Jak się chronić?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3876
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
..choć nomen omen przez jednego z "Zakonników" sama straciłabym konto..ehhh..ludziska....faktycznie czasem kogoś ponosi wyobraźnia i fantazja

Dorten tobie akurat by sie nalezalo w calej rozciaglosci:)
Pozdrawiam

Proszę Cię o jedno..nie powielaj cudzych błędów..nie pisz takich bzdur tylko dlatego że ktoś inny coś sobie ubzdurał..
Pomyśl trochę samodzielnie..to nie boli..uwierz :)

Siersi..jak sytuacja z Twoim kontem?

A co do Pushu...ludziska..wiadomo że jeśli ktoś zakończył drzewko..zupy z punktów nie ugotuje ( jak napisał Chudya )..fajnie że pomoże innym rozbudowywać Perełki..ale chyba lepiej to zrobić we własnej Gildii..niż w znajomych..sądze że wtedy support się nie przyczepi..a nie wierzę że jest choćby jedna Gildia która ma wszystkie Perełki rozbudowane :)

- - - Zaktualizowano - - -

Lady........

"3.jeszcze się nie spotkałam z takim procederem żeby ktoś walił punkty na perłę bez umawiania się..bo czemu by to miało słuzyć ??"

rotfl & lol & wunderbar & wunderwaffe... -prócz kilku wymian wewnatrz Gildii po zakończeniu drzewka /po okresie funkcjonowania legalnie umów dżentelmeńskich/ z nikim sie nie umawiałem.
Więcej - łowiłem ryby w fiordach na wakacjach a Perły rosły same. Po 3,5 tygodnia wracam a tu 10 poziomy;-))))))
Donieś na sąsiada, że Tobie punkty w Perłe wrzuca....:-)))))))))))))
Opary absurdu wciąż się tu unoszą.
Masz świadomość co to: indywidualnie dobrana strategia gry? /bo ja chce grać tak i siak/
Support zostanie zawalony pierdylionem zgłoszeń z którymi nic nie bedzie mógł zrobić -bo chyba nie wyobrażasz sobie tekstu "masz zakaza dawania punktów graczowi X do perły Y pod rygorem zablokowania konta"....
No chyba, że wprowadzony zostanie zapis: strategie dzialan gracza określa Team...;-)))) /żart z domieszką ironii/

Jasne że masz racje..to samo mówi mój mąż..wkurza się że niedługo przyjdą nakazy gdzie i komu wolno dawac punkty a gdzie nie..też lubi sam decydować..ale nasza Gildia ustanowiła że poza Gildię punktów nie dajemy...oczywiście że znajomi i sąsiedzi też obdarowywują nas punktami..ale ja tu raczej chcialam napisać..o jakimś absurdalnie dużym nakładzie punktów..jeśli wchodzę na Perłę..i widzę że jedna i ta sama osoba wali mi dużą ilość punktów na każdy poziom jednej lub kilka Perłach..a widzę jej miasto w np.wczesnym średniowieczu...to chyba logiczne jest że to push..przynajmniej dla mnie jest to jednoznaczne..i o takim procederze piszę...być może nieprecyzyjnie się wyraziłam w poprzednim poście ..sorry :)
Taki proceder właśnie jest złośliwością i próbą wyeliminowania gracza ...bo logiczne że będzie ban ..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Forum nie jest, i nie będzie miejscem na dyskusję o konkretnych blokadach. Ostatnie posty tę zasadę łamiące usunąłem.
Natomiast ocenić support każdy ma możliwość poprzez odpowiedni formularz po uzyskaniu odpowiedzi na swoje zgłoszenie.
 

DeletedUser3

Guest
Zapraszam więc do jego wpisania w taki sposób, żeby faktycznie odnosił się do ogółu i do tematu rozmowy, a nie do oceny sprawy, pracy teamu, banów, ostrzeżeń itp.
 

DeletedUser7112

Guest
Generalnie to gracze z czystym sumieniem nie mają czym się martwić, wiec cała ta panika i paranoja są niepotrzebne :)
Od każdego bana można się odwołać, więc jeżeli nawet support popełni błąd to spokojnie możecie się z niego wytłumaczyć, jeśli jesteście niewinni :)

Ale jesteś pewna tego w 100%?
 

DeletedUser6144

Guest
Nie da się chronić bo tu na takiej ochronie nikomu nie zależny. Nawet nie świadomy swojego przewinienia myślę ze będziesz potraktowany jak winny. Bo z tego co czytam najpierw blokują i zabierają a ty się tłumacz i czekaj aż ktoś to przeczyta i odpisze zbywając. Moze kiedyś ktoś wymyśli jakiś system lub da wam możliwość obrony swoich racji.
Myślę ze nadzień dzisiejszy nie mamy możliwości obrony i szybko to się nie zmieni.
 

chudya

Hrabia
abebe;67228 I dajcie już spokój z tą naciąganą definicją "push" w odniesieniu do pereł. Nie będę powtarzał napisał:
Absolutnie z Tobą się zgadzam.

- - - Zaktualizowano - - -

Bzdury bzdurami, ja jestem ciekawa czy siersi złamał regulamin tak naprawdę i idąc w zaparte się wybroni, czy może to administracja się pomyliła?
Bo o ile są gracze z ewidentnym puschem to są też tacy ciułacze co dostaną po głowie za nic:)
Wiem było mówione jak się nie łamie regulaminu to jest bezpiecznie, jednak teraz przejrzałam znajomych iii... punkty dostaje od kont 20 tys:/ I jakie jest wotum zaufania do mnie jeżeli powiem ze ja ich nie znam? Śmiem twierdzić że prawie żadne:/

Bez drugiego słowa od końca.
 

DeletedUser8110

Guest
Ale jesteś pewna tego w 100%?

A uwierzycie mi jeżeli powiem, że tak? Naprawdę znikomy procent graczy zbanowanych, okazuje się graczami niewinnymi, ale każda taka osoba wraca po wytłumaczeniu do gry.
Naprawdę uwierzcie, źe głównym zadaniem Teamu jest dbanie o dobro graczy - w końcu czym byłoby FoE bez swojej społeczności? :)
 

Fatherland

Książę
W takim razie posumujcie ten temat i odpowiedzcie na kilka nurtujących mnie pytań odnośnie pereł:

1. Czy mając drzewko technologi skończone, mogę wszystkie punkty rozwoju przekazywać dowolnie gdzie zechcę?

2. Czy mogę uczestniczyć w umówionych wymiankach punktów rozwoju w obrębie graczy z Gildii, nawet jeśli gracze w tej grupie nie mają ukończonego drzewka rozwoju? Czy w grupie tej, mogą być gracze którzy nie mają ukończonego drzewka rozwoju a będąc rozwiniętymi graczami chcą pakować wszystkie punkty do perły po to by szybko zdobyć fragmenty perły?

3. Czy mogę wymieniać się w parze z graczem, który nie ma ukończonego drzewka rozwoju bo mu nie potrzebne są ostatnie technologie a potrzebne są fragmenty z danej perły? Czy wymiana może być oparta na wszystkich moich i jego punktach rozwoju jakie są produkowane w dobie? Czy musi on obowiązkowo wbijać punkty do swojego drzewka, nawet jeśli strategicznie mu te kilka technologii z ostatniej epoki na teraz nie jest potrzebnych?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja bym miała inne pytanie:)

Jeżeli ja nie wymieniam sie z graczem, a on pakuje w moje perły punkty, będąc w początkowych epokach, czy to jest push? Nie znam tego gracza ogłaszali się kiedyś na czacie że będą dawać pr i gwiazdki zostawiłam 2 takich znajomych. Więc czy mam się bać? Czy jest jakaś możliwość wybrnięcia z takiej sytuacji, szkoda mi tracić osób wspierających moje perły, do tego ja wciąż szukam, cały czas wysyłam zaproszenia osobą z czatu, takim które piszą "poszukuje planów do..." takie osoby często maja 3 razy (jak nie więcej) mniej punktów ode mnie, czy to jest push.

A jak nie jest jak to udowodnić, jak mam potem przy banie napisać do administracji?
 

Fatherland

Książę
Jest wiele pytań o te perły... kolejne (zbieram po ludziach):
4. Czy można komuś proponować towary po ksoztach w zamian za wrzucenie punktów rozwoju do własnej perły? Np. gracz gra na Naszym świecie, rozwija swoje konto ale dzieli swoje punkty między drzewko a perły, ale w zamian za punkty które wrzuca do perły chce od właściciela perły towary po kosztach na odblokowanie technologii, itd. Czysta strategia, czy można tak grać?
 

Fatherland

Książę
i bardzo proszę też o odpowiedź na zapytanie Natalii dwa posty wyżej...

Jeśli mamy żyć i grać tutaj bezstresowo (jak się chronić) to musimy to teraz wszystko (a przynajmniej większość możliwych hipotez) wyjaśnić, bo inaczej ja tego nie widzę. Support jako Team Nam pomagacie i chcecie Naszego dobra, ale regulamin antypushowy jest zbyt rozciągnięty i pomijając już fakty dlaczego takowy jest, to spróbujmy jednak teraz zebrać te parę pytań i odpowiedzi, by potem nie było niejasności. Chciałbym wiedzieć jak wygląda sprawa pereł przy tego typu sytuacjach, które teraz wg Naszych spostrzeżeń mogą okazać się równie wątpliwe jak umowy dżentelmeńskie.
 

DeletedUser9456

Guest
Według mnie... Punkt o pushu jest nie jasno zapisany w regulaminie. Mam na myśli to, że w poprzednich punktach regulaminu, są zapisane przykłady a w pushingu już nie.
 

DeletedUser

Guest
A uwierzycie mi jeżeli powiem, że tak? Naprawdę znikomy procent graczy zbanowanych, okazuje się graczami niewinnymi, ale każda taka osoba wraca po wytłumaczeniu do gry.
Naprawdę uwierzcie, źe głównym zadaniem Teamu jest dbanie o dobro graczy - w końcu czym byłoby FoE bez swojej społeczności? :)

Tu odpowiem..jestem jedną z osób która miała bana i wróciła do gry..faktycznie po trudnych rozmowach uwierzono w moje argumenty..ale co jak jednak support pomylił się do innych..czy to się może zdarzyć ??
I czy prawo pushu działa wstecz ?? Tak jak u Siersiego?
I faktycznie jaki mamy wpływ na to ile i kto nam wrzuca punktów do pereł ? Nawet wyrzucając gracza ze znajomych nie chronimy się przed pushem..
Naprawdę nie ma jasnych i przejrzystych zasad pushu..
Każdy ma prawo rozwijać swoje konto jak chce..kurczę jakoś to wszystko od początku nie jest przemyślane..potem w trakcie już za późno na jakiekolwiek ruchy..
Pogadajcie z nami jak z ludźmi..napiszcie konkretnie co i jak..odpowiadajcie na pytania..bo jest chaos:(

Chudya też ma rację co z ustawkami...co z obroną pod jednego gracza..?? Kiedy się tym zajmiecie ?

Bryft dlaczego kasujesz posty wybiórczo..?
 

Fatherland

Książę
I najważniejsze w tym wszystkim właśnie jest to, by teraz Team pomógł Nam ogarnąć odpowiedzi na te pytania, byśmy my wiedzieli jak Wy myślicie, bo regulamin pomimo prób nie jest wstanie odpowiedzieć na te pytania jak się chronić przed tym by nie być oskarżonym o push. Bryfft, przejrzyj więc proszę te kilka pytań wstecz i zbierz je w jednym poście, rozwiń, wytłumacz, bo zgłupieć można a grać chcemy uczciwie. Potem na pewno jeszcze pojawią się inne, dokładniejsze pytania. Systematycznie musimy sobie to wszystko wyjaśnić jak Wy to widzicie, żebyśmy mogli "żyć" w zgodzie z Team FoE tutaj. Temat ustawek w bitwach nie poruszam, bo problem leży głębiej a ten temat dyskusji nie jest o tym. Nie zbaczajmy więc z tematu tej dyskusji i nie wciskajmy po raz n-ty postów o ustawkach w bitwach po sąsiadach, bo ten konkretnie temat został założony do dyskusji o konkretnej rzeczy. Proszę założyć nowy temat jeśli takowego jeszcze nie ma i tam pisać n-te posty o ustawkach. Nie róbcie syfu z forum, a potem się dziwicie że Team kasuje Wam posty ;)
 

DeletedUser

Guest
Ręce opadają :(

Współczuję Wam, nie potraficie stanąć na uboczu FoE i przypomnieć sobie, że to gra a nie walka o życie. Wielki raban o byle co podnieśli zawiedzeni w swoich oczekiwaniach gracze. Niewielki procent userów tak namieszał, że Dewsi zostali zmuszenie do podjęcia ramowych działań "obdarzając" narodowe Teamy obowiązkiem oceny takich sytuacji. Nie wymagajcie od Teamu sztywnych regulacji ponieważ ich nie ma lub jeszcze ich nie ma. Ogólny zarys działania Teamu w przypadku zgłoszenia gry wbrew zasadniczym regułom i zasadom, został przedstawiony a nawet rozwinięty na własną odpowiedzialność przez członków naszego Teamu.

Blokady kont były są i będą, przyczyny są podawane zainteresowanym. Czytając uważnie i ze zrozumieniem informacje przekazywane przez Team znajdziecie tam wykładnię, tryb postępowania i sposoby odwołań.

Grupka graczy spowodowała zamieszanie na skalę Kryzysu w Zatoce Świń, po co? Ano tytułem krzyku zranionych ambicji ;)
Jeśli ja dostanę "bana" grzecznie spytam za co? Wiem, że będę miał okazję przedstawić swoje racje. Nie będę miał wpływu na ostateczną decyzję ponieważ ona (ta decyzja) będzie podjęta w wyniku subiektywnej oceny i analizy delegowanego członka Teamu. Gdy dostanę blokadę to mam się utopić?
Płakać tutaj i szukać teorii spiskowych? Absurd.

Życzę trochę otrzeźwienia i spojrzenia za okno gdy słońce świeci a gdy pada deszcz polecam grzańca a małolatom serdecznej rozmowy z Rodzicami, dziadkami lub kimś bliskim.

Nie dajcie się zwariować!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
(...) Grupka graczy spowodowała zamieszanie na skalę Kryzysu w Zatoce Świń, po co? Ano tytułem krzyku zranionych ambicji ;)
Jeśli ja dostanę "bana" grzecznie spytam za co? Wiem, że będę miał okazję przedstawić swoje racje. Nie będę miał wpływu na ostateczną decyzję ponieważ ona (ta decyzja) będzie podjęta w wyniku subiektywnej oceny i analizy delegowanego członka Teamu. Gdy dostanę blokadę to mam się utopić?
Płakać tutaj i szukać teorii spiskowych? Absurd.

Życzę trochę otrzeźwienia i spojrzenia za okno gdy słońce świeci a gdy pada deszcz polecam grzańca a małolatom serdecznej rozmowy z Rodzicami, dziadkami lub kimś bliskim.

Nie dajcie się zwariować!

Wprawdzie używasz słów, które nie mogą być w żaden sposób określone jako negatywne, jednak uważam że starasz się tu obrazić część Graczy. Twierdzisz że jestem powodem zamieszania?
Gra jest dla mnie rozrywką, jeżeli jednak ktoś chce mi tą rozrywkę zakłócić niezależnie ode mnie to chyba mam prawo się dowiedzieć (i żądać) jasnych odpowiedzi? Pytam o sposoby ochrony przed ewentualnymi pusherami a Ty mi piszesz o szukaniu teorii spiskowych?
Abebe zawsze tolerowałem Twój styl pisania jednak w tym momencie najwyraźniej przegiąłeś. Ostatnie zdanie można by tłumaczyć jako "idźcie się leczyć" (delikatnie mówiąc).
Bardzo chciałbym zobaczyć Twój spokój - skoro o tym wspomniałeś a nie jest to treścią tematu - jeżeli zablokowali by Ci konto niewinnie. Gdybać to my sobie możemy, jednak nie formułuj zdań tak jakbyś ze wszystkich drwił, bo kilka Twoich ostatnich postów właśnie tak odczytałem. Źle odczytałem? To może spojrzę za te okno...
 

DeletedUser3

Guest
Lady in Black napisał:
Bryft dlaczego kasujesz posty wybiórczo..?
To mam wszystkie skasować żeby była sprawiedliwość? :? Kasuję te, które nie stosują się do zasad (już i tak zostaje ich więcej niż powinno).

Fatherland napisał:
Bryfft, przejrzyj więc proszę te kilka pytań wstecz i zbierz je w jednym poście, rozwiń, wytłumacz, bo zgłupieć można a grać chcemy uczciwie.
Cieszy mnie ta chęć, ale sprawę podsumował bardzo dobrze abebe w swoim poście:
abebe napisał:
Ogólny zarys działania Teamu w przypadku zgłoszenia gry wbrew zasadniczym regułom i zasadom, został przedstawiony a nawet rozwinięty na własną odpowiedzialność przez członków naszego Teamu.
Prawdą jest też, że zamieszanie jest za duże. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dotyczy tego, co było już wielokrotnie omawiane.
Zacytuję więc siebie, bo sporo osób pewnie już tego posta nie czytało:
Bryfft napisał:
Zasady w kwestii pushu są niezmienne od ich wprowadzenia, były dyskutowane X razy i wielokrotnie odpowiadałem w nich na pytania, które tutaj padają, a także rozwiewalem przedstawiane tutaj wątpliwości na tyle, na ile było to możliwe.
(...)
Nie zrozumcie mnie źle, ale do tych dawnych dyskusji można do dziś sięgnąć. I zrozumieć zawartą w nich treść, motywy i przesłanie.
Tyle z mojej strony.


I jeszcze:
Szczupak1987 napisał:
Abebe zawsze tolerowałem Twój styl pisania jednak w tym momencie najwyraźniej przegiąłeś. Ostatnie zdanie można by tłumaczyć jako "idźcie się leczyć" (delikatnie mówiąc).
Szczerze wątpię, żeby abebe chciał kogoś obrazić. Zwłaszcza, że "nie dajcie się zwariować", to powszechnie używany zwrot nie mający bynajmniej znaczenia, o którym mówisz.
 

DeletedUser3876

Guest
(...)Szczerze wątpię, żeby abebe chciał kogoś obrazić. Zwłaszcza, że "nie dajcie się zwariować", to powszechnie używany zwrot nie mający bynajmniej znaczenia, o którym mówisz.
Bynajmniej chodziło mi o te zdanie:
(...) Życzę trochę otrzeźwienia i spojrzenia za okno gdy słońce świeci a gdy pada deszcz polecam grzańca a małolatom serdecznej rozmowy z Rodzicami, dziadkami lub kimś bliskim.(...)

- - - Zaktualizowano - - -

(...)
Prawdą jest też, że zamieszanie jest za duże. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dotyczy tego, co było już wielokrotnie omawiane.
Zacytuję więc siebie, bo sporo osób pewnie już tego posta nie czytało(...).
Ale Ty chyba do końca tego nie czytałeś
Oj wybacz mi Bryfft ale śmiem się z Tobą nie zgodzić. Temat nie jest żadną kopią, bo nie dotyczy pushu pereł tylko JAK OCHRONIĆ SIĘ PRZED GRACZAMI, którzy oszukują w grze, pushując innych bez ich świadomości. Nie piszemy o osobach, które te taktykę stosują, tylko które padły ofiarą tej taktyki.
 

DeletedUser3

Guest
Szczupak1987 napisał:
Ale Ty chyba do końca tego nie czytałeś
Szczupak1987 napisał:
Oj wybacz mi Bryfft ale śmiem się z Tobą nie zgodzić. Temat nie jest żadną kopią, bo nie dotyczy pushu pereł tylko JAK OCHRONIĆ SIĘ PRZED GRACZAMI, którzy oszukują w grze, pushując innych bez ich świadomości. Nie piszemy o osobach, które te taktykę stosują, tylko które padły ofiarą tej taktyki.
Widziałem. To też całkiem ładnie zostało opisane przez siorprajs:

siorprajs napisał:
Powtórzę jeszcze raz - jeśli gracie uczciwie to nie macie się czym martwić. Od zawsze tak było w FoE i nigdy się to nie zmieni - nie będziemy karać graczy przestrzegających reguł :)
Nawet taka głupotka - piszecie o tym, że nie wiecie kto wrzuca PR w Wasze Perły - ale przecież my mamy możliwość sprawdzenia tego i zawsze też możemy wyjaśnić czy robi to 'na złość' - w końcu odwołując się do Supportu możecie udowodnić, że ktoś ma z Wami jakieś zatargi :)

Moi Drodzy - wdech i wydech. Naprawdę grając zgodnie z Zasadami Gry nie macie co panikować. Uwierzcie w dobrą wolę Teamu FoE - nam naprawdę zależy na tym, żeby Wam się grało jak najbardziej komfortowo i przede wszystkim bezstresowo.

