Event piłkarski - morderstwo zdrowej rywalizacji GvG

Status
Zamknięty.

Valhan

Wójt
Po ostatnim podsumowaniu rzuciła mi się w oczy pewna zawiła sprawa.
Gram na świecie Dinegu, razem z całą gildią włożyliśmy sporo trudu, czasu i poświęcenia żeby nasza gildia zdobyła TOP 1 na tym świecie... Ostro zaczęliśmy już w kolonii, postępie, modernie i post-modern też nam nie wyszedł najgorzej ;)
Zajmowaliśmy to zaszczytne miejsce przez 77 dni ( z przerwą) jednak po dzisiejszym podsumowaniu spadliśmy nagle na 4-tą pozycję. Otóż jak zdążyłem zauważyć majętniejsi gracze, inwestujący pieniądze w diamenty ;) skorzystali z uroków eventu i za owe diamenty ponastawiali sobie w miastach po kilka galerii sław... i tu się zaczyna pewien problem (wg. mojego zdania)
Bo po co się męczyć i trudzić, walcząc na mapach GvG skoro można ponastawiać sobie w mieście owe budyneczki i mieć głęboko w ... (gdzieś) to co się dzieje na mapach i zajmować pierwsze miejsce.
Z tego co wiem (sam nie posiadam), galeria sław po zmotywowaniu(w PM), dostarcza gildii 340 potencjału = 3 najlepsze sektory w epoce PM, aa co w wypadku kiedy kilku graczy postawi sobie po 5-10 takich??
Przecież to ZABIJA!! zdrową rywalizację GvG... czy devsi pomyśleli o takim właśnie aspekcie?

Ciekawi mnie co myślą o tym inni dlatego temat poddaje do dyskusji ;)
Sam osobiście jest zdegustowany tym co zaproponowała na "góra" po kilku miesiącach walk w GvG...
 
Ostatnia edycja:

wuen

Hrabia
Mam identyczne spostrzeżenia i odczucia.
Nie wiem jaki związek z GvG ma fart w zdobywaniu pucharów + fart w zdobywaniu galerii za te puchary (bądź zakup takowej gdy była w lewym okienku)...
To zabiło sens budowania wytwórni surowców, mozolne ich zbieranie w celu założenia oblężenia i wykonania kilkudziesięciu walk przez kilka-kilkanaście osób.
Oby tak dalej a FoE pozostanie wspomnieniem...
Podejrzewam, ze za jakiś czas zostanie wprowadzona zmiana w ilości punktów z galerii (powszechne w tej grze) - ale to może być "kropla przelewająca czarę" - no bo w końcu ile można ?!?!?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4259

Guest
już dawno temu mówiłem, że ta gra się kończy
a przynajmniej dla twardzieli, którzy zamiast jeść miód po prostu żują pszczoły

mały cytacik (dalej dodałem, że kończę romans z tą grą):

galeria.jpg
 

DeletedUser10373

Guest
już dawno temu mówiłem, że ta gra się kończy
a przynajmniej dla twardzieli, którzy zamiast jeść miód po prostu żują pszczoły
(...)

poprawiłeś mi humor z samego wieczora :haha:<3
idę z przyjemnością dalej jeść swój miodzik
 

DeletedUser

Guest
Słuszne i trafne uwagi. Mimo, że kieruję małą Gildią na F to zwinąłem sektory z Postępu. Po co je trzymać skoro w Gildii pojawiło się kilka "Galerii sław"? Teraz mam towar na swoje wydatki, wojsko nie nudzi się na podmianie slotów tylko aktywnie odwiedza sąsiadów. Gildia tak samo powolutku idzie w górę więc żadna zmiana ale prywatnie ja i drugi Założyciel poszliśmy do przodu. Więc tu jest plus (dla mnie). A dla GvG to zaciskająca się pętla... Podejrzewam, że zostaną tam tylko fanatycy którym weszło to w krew. Gdyż z ekonomicznego punktu widzenia lepiej postawić kilka 3x3 i mieć święty, anielski spokój...

PS.
Na becie lideruję w Strefie Mroku. Kameralna gildyjka 15 osób, gdzie nikt dosłownie niczym się nie przejmuje. Nigdy żadnego oblężenia, GvG odległe jak Wenus a tu proszę... Zaglądam i 4 poziom Gildii. Super no nie?

PS2.
Sens GvG najlepiej prezentuje HANKOOK na becie. Masz kasę - jesteś liderem. 20 x Hall of Fame (nie liczyłem) i po kłopocie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Trochę to przesada z tymi galeriami... Rozumiem jak gracz ma jedną bo mu się udało nazbierać tych pucharów albo ze skrzynki albo z wyczekania w losowaniu nagrody...
Ale kupować sobie potencjał? Się w poprzewracało...
GvG weszło wielkim hukiem i z hukiem się teraz obija o chęci a możliwości. GVG staje się nieopłacalne, a nazwa nie adekwatna bo gildia nie walcząca z inna gildią na mapce może wygrywać? Gdzie ta rywalizacja gildia vs gildia jeżeli mamy tutaj gracz który gra za diamenty vs 80 osób walczących na mapie bez wsparcia diamentów.

Kolejny raz taki problem powinien na becie być wyłapany, chyba że to kolejny "kwiatek" dla nas powoli już uczulonych na pyłek...
 

Valhan

Wójt
PS.
Na becie lideruję w Strefie Mroku. Kameralna gildyjka 15 osób, gdzie nikt dosłownie niczym się nie przejmuje. Nigdy żadnego oblężenia, GvG odległe jak Wenus a tu proszę... Zaglądam i 4 poziom Gildii. Super no nie?



Strefa Mroku powiadasz ^^?
To się nazywa plagiat!! ;D
 

DeletedUser5269

Guest
foe zarzyna gre ,rywalizacje i wysilek gildii zamienil na kase szkoda bo odechciewa sie grac w gvg
 

DeletedUser7261

Guest
Przypuszczam, że w kolejnych aktualizacjach gry ilość potencjału zostanie zmniejszona, bądź czas produkowania go się wydłuży. Zatem póki co trzeba się pogodzić ze stanem obecnym.
 

DeletedUser625

Guest
To kupta diamenty w ilości 13000 postawcie se też 20 galerii i po kłopocie :p































To był żart, nie brać na poważnie.
 

DeletedUser9456

Guest
Wy mnie ludzie zadziwiacie wręcz!

Co ma event do GvG? Tylko tyle że daje galerie sław która produkuje te durnowate punkty do gildii nic więcej... Jak dla was GvG to główny aspekt gry, to może najlepiej przestać grać i sączyć tym samym pianę z ust?
 

DeletedUser625

Guest
Deso, a nie widzisz że jak przypuśćmy w Gildii jest 80 osób, każdy zdobędzie 1-2 Galerię sław i każdy jest w Postmodernizmie to zabija to ducha rywalizacji w GvG?

80*2=160 Galerii sław * 340 to jest 54 400 potencjału dziennie dla Gildii. Po co walczyć?
 

krzysw

Wicehrabia
Sytuacja identyczna jak z wieżami obronnymi - po co ta gadka w ogóle? Komu pasuje to stawia sobie marnując miejsce w mieście, jego sprawa. Żal? Postaw więcej i bądź zadowolony a nie płacz tutaj jeden z drugim.
 

DeletedUser9456

Guest
Sytuacja identyczna jak z wieżami obronnymi - po co ta gadka w ogóle? Komu pasuje to stawia sobie marnując miejsce w mieście, jego sprawa. Żal? Postaw więcej i bądź zadowolony a nie płacz tutaj jeden z drugim.

This!

Było takie samo sączenie piany o wieże sygnałowe to teraz o galerie sław. Jeśli już tak wam bardzo zależy na rywalizacji, to przebłagajcie IG o osłabienie galerii sław, by dawały te punkty co tydzień, co za różnica wtedy?
 

Valhan

Wójt
O to już pytaj Delezucha ;)

TODAKO spoko, ja nie mam o to pretensji :)) po prostu myslalem że to taki zbieg okoliczności, ale skoro mówisz że to sprawa Delezucha to juz wszystko jasne ;D

PS;. nie mogłem Ci odpisac na PW, bo masz już zapchaną skrzynkę ;)

Sytuacja identyczna jak z wieżami obronnymi - po co ta gadka w ogóle? Komu pasuje to stawia sobie marnując miejsce w mieście, jego sprawa. Żal? Postaw więcej i bądź zadowolony a nie płacz tutaj jeden z drugim.

krzysw - jak to po co ta gadka? Forum służy do prowadzenia dyskusji jak i też wyrażania poglądów, takie właśnie wątki mają na celu ogólne nakreślenie problemu jeżeli gra idzie w złą stronę ( chyba nie tylko moim zdaniem ;) ).

Mówcie, że o co płacz, kup sobie i Ty tą galerie sław i przestań bić pianę...
Tak wszystko ok tylko zauważcie że gracz posiadający diamenty takich galerii sław może sobie kupić relatywnie więcej.
Posiadając spore szczęście i zdobywając sporo pucharów postawie 2-3 takie galerie, natomiast osoba która wydaje realne pieniądze na diamenty takich galerii może postawić 20(lub więcej, zależy ile pieniędzy wyda) no i gdzie tutaj miejsce na rywalizacje w GvG.
Teraz ludzie będą sobie kupować potencjał gildii za złotówki ;)
I ranking gildii nie będzie odzwierciedleniem tego kto ile pracy włożył w GvG, ile posiada sektorów, lecz tego ile dana gildia posiada majętniejszych graczy kupujących diamenty.... Na prawdę to Wam nie przeszkadza? Nie uważacie że coś tu nie gra :/ ??
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
This!

Było takie samo sączenie piany o wieże sygnałowe to teraz o galerie sław. Jeśli już tak wam bardzo zależy na rywalizacji, to przebłagajcie IG o osłabienie galerii sław, by dawały te punkty co tydzień, co za różnica wtedy?

A jak myślisz czemu służy forum tej gry jak nie rozmowie o grze i możliwych zmianach? Nikt tu się nawet nie uniósł, piany też nie widzę.

Wierze sygnałowe dało się zdobyć bez diamentów w ilości sporej, da się je nadal zdobyć wiec można kupować i wyrównywać szanse.
A my piszemy o posiadaniu po kilka galerii gdzie gracz możliwe ze cudem trafi jedną lub kupi ja za 4000 pucharów które też będzie oszczędzał żeby ją mieć. Ja na pewno będę posiadać galerie co najmniej jedną, w mojej gildii już są 2.
Potem będzie rozmowa typu jak te gildie top przeskoczyć? Jak ich potencjał będzie się sam robił jak surowce same się będą robić, na oblężenie armii nie trzeba... Jak zatrzymasz machinę TOP? Zazwyczaj jest parę gildii prowadzących a reszta co ma wąchać opary i się oblizywać?

W tej dyskusji też nie chce nawet poruszyć kwestii osób kupujących diamenty, bo ja to rozumiem że ktoś kupi te galerie w ilości 10 żeby mieć przewagę, nie rozumiem dlaczego IG nie przewidziało mimo że na becie to samo gracze robili. A teraz jak zmniejszą potencjał galerii to na miejscu osób je kupujących zrobiła bym wojnę.

Ta sytuacja jest patowa i niesprawiedliwa, galeria powinna być wisienką trudną unikalną, po jednej na głowę max, jej zdobycie powinno być jak zdobycie pucharu na mundialu...
 

DeletedUser3220

Guest
Za każdym razem jak czytam takie posty z marudzeniem, to mam wrażenie, że powstają one na zasadzie "ja nie mam, to inni niech też nie mają".
Może i fajnie byłoby, żeby było ograniczenie do jednej Galerii na gracza, miałoby to jakiś sens.
 

DeletedUser4259

Guest
Wy mnie ludzie zadziwiacie wręcz!

Co ma event do GvG? Tylko tyle że daje galerie sław która produkuje te durnowate punkty do gildii nic więcej... Jak dla was GvG to główny aspekt gry, to może najlepiej przestać grać i sączyć tym samym pianę z ust?

a Ty dla odmiany niczym mnie już nie zadziwisz
jeżeli dotąd nie pojąłeś, czym w założeniu miało być GvG, to tłumaczenie Ci, że teraz wojny między gildiami przestają być bitwani żołnierzy a pojedynkiem na ilość posiadanych galerii nic nie da

dalszą część Twojej wypowiedzi litościwie przemilczę

btw: jak dotąd syszałem tylko o toczeniu piany z ust, no ale u Ciebie w domu widocznie się ją sączy


edit:
@ash - dokładnie, limit galerii i po krzyku :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Umożliwianie graczom ułatwień za realne pieniądze nie jest niczym złym w sobie. Gorzej jest wtedy gdy w grze występuje zjawisko Pay 2 Win.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja już mam prostą drogę do galerii, pierwszą kupie a w następne będę celować z skrzyń.
Ja będę ją posiadać, może później ale event ma jeszcze prawie miesiąc, czas jest.

A my mówimy o gildii 80 osób razy 340 potencjału... Małe aktywne gildie dostaną fige, a są jeszcze takie po 40 osób na GVG nastawione....

- - - Zaktualizowano - - -

Za każdym razem jak czytam takie posty z marudzeniem, to mam wrażenie, że powstają one na zasadzie "ja nie mam, to inni niech też nie mają".
Może i fajnie byłoby, żeby było ograniczenie do jednej Galerii na gracza, miałoby to jakiś sens.

Tylko teraz to chyba za późno na zmiany:(
Bo u mnie w sąsiadach mają juz po 5 i więcej.
 

DeletedUser9456

Guest
Wracając do GvG i galerii sław. Ograniczenie jednej dla każdego gracza miałoby sens. Pod warunkiem że miałoby to ręce i nogi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Zmiana wartości produkcji potencjału w Galerii Sław:
E. kamienia - 0
Brąz - 4
Żelazo - 6
Wczesne - 10
Rozkwit - 22
Jesień - 27
Kolonialna - 35
Przemysłowe - 45
Postępowa - 70
Modernizm - 90
Postmodernizm - 110

Właśnie to wprowadzają jak widzę dobrze ;/
 

DeletedUser625

Guest
Zmiana wartości produkcji potencjału w Galerii Sław:
E. kamienia - 0
Brąz - 4
Żelazo - 6
Wczesne - 10
Rozkwit - 22
Jesień - 27
Kolonialna - 35
Przemysłowe - 45
Postępowa - 70
Modernizm - 90
Postmodernizm - 110

No teraz to trochę będzie trudniej posiadaczom Galerii.
 
Status
Zamknięty.
Do góry