Event piłkarski - morderstwo zdrowej rywalizacji GvG

Status
Zamknięty.

DeletedUser4259

Guest
za to wiemy w końcu, ile kosztuje jeden klik - 25 diamentów :D
/na tyle wyceniono zmotywowanie galerii/
 

wuen

Hrabia
Zmiana wartości produkcji potencjału w Galerii Sław:
E. kamienia - 0
Brąz - 4
Żelazo - 6
Wczesne - 10
Rozkwit - 22
Jesień - 27
Kolonialna - 35
Przemysłowe - 45
Postępowa - 70
Modernizm - 90
Postmodernizm - 110

Właśnie to wprowadzają jak widzę dobrze ;/
Taka zmiana to według mnie kolejne świństwo wobec graczy, którzy wydali kasę na zakup diamentów, za które kupili puchary aby przeznaczyć je na zakup galerii...
Z drugiej strony wcale mnie to nie dziwi - w FoE nie pierwszy to przypadek - tu najpierw coś hucznie się ogłasza, olewa uwagi graczy, wprowadza bez zastrzeżeń a gdy zrobi się larum - zmienia się zasady.
GvG to teraz frazes - nie trzeba będzie walczyć aby za miesiąc - dwa dojść do max levelu dzięki galeriom...
Tylko czy o to chodziło? Wszak kilka miesięcy temu "twórcy" z wielką pompą zapowiadali nowość na którą ponoć wszyscy czekaliśmy - właśnie GvG.
Ciekawe co będzie następne? Co przyniesie następny event?
Jak widać niefrasobliwość "twórców" jest bezgraniczna i bezkrytyczna - a wszystkiemu przyświeca "złoty cielec".
Wszystkiemu winni są Fenicjanie - to oni wymyślili pieniądze - problem polega na tym, że wymyślili ich za mało ;)
 

DeletedUser11123

Guest
ja to widzę nieco inaczej. Od blisko 10 lat gram w różne gry przeglądarkowe i generalnie można powiedzieć że sukces w nich był pochodna czasu grze poświęconego. Oczywiście z czasem opcja "dodatkowej" waluty pojawiała się coraz częściej i coraz większą rolę odgrywała. Ale kosztem sporych inwestycji "leniuchy" mogło co najwyżej dotrzymać kroku graczom zwykle zwanymi "nolajfami" ale nigdy ich przegonić. Nie ukrywam, że FoE mocno mnie zaskoczyło. tutaj można kupić niemal wszystko. Ostatnie nowości sprawiły, ze właściwie już można zostać klasycznym farmerem i tylko klikać zbiory bo medale wpadają (po co się męczyć z PvP), potencjał wpada (odpada GvG), pełen luzik. Ale widać takie są oczekiwania i taka grupa klientów tez się pojawiła. Takie są realia i nie ma co marudzić. Natomiast jak się połączy oba sposoby grania, to mamy dwa światy. To tak jak z jednej strony byśmy mieli grupkę panów po 40 pykających co niedziela na orliku a z drugiej kolesi grających w finale MŚ przy 100 tys. widzów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5324

Guest
to już nie jest gra strategiczna...
nie musisz mieć żadnych umiejętności, nie musisz już nawet myśleć...
zabijajcie ją dalej...
 

DeletedUser3876

Guest
to już nie jest gra strategiczna...
nie musisz mieć żadnych umiejętności, nie musisz już nawet myśleć...
zabijajcie ją dalej...
Widzę że odnosisz się bezpośrednio do... właśnie do kogo? Do Teamu? Graczy? Czy Programistów? A może skrytobójców?;)
 

DeletedUser625

Guest
Podejrzewam, że do tych trzecich, bo to oni tworzą grę. :)
 

DeletedUser5324

Guest
Widzę że odnosisz się bezpośrednio do... właśnie do kogo? Do Teamu? Graczy? Czy Programistów? A może skrytobójców?;)

odnoszę się do tych, co z fajnej gry zrobili sieczkę dla ćwierćinteligentów...
wprowadzanie takich "udogodnień", które w króciutkim czasie niweczą wielomiesięczne starania, odbije się w końcu twórcom gry czkawką...
zakładanie oblężeń bez wojska, ranking w GvG bez walki w GvG - no, żenada po całości...
tak jak mówiłem wcześniej - nie jest to już - w obecnej postaci - w żadnym aspekcie gra strategiczna
dodatkowo skutecznie zniechęcono prawdziwych graczy do dalszej zabawy i w kilka dni zniszczono to, na co baaardzo długo pracowała cała Gildia
kiedyś trzeba było się wykazać zarówno umiejętnościami strategicznymi, dyplomatycznymi i - chyba najważniejszą - umiejętnością pracy w grupie...
teraz nie wiem na czym polega już ta gra... na totalnym szczęściu lub grubym portfelu chyba...

