Jak działają boty - i dlaczego IG ma to w poważaniu

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Polecam nagrać :shame:
Tam było więcej wpisów, chyba wynik podbiłam nawet do wyższej liczby, bardziej w celu ironii niż popisu.
Zawsze można mnie zgłosić z tymi walkami, polecam również.

Niestety - powinni informować jak jest coś rozpoznane. Bo bzdurą jest polityka prywatności, chroniąca nicki graczy. Żadna ochrona danych osobowych nie działa w zakresie nicków bo żaden inny gracz, nie jest w stanie po samym nicku dopasować tego to "żywej" osoby....
Polityka prywatności jest dokumentem stworzonym przez InnoGames. Nie ma on nic do RoDo, jest to osobny dokument. Porównując Ogólne Warunki Handlowe również są takim dokumentem. To taka umowa z którą się zgadzamy zakładając konto i w niej mamy wyjaśnione na jakiej zasadzie wszystko funkcjonuje.
Tak więc to że nie można nicków połączyć, czy też imion, czy też imienia pupila z właścicielem, to nic nie wnosi bo jakby tam było napisane w tym dokumencie że nie można, to nie można.

Niektóre osoby z supportu robią do 300 walk na minutę, zastanawiające co?
Też się nad tym zastanawiam.

Problem polega na tym, że support palcem nie ruszy, jeżeli nie ma zgłoszenia ze strony zwykłego gracza, który może nie mieć (i często nie ma) wystarczającej możliwości oceny tego, co widzi na ekranie.
Mimo wszystko polecam zgłaszać.
Ilość logów, zapisów, danych jakie gra generuje, jest ogromna. Jak dodamy do tego kilka serwerów, to mamy już gigantyczne dane. O ile komputer to przetworzy szybko. To człowiekowi zabraknie życia.
Zgłoszenia są bardzo pomocne, to takie wskazanie czasu, miejsca zdarzenia.
Dodatkowo wielokrotnie poruszany temat gvg, jeżeli ktoś gra w gvg to zna wszystkie gildie które tam są, często zwykły gracz grający aktywnie nawet orientuje się kto ma boty itd. Mówię tu o znajomości swojego świata. Jako gracze bawiący się w gvg pierwsi widzicie różnice że coś tu jest nie tak.
Jeżeli chodzi o wspomniane problemy z internetem, mimo wszystko polecam zgłaszać, jak wyjdzie że nic nie było to nic się nie stanie.
Na koniec problemy z serwerem wspomniane, serwer ma problem ok 20 jak właśnie wszystko przelicza. Stąd pauza. W innych przypadkach nie doszukiwałabym się problemów w tym temacie. Bo jak jakieś są to jako support mamy o tym wiedzę. Czasami nawet przepraszamy za niedogodności jak ktoś nie mógł się zalogować, a do nas napisał. Sugeruje tylko tyle że nie jest prawdą wieczne narzekanie na serwery FoE, one działają. Większość problemów zacięć itd powstaje pomiędzy serwerem i graczem. Od razu też napisze że są błędy gry, ale to nie znaczy że serwer ma problem, tylko że problem jest wgrany w serwer.

Dlatego jak najbardziej niech was nie zniechęca jeżeli odpisujemy standardowy tekst. Wielokrotnie próbowałam napisać to sama w odpowiedzi. Ale ciężko jest napisać inaczej że nie możemy udzielić informacji co dalej z zgłoszeniem i że sprawdzimy to. Dlatego ciężko uwolnić się od standardu.

Mimo wszystko zapewniam że sprawdzamy każde zgłoszenie, mała ilość osób w supporcie może wydłużyć czas oczekiwania ale nie jest tak źle.
Mimo że mamy więcej niż jeden świat na głowę :] a jak ktoś chce to zapraszam do teamu, pozna się tam wredna Natalie z innej strony, polecam :p
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
wiesz, że da się ustawić tak bicie, ze nie musisz myszką przestawiać?
Na pierwszym lepszym "teście szybkości klikania" wychodzi mi, ze klikam 8 razy na sekundę. Dobry światłowód. i można robić mase.
Też mi się wydaje, że byłbym w stanie wyklikać 1-2 sektory w minute. 3 byłoby ciężko, ale przecież Natalia to pisała na oko <patrząc po innych wątkach raczej się sprzeczamy xD więc uprzedzając, nie miałbym po co jej bronić>

ale to gvg, to nic podejrzanego... zmierz sobie ile ty robisz i podobnie ci wyjdzie jak sektor nie ma dodatkowej obrony
Zapewne kolega nie wie jak ustawić mapę by można było klikać tylko w jednym miejscu i nie trzeba było przesuwać myszki :D
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Polityka prywatności jest dokumentem stworzonym przez InnoGames. Nie ma on nic do RoDo, jest to osobny dokument. Porównując Ogólne Warunki Handlowe również są takim dokumentem. To taka umowa z którą się zgadzamy zakładając konto i w niej mamy wyjaśnione na jakiej zasadzie wszystko funkcjonuje.
Tak więc to że nie można nicków połączyć, czy też imion, czy też imienia pupila z właścicielem, to nic nie wnosi bo jakby tam było napisane w tym dokumencie że nie można, to nie można.
To może byście to zmienili xd w sensie nie wy jako Support, bo to firma musi zrobić, ale powinniście im tam naparzać, ze przejrzystość jest czymś co znacznie poprawi wasze postrzeganie w oczach graczy i przestrzeganie zasad
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
tylko że sektor gvg to nie 100 walk
To też tam pisałam że po pierwsze znajdźmy sektor co spełnia choćby warunek pełnego uzupełnienia i npc.
Tamten temat był kolejnym z rzędu gdzie gracz nie dał sobie wytłumaczyć różnicy między atakowaniem na npc i tym że nie wymaga to tyłu kliknięć.
Niestety przez mój temperament może napisałam za dużo, co też tłumaczyłam że to i tak jest ciężko spełnić wszystkie warunki żeby tak bić. Ale gracz pytał przecież ile najwięcej idzie zrobić... Pewnie znajdzie się jakieś chińskie dziecko co zrobi więcej... Ja aktualnie wcale nie robię walk, więc na minutę wychodzi mi -1

To może byście to zmienili xd w sensie nie wy jako Support, bo to firma musi zrobić, ale powinniście im tam naparzać, ze przejrzystość jest czymś co znacznie poprawi wasze postrzeganie w oczach graczy i przestrzeganie zasad
Jak się nie mylę jest to ogólny dokument do projektów InnoGames (jak się nie mylę)
Tutaj wychodzę z założenia że firma z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu gier na różnych rynkach, chyba wie co robi. Albo wie dlaczego to robi. Nie zawsze musi zdradzać dlaczego, ale pewnie doświadczenie mają pod względem prawnym. A to wszystko rozbija się o prawa.

Chyba odbiegamy już od tematu 8>
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tutaj wychodzę z założenia że firma z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu gier na różnych rynkach, chyba wie co robi
Kurcze, no własnie InnoGames w Ogame prowadziło oficjalny pręgierz - tak to się nazywało, gdzie każdy gracz był wypisany z nicku, był wskazany powód blokady i uwaga - dokładny czas jej trwania.

Pod względem prawnym nie ma żadnego przepisu, który uniemożliwiałby publikację wirtualnej nazwy powiązanej z karą.

Dział dyskusje to raczej dyskusje, cięzko dla każdego tematu, który powstaje w czasie dyskusji tworzyć nowy wątek xd
 
Kurcze, no własnie InnoGames w Ogame prowadziło oficjalny pręgierz - tak to się nazywało, gdzie każdy gracz był wypisany z nicku, był wskazany powód blokady i uwaga - dokładny czas jej trwania.

Pod względem prawnym nie ma żadnego przepisu, który uniemożliwiałby publikację wirtualnej nazwy powiązanej z karą.

Dział dyskusje to raczej dyskusje, cięzko dla każdego tematu, który powstaje w czasie dyskusji tworzyć nowy wątek xd
Ogame to chyba GameForge.
A to inna firma.
 

Marik

Książę
Polityka prywatności jest dokumentem stworzonym przez InnoGames. Nie ma on nic do RoDo, jest to osobny dokument. Porównując Ogólne Warunki Handlowe również są takim dokumentem. To taka umowa z którą się zgadzamy zakładając konto i w niej mamy wyjaśnione na jakiej zasadzie wszystko funkcjonuje.
Tak więc to że nie można nicków połączyć, czy też imion, czy też imienia pupila z właścicielem, to nic nie wnosi bo jakby tam było napisane w tym dokumencie że nie można, to nie można.
:p
Podobno mamy też regulamin na który każdy się zgadza, jednak od ponad 3 lat jak tu gram nie jestem w stanie się od was dowiedzieć jak wygląda on naprawdę, bo zgłoszeń do ,,oficialnego,, w ogóle nie respektujecie
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Pod względem prawnym nie ma żadnego przepisu, który uniemożliwiałby publikację wirtualnej nazwy powiązanej z karą.
Względy prawne to jedno.
Ale ewentualna odpowiedzialność czy konsekwencje to drugie.
Nie jest to dokument jak RoDo przypominam. Chociaż sporo powiązało się RoDo z tą polityką.
Możesz to nazwać polityką firmy jak wolisz.

Podobno mamy też regulamin
Nie ma regulaminu.
Nigdy nie było regulaminu.

Reszty nie rozumiem.

P.S. żeby mnie nie cytowano po latach, mamy zasady gry. Mamy tez ogólne warunki handlowe (które są chyba najlepszym dokumentem i też się z nim każdy z nas zapoznał)
 

Marik

Książę
Nie ma regulaminu.
Nigdy nie było regulaminu.

Reszty nie rozumiem.

P.S. żeby mnie nie cytowano po latach, mamy zasady gry. Mamy tez ogólne warunki handlowe (które są chyba najlepszym dokumentem i też się z nim każdy z nas zapoznał)
Regulamin czy zasady gry jedno i to samo - i to i to tu nie istnieje
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ale ewentualna odpowiedzialność czy konsekwencje to drugie.
Nie jest to dokument jak RoDo przypominam. Chociaż sporo powiązało się RoDo z tą polityką.
Możesz to nazwać polityką firmy jak wolisz.
no spoko, ale taki dokument można zmienić. a jak mówie w Ogame to było, więc polityka się zmieniłą w drugą stronę, wiec może się zmienić znowu ;d
swoją drogą widzę własnie tam na forum, że co jakiś czas zakładany jest temat by ta informacja wróciła bo znacznie lepiej ta wiedza wpływała na postrzeganie supportu i sprawność w karaniu graczy...

Podobno mamy też regulamin na który każdy się zgadza, jednak od ponad 3 lat jak tu gram nie jestem w stanie się od was dowiedzieć jak wygląda on naprawdę, bo zgłoszeń do ,,oficialnego,, w ogóle nie respektujecie
czemu uważasz, że nie respektują? to ze Twoim zdaniem ktoś oszukuje, nie znaczy że tak jest naprawdę.
 

Marik

Książę
no spoko, ale taki dokument można zmienić. a jak mówie w Ogame to było, więc polityka się zmieniłą w drugą stronę, wiec może się zmienić znowu ;d
swoją drogą widzę własnie tam na forum, że co jakiś czas zakładany jest temat by ta informacja wróciła bo znacznie lepiej ta wiedza wpływała na postrzeganie supportu i sprawność w karaniu graczy...


czemu uważasz, że nie respektują? to ze Twoim zdaniem ktoś oszukuje, nie znaczy że tak jest naprawdę.
bo były przypadki, gdzie według kilkudziesięciu graczy nastąpiło złamianie zasad, w tym także kilku z 9/10 letnim stażem w tej grze, a po zgłoszeniu łamanie zasad się nie skończyło
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
bo były przypadki, gdzie według kilkudziesięciu graczy nastąpiło złamianie zasad, w tym także kilku z 9/10 letnim stażem w tej grze, a po zgłoszeniu łamanie zasad się nie skończyło
może po porstu pewnych rzeczy nie da się wykryć lub powiedzieć, że w 100% jest to nie do wykonania przez człowieka.
 

Marik

Książę
może po porstu pewnych rzeczy nie da się wykryć lub powiedzieć, że w 100% jest to nie do wykonania przez człowieka.
kiedyś grałem jak perły były do 10 lvl zanim dodali arke, wtedy support był supportem był push to leciał ban albo kasacja pereł, użwyałeś bota leciał perm, teraz zapewne zmieniła się ekipa bo sporo czasu minęło i nikt już tego nie pilnuje możesz władować 100.000 pr w 2 dni jakiemuś graczowi i wszystko dajej jest cacy, a kiedyś za wpakowanie 100 mogli ci miasto wyczyścić
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
kiedyś grałem jak perły były do 10 lvl zanim dodali arke, wtedy support był supportem był push to leciał ban albo kasacja pereł, użwyałeś bota leciał perm, teraz zapewne zmieniła się ekipa bo sporo czasu minęło i nikt już tego nie pilnuje możesz władować 100.000 pr w 2 dni jakiemuś graczowi i wszystko dajej jest cacy, a kiedyś za wpakowanie 100 mogli ci miasto wyczyścić
wiesz, kiedys 100 PR to było coś wow. Teraz tysiące PR nie robią wrażenia.
Też chciałbym by handlowanie PRami między światami było zabronione.
W teorii jak się wczytasz w regulamin push to używanie konta tylko w celu wsparcia innego - i tu pojawia się problem - by my gracze nie wiemy gdzie jest granica pomiędzy graniem tylko dla wsparcia innego, a rozwojem.
W teorii - arka lvl 1 daje surki do skarbca - daje nam punkty rankingowe - więc się rozwijamy. Ale czy na pewno? nie wiemy. A powinniśmy. Bo z naszej perspektywy graczy, ocena czy jest push czy nie - jest stricte ocenna. I to jest problem.
Oczywiście, zaraz się pojawi głos, ze jak poznamy tą "granicę" to ludzie będą siedzieć tuż przed nią i co wtedy? Albo przekroczą o milimetr.
Jest to trudne do wypisania "kazuistycznie", ale wskaźniki, które biorą pod uwage powinny być znane.
Powinno się wiedzieć za co można być ukaranym, a przynajmniej elementy, które podlegają ocenie.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Oczywiście, zaraz się pojawi głos, ze jak poznamy tą "granicę" to ludzie będą siedzieć tuż przed nią i co wtedy? Albo przekroczą o milimetr.
Oj widzę ten krzyk jak my byśmy tą granicę przekroczyli, jako ci sprawdzający :shame:
Jest to trudne do wypisania "kazuistycznie", ale wskaźniki, które biorą pod uwage powinny być znane.
Są znane. Cała zasada 8 jest jedną wielką wskazówką, a wręcz wytyczną.
Powinno się wiedzieć za co można być ukaranym, a przynajmniej elementy, które podlegają ocenie.
Ukaranym można być za złamanie zasad gry.
Sprawdzane są elementy które mogą łamać zasady gry.

Jak zwał tak zwał.
A wiara w to że ktokolwiek przeczytał to zaczynając grę jest po prostu głupia
Ja przeczytałam i politykę prywatności też.

Dodam że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Dla mnie głupie jest klikanie i potwierdzanie że jestem świadoma itd jak nie przeczytam ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Są znane. Cała zasada 8 jest jedną wielką wskazówką, a wręcz wytyczną.
no własnie nie. Bo czy zyskiwanie punktów rankingowych ze zbiorów arki wypełnia definicje "rozwój konta" czy nie?

Ukaranym można być za złamanie zasad gry.
tak super, tylko brakuje konkretów :D jw. gdzie kończy się, a gdzie zaczyna rozwój konta, a zaczyna się istnienia tylko dla wsparcia innego?
Co jak mam stałą wymianę, robię tylko zbiory i wrzucam jednemu gościowi od pół roku, robiąc jedynie WG na danym świecie? Przyrost punktów jest, może mnie inne sfery nie interesują, ale nie wiem czy to zakazane czy nie.
Oj widzę ten krzyk jak my byśmy tą granicę przekroczyli, jako ci sprawdzający
Nom były, bo własnie support powinien poruszać się tylko i wyłącznie w granicach zakreślonych uprawnieniami. i jeżeli np wrzucanie 100k PR byłby granicą pusha to wrzucenie 99999 nie mógłby spowodować bana, a 100001 już tak, etc.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Heh... Twoje ostatnie zdanie jest właśnie podsumowaniem dlaczego nie będzie podane nigdy co jest, a co nie.
Dodam że push nie polega na ilości punktów, a jest to ładnie opisane w zasadzie 8.

Już nie mówię o zmianach w grze, jak i zmianach w sposobach łamania zasad gry.

Zasady są bardzo proste, jak ktoś je łamie to zazwyczaj świadomie. Jak ktoś jest niewinny to będzie miał co nam napisać na swoją obronę.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dodam że push nie polega na ilości punktów, a jest to ładnie opisane w zasadzie 8.
Jest tylko ,że konto nie może istnieć jedynie w celu wspierana innego.
Moge robić tylko wyprawy bo tak lubię, a wszystkie PR wrzucać komuś innemu. Taki mam cel, tylko wyprawy, a reszta mnie nie obchodzi. Push czy nie?
Liczy się obiektywny cel, który wy widzicie, czy jednak prawdziwy cel gracza? czy prowadzicie wywiad z graczem dlaczego i co robi?

"Konto pushujące, jest to konto użytkowane głównie w celu pomocy innym kontom, podczas gdy inne elementy gry są zaniedbywane. "

Mam nakaz gry we wszystkie tryby? Może moją wolą i celem gry jest rozdawanie PR. Jest to tak ogólnie napisane, że tylko wy sobie oceniacie z góry czy on pushuje czy nie. Co znaczy zaniedbywane. Zrobie 1 walke na gpc 1 na gvg, 1 motywacje i 1 wg - czyli gram we wszystko co się da to jest to zaniedbywanie gry czy nie?

Ja domyślam się, że zapewne macie odpowiedzi na te wszystkie pytania bo siłą rzeczy musiały się pojawiać przy banach, ale to własnie gracze powinni wiedzieć co dokładnie jest zaniedbywaniem, a co nie.

W sensie jaki jest wzór na poprawne granie zdaniem supportu, które nie mieści się w definicji "inne elementy gry są zaniedbywane"

mam zawód jaki mam i nic mnie bardziej nie irytuje, niż "kodeksy karne" prywatnych firm, które mogą karać wedle swojego widzimi się.

Swoją drogą - to chyba nie jest nigdzie zabronione dla was.
Czy jesteś w stanie mi powiedzieć, który dokładnie punkt polityki prywatności - zabrania wam informowania o łamaniu zasad?
Jeżeli wam tylko mówią - mówcie, że polityka prywatności, to ładnie proszę - zapytaj się, który dokładnie punkt tej polityki tego zabrania. Bo czytam tą politykę i dosłownie nic na ten temat tam nie ma.
Albo proszę o dokładną podstawę zakazu publikacji informacji o banach.
Nie neguję, że możecie dokumentami ustalić, że tego nie robicie (moim zdaniem sobie tym szkodzicie), ale skoro tym się zasłaniacie, proszę o dokładny przepis polityk, OWU i innych dokumentów mówiący o takim zakazie.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja lubię ten:
  1. 12.2 Użytkownik zobowiązuje się przestrzegać zasad zawartych w OWH, w instrukcjach do Gier, jak również stosować się do wszelkich zaleceń InnoGames, jej pracowników, wykonawców i podwykonawców. Dotyczy to także zaleceń administratorów i moderatorów (Community Managers, pomoc/obsługa techniczna) na forach Gier.
Natomiast dla osób bardzo zainteresowanych polecam:
I. Wstęp
InnoGames GmbH („InnoGames“, „my“) jest administratorem danych osobowych użytkowników i zobowiązuje się do ochrony i poszanowania prywatności i integralności osobistej użytkowników w czasie korzystania przez nich z oferowanych przez nas aplikacji mobilnych i gier online, a także portali i witryn (łącznie „usługi“). Niniejsza polityka prywatności pozwoli użytkownikom zrozumieć, które ich dane osobowe zbieramy, dlaczego są one zbierane i jak są przez nas wykorzystywane. Wyjaśni sposób wykonywania praw, gdy użytkownicy przekazali nam swoje dane osobowe do przetwarzania. Prosimy o dokładne przeczytanie niniejszej polityki prywatności i zapoznanie się z jej treścią. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą danych kontaktowych podanych na końcu niniejszej polityki prywatności.

Tam są możliwości kontaktu.
 
Do góry