Jak się chronić?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3876
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Szkoda że nikt z ekipy, nie ustosunkował się co do tego.

Jest takie coś:

"7.1 Korzystanie z konta pushującego jest łamaniem zasad gry. Push jest to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. towary, Punkty Rozwoju) z konta znacznie słabszego lub mało aktywnego na konto znacznie silniejsze, także jeżeli konta należą do różnych graczy.
To jest sprawa, która swego czasu budziła sporo dyskusji. Zwłaszcza wielu osobom wydawało się, ze jeśli konta pushujące nie należą do niego, to wszystko OK. A więc prostując --> nie wszystko OK. Szczególnie karygodne jest tworzenie umów między światami na zasadzie "ja dam ci Punkty Rozwoju do Pereł na Arvahall, a ty mi na Cirgard". Tak więc prostując sprawę: to nie jest OK, i składanie takich propozycji będzie się spotykało ze zdecydowaną reakcją. Łamie to bowiem nie tylko zakaz pushu, ale także zakazu handlu między światami oraz zakaz namawiania do łamania zasad."
 

Fatherland

Książę
.... i dlatego właśnie powstał ten temat bo tak naprawdę przez ten zapis nic nie wiemy;)

PRZYKŁAD: grupy, pary w gildiach, do wymiany PR pomiędzy swoim perłami - codziennie przekazujemy w ten sposób mulutm PR graczom słabszym ale jest tez i odwtotnei czasem!!!;
drugi przykład: konkursy, chęc pomocy bo wspólna gildia - przekazujemy 500 przędzy za 500 barwnika bo mamy 5 tysięcy przędzy i się przelewa już, ale czasem ktoś słabszy ma właśnie to co potrzebujemy a czego nie mamy...
push - nie push? gram uczciwie czy nie gram uczciwie?
wymieniam się w parze z kimś słabszym PR, słabszy nie ma ukońćzoego drzekwa bo nie musi robić koncowych technologii bo nic mu nie daja (wosjo co chce ma, budynki psotawione tez, wiec badania sobie leza do nowej epoki) - push - nie push?? nic nie wiemy o tym, ale najgordsze jest to o czy w ogólnie nie wiem - znajomi - skąd mam wiedzieć teraz czy ta pani co mi daje pr i jest w jakiejs nizsze epoce, to konto czyjes drugie czy jak? nic nie wiem, zapytam - odpowie - bo zbieram fragmetny... i w kółko się historia powtarza.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser7112

Guest
dostalem dzis propozycje: towary z wyższej epoki za pkt rozwoju w ramach jednego świata /mam dostac punkty/.
Konto niezbyt rozwiniete.
Każdy by sie ucieszyl w sytuacji gdy Perły stoją /chociaż ja nie mam na co narzekac/
A ja jak ostatni łoś odpowiedzialem- dostaniesz towar ale punktów nie wrzucaj.

To resume tej dyskusji.
Mam nadzieje, że FoE jest zadowolone z mojej decyzji.
 

DeletedUser6144

Guest
Jak się chronić?
Na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości żeby się ochronić (BRAK REGULAMINU I ZAPISÓW TO OKREŚLAJĄCYCH) nie jesteśmy świadomi kto i jak wspomaga nasze perły ludzie się cieszą jak ktoś dołoży parę punktów ale jakie są jego intencje to już nikt nie wie. Zostaje nam wieżyc w dobre chęci supportu - upominamy ( możliwość wprowadzenia ilość upomnień przed blokada konta) a nie karamy od razu.

Nikt z załogi nie wyraził chęci napisania lub dodanie czegoś nowego żebyśmy się czuli bezpieczni.
Może kiedyś to się zmieni.

pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Jeśli do tej pory nie pojawiły się mechanizmy chroniące graczy przed niedozwolonymi praktykami to albo problem jest nieistotny z punktu widzenia Devsów lub co bardziej prawdopodobne jest problem, który pojawia się sporadycznie i jest związany z multikontami. Osobiście nie znam przypadku zablokowania konta na Dinegu (omawianego w gronie sąsiadów, znajomych czy członków gildii) choć ilość wpisów "gracz usunięty" może sugerować zablokowane multikonto lub rezygnację gracza z uczestnictwa w tej zabawie.

Nie szukajcie "dziury w całym". Team dokonuje "inwestygacji" zgłoszeń i decyduje co z tym zrobić. To taka burza w szklance wody. Co drugi gracz posiada "podejrzanego" donatora w spisie budowniczych pereł. Czy to znaczy, że 50% graczy jest zamieszanych w "aferę PR" ?

Jeśli Komukolwiek, Team zakłada blokadę na konto to jedynym wytłumaczeniem jest drastyczne naruszenie zasad i reguł gry przez delikwenta. Zazwyczaj a nawet chyba zawsze taka decyzja jest poprzedzona wymianą korespondencji między graczem a Teamem. Przytoczony na Forum przykład gracza, który otrzymał blokadę na swoje konto nie zawiera szczegółów. Tym samym można domniemać, że nie znamy wszystkich faktów. Wybaczcie ale ja nigdy nie przyznam się, spotkanym na deptaku znajomym, że mam dziurę w skarpetce (joke)

Wróćcie proszę do mojego poprzedniego posta i przeczytajcie to co wytłuściłem ;)

Bawmy się i zawracajmy sobie głowy wydumanymi problemami:)

@Szczupak:

Żyjesz już "trochę" i tutaj i w realu, wiesz doskonale, że każde słowo, zdanie, można interpretować na 1000 sposobów. To kwestia odczuć, nastroju i nastawienia do interlokutora ;) Zapewniam, że w żadnym zdaniu nie zawarłem elementów ironii, sarkazmu a tym bardziej złośliwości. Tak, ja również miewam stany "elektryczne" związane z FoE ale mam opracowaną metodę;)
Mniej lub bardziej energicznie opuszczam pokrywę laptopa i przesiadam się do drugiego i wpływam na ocean arkuszy kalkulacyjnych, kwerend i skryptów. Gdy już czuję mdłości, zapalam papierosa, drapię psa za uchem i gdy juz jestem spokojny wracam do FoE. Jeśli Ktoś nie pali tytoniu wtedy ma wybór taki jak podałem w poprzednim poście ;) (jeśli ma ochotę).

Dodam coś co powinienem napisać na początku, współczuję graczom, którym z różnych powodów zablokowane zostały konta w grze. Jeśli znalazłby się w takiej sytuacji pewnie czułbym żal ale nigdy nie pozwoliłbym sobie na zrobienie "zawieruchy" na Forum ;)

Ci co "ogarniają" FoE wiedzą dlaczego tak się dzieje. Mam pomysł na małe "opracowanie" tego problemu ale muszę mieć więcej czasu;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
abebe
Czasami zawierucha się przydaje:)
A ja się wcale nie dziwie że ktoś tak reaguje na... Zaistniałą sytuacje ja czasami reaguje gorzej gdy spotyka mnie niesprawiedliwość.
Tak samo twierdzenie ze to tylko gra, dla mnie to istna płachta na byka. Wszyscy chyba zapominają ze gry typu MMO są grami społecznościowymi, TU SĄ LUDZIE. Może ty nie czujesz do tego najmniejszego przywiązania ale dla innych to część życia;/

Tak samo z administracją ja nie chce prowadząc ten temat, robić "zamieszania" chciała bym grać zgodnie z zasadami, a dzieki lub przez ten temat brakuje wytycznych. Chociaż na duchu podnosi wiadomość ze jak ktoś gra uczciwie to nic mu się nie stanie, to ja w tym momencie nie wiem czy trzymając tych 2 znajomych (wspominałam o nich wcześniej) gram uczciwie:)

Jestem również pewna że moja rozmowa z suportem (jeżeli taka by była, oby nie, chociaż lubię pisać z państwem ;) ) zdjęła zemnie bana, rozwiała wątpliwości itd
 

DeletedUser

Guest
Natalio:)

Nie poczytaj tego jako przekorę ale ja naprawdę widzę FoE jako miejsce zabawy, gry. Jeśli spotka mnie "niesprawiedliwość virtualna" to napiszę żegnajcie, trochę mi żal ale trudno poszukam innego miejsca ;) Świat wokół mnie nie zawali się;)

Życzę wszystkim spokoju ducha i nie lękajcie się ;)
 

DeletedUser8

Guest
Temat jest długi, wybaczcie więc, że nie będę odpisywać każdemu oddzielnie :p

Co do kwestii znajomych - spisy na forum powstały tylko i wyłącznie dlatego, że gracze masowo zakładali tematy w poszukiwaniu znajomych i budowniczych pereł, po kilka razy, każdy z innym tytułem i dla każdej perły oddzielnie, przez co po prostu powstawał chaos i trzeba było to jakoś uregulować, żeby i nam i Wam ułatwić życie. Nigdy nie zachęcaliśmy ani nie namawialiśmy graczy do przyjmowania znajomych jak leci, nie możemy jednak tego też zabronić. O ile rozumiem, że nie ma się zwykle tylu znajomych z reala, żeby zapełnić listę i przyjmuje się ludzi poznanych na necie, to wśród tych poznanych na necie nadal można zrobić selekcję. Nie wmówicie mi, że kolega z sąsiedztwa, z forum czy z byłej gildii z którym pisaliście o kilku tygodni jest dla Was tak samo obcy jak przypadkowa osoba, która się zgłosi w spisie. Może nie będziecie mieli pewności z kim macie do czynienia, ale możecie zmniejszyć ryzyko przyjęcia "szkodnika" po prostu gadając z ludźmi i poznając swoich "znajomych". Proszę nie robić z innych graczy sierot i mi tu wmawiać, że biedni i nieświadomi nie mają kompletnie wpływu na to kogo przyjmują :) Też jestem graczem, wiem jak to działa.

Kwestia osób które skończyły drzewko rozwoju lub są po prostu w ostatniej epoce i nigdzie się im już nie spieszy - mogą oni dawać swoje PR gdzie chcą, więc nic im nie grozi jako osobom wspierającym Perły.

Co do upominania graczy... jak sobie to wyobrażacie? Ktoś łamiąc zasady rozwinie sobie perły, dostanie od nas upomnienie i powie ok, więcej tego nie robię, a jego perły, 8, 9 10 poziomowe sobie zostaną jak stoją i wszyscy zadowoleni? Wtedy dopiero niektórzy zaczęliby psy na nas wieszać, że puszczamy płazem nieuczciwą grę oO

Chciałabym też zauważyć, że gdzieś tu po drodze wspominane amnestia i abolicja dotyczyły (w przypadku pushu) osób, które w wyznaczonym terminie dobrowolnie zgłosiły się do supportu. Jeśli ktoś tego nie zrobił, to podlega normalnej karze.

Nie chce tak samo jak Bryfft powtarzać wszystkiego co już było na forum omawiane i wałkowane, zwrócę jednak uwagę na jedną wypowiedź Bryffta:
Temat pushu był już poruszany wielokrotnie w przynajmniej kilku wątkach. Nic się w tej kwestii nie zmieniło (aczkolwek zdradzę, że jest w przygotowaniu systemowe ograniczenie tego zjawiska).
Jeśli chodzi o tzw. ustawki (np. wychodzenie z gildii na chwilę w celu stoczenia walki ustawionej pod atakującego), to problem ten został zasygnalizowany projektantom gry juz jakiś czas temu i także zostanie wzięty pod uwagę
Ograniczenia systemowe więc będą i sytuacja nieco się rozjaśni, niestety tak jak wszystko inne, są odsunięte na bok na czas ukończenia GvG.

i cytując siorprajs:
Moi Drodzy - wdech i wydech. Naprawdę grając zgodnie z Zasadami Gry nie macie co panikować. Uwierzcie w dobrą wolę Teamu FoE - nam naprawdę zależy na tym, żeby Wam się grało jak najbardziej komfortowo i przede wszystkim bezstresowo.

Jesteśmy tu dla Was, ale jesteśmy między innymi od pilnowania porządku na grze i w forum, a Polacy są przesiąknięci negatywnym nastawieniem do wszelkich służb porządkowych, do każdego kto może komuś innemu spojrzeć na ręce. Brak zaufania, niechęć, podejrzliwość, teorie spiskowe - w takim społeczeństwie się wychowaliśmy, smutne to trochę, ale prawdziwe. Mimo to, my się staramy i będziemy starać, żebyście odrobinę tego zaufania do nas nabrali. :)
 

DeletedUser9456

Guest
Danifae wiesz w czym ja widzę problem odnośnie pushu? Że regulamin w tej kwestii nie jest doprecyzowany. Bo w innych przypadkach, są podane przykłady kiedy dochodzi do złamania regulaminu, a w przypadku pushu już nie.
 

Fatherland

Książę
Danifea, w końcu dobry post w tym temacie;) Gdy Wy wychodzicie z odpowiedziami na Nasze pytania, gdy o nie prosimy w dyskuji, to jest całkiem inaczej to postrzegane jak tylko próba ucięcia dialogu "bo to już było". Także brawa za chęci napisania tego posta, dziękuję. Częściowo rozwiałaś moje wątpliwości, właśnie poprzez podany przykład z ostatnią epoką, gdzie gracze mogą robić z PR co chcą, nawet jeśli tej ostatniej epoki jeszcze nie skończyli - super wpis i super, że w końcu ktoś z Team odpisał na Nasze zapytania;) Upominanie graczy ja osobiście bym raczej widział tylko w sytuacjach, kiedy ktoś może paść ofiarą pushu z czyjejś strony a system nie jest w stanie jednoznacznie znaleść dowodów na łamanie regulaminu, bo np. padł ofiarą zemsty albo widzimisia dobrego znajomego, który usłyszał od kogoś że np. grywasz w FoE to sobie założył konto by pomóc... hipotetycznych sytuacji jest wiele, scenariuszy tyle że nawet moda na suskces się tu chowa, dlatego ciężko będzie spisać (rozpisać wszyskie przykłady) w regulaminie push. Poza tym trzymanie się interpretacji regulaminu tylko w oparciu u przykłady z drugiej strony też nie jest idealne, bo może to ograniczać możlwiości Supportu w sytuacjach gdy ktoś ewidentnie łamie regulamin ale ni w ząb nie ma jak mu tego udowodnić. W tym temacie mi i Szczupakowi chodziło o to, by wyjaśnić pewne konkretne sytuacje które mogą mieć miejsce w grze, by ustrzec się na przyszłość przed oskarżeniami o push - chcemy grać uczciwie i chcemy mieć pewność, że nasze poczynania nie są niezgodne z regulaminem. Dlatego chcemy się upewnić, czy np. gracz będący w ostatniej epoce a nie mający skońćzonego drzewka może pakować PR do nas, itd. I tu już padła odpowiedź i właśnie o taki dialog z Wami mi osobiście tutaj chodziło... Będą jakieś rozwiązania systemowe, to dobrze bo to powinnno zabezpieczyć przed pushem (czy to celowym czy też bez świadomości gracza). Jak i kiedy to zrobią, uważam że trzeba to zostawić Teamowi.... Danifea, dzięki za odpowiedź. Powiedz mi tylko jeszcze proszę, czy można oferować komuś towary w zamian za punkty rozwoju (na tym samym świecie oczywiście).

P.S. zgadzam się z tym, że musimy sami sobie teraz zrobić weryfikację listy znajomych, żeby potem nie było problemów, trzeba poszukać cwaniaczków i pousuwać i będzie spokój:)
P.S.S. ale nie zgadzam się Danifae z Twoim ostatnim akapitem:p nie uogólniaj i nie wrzucaj mnie do jednego wora z negatywnie nastawionymi i narzekającymi, proszę:) ja wiem że Wy chcecie dobrze, tak samo jak i ja, dlatego pisałem w tym temacie by cosik poprawić w tej dziedzinie;) no i żebyśmy my (ja, moja Gildia, reszta graczy) mogli grać bezstresowo w tym aspekcie.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8110

Guest
Powiedz mi tylko jeszcze proszę, czy można oferować komuś towary w zamian za punkty rozwoju (na tym samym świecie oczywiście).
Można. Jeżeli mowa o umowach handlowych na jednym świecie, to czemu nie ? Umowa 'wrzucę Ci kilka PR do Perły, ale w zamian za to wystaw korzystną dla mnie ofertę handlową na jedwab' nie łamie żadnych zasad - nie jest to push, nie jest to handel między światami...
 

DeletedUser7112

Guest
A co z sytuacjami typu:
Na Bris mam człowieka z Gildii - normalny transfer punktów/towarów/motywacji - wiadomo jak w Gildii.
I pewnego dnia dostaje pytanie na owym Bris: nie masz granitu na świecie X?
Na świecie X mam go tylko w znajomych.
I wiecej - jestem "dalej" niż on - wiec zdobywa plany Perłach u mnie w świecie X.
To zgodne z regulaminem czy nie?

Sorry ale ja zaczynam sie gubić po tych wszystkich wypowiedziach, interpretacjach, nowych uściśleniach..
 

DeletedUser

Guest
Mam rozumieć, że powinienem zakazać wrzucania punktów, bo ktoś wrzuca ich za dużo?
Sytuacja ma się tak: pewna osoba wrzuciła mi już do Latarni 250 punktów - w opisie ma napisane, że do następnej epoki przejdzie po zbudowaniu pereł z bieżącej epoki. I co mam powiedzieć - przestań dawać tyle punktów?
 

DeletedUser

Guest
Mam rozumieć, że powinienem zakazać wrzucania punktów, bo ktoś wrzuca ich za dużo?
Sytuacja ma się tak: pewna osoba wrzuciła mi już do Latarni 250 punktów - w opisie ma napisane, że do następnej epoki przejdzie po zbudowaniu pereł z bieżącej epoki. I co mam powiedzieć - przestań dawać tyle punktów?

A co w przypadku jak nie mam żadnej perły? Nie wolno mi wrzucać PR dla planów? Ilość medali też jest ogromna (punk widzenia osoby z epoki brązu)
 

DeletedUser8110

Guest
Generalnie zaczynacie zadawać coraz bardziej paranoiczne pytania.

A co w przypadku jak nie mam żadnej perły? Nie wolno mi wrzucać PR dla planów?
Mam rozumieć, że powinienem zakazać wrzucania punktów, bo ktoś wrzuca ich za dużo?
Sytuacja ma się tak: pewna osoba wrzuciła mi już do Latarni 250 punktów - w opisie ma napisane, że do następnej epoki przejdzie po zbudowaniu pereł z bieżącej epoki. I co mam powiedzieć - przestań dawać tyle punktów?

Nikt nigdzie nie powiedział, że nie wolno wrzucać PR do mocniejszych kont. Za to istnienie kont, które nie robią nic innego poza wrzucaniem PR w cudze perły jest zabronione.
Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, nikt nie dostanie bana tylko przez to, że np. jakieś konto przez tydzień się zatrzymało w rozwoju i inwestowało w jego Perły. Powtórzę jeszcze raz - spokojnie, nie ma co tworzyć problemów tam gdzie ich nie ma.

A co z sytuacjami typu:
Na Bris mam człowieka z Gildii - normalny transfer punktów/towarów/motywacji - wiadomo jak w Gildii.
I pewnego dnia dostaje pytanie na owym Bris: nie masz granitu na świecie X?
Na świecie X mam go tylko w znajomych.
I wiecej - jestem "dalej" niż on - wiec zdobywa plany Perłach u mnie w świecie X.
To zgodne z regulaminem czy nie?
Najlepiej odpowie cytat z Zasad Gry:
4.2 Nie jest dozwolony handel w grze pomiędzy różnymi światami. Oferty handlowe mogą dotyczyć tylko tego samego świata.
 

DeletedUser

Guest
Najlepiej odpowie cytat z Zasad Gry:
4.2 Nie jest dozwolony handel w grze pomiędzy różnymi światami. Oferty handlowe mogą dotyczyć tylko tego samego świata.


Moim zdaniem, ten punkt to nieporozumienie lub przynajmniej został niedokładnie przetłumaczony. Nie ma fizycznej możliwości handlu między światami.
Oferty handlowe zawsze dotyczą tego samego świata. Natomiast w żaden sposób nie można stwierdzić ani "wyłapać" sytuacji w której gracz "x" na Dinegu porozumiewa się z graczem "y" na Arvahall jeśli obaj posiadają konta na obu tych światach (przykład).

Proszę wskazać mi mechanizm śledzący takie wymiany. Możliwe jest jedynie podkablowanie kontrahenta do Supportu :)
 

DeletedUser8110

Guest
Punkt brzmi tak jak powinien, a przykładem takiego handlu jest sytuacja opisana wyżej przez Yodusa.

Są również inne możliwości poza kablowaniem kontrahenta :) Poza tym czy uważasz, że jeżeli nie ma mechanizmu blokującego jakieś nielegalne działanie to oznacza, że działanie to staje się legalne? Jednak wychodzimy z założenia, że gracze stosują się do Zasad Gry :)

Zresztą temat dyskusji nie dotyczy tego jak sformułowane są Zasady :)
 

Fatherland

Książę
Popieram:
... Zresztą temat dyskusji nie dotyczy tego jak sformułowane są Zasady :)
i zgadzam się:
Generalnie zaczynacie zadawać coraz bardziej paranoiczne pytania...

Zadawajcie konkretne pytania na temat ale nie takie, na które jasno można samemu sobie odpowiedzieć bo odpowiada na nie regulamin. Tutaj mamy się pytać o rzeczy, które są wg Nas ok ale mamy obawy czy aby napewno tak to widzi też Support. I żeby więc była jasność, pytamy czy w takich niejasnych sytuacjach gramy uczciwie. Niejasne, tzn. takie na które nie da się odpowiedzieć szczerze samemu... jest napisane "konto znacznie słabsze dla znacznie silniejszego"... pytajcie się więc o to czego nie widać w tym zapisie a nie o to co wiadomo. ja zapytałem o oferowanie towarów w zamian za PR, oraz o wymianę 100% PR z graczem który nie ma ukończonego drzewka ale jest w epoce ostatniej. Team również napisał, że sami możemy sobie równie dobrze przefiltrować znajomych i określić na czuja kto może "żyć" tylko po to by wrzucać Nam PR i żeby nie mieć potem ewentualnych probelmów możemy ich usunąć ze znajomych albo wyjaśnić sprawę z "podejrzanym" zanjomym o to jakie ma intencje wobec Nas. Więc możecie sobie czekać na rozwiązania systemowe, ale póki co lepiej samemu chyba teraz obejrzeć kto ze znajomych pisze się pod push, co nie? I równie jasna odpowiedź jest na pytania typu: czy gracz w epoce brącu czy tam żelaza może mi wbijać PR gdy ja jestem w ep. postępowej czy tam przemysłowej. Tak, może, pod warunkiem że nie gra tylko po to by dawać Tobie te PR, więc jeśli widzisz że gościu się rozwija i np. pakuje Tobie punkty do jakiejś perły z wczesnych epok to spoko, bo może faktycznie chce ją postawić (będzie go na to stać towarowo), ale jeśli widzisz że ktoś Ci wibja ciągle punkty a sam się nie rozwija, to zastanów się po co on to robi i podejmij decyzję. Możesz go trzymać w znajomych albo usunąć, zależy czy się rozwija czy nie. Lepiej mieć sprawę czystą u siebie, dlatego nie wymagajcie pracy tylko od Supportu, ale też zacznijcie Wy mysleć indywidualnie też.

- - - Zaktualizowano - - -

sprawdźcie też sobie kto Was gwiazdkuje ze znajomych a kto nie, to może być (ale nie musi) pewien wyznacznik, oraz awatar, opis w profilu, gildię, perły i donatorów, tego typu rzeczy, to pomaga przy weryfikacji z kim macie do czynienia w znajomych a także nawet i w swojej gildii.
 

DeletedUser730

Guest
Można. Jeżeli mowa o umowach handlowych na jednym świecie, to czemu nie ? Umowa 'wrzucę Ci kilka PR do Perły, ale w zamian za to wystaw korzystną dla mnie ofertę handlową na jedwab' nie łamie żadnych zasad - nie jest to push, nie jest to handel między światami...

I tutaj jest otwarta furtka dla wrzucających punkty.. Tyle w tym temacie.
 

DeletedUser6174

Guest
I tutaj jest otwarta furtka dla wrzucających punkty.. Tyle w tym temacie.
Niekoniecznie, towary zbiera się po to aby je wydawać a nie kolekcjonować. Jeśli ktoś daje punkty za towary których w ogóle nie wykorzystuje to jest to już podejrzane.

Przykład - ktoś z brązu daje PR w zamian za wino. Ma go już 2000 i nic z nim nie robi, to jest już nienormalne zachowanie gracza. Jeśli ktoś wydaje towary to znaczy że rozwija drzewko itp. a wiec gra w miarę aktywnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jestem przerażony gdy czytam te posty :(
Gdzie ja u diaska jestem? w FoE czy w państwie policyjnym?
Z waszych postów wynika, że trzeba śledzić, sprawdzać, kablować by grać bez stresu?
Jest Was kilkoro na kilkanaście tysięcy aktywnych graczy, średnio 70 ciu czyta Forum, założę się, że większość z nich "puka się głowę".
Nie rozumiem dlaczego chcecie wymusić totalną inwigilację?
Nie będę bawił się w agenta Tomka bo tak się Wam podoba.
To mechanizmy i Team FoE ma chronić i sprawdzać taka rola i kropka.

Jeśli Ktoś z piszących takie posty pomylił gry to czas się opamiętać.

Zostawcie Cesarzowi co cesarskie i spróbujcie bawić się zgodnie z zasadami FoE.
 

DeletedUser7112

Guest
siorprajs, takie odpowiedzi jak Twoja powoduja zamieszanie.
Zadałem proste pytanie.
Albo wiesz i odpowiadasz: TAK/NIE
Albo nie odpowiadaj cytatem bo znów interpretacja interpretacji i bedzie sryliard postów, nerwów itd.


do bani z taką dyskusją, za stary na to jestem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
(...) Jest Was kilkoro na kilkanaście tysięcy aktywnych graczy, średnio 70 ciu czyta Forum, założę się, że większość z nich "puka się głowę".(...)

Na pewno nie jest tak jak piszesz. U mnie (w jednej z topowych Gildii) z forum korzystają tylko 2 osoby, ale wiedzę i informacje z forum przekazujemy całej Gildii (a często i poza nią). Nie każdy ma czas aby zawitać na forum i od tego mają nas, czyli osoby odpowiedzialne za newsy z forum. I wierzę że bardzo wiele Gildii ma właśnie taką "delegację" użytkowników forum. Często w wiadomosciach grupowych cytuje wiadomości z forum o "nowościach" i ludzie (mimo że nie jest to wielki problem) bardzo to doceniają.
Z betą jest podobnie. Gram ja (plus 2-3 osoby) ale każdy bardzo chętnie dowiaduje się o nowinkach jakie będą w grze a na forum ich jeszcze nie ma.
Nie możesz wychodzić z takiego założenia. W momencie gdy to czytam z forum korzysta 8 użytkowników i 90 gości. A nie zapominajmy że liczby są te także w setkach a nawet tysiącach.

Jeżeli coś jest dla mnie niejasne chcę o tym dowiedzieć się jak najwięcej nie popełniając błędów, a to chyba nie przestępstwo Agencie Tomku? ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry