Gildyjne Pola Walki - komentarze

DeletedUser21306

Guest
Rewelacja :) W końcu coś konkretnego, yeah :) Pomysł bardzo ciekawy już nie mogę się doczekać :p
 

DeletedUser21919

Guest
System podobny z jaki się spotkałem w grze castle clash. Tam to działało ta że 1 gildia która miała napompowanych gości przejmowała wszystkie pola i z głównych nie dała nikomu wyjść.
 

DeletedUser21918

Guest
Pomysł jest super, zdecydowanie pozwoliłby uatrakcyjnić grę oraz zbudować lepszą wspólnotę w gildii. 3x TAK :)))
 

DeletedUser21898

Guest
Dla jednych GvG to niepotrzebny dodatek dla innych sedno tej gry .Jest takie powiedzenie "jak jest dobrze to niema co psuć"Jesli cos ma przyciagnac uczestnikow to nie fajerwerki kolorki i inne duperelki tylko poprawne działanie tego co juz jest.Chcesz odlokowac slot,wywala,chcesz wsadzic jednostki do slotu -wywala z gry ,to jakies niepotrzebne komunikaty sie pojawiaja a to że" sytuacja sie zmieniła ble ble"a to że" gildia umiescila armie obleznicza",jakby nikt tego nie widział az o tym pisac trzeba .Po kliknieciu na przycisk szybkiej walki ,wynik walki wyskakuje po 3,4 albo 5 sekundach,mapy pokazuja głupoty i trzeba sie przelogowac na mape po kilka razy zeby widzic co sie dzieje.Tu jest pole do popisu ,to poprawcie a uczestnikow przybędzie bo nie jeden by powalczył i sie pobawił w GvG ale leki uspokajajace niestety na recepte .
 
Ciężko ocenić nie próbując tego wcześniej, jak już to zostało wspomniane, mechanizm walk podobny do opcji z gry CC, i niestety tam to nie bardzo się sprawdzało. Wystarczył jeden napompowany gracz, i jedna mniejsza gildia nie była w stanie nijak odebrać mu choćby części mapy.
Na pierwszy rzut oka, wszystko wydaję się fajne, w sumie to większe gildie i aktywniejsze, będą miały tu znaczącą przewagę, ale to dobrze, może w końcu nadejdzie czas, gdy z 2000 gildii po 2 osoby zrobi się 100 gildii po ponad 20? To ma swoją zaletę.
Pomysł wydaję się jak najbardziej trafiony, jednak życie pokaże jak to wyjdzie w praktyce.
 

DeletedUser18085

Guest
Ja jeszcze mam takie akcje że trwa walka w jakimś sektorze czasem mogę wykonać tylko jedną walkę a potem już nie mogę wejść w żaden sektor i relog.
Przy walkach ręcznych jak ktoś zbije obleg lub armię którą właśnie bije kończy się bitwa pojawia się ramka że armia została pokonana i potem granatowe tło nie wraca na mapę GVG i relog.
Nie odświeżają się akcje na sektorach nie wiadomo co się dzieje czy sektor został przejęty czy ma tarcze czy jest atak, nawet wtedy kiedy jest mało graczy biłem sobie sektor i zupełnie kreski się nie odświeżały że zbijam obronę, co chwilę trzeba wychodzić z map. Strzałki z możliwością wstawienia oblegu/wojsk przy szybkich akcjach nie odświeżają prawidłowo. Do tego wszystko co napisał Edixon.

Poprawcie najpierw obecne błędy i nie dodawajcie kolejnych rzeczy do póki poprzednie nie działają i opanujcie się z tymi eventami jeden za drugim non stop już się odechciewa je robić nie mają takiej wartości jak miały kiedyś kiedy były rzadko. Zatrudnijcie kogoś kto się bardziej zna na programowaniu (tak trzeba mu zapłacić) to poprawi wam to gvg a może nawet będzie na tyle ogarniał że znajdzie sposób na dodanie w telefonach + czat + informacje o zmianach po każdej aktualizacji, reklamy umiecie dodawać a coś co jest potrzebne to już zbyt trudne dla obecnych programistów.

Wracając do tematu jestem na NIE dla wszystkich nowości do póki stare wprowadzone rzeczy nie działają poprawnie.
 

DeletedUser222

Guest
Poprawcie najpierw obecne błędy i nie dodawajcie kolejnych rzeczy do póki poprzednie nie działają
Wracając do tematu jestem na NIE dla wszystkich nowości do póki stare wprowadzone rzeczy nie działają poprawnie.
Pola walki zostają wprowadzone właśnie dlatego, że mało kogo obchodzi GvG w obecnej formie.
Dla tego typu ludzi wszystko będzie złe, dopóki devsi nie poprawią czegoś, co interesuje niecałe 5% graczy.
Pozostałe 95% chce m.in. nowych treści i walk gildyjnych w innej formie.

Mam rozwiązanie - zaorać całkiem obecne GvG, wtedy wszystko w grze będzie działało poprawnie.
Wtedy będzie można dodawać kolejne treści - wszystko zgodnie z życzeniami dinozaurów.
 

DeletedUser18754

Guest
wygląda i brzmi ciekawie, jeśli to będzie zamiast gvg to czemu nie, bo inaczej to skąd brać zasoby na tyle "atrakcji"
 

ZjemCię

Wójt
Dla jednych GvG to niepotrzebny dodatek dla innych sedno tej gry .(...)Tu jest pole do popisu ,to poprawcie a uczestnikow przybędzie bo nie jeden by powalczył i sie pobawił w GvG ale leki uspokajajace niestety na recepte .
Dlatego cały system walki zostanie zmieniony. Jak ktoś umiera to nie robi się mu makijażu żeby lepiej wyglądał ;)


Do tematu - a suport mógłby się wysilić i przeczytać chociaż to co wypluł google translator?
Ja rozumiem że większość to wolontariusze ale bez jaj tak robić. Wstyd i hańba.
 

schwimmen

Wójt
Przydaloby sie zastosowanie towarow z epok wyzszych niz przyszlosc. Tysiace z nich zalega w skarbcu gildii. Tylko na jakiej podstawie bedzie okreslane kto, jakich towarow ma wydac? Jak w tych bitwach moze brac kazdy czlonrk z gildii z kazdej epoki?
 

hddk

Hrabia
GvG i GPW będą funkcjonowały razem, ale na razie to jest jeszcze w fazie konceptu. Ale nie jest też powiedziane, że np. nie będzie to pierwszy krok do wyłączenia GvG, jeśli okaże się że cieszy się dużą popularnością, a udział graczy w GvG w tym czasie zmalał. Choć póki co, z tego co napisali, przy okazji prac nad GPW wprowadzą poprawki do GvG :)

Na tym etapie ciężko o konkretne komentarze, bo nie wiadomo jak to w ogóle będzie działać. Mi obecne GvG średnio pasuje, z chęcią zobaczę GPW. Na początek przydałby się chociaż filmik z rozgrywki, żeby mieć jako taki ogląd. Sam opis coś tam mówi, ale wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach.
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Przydaloby sie zastosowanie towarow z epok wyzszych niz przyszlosc. Tysiace z nich zalega w skarbcu gildii. Tylko na jakiej podstawie bedzie okreslane kto, jakich towarow ma wydac? Jak w tych bitwach moze brac kazdy czlonrk z gildii z kazdej epoki?
Nie wydaje się, żeby towary do negocjacji mały pochodzić ze skarbca gildii:
Stamtąd mogą rozpocząć podbój sąsiednich prowincji. Aby zdobyć prowincję, każdy członek gildii może kliknąć odpowiednią prowincję i przeprowadzić walkę lub negocjację. Te walki i negocjacje zawsze będą odpowiednie do epoki gracza, który je wykonuje, pozwalając każdemu członkowi gildii na rzeczywiste uczestnictwo!

Towary ze skarbca będą potrzebne do stawiania budynków, wydaje się, że będą losowe z puli ograniczonej od żelaza do epoki najbardziej zaawansowanego gracza w gildii. Ale tu, by je wydać, potrzebne są odpowiednie uprawnienia.


Zainteresowanych tematem już teraz zapraszam na serwer testowy, by mogli do czasu uruchomienia GPW zbudować potężne miasto.

https://zz.forgeofempires.com/?invitation=89948-zz1-l&ref=player_invite_link
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser16703

Guest
GPW wyglada fajnie choc za malo mamy danych aby napisac sesowna opinie na ich temat, natomiast ta nowa funkcjonalnosc kompletnie nie rozwiazuje problemow GvG.
1 jezeli moge grac na tel i na komputerze to z jednego i z drugiego powinienem miec dostep do wszystkich aspektow gry, jezeli to niemozliwe to albo mamy 2 osobne gry jedna na kompa druga mobilna , albo raz na zawsze zapominamy o GvG w tej grze
2 GvG na poczatku bylo czyms fajnym ale po wprowadzeniu arktycznej przyszlosci zrodzilo patologie zupelnie jak mniemam niezamierzone przez tworcow gry ("nabijacze" , wluczniki itd.)
3 w przeszlosci wprowadzono do gry poziomy perel architektury 10+ , zmieniono system naliczania punktow do rankingu , mysle ze przy okazji wprowadzania GPW nadeszla pora aby pozegnac GvG poprawiajac przy okazji stabilnosc calej gry
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
@Shelian co z GvG ?Jeśli go likwidujecie to co zrobicie z gildiami mającymi seki ?
Póki co: nic. Przychylam się do tego co napisał @hddk. Na chwilę obecną GvG zostanie w obecnej formie. Będzie kilka mniejszych poprawek poprawiających stabilność, ale GvG samo w sobie nie będzie dalej rozwijane i nie pojawi się też w wersji mobilnej.

Z czasem możliwe, że podzieli los poszukiwacza, ale jeszcze nie teraz i zdecydowanie za wcześnie na konkrety w tej sprawie.

Interesujące, ale mam pytanie, czy gildie do rywalizacji będą dobierane tylko na podstawie ligi czy również na podstawie liczebności?

Osobiście mieszanie tych dwóch koncepcji nie wydaje mi się dobrym pomysłem, liczebność w pewnym sensie jest składnikiem siły gildii, więc pozycja w lidze w pewnym sensie będzie ją uwzględniać sama z siebie.

System podobny z jaki się spotkałem w grze castle clash. Tam to działało ta że 1 gildia która miała napompowanych gości przejmowała wszystkie pola i z głównych nie dała nikomu wyjść.

Ciężko ocenić nie próbując tego wcześniej, jak już to zostało wspomniane, mechanizm walk podobny do opcji z gry CC, i niestety tam to nie bardzo się sprawdzało. Wystarczył jeden napompowany gracz, i jedna mniejsza gildia nie była w stanie nijak odebrać mu choćby części mapy.
Na pierwszy rzut oka, wszystko wydaję się fajne, w sumie to większe gildie i aktywniejsze, będą miały tu znaczącą przewagę, ale to dobrze, może w końcu nadejdzie czas, gdy z 2000 gildii po 2 osoby zrobi się 100 gildii po ponad 20? To ma swoją zaletę.
Pomysł wydaję się jak najbardziej trafiony, jednak życie pokaże jak to wyjdzie w praktyce.

Miło, że spotkaliście się z podobną funkcjonalnością w innym tytule, być może pomoże to uniknąć błędów, które tam zostały popełnione. Zachęcam do podzielenia się z nami spostrzeżeniami ;)

Odnośnie jednego napompowanego Gracza: czy istniała tam funkcjonalność w postaci oporu? Wydaje mi się, że w obecnej koncepcji jednej osobie ciężko byłoby zdominować całą mapę, chociażby ze względu na brak możliwości przeprowadzenia kilku walk jednocześnie i mechanizm blokady sektora. Nie jest też w stanie upilnować sam mapy. Co o tym myślicie?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Co o tym myślicie?

Myślę, że do czasu zobaczenia tego na testowym nic nie mogę o tym powiedzieć.
Dane jakie przedstawiliście są tak ogólne, że nie dają podstaw do jakichkolwiek opinii.

Mam nadzieję, że gdy projekt osiągnie fazę, "słabo to działa, ale możemy to pokazać ludziom" znajdzie się na testowym i wtedy rozwój projektu ruszy w kierunku wytyczonym przez społeczność serwera testowego na który:
Zainteresowanych tematem już teraz zapraszam na serwer testowy, by mogli do czasu uruchomienia GPW zbudować potężne miasto.

https://zz.forgeofempires.com/?invitation=89948-zz1-l&ref=player_invite_link
 
W tamtej grze wyglądało w to tak, że gildia zgłaszała się do walki, następnie zostawała losowo przydzielana do 3 innych, i zadaniem każdego czynnego gracza, było zdobycie możliwie jak najszybciej, powiedzmy to sektorów, oraz w razie potrzeby ich obrona.
Ponieważ w tamtym tytule nie było wojska, więc można było walczyć jedynie do momentu aż wystawieni przez nas "chłopcy do bicia" gineli. Można było zestawić 3 drużyny takich kamikadze, a po godzinie owi chłopcy, mięso armatnie, którzy zgineli, mogli wziąć udział w kolejnej porcji jatki, problem w tym, że im więcej razy ktoś zdobywał tych sektorów, tym więcej zdobywał punktów, tak więc wystarczyło trafić na gildię z jednym bardzo mocnym graczem, zablokować od razu całą mapę i jak się trafiło na niezbyt aktywną, lub słaba gildię i wtedy i tak gildia przejmująca całą mapę wygrawało, bo nikt nie był w stania odbić sektorów. Gdyby w owej grze zastosowano dobór gildii na podstawie siły czy liczby graczy wtedy byłoby inaczej.
Wiem że tu już z opisu wygląda to nieco inaczej, jednak mam obawy czy w obecnej formie nie zabierze to zabawy mniej licznym gildiom, chociaż oczywiście żeby nie było marudzenia jak przy obecnym GVG, gildie które mogłyby brać udział w GPW, powinny mieć określony jakiś próg, może czas istnienia? Może niech będzie to % aktywnych graczy w stosunku do liczby?
 

DeletedUser16965

Guest
GvG samo w sobie nie będzie dalej rozwijane i nie pojawi się też w wersji mobilnej.

Z czasem możliwe, że podzieli los poszukiwacza, ale jeszcze nie teraz i zdecydowanie za wcześnie na konkrety w tej sprawie.


Że co za przeproszeniem ???????????????????

to właśnie GvG jeszcze trzyma wam tą grę przy życiu, chyba ze chcecie pozbyć się starych graczy
 

DeletedUser16965

Guest
uważam, że każda gildia powinna mieć możliwość zgłoszenia liczby osób pragnących brać udział, w takiej rozgrywce, a przeciwnicy powinni być dobierani na podstawie liczebności..
 

DeletedUser16965

Guest
Z tego co w postach powyżej napisano, oraz z tego co czytuje się na czatach, to raczej nie GVG jest istotną częścią tej gry 5% graczy według gracza
bakerinho
to raczej nie jest zbyt imponująca liczba, która miałaby zaważyć na dalszej przyszłości tej gry.

zależy jak liczą to 5%, bo jak biorą pod uwagę wszystkich zarejestrowanych graczy, to spora czaesc z nich cale nie gra a cześć to tylko multi konta do budowy pereł, wtedy to 5% zmieni się w znacznie wiekszą liczbę ;)
 

ZjemCię

Wójt
Że co za przeproszeniem ???????????????????

to właśnie GvG jeszcze trzyma wam tą grę przy życiu, chyba ze chcecie pozbyć się starych graczy
Ty tak myślisz i moze dla Ciebie GvG jest tym co Cię zatrzymuje w grze. Jednak twórcy gry mają twarde statystyki odnośnie tego co się dzieje na mapach i jaka jest aktywność. Śmiem sądzić, że to znacznie lepsza podstawa do działań niż "bo ja tak myślę"

ps jeden znak "?" wystarczy i naucz się edytować posty gdy chcesz coś dodać a Twój post jest ostatnim :)
 
Do góry