Jak się chronić?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3876
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser3876

Guest
Mam pytanie, ale nie sądzę, abym otrzymał jasną odpowiedź, stąd temat zakładam w dyskusjach.
Temat bumerang - push Pereł powrócił.
Skąd mamy wiedzieć czy znajomi których mamy w pasku to nie są konta pushujące pod kimś? - Czy można zrobić narzędzie które będzie Nas informować o takich znajomych? Wtedy każdy sobie zweryfikuje i sami sobie będziemy mogli ich usuwać z listy znajomych.
Potem może się okazać, że tacy znajomi byli w perłach u nas i support zacznie nam banować konta.
A to już byłaby masakra bo założę się że każdy ma u siebie w znajomych jakieś konta (oczywiście nieświadomie), które mają kilka kont i wbijają u Nas w Perły by mieć szybciej fragmenty. A potem nam się będzie obrywać.
Więc chciałbym aby to wszystko było jasne bo jak tak ma być to ja mam gdzieś taki system i dzisiaj wszystkich usuwam z listy znajomych.
Niech support najpierw informuje o tym że jakieś konta mogą być multi, tak żebyśmy mieli możliwość zadziałania, bo skąd niby mamy wiedzieć że to pushujące konta są?
Nawet w swoich perłach widziałem kilka -konto usunięte-, a skąd niby miałem wiedzieć że jakieś konta mogą być multi i że są stworzone tylko do pushu??
Nie stosuje żadnych umów między światami a jako że mam ukończone drzewko rozwoju (i wszystkie Perły, choć nie ukończone) wbijam dla innych osób z Gildii a oni wbijają mi. To znaczy że się pushujemy i możemy prędzej czy później mieć z tego powodu problemy?
Da się zrobić cokolwiek aby w przyszłości zapobiec dodania "znajomego", który okaże się po prostu oszustem?
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Przyłączam się do pytania, bo do teraz nie wiem dlaczego niby moja katedra akwizgrańska została posądzona o wspieranie głównie przez konta pushujące, podczas gdy z tego co widzę to po prostu znajomi, sąsiedzi i członkowie gildii, którzy sami z siebie, albo w ramach pomocy gildyjnej ją budowali.
 

Fatherland

Książę
Przyłączam się do pytań i dyskusji. Tym bardziej, że pomimo jasnych zasad opisanych przez support w tej grze, nadal nie wiadomo jak wygląda granica między pushem i w którą stronę się płynie (nieświadomie bądź świadomie). Dlatego uważam, że powinniśmy być najpierw informowani o tym, że system wykrył na naszym koncie podejrzenia o push pereł. Ostrzeżenia powinny być jednoznaczne i kierować na dane spostrzeżenie systemu. Jeśli system i support uważa, że jakieś konto pushuje u nas perlę, to powinnśmy mieć informację o tym i powinniśmy mieć możliwość zadziaałania sami (np. usunięcie znajomego z listy znajomych), bo niby skąd ludzie mają wiedzieć czy znajomi jego są uczciwi czy są to multikonta które grają dla jednego konta by szybciej zdobywał fragmenty? O takich systuacjach powinniśmy być informowani, bo potem gdy dajecie bana to jest już za późno. Oskarżacie jakiegoś gracza o pochodzenie punktów w jego perłach z niewiadomego (nieuczciwego) źródła, a oskrażony nie ma i nie miał pojęcia że ktoś z jego znajomych robi u niego push - dajecie mu wtedy bana, a tak nei powinno być. Nie popełnia wykroczenia ten kto nie jest jego świadom. Musicie najpierw koniecznie poinformować o tym gracza, że dzieją się u niego podjerzane rzeczy. Tak, żeby sam mógł zadziałać.
 

DeletedUser

Guest
Regulamin Pushu to bubel, ale co zrobić. Osoby piszące ten regulamin byli chyba hhmm......... no cóż to zostawiam do własnej interpretacji.

Jeśli można mieć konta na wszystkich światach i zakładając, że takich osób jest wiele, biorąc poprawkę na to, że gra już się toczy ponad rok. Każdy z nas nawiązał kontakty koleżeńskie i nie tylko z innymi chociażby po przez gildie. Siłą rzeczy takie osoby muszą się spotkać na innych światach ( np są w tej samej gildii ) Dając sobie punkty na perły z miejsca są oskarżone o PUSH. Także dziękuje pozdrawiam, wesołych świąt
 

DeletedUser6144

Guest
dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem z suportu nikt się nie wypowiada czekam od wczoraj w sprawie mojego Bana za brak pereł i pusha jak cos się dowiem z chęcią się z wami podzielę

MIŁEJ GRY
 

Fatherland

Książę
To jest jasne, dlatego powinny być wysyłane informacje z możlwiością odwołania się (logujesz się do gry i widzisz komuniakt: system wykrył push pereł między Tobą a graczem X -> napisz do supportu "kilk" jeśli chcesz kontynuować znajomość albo usuń gracza z listy znajomych). To, że są znajomości to jasne, gra jest już długo na rynku. Kwestia jest taka, byśmy nie byli oskarżani o push (patrzcie jaka jest paranoja - można się ogłaszać na forum o przyjęciu do znajomowych graczy którzy chcą pozyskiwać fragmetny pereł). Ogłaszamy się, dostajemy zaproszenia od różnych graczy, przyjmujemy je, a potem dostajemy info od supportu że punkty w naszych perłach pochodzą z pushu. Więc się pytam, skąd niby mamy wiedzieć kim jest ten znajomy? I czy konta które mamy w znajomych to nie multi? Jeśli system tak uważa, to powinna być adnotacja wysłana na nasze konto i powinniśmy mieć możliwość zadziałania, a nie że support daje bana i po robocie. Nie można karać graczy którzy nie mają świadomości że wspierają popełanianie wykroczeń przez kogoś.
 

DeletedUser3876

Guest
Spokojnie Siersi, jeżeli nie minęły jeszcze przynajmniej 24h od Twojego pisma do supportu nie ma co się denerwować. Z pewnością otrzymasz info.
 

Fatherland

Książę
To nie chodzi tylko o gracza siersi ale o wszystkich graczy. Skąd mamy wiedzieć że źródła punktów w naszych perłach są nieuczciwe, jeśli z nikim się nie umawiamy? dowiadujemy się o tym dopiero wtedy gdy dostajemy bana - tu leży problem. Skoro system potrafi wykryć nieuczciwe źródła, to przeróbcie system tak by blokował od razu na samym początku próbę wrzucania punktów rozwoju z nieuczciwego źródła. Tak jak to robicie w przypadku kont z tego samego łącza internetowego. Dajcie sobie powiedzmy 24h na przemielenie danych systemu od przyjęcia znajomych. Jeśli system wykryje, że znajomy A, B i C się gryzą (podejrzenie np. o multli) to zablokujcie możliwośc wbijania punktów do pereł już na starcie, tak jak to robocie z kontami z jednych łącz. Zablokujcie możliwość zaistnienia takich sytuajci, na których potem cierpią gracze którzy nie wiedzieli że źródła są nieuczciwe. Więc albo dajcie możliwość podjęcia decyzji przez gracza o usunięciu znajomego, albo zablokujcie na starcie możliwość wbicia punktów do perły przez gracza który operuje kilkoma kontami poprzez listę znajomcyh. Bo głupotą jest dawanie bana ludziom, którzy rwą sobie włosy z głowy żeby poskładać sobie perły na 10 level w uczciwych wymianach z osobami w Gildii, by potem się dowiedzieć że jakiś jego znajomy walił u niego push.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Aż się sama zaczęłam bać, bo mam osoby w znajomych z innych światów, mam tez takie których kompletnie nie znam a walczą zaciekle o plany. Z tego co pisał siersi, którego serdecznie pozdrawiam, kwalifikuje się na Bana.
Nie chce usuwać znajomych bo w tej chwili to jedyne źródło moich gwiazdek.

Szach mat !
 

DeletedUser3876

Guest
W ogóle otrzymanie blokady przed "odbiciem piłeczki" mija się z celem. Jak Gracz, który otrzymuje blokadę, pisząc do supportu, czekając na ich rozpatrzenie wniosku i w końcu udowadniając swoją rację/niewinność ma się czuć, jeżeli mimo to stracił na kilka (zależnie od sprawy) dni możliwość interakcji ze swoim kontem, przez co mógł ponieść same straty (wszelkie dobra w grze jak ukończone produkcje)?
Nie słyszałem o jakichkolwiek rekompensatach za powyższe zjawisko.

Działania powinny być inne - Gracz dostaje nagane, od której musi się odwołać (w ciągu określonego czasu) i jeżeli nie ma argumentów przemawiających przeciwko argumentacji supportu dostaje wtedy blokadę.
 

Fatherland

Książę
a najlepiej jest działać z predykcją i poprawić system tak by uniemożliwiał wbijanie punktów do pereł od znajomych, którzy potem są uznawani przez system za "wątpliwe źródła punktów w naszych perłach". Skoro system wykrywa je, to niech to robi na początku takich znajomości i niech blokuje możliwość wbijania puntków, tak jak robi się to w przypadku kont z jednego łącza. Nie można bowiem zrzucać winy na gracza za to, że ma w znajomych graczy którzy nie są uczciwi, bo taki delikwent zwyczajnie nie ma możliwości przefiltrować znajomych pod tym kątem. Skoro support weryfikuje takie znajomości, to niech o wynikach informuje zainteresowanych i da im możliwość samodziałania, niech ich ostrzega jak firewall, bo w tej grze jest naprawdę wiele osób uczciwych którzy gryzą trawę by w uczciwy sposób wybić swoje perły na 10 level, więc jak przykre musi być zablokowanie konta dla takiego gracza... unikajcie takich sytuacji i zróbcie coś z tym. Podajcie graczom na tacy informacje o możlwiym pushu jeśli takowe informacje system Wam podaje i dajcie możliwość graczowi zablokowanie znajomego lub jeśli to sąsiedzi to zgłoszenie takiej blokady u siebie do supportu. Albo od razu blokujcie takie korelacje i dajcie ewnetualną możlwiość odwołania się od automatycznej blokady, bo tylko Wy macie takie informacje. Zwyczajny gracz nie jest wstanie określić kto jest po drugiej stronie łącza!
 

DeletedUser9456

Guest
U mnie tłuką się o plany do wieży babel i posągu zeusa. I nie mam 100% pewności, czy to jedna i ta sama osoba mi daje punkty.

Wolałbym uniknąć bana, bo raczej nikogo o push nie proszę.
 

chudya

Hrabia
Już tyle napisaliście, że trudno jeszcze coś dopisać a powtarzanie nie ma sensu. Podpisuję się pod powyższymi postami obiema rękami.
 

DeletedUser7112

Guest
eeee....też mam w Perlach "gracz usuniety". O co chodzi z tym komunikatem? to nie ktoś kto opuścił grę sam? wykasował konto?

Co do pushu dowiedziałem się jedno na przestrzeni kilku miesięcy:
- "dokładnego opisu i wykładni nie będzie"
- "każdy gracz doskonale wie kiedy jest push"
- "a jak nie wie to Support banem mu to uświadomi"

To cytaty albo streszczenie wypowiedzi Teamu.

Z punktu widzenia logiki i działania w obrębie jakichkolwiek grup to bareizm totalny.
Z drugiej strony - trzeba mieć świadomość robienia obejść przez userów od zasad /stąd niechęć do opisywania przez FoE ścisłego regulaminu/ i to daje pewne podstawy do takiego postrzegania problemu przez FoE.
Z trzeciej strony nie mam i nie będę miał nigdy zaufania do kryteriów uznaniowych - "bo X uznał, że to push - uznaj kare albo wypad". A mnie guzik z pętelką obchodzi czyjś nastrój, humor, podejrzliwość czy whatever... Taki system powoduje...faktyczny brak systemu. "Musi być taryfikator".
Z czwartej strony: dziwi mnie brak ingerencji w "ustawki w walkach" - wszak chodzi o ewidentny "push punktowy" /jak jechać to po całości - to zmowy i umowy dżentelmeńskie/.
Oczywiście jednostronny komentarz: "no bądźmy zdroworozsądkowi" rozwiewa wszelkie wątpliwości <sarkazm>.

Czytając nowy regulamin zawiera zapisy tak niejasne i dające wiele możliwości interpretacyjnych: pomoc w obrębie Gildii przy perlach to push. Sorry Batory jak ktoś nie wierzy...prosze przeczytać:-) /zwlaszcza osoby które mają rozwiniete konta/
Zwróciłem na to uwage Team`owi - "korrekty nie będzie".

Moja rada: grać i nie oglądać sie na nic poza regulaminem i zdrowym rozsądkiem.

Pomysł Fatherlanda: o systemowym ostrzeżeniu - dla mnie bomba - popieram i uważam, że jest konieczny. Chyba, że FoE udostępni nam narzędzie do monitorowania aktywności, IP innych graczy....<joke>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6144

Guest
Team nie wie co napisać czytają ale chyba wyszło tak ze piszą cos system który maja robi cos innego.
Ludzie z teamu to czytają bo jak rano cos napisałem to posty znikały w 5 minut tak wiec są i czytają ale chyba zasięgają opinii gdzieś wyżej bo to jest problem dużo większy całej gry a nie tylko serwera polskiego.
 

DeletedUser9456

Guest
To ja się w takim razie zastanawiam...

Po co jest ta rywalizacja o plany dając PR, skoro każdy jest podejrzany o push? To nie ma sensu...
 

DeletedUser7112

Guest
Regulamin Forum jest jasny:
"7. Forum nie służy do dyskusji o blokadach czy też ostrzeżeniach otrzymanych w grze albo na samym forum. InnoGames prowadzi w tej kwestii zamkniętą politykę. Także skargi, odwołania, podejrzenia i komentarze związane ze sposobem wykonywania swoich zadań przez obsługę gry lub forum powinny być zgłaszane poprzez support, gdzie zostaną skierowane do odpowiednich osób nadzorujących pracę zespołu.


Pracownicy InnoGames GmbH i upoważnione przez nich osoby zastrzegają sobie prawo do usuwania, zmiany, przenoszenia lub zamykania dowolnej wiadomości, tematu lub innej treści bez podania przyczyny."

czyli jeżeli złamałeś regulamin w swoim poście - to można było go usunąć.
Jednak obecny temat nie narusza w żaden sposób regulaminu - i teraz będzie wisiał.
Chyba, że zostanie zastosowany paragraf o "zmianie regulaminu"....;-)

Ale weź pod uwagę, że nie zawsze wszyscy z Teamu są on-line....to nie działa na zasadzie: wołam kelnera i on pędzi:-)
 

DeletedUser

Guest
@Yodus
dzięki za poruszenie tego tematu, sam od dawna zbierałem się do napisania większego tekstu o "ustawkach". Ewidentny push, czysty w formie.
Jeśli przyjrzymy się konstrukcji "umów" to nawet średnio niedowidzący stwierdzi, że w efekcie końcowym korzyści odnosi kilka osób. Zarówno strony umawiające się jak i podczepione sępiki ;) Nawet naciąganie nie pomoże;) tutaj tylko dowolna interpretacja zazwyczaj na podstawie donosu, zwykle niekorzystna dla obu stron.
Ustawka to czysty push, korzysta jedna osoba kosztem wielu graczy. To jest sedno sprawy. Wielki przekręt ze wymierną szkodą dla sąsiedztwa.
 

DeletedUser625

Guest
Guanabana 2013-09-08 11:25:23

Na Arvahallu skończyłem drzewko, podbiłem wszystkie prowincje to teraz mogę sobie z kimś powymieniać punkty na perły? Nie mam na co wydawać punktów rozwoju to chyba nie dostanę bana prawda?

Paweł 2013-09-08 12:20:20

Witaj Guanabana,

Jeśli jest to wymiana z graczem który też ma koniec technologii lub nie wydaje wszystkiego na wymianę i jest to wymiana na tym samym świecie to nie ma przeszkód, aby taka wymiana miała miejsce.
Dobrym pomysłem jest też założenie w gildii grupy wsparcia pereł (WP) gdzie zapisują się gracze np. po 10 pkt i codziennie wszyscy z listy dają innej osobie te punkty.

Pozdrawiam,
Paweł T.
FoE Team

Guanabana 2013-09-08 14:57:57

Rozumiem dzięki za odpowiedź.
 

DeletedUser3

Guest
Temat pushu był już poruszany wielokrotnie w przynajmniej kilku wątkach. Nic się w tej kwestii nie zmieniło (aczkolwek zdradzę, że jest w przygotowaniu systemowe ograniczenie tego zjawiska).
Jeśli chodzi o tzw. ustawki (np. wychodzenie z gildii na chwilę w celu stoczenia walki ustawionej pod atakującego), to problem ten został zasygnalizowany projektantom gry juz jakiś czas temu i także zostanie wzięty pod uwagę.
 

DeletedUser7112

Guest
Bryfft,
a co to za statusy w Perłach pt:

"gracz usunięty"?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Po tych wszystkich wypowiedziach... usunełam już parę znajomych, teraz usune konta z innych światów (gram na jednym ale pozostałe nie chcą zniknąć) I skupie się na wymianie między równymi sobie. Dobrze że moje perły już praktycznie skończone innym współczuje...
 

DeletedUser3876

Guest
Bryfft, skoro już się pojawiłeś to może dasz mi jasną odpowiedź, na pytanie czy wbijanie swoich punktów rozwoju w perłę innego Gracza z Gildii (bo mam skończone drzewko, kaprys, nie wiem, cokolwiek) pomimo posiadania wszystkich Pereł jest traktowane jako PUSH???
 
Status
Zamknięty.
Do góry