na minę w postaci chociażby nie uczciwych sąsiadów, sojuszników czy znajomych odpowiedz jest banalnie prosta: NIC NIE MOŻNA ZROBIĆ
co potwierdza cytat CM Bryfft:
Odpowiadając na zasadnicze pytanie, które rozpoczęło rozmowę: "jak się chronić?" - nijak
Tak nijak ma Pan absolutną racje , nie można. Nawet w chwili obecnej nie mam pojęcia jakie konta mnie pushowały bo skąd mam niby wiedzieć!? Co ja jasnowidz jestem ?! Mogę się częściowo domyślać ze skąpych informacji jakie udzielił mi administrator ale na setki osób które mi wspierały perły nie wiem kto pushował moje perły. Wiedziałem ,że FoG to wirtualny świat ale to zarazem kraina absurdu zostaje się oskarżonym o push nie chcąc powiedzieć kto tak na pushował konto - na prawdę nie rozumiem czemu ta tajemnica ma służyć chyba temu ,że gdy moje konto zostanie odblokowane, znowu dostane blokadę przez tych samy mulciarzy. Mam wyrzucić wszystkich ze znajomych i opuścić sojusz ,a do tego zgłaszać jako wymuszenie pushu każdego sąsiada !!!
Jedyne co mi się nasuwa to ,że FoG jest krainą absurdu z domieszką paranoi - jeżeli ktoś nie czytał "Procesu" Kafki to polecam tak będzie wyglądało Wasze odwołanie od bana nawet jak będziecie uczciwi. Dziękuje Dobranoc
 

DeletedUser775

Guest
Ja wogóle nie rozumiem, zjawiska nazwanego 'push', po to są perły, żeby je wspierać i po to są znajomi, żeby ich dodawać do paska. Nikt nie powinien odpowiadać, za czyjeś czyny tylko za swoje. Niech sobie system sam wyłapuje "nieuczciwych" graczy, którzy świadomie łamią regulamin, a jak system źle działa to trzeba go zmienić.
Tak to jest jak się wpada we własne sidła, już tłumaczę: Producenci gry wpadli na pomysł, żeby każdy mógł grać na wszystkich światach pod tym samym nickiem, a potem się dziwią, że ludzie kombinują. Samo to że diamenty z nagród są wspólne dla wszystkich światów dla mnie jest chorym pomysłem. Przecież większy zysk jest jak kupowałoby się diamenty oddzielenie na każdym świecie. Nigdy nie grałem i nie będe grał z tego powodu na kilku światach, bo jestem uczciwy wobec siebie. Zobaczcie ile korzyści pojawiło by się gdyby można było grać tylko na jednym świecie:

1. Skupienie się na jednym świecie, mniej fikcyjnych kont spamującyh czat.
2. Mniej straconego czasu na obskoczenie każdego miasta i zawieranie dziwnych umów dźentelmeńskich (lekarstwo na tzw push)
3. Mniej wyzwisk gdy ktoś kogoś splądruje (bo chyba nie wie na czym polega gra)
4. Diamenty kupowane oddzielnie na każdym świecie, to większy zysk dla Inno i selekcja tych którzy nie potrafią niekombinować.

Co do odpowiedzi suportu: Przykro mi ale nicków graczy którzy posiadają multikonta i wspierali Pana nie mogę podać.

Tu sami się przyznają, że powodem bana nie był push tylko decydował o tym chyba rzut kostką. Przecież push to umowa obustronna czyli znasz graczy bo z nimi to uzgadniałeś, dlatego nie rozumiem, czemu nie mogą podać nicków których już znasz. Brak logiki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chudya

Hrabia
Tutaj macie odpowiedź sioprajs gdy już temat taki był poruszany. Z tą wypowiedzią akurat absolutnie się nie zgadzam, ale zanim napiszecie coś to sprawdzić trzeba czy było już to poruszane a nie dublować.
Generalnie to gracze z czystym sumieniem nie mają czym się martwić, wiec cała ta panika i paranoja są niepotrzebne
Od każdego bana można się odwołać, więc jeżeli nawet support popełni błąd to spokojnie możecie się z niego wytłumaczyć, jeśli jesteście niewinni
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Przykro mi z powodu sytuacji, o której opowiada Inku aczkolwiek powtórzę po raz n-ty, że forum nie jest miejscem do rozmów o blokadach... Nie jest też miejscem do tego, by omawiać to jak poszczególne osoby z Teamu odpowiedziały na zgłoszenie.

Ponieważ ostatnie posty Dani i Bryffta podsumowują idealnie całą sprawę i podają odpowiedzi na wszystkie zadane w tym temacie pytania - myślę że powinniśmy już zakończyć tę dyskusję. Bany i push zawsze wzbudzały i będą wzbudzać wiele emocji, które sprawiają, że dyskusja zamienia się w ciąg żali i pretensji. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości to proszę o pisanie do Supportu.

Proszę wszystkich o jeszcze raz przeczytanie ze zrozumieniem postów Danifae i Bryffta znajdujących się powyżej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry