Forge Bowl 2022 - komentarze

Marik

Książę
główną wadą jest to że na 4 z 5 światów na których gram zdobycie eventówki na 10 lvl jest nie możliwe i zostane na 9 lvl
 

anaconda8

Baron
główną wadą jest to że na 4 z 5 światów na których gram zdobycie eventówki na 10 lvl jest nie możliwe i zostane na 9 lvl
Dodać można że stawianie tego z 9 lvl jest również słabo opłacalne, chyba że nie ma lepszych budynków z poprzednich eventów w mieście...
 

dawid17612

Hrabia
pokusili się na nagrody dnia, wybierali najtańszego piłkarza, co oznacza że zabrakło im przyłożeń, oraz skończyli w słabej lidze przez co nie dostaną ulepszenia,
dlatego trzeba dobrze wybierać..:D

ja zgarnołem 16 Skarbców i już 2 szt. więcej stoją..:D
 

Blade1984

Książę
ja brałem średnich zawodników tylko i komplet będzie za dwa dni bo potrzebuje chyba 4 podania wykonać, ale ja kupowałem trenera za diaxy i dzisiaj wszystkie piłki wykorzystałem, powinno tez wpaść ulepszenie z ligii bo narazie mam srebrną z 200 punktową przewagą, ale i tak go nie potrzebuje.
pokusili się na nagrody dnia, wybierali najtańszego piłkarza, co oznacza że zabrakło im przyłożeń, oraz skończyli w słabej lidze przez co nie dostaną ulepszenia,
dlatego trzeba dobrze wybierać..:D
akurat przechodząć najtańszymi zawodnikami zrobisz najwięcej yardów, łącznie spójrz na statystyki kosztu w piłkach w przeliczeniu na 1 yardBez tytułu.jpgBez tytułu 2.png
zawodnik za 101 piłek przejdzie 7 yardów, czyli żeby przeszedł 100 yardów potrzebujesz 14,3 takich zawodników, czyli 14x101=1414 piłek.
zawodnik za 41 piłek przejdzie 4 yardy, więc do przejscia 100 yardów potrzebujesz 25 takich zawodników, 25x41=1025
na 100 yardach przy tanich piłkarzach oszczędzasz 389 piłek
trzeba trafnie wybierać a nie tylko dobrze
 
Ostatnia edycja:

chemik12

Wicehrabia
Konto syna bardzo słabe, nie wydany ani jeden diament i budynek na maksa. Wybierał zawodników tylko srebrnych i w drugiej kolejności tzw. brązowych + trener dający dodatkowy jard. Czyli zawodników najtańszych i średnich. Jak by się brało tylko tych najdroższych to sie skończy z 9 lvl nagrody głównej. By było ciekawiej nagród dnia również w ten sposób zdobędzie się więcej mimo niższego % do nagrody - niby % niższy ale za tą samą ilość piłek zrobisz więcej losowań a co za tym idzie w końcowym rozrachunku masz większe szanse na nagrodę....Oczywiście ma tylko ligę amatorską , a i tak jest dziś budynek na maksa. Oczywiście pudełko niespodzianka z poprzedniego eventu również miał.
U mnie 4 światy i wszędzie na maksymalnym poziomie więc się da...
 

Johnny McBride

Wicehrabia
U mnie 4 światy i wszędzie na maksymalnym poziomie więc się da...

Jasne, że się da. Ale niestety nie każdy wie, jakich zawodników wybierać "żeby się dało" . Według mnie, event powinien być do zrobienia niezależnie od tego czy wybierasz złotych, srebrnych czy innych zawodników, a nie tylko niektórych konkretnych. Ja np na pobocznych światach klikałem sporo złotych dla punktów i na żadnym z tych światów nie udałoby mi się zdobyć budynku eventowego na maksa. Oczywiście ja to zrobiłem z premedytacją, on nie jest mi tam do niczego potrzebny i wolałem punkty, ale ile osób w ten sposób się natnie i nie zdobędzie wszystkich ulepszeń ? Może warto byłoby informować w ogłoszeniu że nie wszyscy zawodnicy gwarantują zdobycie głównej nagrody i po szczegółowe informacje dać odnośnik do wiki ? Nikomu chyba korona z głowy nie spadnie z tego powodu a pomogłoby to chociażby nowym graczom którzy pierwszy raz ten event robią.
 
no co ty gadasz ? to jest nie możliwe
Niestety możliwe. Z wydaniem diamentów, z kilkoma znajdźkami rzędu 100 piłek i z wszystkimi zadaniami zostałam na 8 poziomie. Pierwszy raz mi się to zdarzyło w tym evencie. Nie rozpaczam nad tym, chociaż budynek ładny, ale jak widać da się być zdolnym na tyle, żeby mimo ukończenia eventu nie ukończyć budynku :D
 

Markiz.

Książę
Według mnie, event powinien być do zrobienia niezależnie od tego czy wybierasz złotych, srebrnych czy innych zawodników, a nie tylko niektórych konkretnych.
Dlaczego? Wg mnie jest dobrze tak, jak jest. Odrobina myślenia nie zaszkodzi żadnemu z graczy.
Może warto byłoby informować w ogłoszeniu że nie wszyscy zawodnicy gwarantują zdobycie głównej nagrody i po szczegółowe informacje dać odnośnik do wiki ?
Przecież przy każdym zawodniku są informacje ile jardów zdobywa i ile piłek kosztuje. Przy trenerach również jest napisane, jakie korzyści przynoszą dla gracza. Odrobina myślenia nie zaszkodzi żadnemu z graczy.
 

mastika

Wicehrabia
Pyknęło i jest całość. W zasadzie zagrałem trzy razy. Dwa podejścia jak mi zależało na dziennych (raz z sukcesem na całym froncie, raz z lekkim rozczarowaniem) i dzisiaj mniej więcej 800 piłek żeby dostać ostatni up, no i jakoś się udało. Grałem tylko najkrótszymi podaniami :)
 

Blade1984

Książę
Tak jak napisał chemik wystarczylo brac zawodników srebrnych albo brązowych i nie ma mozliwosci żeby nie przejść wystarczającej liczby boisk. ja tak jak pisalem wczesniej wydalem też diaxy na najlepszego trenera i wydawalem pilki w jeden dzień, jak byly place, Liga srebrna ze 120 punktami nadwyżki na chwilę obecną, więc może się utrzyma, chociaz i tak tego rozszerzenia nie potrzebuje, bo za przyłożenia mam komplet głównego budynku.
 

aza III

Wójt
Skoro wydałeś diaxy to nie powinieneś pisać, że bez problemu można zrobić 10 poziom. Bezproblemowe zdobycie to zdobycie za ukończenie zadań a nie za wydawanie kasy
 

Blade1984

Książę
wystarczylo brac zawodników srebrnych albo brązowych
do tego darmowy trener dający dodatkowy jard do przyłożenia i masz komplet, bez wydawania kasy. ja brałem za diaxy bo chciałem też mieć większe szanse na codzienną nagrodę, gdyby mnie nagrody dzienne nie interesowały to bym wybierał darmowego trenera. dzięki diaxom będe miał jedno ulepszenie więcej bo jestem w srebrnej lidze, bez diaxów komplet tez byłby. trzeba było odpowiednio wybrać zawodników, tabele z kosztem zawodników w przeliczeniu na jard podawałem kilka postów temu. jak braliscie najdroższych to mogło wam braknąć piłek do odpowiedniej liczby przyłożen.
Bezproblemowe zdobycie to zdobycie za ukończenie zadań a nie za wydawanie kasy
można było bezproblemowo zdobyć główny budynek na maxa. i nie wydałem kasy bo nigdy jeszcze nie kupiłem diaxów, a 150 za tego trenera to na jednej wyprawie gildyjnej również bezproblemowo można zarobić ;)
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Jak wcześniej gdzie indziej napisałem - wydałem 1000 diaxów żeby zrobić ten event . Co swoją drogą się udało - max budynek jest . Ale lekki niedosyt jest - mimo mojego błędu - brak wybierania trenera z dodatkowym jardem , czasami brałem zawodników złotych , liga amatorska - to nie powinno być takiej sytuacji , że za zebrane piłki z zadań nie wystarczało na pełną nagrodę główną . To powinno być tak wyliczone , że nawet przy wybieraniu samych złotych zawodników , dostałbyś gwarantowaną całą nagrodę główną - jako nagroda za regularność i solidne wykonywanie zadań . A tak pozostało kombinowanie i wydawanie diaxów . Więc event oceniam na 4/10 - duży minus za brak gwarancji zdobycia nagrody głównej .
 
Ostatnia edycja:

aza III

Wójt
to już ich wina, błedne decyzje i skutki
Błędem to może być zbyt szybkie kliknięcie i wybranie złego zawodnika albo złe wyliczenie piłek. Tutaj widać, że twórcy nastawili się na zarobek kosztem tego że 3/4 zawodników pomimo zrobienia wszystkich zadań nie zdobędzie 10 poziomu. No ale jak widać po tobie zawsze będą osoby które poza gra świata nie widzą i będą sobie przeliczać każdy ruch aby uciulac ten 10 poziom a potem się wymądrzać. A chyba nie o to chodzi zwłaszcza, że w tamtym roku nie było takiej sytuacji i wystarczyło ukończyć event. Ale żeby nie było, cieszę się twoim szczęściem;)
Zgadzam się z poniższym zdaniem borisel, nie tak to powinno wyglądać.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czekałam na Place Zwycięzców i większość piłek wydałam na średnich zawodników. Zdobyłam 3 na 2 poziomie (zapomniałam zmienić trenera - wina gry czy P2W?) Potem użyłam najtańszych z trenerem zwiększającym długość rzutu. Mam komplet do budynku eventowego. Jeżeli FoE ma pozostać grą strategiczną, to nagradzane muszą być właściwe wybory, a nie sama aktywność.
 

Blade1984

Książę
No ale jak widać po tobie zawsze będą osoby które poza gra świata nie widzą i będą sobie przeliczać każdy ruch aby uciulac ten 10 poziom a potem się wymądrzać.
jak widać znajda się też tacy którzy za swoje błedne decyzje będą obwiniać wszystkich dookoła a nie siebie. Bardzo dobrze że w evencie trzeba przynajmniej trochę pomyśleć a nie bezmyślnie klikać
 

Marik

Książę
jak widać znajda się też tacy którzy za swoje błedne decyzje będą obwiniać wszystkich dookoła a nie siebie. Bardzo dobrze że w evencie trzeba przynajmniej trochę pomyśleć a nie bezmyślnie klikać
Wytłumacz mi zatem - na D korzystałem z helpera wybierając zawodników pod przebyte jardy i też skończyło się na 9 lvl, wina mojej strategii czy gry?
 

aza III

Wójt
Putin nie warto, daj mu się cieszyć swoim sukcesem. Całe życie temu poświęcił więc niech się cieszy:)
 

Blade1984

Książę
Wytłumacz mi zatem - na D korzystałem z helpera wybierając zawodników pod przebyte jardy i też skończyło się na 9 lvl, wina mojej strategii czy gry?

wytłumacz mi dlaczego w takim razie ja przebyłem odpowiednia ilośc boisk i to 1,5 boiska wiecej niż potrzebowałem? i diaxy nie maja na to wpływu, bo zamiast trenera za diaxy można byłoby wybierać tego który dawał dodatkowy jard, pozostali trenerzy nie mają wpływy na zdobywanie przyłożeń. jakich zawodników wybierałeś i jakeigo trenera?
Putin nie warto, daj mu się cieszyć swoim sukcesem. Całe życie temu poświęcił więc niech się cieszy
daruj sobie te złośliwości, nie moja wina że nie zdobyłaś głownej nagrody na maxa, napisałęm co zrobiliście źle, skoro można było zdobyć a Wam sie nie udało, to znaczy że błąd leży po waszej stronie, w tym evencie zdobycie nagrody głownej nie zależało od losowości.
 
Ostatnia edycja:
Do góry