Jak działają boty - i dlaczego IG ma to w poważaniu

just555

Szlachcic zagrodowy
Są cały czas pisane, nawet z takimi dowodami jak poniżej i coś zrobiliście? Oczywiście nie możecie nic napisać, a jak boty latały tak latają dalej :D
i co eistein-ie patrzyłem na te sektory i spokojnie można je ustawić pod szybkie bicie x ilość osób, to ile chciałbyś ten obleg mieć, 5 min - nie rób z siebie błazna już :)))))))))))
 

Marik

Książę
Biorę się do roboty, tylko napiszcie zgłoszenia przez system support.
Bo inaczej odpowiem na forum, co będzie powodem do tezy że nic nie robię 8>
Przez 13 dni nie zrobiłaś dosłownie nic w sprawie ostatniego zgłoszenia, jak je dałem na forum to nawet cwaniaro bałaś się coś napisać. Tylu was tu wchodzi na forum, a efektów tej waszej pracy nigdzie nie widać. Jakby każdy tak ,,pracował,, to za 3 miesiące wszyscy z głodu byśmy pozdychali
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
@Marik chyba za dużo złych intencji mi przypisujesz.

A co do samego tematu, on co jakiś czas odpala zażyłość serwerowe i przenosi tu...
I nie ważne co napisze zawsze to kogoś nie zadowoli. Nawet jak nie napisze to będzie to również ujęte jako niedobre.

P.S. Jedyną poprawną formą zgłoszenia botów jest system support. I o ile z supportu nie dostaniecie odpowiedzi że to był bot i zablokowano go. Ale chociaż wpis nie wywoła wojny na słowa jak na forum, gdzie i tak nie dostaniecie odpowiedzi że to jest bot.
 

mainer

Szlachcic zagrodowy
Śmieszny filmik bijemy tak szybko, że zbijacie nam na pierwszym 10 oblężeń a na drugim 7 my w tym czasie robimy 80 wal. Naprawdę skoro my szybko bijemy to wy mega hiper szybko :D szkoda też, że manipulujesz materiałem jak w jedynej słusznej tv. Czemu nie nagrałeś od 20:00 i nie pokazałeś jak wygraliście z nami sektor w walce 1-1 ? tylko jak już utrzymaliście się na mapie zacząłeś nagrywać ? i tak w kółko jedna tarczka przesunąć sztab i znowu. Na tym filmiku nie widać jakoś szarej strzałki za to ja wklejam poniżej filmik na którym u Was nie znika obelg zostaje przy 1 kresce lub jest szara strzałka. Dodam, że na tym filmiku jest wybrane 8 jednostek. Do tego jeszcze publicznie obrażacie naszą gildie i Panią supportu. Nie wiem do czego ty się jeszcze posuniesz ale na miejscu administratorów tej gry zrobił bym z Tobą porządek bo to już podchodzi pod nękanie.
 

mainer

Szlachcic zagrodowy
Proszę popatrzeć na 1 plaże tylko raz obelg zniknął zatrzymuje się na 1 kresce i znowu jest też szara strzałka oraz druga plaża tu ewidentnie widać za każdym razem jak nawet oblężenie nie znika. Były to czasy jak straciliśmy prawie cały medal na szczęście po wielokrotnych zgłoszeniach na was support ukarał parę osób.
 

Leo X

Szlachcic zagrodowy
Proszę popatrzeć na 1 plaże tylko raz obelg zniknął zatrzymuje się na 1 kresce i znowu jest też szara strzałka oraz druga plaża tu ewidentnie widać za każdym razem jak nawet oblężenie nie znika. Były to czasy jak straciliśmy prawie cały medal na szczęście po wielokrotnych zgłoszeniach na was support ukarał parę osób.
lae Ty pieknie mydlisz oczy :D Ja przynajmniej kilka razy dziennie mam pozostala jedna kreske. I nie tylko ja wiele osob na roznych swiatach to ma. Nie wiem jaka jest tego przyczyna i to juz raczej pytanie do jakis informatykow z Inno. Ale mniejsza z tym. Bijemy a w zasadzie bilsimy szybko bo w tym okresie bylo Nas 2 razy wiecej niz Was wiec to logiczne, i jesli ktokolwiek ma pojecie to te miejsca ktore pokazujesz w filmiku mozna bic szybko o czym nawet Natalia wspominala. A ze u Nas to jest podstawa i praktycznie kazdy wie jak to robic to chyba nie ma o czym dyskutowac w tej kwesti. Wspominasz tez ze to byly czasy jak straciliscie caly medal. To fakt prawie sie udalo Was zalatwic, jednak wtedy dziwnym zbiegiem okolicznosci, w tym samym czasie gdzie na Discordzie ukazalo sie piekne oprogramowanie nagle przeszliscie do offensywy :)
Masz rowniez ciekawe informacje ze po zgloszeniu nas do supportu kilka osob zostalo ukaranych. Pachnie tutaj "jedyna sluszna TV" o ktorej wspominales. Lepiej to przemilcze.

Odniose sie rowniez do Twojej pierwszej wypowiedzi i obrazania Waszej gildii i Natalii z supportu. Jesli dla Ciebie ton tych wypowiedzi wczesniejszych jest obrazliwy to moze warto z kims porozmawiac bo to ewidetnie mamy jakis kompleks. Co do szacunku to widzisz ja mimo iz w grze jestesmy rywalami a wrecz mozna powiedziec wrogami to nawet tutaj czy na czacie potrafie wyrazac sie z szascunkiem uzywajac duzych liter w wyrazach Ty, Was itd jak to wypada w jezyku polskim. A odnosnie obrazania gildii i innych graczy moze pochwal sie calemu forum ze wszystkich swiatow za co kiedys otrzymales bana piszac w stone STALKERA na czacie. Pozwole Ci samemu sie zrehabilitowac i wytlumaczyc to, Jesli nie wrzuce screena i ludzie stwierdza czy w osoba ktora tak pisze do drugiej osoby jest godna do wysluchania i jakiejkowliek dyskusji.

Na zakonczenie dodam wrociwszy do tematu tego posta ze dokladnie od 30.03.2022 po otrzymaniu pelnych danych odnosnie oprogramowania jak i samego oprogramowania, wszelkich linkow, namiarow itd. supportowi oprogramowanie dalej dziala.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Fatherland

Książę
Tak sobie czasami czytam to forum i te tematy klasyki, myślę sobie... Życia Wam to nie da i nie zwróci ;) Są ludzie, co oszukują i mają gdzieś zasady, oraz osoby co będąc na pewnych stanowiskach udają, że problemu nie ma, bo jakoś muszą wspierać pewne kręgi ;) Są też po prostu czasami osoby, które chciały coś ugrać ale nie dały rady, może miały pecha, może były za słabe, może po prostu to nie ich bajka - życie ;) I wtedy też czasami szukają u tych, co im się udaje - btw. choćby popularny hejt na youtubach ;) Tak czy inaczej, zapominacie że to tylko gra - nie sypie się Wam na głowę, nie zabiera Wam domu (no, choć tutaj czasami można znaleźć sponsorów na diaxy:p). W każdym razie, nie dzieje Wam się krzywda realna... Bardziej bym powiedział, że ma to czegoś nauczyć, może przygotować.. Nie pierwszy i nie ostatni Was ktoś oszukuje, takie życie... Jak bym miał zrobić temat, a uwierzcie mi, że mam z czego ;) to wyszła by tutaj książka - zarówno dla graczy jak i supportu (którzy też są graczami). Pytanie tylko, czy mam na to czas? ;) a Wy macie? Pewnie jak zwykle, mój post znowu zniknie (już się gubię, jakie oni mają tam standardy, heh). Oczywiście, to nie oznacza, że zachęcam do darowania czynów - jak najbardziej - zasady to zasady, ja po prostu piszę bo mogę napisać, tak jak i każdy z Was ;) a że zebrało się już 10 lat tutaj więc sporo się już widziało, to czasami coś tam przeczytam i napiszę. Kto nie ma za uszami, niech pierwszy rzuci kamień ;)
 

ST4X

Szlachcic zagrodowy
idąc twoim tokiem rozumowania, regulamin który akceptował każdy z nas przed rozpoczęciem gry jest nieważny?

Dzisiaj byłem świadkiem jak całe pola chwały miały laga na ok. 30sec. i w tym momencie przez przeciwną drużynę zostało nabite 160pkt,
na pewnym świecie jest gracz, który ma 40% wiecej walk od top2 i ponad 60% od całego top20
Oczywiście Support wali zlewkę, a jak odpiszą to tyle że dziękujemy za kontakt :)

Jeśli tak ma wyglądać FoE w 2022 to następnym razem jak będę chciał kupić diamenty, po prostu kupię bota i wtedy będę czuł że są równe szanse.
 

Roskoshne Zuo

Szlachcic
Pamiętam podobna dyskusje o tym jaki to support zły bo ograniczył ilość możliwych do wykonania zadań powtarzalnych...
Z botami wszelakiej maści ciężko skończyć, to jest chyba główny problem. Jeden się skraca pojawiają się następne trzy. Naprawdę wciąż się z tym walczymy jak i dodatkowo szukamy rozwiązań bardziej kompleksowych. Może kiedyś na forum będzie tylko wspomnienie jak to kiedyś oszukiwali...
Dobija mnie to jak czytam "My", "walczymy", "pracujemy", "staramy się". Nie prościej "Robią coś", "myślą", "starają się" - chyba, że jesteś programistką i aktywnie siedzisz w kodzie źródłowym to wtedy - szacun...

Yyyy kto :D
Pokaz mi tak aktywnie walczącego supportera żeby się nadawał do roli podejrzanego :shame:
8 lat temu - Szczupak1987 - sam sobie dobijał diaxy i maksował Perły (wtedy było 10lvl a militarki miały 5% na poziom). Szybko zniknął z gry po zgłoszeniach....nie podam kogo bo nie mogę. Co ciekawe. Był sąsiadem bo po wyszukaniu w ranku była ikona. Na pasku jednak Go nie było. Stąd wiem, że wtedy (nie wiem jak teraz), nicki supporterów mogą być sąsiadami niewidocznymi na pasku.

Nie odpowiadaj mi sloganami. gram lekko krócej niż Fatherland, 10 lat za 3 miesiące. Konto na to nie wskazuje ale są mądrzejsi od Was. Na szczęście.

AMEN.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Był sąsiadem bo po wyszukaniu w ranku była ikona. Na pasku jednak Go nie było. Stąd wiem, że wtedy (nie wiem jak teraz), nicki supporterów mogą być sąsiadami niewidocznymi na pasku.
Ciekawe. Też miałam kiedyś takie "dziurawe" sąsiedztwo. Jednak nie dotyczyło to supportera (przynajmniej nigdy oficjalnie nie miał takiego statusu). Zniknął z paska sąsiedztwa, ale w tabeli rankingu miał charakterystyczną ikonkę. Nie zgłaszałam tego faktu, a może powinnam...
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ciekawe. Też miałam kiedyś takie "dziurawe" sąsiedztwo. Jednak nie dotyczyło to supportera (przynajmniej nigdy oficjalnie nie miał takiego statusu). Zniknął z paska sąsiedztwa, ale w tabeli rankingu miał charakterystyczną ikonkę. Nie zgłaszałam tego faktu, a może powinnam...
Ehh.
Jest w sumie kilka sposobów które składają się w sumie w jeden żeby zniknąć z sąsiedztwa, a w nim być.
Nie logować się do gry przez pewien czas.
Taka osoba zostaje w ostatnim sąsiedztwie pod względem numerycznym, żeby jak wróci do gry, to żeby miała sąsiedztwo.
Dobija mnie to jak czytam "My
Tak to jest jak się czasami podpisuje jako team. I nie trzeba być programista, skoro blokady nakłada również obsługa gry.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Myśle, że temat stary jak świat w każdej grze.
Support zły bo nic nie robi
Support zły bo gra.

Mnie bardziej martwi liczebność supportu. Bo jest ich mniej niż światów. Prawda, nie znaczy to, że mogą mniej robić czy wybiórczo, etc.
Nie wiemy jak pracuje support - szkoda. Nie wiemy jakie mają narzędzia - niestety. Co prawda taka wiedza, pozwoliłaby niektórym na dokładniejsze obchodzenia zasad, przy czym - brak w tym wszystkim spójności.

Możliwe, że te naruszenia o których mowicie - nawet nie są zgłaszane. Nie wiem jak często zgłaszacie sektory na gvg, gpc. Czy tylko mówicie, ze to jest chore. Na E sporo zgłoszeń leciało każdego dnia i muszę przyznać, że sytuacja mocno się polepszyła. Sick oblegi zdarzają się mega rzadko - kiedyś od pewnych gildii były zawsze. Na globalu banowanie niektórych graczy odbiło się duuuużym echem.

Problem też jest brak spójności pomiedzy krajami. W Anglii chyba, wymiany miedzy światowe są wprost zakazane (mogę mylić kraj), w Polsce delikatnie oficjalnie dopuszczone, bo było tam jakieś ogłoszenie na forum dobrych kilka lat temu.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ehh.
Jest w sumie kilka sposobów które składają się w sumie w jeden żeby zniknąć z sąsiedztwa, a w nim być.
Nie logować się do gry przez pewien czas.
Taka osoba zostaje w ostatnim sąsiedztwie pod względem numerycznym, żeby jak wróci do gry, to żeby miała sąsiedztwo.
Wierzę na słowo. Zdziwiłam się trochę, bo dotyczyło to gracza #1 w sąsiedztwie i jednocześnie ówczesnego top 1 w rankingu indywidualnym, z gildii top 1 serwera.
Na globalu banowanie niektórych graczy odbiło się duuuużym echem.
Na B też. Poprawiło się na jakiś czas.
Problem też jest brak spójności pomiedzy krajami. W Anglii chyba, wymiany miedzy światowe są wprost zakazane (mogę mylić kraj), w Polsce delikatnie oficjalnie dopuszczone, bo było tam jakieś ogłoszenie na forum dobrych kilka lat temu.
Być może uwzględniono charakterystyczną cechę graczy na naszych serwerach językowych, a może brak czasu/chęci na interwencje. ;) W sumie na jedno wychodzi. Był wprawdzie warunek aktywnej gry na wszystkich kontach, biorących udział w wymianie, ale jak to wygląda w praktyce to chyba nikt nie ma wątpliwości. Brak kryteriów i czysta uznaniowość oceny owej "aktywności" nie poprawia wiarygodności działań supportu.
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jakoś na DE czuwają, sprawdziłam. Oto efekt. A u Nas? hahaha
Nie wiem, jak to jest zorganizowane na innych serwerach językowych. U nas cały(?) ciężar kontroli został przerzucony na zwykłych graczy. To my mamy wiedzieć co może być efektem działania bota, a co winą serwera czy internetu. Najlepiej nagrać filmik lub robić screeny, wysłać do supportu żeby... no właśnie, żeby niczego nie wiedzieć w dalszym ciągu. Czy podejrzenie było słuszne (i zachować czujność w takich sytuacjach), czy psioczyć na łącze internetowe ewentualnie cierpliwie czekać na poprawienie parametrów serwerów FoE.
Przykłady? Proszę bardzo:
1. Wchodzę na GPC, gra się zacina. Po kilku sekundach mogę normalnie grać. Bot? Internet? Przeciążenie serwera?
2. Zasilam perłę kolegi. Wpisuję wartość wpłaty. Gra się zacina i po chwili mam okienko z prośbą o potwierdzenie przekazania dwukrotnej ilości pr.
Pomijam już masę filmików z GvG, robionych przez graczy.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zasilam perłę kolegi. Wpisuję wartość wpłaty. Gra się zacina i po chwili mam okienko z prośbą o potwierdzenie przekazania dwukrotnej ilości pr.
Pomijam już masę filmików z GvG, robionych przez graczy
akurat na tych filmikach, nawet w tym wątku wrzuconych 2-3 strony wstecz to naprawdę nic nie widać nielegalnego.

U nas cały(?) ciężar kontroli został przerzucony na zwykłych graczy.
Niestety zawsze support gry tworzą gracze. Tak jest niestety w każdej grze. Też uważam, że powinni to być osobni pracownicy InnoGames weryfikujący zasady dzień w dzień jako pracownicy firmy, ale tak chyba niestety nie ma nigdzie.

Ich jest za mało by mogli sami kontrolować :< I tylko zgłoszenia wchodzą w gre :<
Niestety - powinni informować jak jest coś rozpoznane. Bo bzdurą jest polityka prywatności, chroniąca nicki graczy. Żadna ochrona danych osobowych nie działa w zakresie nicków bo żaden inny gracz, nie jest w stanie po samym nicku dopasować tego to "żywej" osoby.... A daną osobową jest tylko to co pozwala bez dużego nakładu sił przypasować daną X do osoby X

Brak przejrzystości i transparentności jest chory. Rozumiem, że nie chcą mówić za co ktoś dostał bana - bo dane osoby mogą łamać zasady na kilku polach, a wtedy by wiedzieli, że te inne aspekty nie są "wykrywalne"

Sam fakt NIEUCHRONNOŚCI kary, znacznie wpływa na reszte serwera. Na E była fala banów, sytuacja nie jest idealna, ale się znacznie poprawiła.
Tylko niestety - wiemy o banach do których gildie/gracze się przyznali. Ile ich było niestety nie wiadomo.... Bo ochrona prywatności nicku gracza.... Zmieńcie tam prawników
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
akurat na tych filmikach, nawet w tym wątku wrzuconych 2-3 strony wstecz to naprawdę nic nie widać nielegalnego.
Właśnie o to mi chodzi. Przecież te filmiki nie pojawiły się tutaj bez powodu. Wysyłane do supportu są kwitowane standardowym tekstem. Gdyby była jakakolwiek informacja zwrotna, to nadawca wiedziałby na drugi raz o co chodzi. Musi zreorganizować swoje akcje, a nie wściekać się na bota.

Niestety zawsze support gry tworzą gracze. Tak jest niestety w każdej grze. Też uważam, że powinni to być osobni pracownicy InnoGames weryfikujący zasady dzień w dzień jako pracownicy firmy, ale tak chyba niestety nie ma nigdzie.
Tak. Zawsze support tworzą gracze. Przeszkoleni, z większą wiedzą na temat działania gry, z większymi możliwościami sprawdzenia. Problem polega na tym, że support palcem nie ruszy, jeżeli nie ma zgłoszenia ze strony zwykłego gracza, który może nie mieć (i często nie ma) wystarczającej możliwości oceny tego, co widzi na ekranie.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tak. Zawsze support tworzą gracze. Przeszkoleni, z większą wiedzą na temat działania gry, z większymi możliwościami sprawdzenia. Problem polega na tym, że support palcem nie ruszy, jeżeli nie ma zgłoszenia ze strony zwykłego gracza, który może nie mieć (i często nie ma) wystarczającej możliwości oceny tego, co widzi na ekranie.
myśle, że by chcieli, ale ich jest za mało
Mniej niż 1 na świat :< to jest problem
Przecież te filmiki nie pojawiły się tutaj bez powodu.
Te filmiki się pojawiły bo gość uważał, że gra przeciwko botowi i że więcej ludzi to skomentuje to support będzie musiał coś zrobić.
Ludzie go wyjaśnili.

Fajnie by było jakby support po zgłoszeniu odpisał - nie wykryliśmy nic złego/gość został zbanowany
Ale nie chcą ;/
 

Auraya

Hrabia
ale to gvg, to nic podejrzanego... zmierz sobie ile ty robisz i podobnie ci wyjdzie jak sektor nie ma dodatkowej obrony
 
Do góry