Dodatkowo - jako ciekawostkę - dodam, że okradanie cudzych Galerii Sław, najwidoczniej również dodaje prestiżu i potencjału...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5269

Guest
na jednym ze swiatow mam galerie ktora po gwiazdce daje 140 prestizu nasz gildia nie ma nic sektorow w gvg,a juz wyprzedzila tych co maja po kilka w zelazie (latwo i przyjemnie ;)
 

wuen

Hrabia
Kiedyś aby dostać się do dobrej gildii trzeba było mieć wysoko rozwinięte perły militarne, sporo surowców i dużo wojska - teraz można spodziewać się np. takich ogłoszeń:
"nie musisz mieć wojska, nie musisz mieć perełek - wystarczy że masz kilka galerii sławy - zapraszamy" ;)
 

DeletedUser5269

Guest
ci co musieli zdobyc pare sektorow i pozniej ich bronic niezle sie napocili a tu taki myk 2 galerie w gildii i juz jestesmy lepsi i to nie tracac woja i surowcow,moim zdaniem ten budynek wypaczyl sens walk w gvg
 

Valhan

Wójt
Mnie uspokoił dzisiejszy wpis zamieszczony przez Danifae ;)

http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=9069

Po takiej zmianie powinno wszystko wrócić do normy ;)
Dlatego uważam że warto rozmawiać na takie tematy :p i chociaż nie jestem typem marudera to czasem są rzeczy które wołają o pomste do nieba :p stąd też taki wątek.

Teraz kwestia tylko tego ile potrwa wprowadzanie owego bilansu i jak długo "płatni" gracze będą się cieszyć jeszcze tym prestiżem gildii z galerii sław ;)
 

wuen

Hrabia
Kolejny post przedstawiciela supportu powinien zawierać informację, że graczom, którzy wydali PLN na zakup diamentów, za które kupili puchary, którymi zapłacili za galerię sławy, zostanie zwrócona 1/3 poniesionych kosztów relatywnie do strat w ilości dotychczas przyznawanych przez galerie punktów ;)

To co się ostatnio robi w tej grze to kuriozalne zagrywki na poziomie piaskownicy...
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Wuen - ale czemu? ;)
Przecież to się nazywa "balansem" (żeby nie dawały za dużej przewagi) więc czemu IG ma zwracać kasę? Gracz kupił z własnej i nieprzymuszonej woli Diamenty, za które z własnej woli kupił Galerie... Gdzie tu wina IG? Przecież mogą dowolnie zmieniać statystyki, obniżać, podwyższać...
 

wuen

Hrabia
Właśnie ta "dowolność" IG jest zatrważająca - nie wiadomo dla kogo jest ta gra...
Tak jak jestem pewien, że szachy dzięki niezmienionym od wieków zasadom przetrwają wieki - tak jestem pewien, że FoE przetrwa jeszcze kilka miesięcy - i to tylko dzięki graczom, którzy przeczekają perturbacje tylko po to aby wreszcie być nr 1 ;)
 

DeletedUser

Guest
Też uważam, że gracze, którzy wydarli REALNĄ walutę na Galerie zostali lekko mówiąc "oszukani". W polskim prawie to się nazywa art.286 par.1 bodajże...
"Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza...." itd.

To proste - Galeria daje tyle i tyle. Klient liczy, myśli, robi przelew, kupuje towar. Wkrótce się okaże, że matematyka zawiodła i zamiast x będzie miał 3/4x. A możliwości zakupu już nie ma - więc powinien być zwrot.

To taj, jakbyś kupił TV 42" i 2 tygodnie z obrazem byłoby OK. A po tym czasie nagle będzie wyświetlał 32" z czarną ramką dookoła. TV ten sam ale korzyści mniejsze. I zgodziłbyś się na to?

Cieszę się, że nie wydałem REALNYCH pieniędzy. Więc wygrałem bo mnie nikt nie oszukał :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Tylko że FoE to gra "żywa" która ciągle się zmienia (jeszcze nie jest dokończona). Natomiast szachy to gra z zasadami, które zostały ustalone i są niezmienne. Tutaj wciąż się udoskonala pewne rzeczy, aby gra była atrakcyjniejsza, sprawniejsza i sprawiedliwsza. Nigdzie nie ma zasady, że to co raz wypuści IG nie może być już zmieniane. Wtedy FoE zostałoby porzucone dawno...


Najbardziej podoba mi się cytat z innej gry internetowej (skoro już przytaczamy przykłady):
Gra może być dowolnie modyfikowana przez jej Twórców według ich uznania
I Gracze nie mają tam nic do powiedzenia, ale gra trzyma się ładnie, nawet jeśli zmieniane są ceny za Wirtualne Pieniądze ;)
 
Ostatnia edycja:

wuen

Hrabia
1. nikt nie broni Inno zastosować zasad z szachów - reguły ustalone są niezmienne a jeśli komuś nie odpowiadają - nie gra...
2. skoro już cytujemy to...
"a kto daje i zabiera ten się w piekle poniewiera" ;)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
"a kto daje i zabiera ten się w piekle poniewiera" ;)

Nikt nic nie zabrał, a lekko zmniejszył nagrodę ;) A nagroda pozostaje nagrodą, więc....


Na początku oburzenie, że za dużo daje i trzeba zmniejszyć. Gdy zmniejszyli, to się wściekają Ci, którzy Diamenty wpłacili... Jak żyć?
 

DeletedUser3

Guest
Hikari36 napisał:
Tylko że FoE to gra "żywa" która ciągle się zmienia (jeszcze nie jest dokończona). Natomiast szachy to gra z zasadami, które zostały ustalone i są niezmienne. Tutaj wciąż się udoskonala pewne rzeczy, aby gra była atrakcyjniejsza, sprawniejsza i sprawiedliwsza. Nigdzie nie ma zasady, że to co raz wypuści IG nie może być już zmieniane. Wtedy FoE zostałoby porzucone dawno...
To jest słuszna wypowiedź.
Ga nie będzie "dokończona" nigdy. Taka jest natura gier przeglądarkowych.
Jeszcze w Plemionach w 2007 ogłaszając różnorakie zmiany czytałem posty, że "gra schodzi na psy", "gra upadnie za pół roku", "najlepsi gracze odchodzą", "to już nie to samo". Mam wrażenie déjà vu.
Proszę wszystkich antyfanów zmian, aby zrozumieli, że gry przeglądarkowe (a już zwłaszcza takie, jak FoE) bazują na tym, że się rozwijają (a więc i zmieniają). To jest podstawa ich istnienia - brak zmian oznacza koniec gry.

PS Plemiona do dziś mają się bardzo dobrze ;).
PS2 Temat wydaje się trochę wyczerpany, bo zostało już wyjaśnione, że kwestia prestiżu z Galerii będzie załatwiona.
 

DeletedUser11683

Guest
bo zostało już wyjaśnione, że kwestia prestiżu z Galerii będzie załatwiona.
Intryguje mnie po raz kolejny dlaczego takie gwałtowne ruchy - zmiana w warunkach naliczania prestiżu/potencjału (jakoby błąd), zmiany punktacji HoF - nie są robione PRZED wydaniem nowych funkcji na produkcję. Dało się zmienić liczbę medali, która też była problematyczna, a nie dało się zmienić punktacji HoF? A nieco rozszerzając problem -dlaczego na produkcję są wydawane wersje z błędami wskazanymi, zdiagnozowanymi i czasem już poprawionymi na becie? Dla mnie, osoby związanej z zapewnieniem jakości oprogramowania, jest to sytuacja kuriozalna. Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie takiego postępowania IG?
 

DeletedUser625

Guest
Bryfft plemiona istnieją zgadzam się, mają się nawet dobrze, ale powiem Ci szczerze, bo wróciłem po latach do gry tam, że coraz mniej ludzi w to gra. Kiedyś pamiętam rejestrowałem się na nowym świecie, mijało kilka dni i już byłem otoczony wkoło nowymi graczami na wszystkich kontynentach dookoła. W tej chwili minął już miesiąc odkąd wróciłem do gry, a za mną nie pojawił się nawet jeden gracz. :p Ci co zarejestrowali się gdy świat startował to są, ale nowych nie widać. :)
 

DeletedUser9456

Guest
To jest słuszna wypowiedź.
Ga nie będzie "dokończona" nigdy. Taka jest natura gier przeglądarkowych.
Jeszcze w Plemionach w 2007 ogłaszając różnorakie zmiany czytałem posty, że "gra schodzi na psy", "gra upadnie za pół roku", "najlepsi gracze odchodzą", "to już nie to samo". Mam wrażenie déjà vu.
Proszę wszystkich antyfanów zmian, aby zrozumieli, że gry przeglądarkowe (a już zwłaszcza takie, jak FoE) bazują na tym, że się rozwijają (a więc i zmieniają). To jest podstawa ich istnienia - brak zmian oznacza koniec gry.

PS Plemiona do dziś mają się bardzo dobrze ;).
PS2 Temat wydaje się trochę wyczerpany, bo zostało już wyjaśnione, że kwestia prestiżu z Galerii będzie załatwiona.

Wiesz Bryfft trochę mamy w naturze jako Polacy że narzekamy itd itp.

Pomijając fakt, że Plemiona trzymają się bardzo dobrze, bo widziałem że kolejny świat tam otwarto. :D To FoE też jakoś da radę. :) Chyba że IG będzie mieć inne plany.
 
Status
Zamknięty.
Do góry