Halloween 2023 - komentarze

Auraya

Hrabia
@Auraya - niezależnie do tego, czy to matematyka, arytmetyka, logika, czy myślenie analityczne - wystarczy absolutne MINIMUM zaangażowania, żeby event przejść bez większych frustracji. A dowód na to masz wyżej. Nie można wydawać wszystkiego na pałę i liczyć, że na wszystko starczy. Czy gdybyśmy trafiali ZAWSZE naszą mocną talią na słabą talię rywala to event byłby idealny? Bo niby ma być fajnie i ciekawie, ale jak się niektórych czyta, to wychodzi na to, że najlepiej tylko położyć talię i kazać klikać co popadnie - wtedy byłoby super, bo nie trzeba o niczym myśleć.
bo pod wzgledem frustracji to powinien byc malo frustrujacy event - nie trzeba wybierac miedzy nagroda glowna a ciekawa nagroda dzienna - mozna miec wszystko co sie zamarzy. i mnie sie to podoba. tylko niekoniecznie w sposob jaki to w niektorzy prezentuja.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
I właśnie do tego się odniosłem. Nie wiem jak mam ci to prościej wytłumaczyć, ale zdarzały mi się sytuacje w których mój bonus teoretycznie był a w prakcyce nie istniał. Możliwe że był to jakiś błąd. To jest najniższy atak na karcie podstawowe 2 i 0 bonusu
znając IG bugi się zdarzają, ale moim zdaniem spojrzałeś na zły znaczek <czasem się na tym łapałem, że swój bonus porównywałem ze znaczkiem przy bonusie przeciwnika, zamiast rodzajem jego karty i atakowałem dziwiąc się gdzie bonus, po chwili łapiąc się jaki jestem głupi xD>

ale no błędy też się mogą zdarzać, kto tam IG wie
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Tak scena wymaga drogi tak więc jeśli ułożmymy np sceny w 2 rzędach poziomo i ustawimy między nimi droge to zyskamy więcej niż z butików. dla przykładu 10 scen zajmie wraz z drogą 68 kratek w najlepszym ustawieniu, a 10 butików niewymagających drogi zajmie 90 kratek.
Scen bałazna na chwile obecną mam 20, wkrótce będzie 21, tak poświęcenia na nią BG przez pewien czas to dobra inwestycja. Najważniejsze są fragmenty zakończenia prod. specjalnej. Przy 20 scenach mam 3 pełne zakończenia i produkcja sama powoli się napędza. Z uwagi na ograniczone miejsce scenę wykorzystam dużo lepiej ;)
Tylko powiedz ile masz Pałaców, że nazbierałeś już 20 scen błazna, bo mi przy 2 pałacach uzbierałem 6 scen i 5 zagajników( zawsze przy zbiorach używam na tych budynkach BG), czyli połowa tego co ty masz. Nie każdy ma tyle pałaców by móc sobie je tak kolekcjonować , a w tym evencie od ręki dostałem 24 butiki, które ustawiając w mieście nie musiałem się martwić o drogi i jak to ustawić , a robotę zrobiły mega. Gdybym miał czekać na sceny błazna to bym rok musiał zbierać części i tak nie wiem czy by to wystarczyło, może jeśli chodzi o wydajność to scena minimalnie lepiej wyjdzie, ale jeśli chodzi o postawienie na już i pozbycie się problemu 5 poziomu WG to butik nie ma sobie równych
 

Marik

Książę
Tylko powiedz ile masz Pałaców, że nazbierałeś już 20 scen błazna, bo mi przy 2 pałacach uzbierałem 6 scen i 5 zagajników( zawsze przy zbiorach używam na tych budynkach BG), czyli połowa tego co ty masz. Nie każdy ma tyle pałaców by móc sobie je tak kolekcjonować , a w tym evencie od ręki dostałem 24 butiki, które ustawiając w mieście nie musiałem się martwić o drogi i jak to ustawić , a robotę zrobiły mega. Gdybym miał czekać na sceny błazna to bym rok musiał zbierać części i tak nie wiem czy by to wystarczyło, może jeśli chodzi o wydajność to scena minimalnie lepiej wyjdzie, ale jeśli chodzi o postawienie na już i pozbycie się problemu 5 poziomu WG to butik nie ma sobie równych
3 pałace w mieście - zaczynałem chyba od 2 scen. Bg na pałace i sceny, wpadało zakończenie jeszcze raz na pałac i z każdą sceną leci coraz szybciej
 
tiaa ...
Wiesz te rady nijak się mają do losowości wyboru przeciwnika . Bo ciągle zapominacie o losowości i tym , że możecie trafić na koszmarnego przeciwnika , który 1/3 kart w talii ma niewygodną rasę mimo , że podpowiedź do lochów wskazywała na coś innego . Przy okazji jak widzę , taki szał zakupów kart specjalnych - fajnie , to ja poproszę o więcej zębów . Wtedy nie narzekałbym chociaż na ilość waluty eventowej , tylko na losowość . A tak narzekam na to i na to .


No jednak wolałbym jak przeciwnik - by moje karty miały również swoją ilość hp - wtedy nie musiałbym leczyć się za pomocą zębów moją małą ilość hp , a użyłbym na przetasowanie i zakup więcej kart specjalnych , szczególnie kluczy . Tak się zastanawiam i kurde - byłby o wiele przyjemniejszy event i większa szansa na więcej punktów .

U mnie z lepszych nowin jest taka , że wydałem wszystkie brązowe i srebrne klucze , część złotych i na razie w srebrnej lidze jestem , ponad 3k+ punktów zdobyta , dużo przydatnych "śmieci" wypada - więc event obfituje w nagrody , które są o wiele lepsze od innych eventów w tym przypadku .

Co do przedstawionej sytuacji.
Zacznę od tego że ty chyba nie masz na co narzekać:haha: wynik jaki masz + złote klucze w posiadaniu pokazują że wszystko jest chyba w normie. I to że w tej sytuacji grasz z małą ilością zębów też jest normalne. Jedyne co możesz i powinieneś zrobić i co zapewne robisz to odpuszczenie może jednego dnia , rozegranie lochów bezkosztowo i skumulowanie zębów na następny dzień by spokojnie zrobić loch bez martwienia się czy ci zębów nie braknie. Od początku było wiadomo że waluty nie wystarczy na 3 lochy dziennie nawet gdyby się je przechodziło tanio. I nigdy nie było tak żeby waluty było w nadmiarze.
A jeśli zdecydowałeś się loch w tej sytuacji rozegrać to twój wybór. Ja na tym etapie odpuszczam loch jak po 3 walce nie pojawi mi się klucz na Bossa :haha:.
I jeszcze jedna kwestia. wybór talii. Jak widać posłuchałeś podpowiedzi "systemu" dlatego masz dużo kart jednego rodzaju. Ale zawsze to się dzieje kosztem innych kart co w sytuacji gdy wróg ma bardziej równomierne rozłożenie( a raczej tak zawsze jest bo przecież nie ma tak że wróg nagle będzie miał więcej kart akurat takich które będą odpowiadały naszemu bonusowi, skutkuje że częściej przyjdzie ci walczyć bez możliwości odpowiedniego doboru własnej karty lub przynajmniej neutralnej Wiedzmy , których również przez ten wybór jest mniej a które potrafią swoje zrobić. I mamy tu właśnie taką sytuację że wśród posiadanych kart masz tylko jedną z wampirem i prawdopodobieństwo że po przetasowaniu wyskoczy akurat ona, najmniejsze z możliwych. Kto tak wybrał? :D
3 pałace w mieście - zaczynałem chyba od 2 scen. Bg na pałace i sceny, wpadało zakończenie jeszcze raz na pałac i z każdą sceną leci coraz szybciej
No 3 pałace też już mam , ale zamiast scen wolałem postawić Zagajniki , raz że mniejsze , dwa że bez drogi, trzy że dają sakwy a nie plany na makulaturę. Nie mniej twój wybór wcale nie oceniam źle. Po prostu każdy na swoim etapie gry potrzebuje coś innego i ja np BG używam do innych rzeczy. :haha:
 

Marik

Książę
No 3 pałace też już mam , ale zamiast scen wolałem postawić Zagajniki , raz że mniejsze , dwa że bez drogi, trzy że dają sakwy a nie plany na makulaturę. Nie mniej twój wybór wcale nie oceniam źle. Po prostu każdy na swoim etapie gry potrzebuje coś innego i ja np BG używam do innych rzeczy. :haha:
Do drzewka bugenwilla idealne, zwłaszcza że z resortów też wypada prod specjalna ;D Ogólnie sceny są mega jak ktoś idzie pierw po złoto a potem pod większą ilość eventówek
 

Azulena

Baron
Ta karcianka mogła by być, gdyby to Gracz SAM wybierał karty ze swojej talii... to co gra pokazuje, jest dokładnie na odwrót, czyli daje mi karty tak, aby przeciwnik miał przewagę na start.
OCZYWIŚCIE to MOJA "WINA" bo nie umiem logicznie myśleć. Mniejsza z tym, gorsze są "nagrody".

Na moim głównym świecie nie gram, gram w dość nowych, małych miastach.
Stale za dużo dostaję towarów, a za mało NAGRÓD. Ale wczoraj to już było tych towarów naprawdę za dużo, a teraz, w dwóch walkach było - w pierwszej towary plus jedna nagroda, w drugiej SAME TOWARY. Odechciało mi się całkiem tego eventu. :/
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ta karcianka mogła by być, gdyby to Gracz SAM wybierał karty ze swojej talii... to co gra pokazuje, jest dokładnie na odwrót, czyli daje mi karty tak, aby przeciwnik miał przewagę na start.
co ? xD
w żadnej grze nie masz wpływu na kolejność ciągnięcia kart...

Same towary, straszne. A gra mogłaby Ci nic nie dawać za małe walki, tylko nagrodę dzienną z kluczy. Dają źle, nie dają, źle.
 

Koi No Yokan

Szlachcic
Ta karcianka mogła by być, gdyby to Gracz SAM wybierał karty ze swojej talii...
Fajnie też, jakbyś mogła sobie wybrać kartę dla rywala. I najlepiej siłę jego kart i swoich. A potem ustalić nagrodę za loch i jego długość. Ależ to by był wspaniały event. I owszem, przyznaję: jestem teraz sarkastyczny... Ale to dlatego, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, co widać po obliczeniach, osiągnięciach ludzi i moim własnym doświadczeniu - ale Wam dalej trzeba ułatwiać, bo boli Was używanie opcji relosu kart...
to co gra pokazuje, jest dokładnie na odwrót, czyli daje mi karty tak, aby przeciwnik miał przewagę na start.
Przede wszystkim masz ogromną przewagę na ostatnich kartach, tych najmocniejszych - I TO JEST KLUCZOWE. Dalej przewagę masz taką, że około połowa całego lochu to są karty wskazane przez podpowiedź - i tych przeciwnych z bonusem dostajesz bodajże 9 - ZA KAŻDYM RAZEM. A ta "przewaga na start" dla rywala nie znaczy nic, bo pierwsze lochy i tak robisz na jeden hit. To, że dostajesz tam kartę z bonusem dla rywala jest celowe - MASZ NA TO ZAREAGOWAĆ i zdjąć ją za pierwszym razem tak, żeby od niej nie oberwać z bonusem.

Korci mnie kurczę, żeby popatrzeć jak gracie w te karty... ;) To wszystko jest zrobione właśnie po to, żeby używać relosów, korzystać z kart specjalnych i umiejętnie zarządzać otrzymanym deckiem. I mimo, że jest on idealnie dostosowany pod cały loch, to z jakiegoś powodu dalej łatwiej jest marudzić, że tu nie tak, że tam nie tak i w ogóle najlepiej to by było [tu wstaw własne marzenie] :haha:

Ach, gdyby tak dostać chociaż 25HP... Wcale by nie trzeba używać leczenia za zęby...
 
Ostatnia edycja:

Koi No Yokan

Szlachcic
Grzechu pograj w gwinta ;) Tam jest wszystko jasne, bo wygrana zależy od posiadanych kart oraz to jakie karty wylosujesz ze swojej talii ;p
I czym się to różni od obecnego eventu? :D Uwaga, odpowiadam: tu jak dostajesz złą kartę, to możesz ją wymienić na inną. I jeśli tylko zastosujesz się do rady, którą dostajesz przed wyborem lochu, ZAWSZE dysponujesz kartami potrzebnymi do jego sprawnego przejścia ;)
 

Marik

Książę
I czym się to różni od obecnego eventu? :D Uwaga, odpowiadam: tu jak dostajesz złą kartę, to możesz ją wymienić na inną. I jeśli tylko zastosujesz się do rady, którą dostajesz przed wyborem lochu, ZAWSZE dysponujesz kartami potrzebnymi do jego sprawnego przejścia ;)
Czym się różni?: karty mają stałe obrażenia bez widełek, mam 8 kart do wyboru - tutaj mając kilkanaście moge losować 4 inne karty, a nie wybrać tą która byłaby najlepsza, bonusy są jasne - w gwincie jest matematyka a nie losowość.

Główna różnica gwint nie ogranicza wyboru kart. Mając 6 kart specjalnych w tym 4 złodziei, potrzebuje użyć vine relal?(czy jakoś tak) 4 losowania kart złodziej, złodziej, złodziej, frenzy i tyle z wyboru kart, losować dalej się nie da i najlepsza karta poszła się ....

Nie, NIE ZAWSZE dysponujesz kartami potrzebnymi do przejścia lochu i NIE ZAWSZE masz odpowiednią ilość zębów, pozostałbym przy twierdzeniu ZAZWYCZAJ. Mam prośbę nie pisz o radach które daje nam gra co do lochów, bo często ma się to nijak do rzeczywistości
 

Koi No Yokan

Szlachcic
Główna różnica gwint nie ogranicza wyboru kart. Mając 6 kart specjalnych w tym 4 złodziei, potrzebuje użyć vine relal?(czy jakoś tak) 4 losowania kart złodziej, złodziej, złodziej, frenzy i tyle z wyboru kart, losować dalej się nie da i najlepsza karta poszła się ....
Zadam jedno proste (i podchwytliwe) pytanie: dlaczego nie użyłeś Frenzy, kiedy Ci wpadło w tej 10. rundzie? :)
Lub ujmując inaczej: dlaczego tak bardzo wolałeś Vile?
 
Ostatnia edycja:

smerfova

Baron
I właśnie do tego się odniosłem. Nie wiem jak mam ci to prościej wytłumaczyć, ale zdarzały mi się sytuacje w których mój bonus teoretycznie był a w prakcyce nie istniał. Możliwe że był to jakiś błąd. To jest najniższy atak na karcie podstawowe 2 i 0 bonusu
A może po prostu przeciwnikowi zostały tylko 2hp życia?
Nie można zadać większych obrażeń niż ilość pozostałego przeciwnikowi życia. Zostało 1hp? To zaatakujesz za 1hp nawet mając kartę, która daje 4-6 gmd.
 
Ta karcianka mogła by być, gdyby to Gracz SAM wybierał karty ze swojej talii... to co gra pokazuje, jest dokładnie na odwrót, czyli daje mi karty tak, aby przeciwnik miał przewagę na start.
OCZYWIŚCIE to MOJA "WINA" bo nie umiem logicznie myśleć. Mniejsza z tym, gorsze są "nagrody".

Na moim głównym świecie nie gram, gram w dość nowych, małych miastach.
Stale za dużo dostaję towarów, a za mało NAGRÓD. Ale wczoraj to już było tych towarów naprawdę za dużo, a teraz, w dwóch walkach było - w pierwszej towary plus jedna nagroda, w drugiej SAME TOWARY. Odechciało mi się całkiem tego eventu. :/
Nic się nie martw. Życie i foe na tym evencie się nie kończy:haha:
Ale.
Nie złość się na tych którzy event ogarniają za to że ty go nie ogarniasz. Nie szukaj złośliwości bo ludzie podpowiadają bardzo dużo. Tak jak już pisałem określenie " nie myślisz" nie jest obrażeniem , więc nie traktuj tego w taki sposób.
Towary , są jedną z możliwych nagród i to jeszcze przeważnie z dużym procentem prawdopodobieństwa. Nie ma się na co obruszać , chociaż każdy by pewnie chciał żeby nagroda dnia wpadała ze 100%:haha:
Do końca ev zostały 3 dni więc rady tu już na wiele się nie zdadzą.....chociaż.
Jak coś na przyszłość pisz na priv i damy radę :haha: ale najlepiej nawet przed eventem, bo IG potrafi zaskoczyć, drobnymi , niepozornymi zmianami.

ps. 7budynków pand zastąpionych na szybko bez układania 4butikami. Efekt +21 i +40 w niebieskich +pry. Będzie więcej , jak zrobi się dokładane przemeblowanie bo trochę przestrzeni się zwolniło.
 
Ostatnia edycja:

Koi No Yokan

Szlachcic
Towary , są jedną z możliwych nagród i to jeszcze przeważnie z dużym procentem prawdopodobieństwa. Nie ma się na co obruszać , chociaż każdy by pewnie chciał żeby nagroda dnia wpadała ze 100%:haha:
Ludzie po prostu nie potrafią spojrzeć obiektywnie na to, ile dostają*.

Bo i oczywiście - towarów wpada BARDZO DUŻO. Jednostek, czy jednostek specjalnych również wpada BARDZO DUŻO (choć jednostki od pewnego momentu staram się omijać i wpada ich już zdecydowanie mniej). Ponadto w całym evencie wyłapałem 29 Skrzących wież burz... i łącznie 66 ulepszeń do nich wszelkiego rodzaju - czy mi to potrzebne? Oczywiście, że nie. Ale mam sporo renowacji, ulepszeń, zestawów halloweenowych, zestawów serii zadań i trochę pojedynczych pierdółek typu Wieża szepczących horrorów. Nawet udało mi się Willę gubernatora skompletować jednego dnia po dość niewielkim koszcie. Prawie cała moja produkcja opiera się teraz na Laboratoriach i Rozariach - a przypominam, że zaczynałem w epoce brązu. PR? Setki jak nie tysiące.

Czy mam zatem powód żeby narzekać? No nie - bo nawet jak uwzględnie ten cały badziew "do przepalenia" to mam około 90 nagród (+PR), które mi się przydadzą. To ponad 4 nagrody dziennie. Czy to mało? No jak widać - niektórym tak.

* - mało, że ludzie te nagrody dostają, to jeszcze mogą w małym stopniu wpłynąć na to, co dostaną. Bo dostępny jest zarówno relos nagrody dziennej, jak i wybranie skrzynki, którą akurat teraz otworzą. No chyba że ktoś otwiera hurtowo najpierw brązowe, potem srebrne, a potem złote, to się nie dziwię, że ktoś ma problem. Albo jak ktoś od razu wydaje zdobyte klucze... Ale to świadczy tylko o tych osobach ;)
 

ketrab005

Baronet
Hej mieliście w nagrodzie dziennej "zestaw rezerwatu"? Niby na wiki pokazuje że już było ale ja tego nie miałem a codziennie na grze siedze.
 
Miałem kilku miesięczną przerwę w grze i wróciłem jakoś 7go czy 8go dnia eventu. Muszę przyznać, że forma karciankowej minigry podoba mi się, choć zajmuje więcej czasu niż powinna. Mimo późnego wyjścia z progu zdobyłem bez wysiłku nagrodę główną lądując przy okazji w srebrnej lidze, co da mi srebrne ulepszenie. Do tego sypało Pr`ami czy towarami nie mówiąc już o epickich zestawach, z których mógłbym uklepać nawet 5 karawan. Jedną sobie nawet "ozłociłem".
Patrząc z perspektywy przebiegu i efektów tego eventu muszę przyznać, że był on lekki, łatwy i przyjemny. Pierwsze kilka lochów to było otrzaskanie się z taktyką, lecz pomimo pewnych strat z tym związanych oraz brakujących zębów z logowania w pierwszych dniach nie było dla mnie problemem zaliczenie dołka z nagrodami nr.4500.
Taki wysyp łatwo dostępnych nagród oraz ich rosnące parametry użytkowe to wyraźny sygnał braku kontroli nad inflacją w grze. Chyba, że Inno trzyma jakiegoś asa w rękawie i znowu czeka nas przeskalowanie miasta w celu wciśnięcia kolejnych rozszerzań, albo wezmą sobie na poważnie sygnały ze środowiska graczy i zajmą się raczej podkręcaniem poziomów starych budynków niż tworzeniem nowych.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Miałem kilku miesięczną przerwę w grze i wróciłem jakoś 7go czy 8go dnia eventu. Muszę przyznać, że forma karciankowej minigry podoba mi się, choć zajmuje więcej czasu niż powinna. Mimo późnego wyjścia z progu zdobyłem bez wysiłku nagrodę główną lądując przy okazji w srebrnej lidze, co da mi srebrne ulepszenie. Do tego sypało Pr`ami czy towarami nie mówiąc już o epickich zestawach, z których mógłbym uklepać nawet 5 karawan. Jedną sobie nawet "ozłociłem".
Patrząc z perspektywy przebiegu i efektów tego eventu muszę przyznać, że był on lekki, łatwy i przyjemny. Pierwsze kilka lochów to było otrzaskanie się z taktyką, lecz pomimo pewnych strat z tym związanych oraz brakujących zębów z logowania w pierwszych dniach nie było dla mnie problemem zaliczenie dołka z nagrodami nr.4500.
Taki wysyp łatwo dostępnych nagród oraz ich rosnące parametry użytkowe to wyraźny sygnał braku kontroli nad inflacją w grze. Chyba, że Inno trzyma jakiegoś asa w rękawie i znowu czeka nas przeskalowanie miasta w celu wciśnięcia kolejnych rozszerzań, albo wezmą sobie na poważnie sygnały ze środowiska graczy i zajmą się raczej podkręcaniem poziomów starych budynków niż tworzeniem nowych.
inflacja ataku to było oczywiste następstwo. Co innego mieli dodawac? Musieli dodać coś co zmusi nas do przebudowy miasta. Niektorzy w pewny momencie chcieliby całe miasto w placach i klepać GPC. Fajnie, ale to jest totalnie nudne na dłuższą mete. Tak to trzeba kombinować.

+ trzeba spojrzeć z drugiej strony, że nowi mają dzięki temu super hiperł łatwiejszy start. Eventówki dające plany, fragmenty budynków. Nowy (taki który może już wszystkie zadania wykonać) może po jednym evencie mieć zbiory 100 PR+ co kiedyś bylo niedopomyślenia
 
Do góry