Nie widzę powodu bym miał po niej powtarzać, jej wypowiedź oddaje nasze stanowisko jako Teamu :).
 

Fatherland

Książę
No dobra Byfft, tylko my w tym momencie mamy związane ręce, bo nie widzę możliwości udowodnienia, jeśli będzie to kiedyś komuś potrzebne, że ten kto robił na naszych perłach push to nasz wróg numer jeden, tym bardziej że większość jest nawet nieświadoma tego że może u nich się robić jakiś push bez ich wiedzy, tym bardziej że nie wiemy nawet jak się zabezpieczyć i jak sprawdzić i weryfikować graczy którzy mogą robić u nas push;) pomijam oczywiście celowe układy i umowy, mówimy tylko o przypadkach gdy ktoś to u nas robi bez naszej wiedzy... nie ma szans by udowodnić to w ten sposób jak Siorprajs napisała;) (pomijam też proste systuacje kiedy ktoś gra z jednego kompa). A nawet zresztą pomijając to co pominąłem w przedostatnim zdaniu, już tutaj mamy problem bo tak naprawdę wiemy tylko tyle że nie wolno się umwiać na wymiany międzyświatowe i tworzyć nowe konta by na tym samym świecie nawzajem sobie pushować, a nie wiemy np. czy można się wymieniać z drugim graczem w gildii który nie ma drzewka skończonego (jest przy końcówce), nie wiemy czy nie można komuś oferowac towary w zamian za punkty, jeśli ten gracz gra aktywnie ale chce szybciej się rozwiajć do czego potrzebuje towarów... przypuszczam że 90% graczy nie ma pojęcia jak tak naprawdę ma rozumieć regulamin antypushowy;) a argument, że przy odwołaniu się od blokady można sprawdzić czy ktoś jes twrogiem czy nie, to jest tylko łapanie się argumentów na siłę, bo skąd mamy wiedzieć czy ktoś pakuje nam punkty bo jest wrogiem z drugiego konta, czy czasem nie ma rozdwojenia jaźni albo inne takie rzeczy, albo może założył konto tylko po to by pomagać innym bo taką potrzebę czuje..... mamy sobie przefiltrować znajomych i usunąć sami podjerzanych, ok ale oni nadal będą mogli pakować do pereł jeśli będą chcieli, więc ja się pytam jak mamy się zabezpieczyć przed tym, aby nikt nie robił nam pusha, a powtarzam że nie jesteśmy w stanie sami stwierdzić czy ktoś nam konia trojańskiego nie robi u nas;) Uwierz mi, antypush tak - regulujecie to, ok. Ale trzeba jakoś bronić się przed tym by nie paść ofiarą oskarżeń o push jesli ktoś to robi u nas bez świadomki naszej. Poza tym może wyjść jeszcze inna paradoksalna sytuacja, kiedy ani właściciel perły, ani ten kto rzekomo robi push, nie będą mieli w ogóle o tym pojęcia, a będą oskarżeni o współpracę pushową:D Gracz może być rozwinięty, nawet może mieć perły u siebie, będzie pakować nagle wszyskie pubkty do Naszych pereł bo mu tak będzie pasować, a tu nagle push ktoś krzyknie... zresztą wszysko już napisane wcześniej;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Cały czas zostajemy odsyłani do ustaleń o puschu...
Jeżeli one są takie jasne dla wszystkich to proszę mi odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania lub podsumować wypowiedź Fatherland.
Może sie uwsteczniam ale to jest forum tu powinna być jakaś dyskusja, dział nawet odpowiedni, a cały czas czuje sie gaszona że wszystko już było i że to x razy i że opisane.

Walczycie z nami nie potrzebnie, zapominając ze i my chcemy się bawić jak najbardziej poprawnie, a teraz dla MNIE poprawność jest nie jasna:?
 
Status
Zamknięty.
Do góry