Event piłkarski - morderstwo zdrowej rywalizacji GvG

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Pisałem już drzewiej o tym, że GvG jest bardzo niedoskonałe. Ale jak zwykle był to efekt "tysięcy" postów ponaglających do wprowadzenia tego potworka.
Wziąłem w cudzysłów: "tysiące" to zamierzona ironia. Na angielskojęzycznych serwerach doliczyłem się (w sumie ) około 60 dyskutantów narzekających na wydarzenie piłkarskie (Galerie sław). Nie chcę się wyzłośliwiać ale irytują mnie takie okreslenia wszystko zawsze, wszyscy tysiące itd gdy kilkudziesięciu forumowiczów w żaden sposób nie może być reprezentatywnymi dla IG a tym bardziej dla pozostałych setek tysięcy aktywnych graczy.

Polecam wziąc cos na wstrzymanie ;)

btw

narzekanie na angielskim serwerze rozpoczał, znany mi z innej MMO, gracz o czysto polskim rodowodzie :p
 

DeletedUser5324

Guest
przepraszam, że mam odmienne zdanie...
a ilu graczy aktywnie odwiedza forum?
czy uważasz cokolwiek przez kogokolwiek napisane za miarodajne? nie powinieneś, bo zgodnie z Twoim tokiem rozumowania w grze jest około 30 graczy - bo przecież nikt więcej nie pisze na forum...
60 osób dyskutujących na jeden temat to bardzo dużo - kto tego nie pojmuje jest po prostu ignorantem...

- - - Zaktualizowano - - -

i dodam jeszcze, że na pewno ten sam gracz zaczął tą samą dyskusję w stanach, u niemców i francuzów... co za żałosny argument...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Mirras Jot:
napisałem, że nie na miejscu jest uzywanie wskazanych przeze mnie okresleń w sytuacji gdy zdecydowana większośc aktywnych graczy ma ten problem ekhm... gdzieś ;)

Gry tego typu zawsze będa forowały graczy płacących realną kasę. W przypadku "galerii Wstydu" ;) IG upiekło kilka pieczeni.
Zrobiło ukłon w stronę graczy, którzy "marudzili", że nie sposób wbić się w mapę gvg w sytuacji gdy jest ona opanowana przez duże i sprawne gildie, dali wędke tym co narzekali, że ich gildie "szwendają" się po odległych miejscach rankingu ponieważ nie mogli zdobyć lukratywnych (czyt. dających znaczące punkty do potencjału) sektorów wreszcie co naturalne w takiej sytuacji uruchomiło możliwość stworzenia grupy beneficjentów Galerii za pieniądze...

IG zrobiło jeszcze coś co się rzadko zdarza w innych MMO, oddaje puchary za obcięcie punktów z Galerii...
Naprawdę nie wiem po co narzekac...

btw

MIrku, daruj sobie te złośliwości ad personam ;)
napisałem o jednym, JEDNYM, graczu z serwera angielskiego !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6763

Guest
Zgadzam się z Abebe, tak naprawdę, warto też zwrócić uwagę, że na "balansowaniu galerii" stracili najwięcej gracze, którzy kupili ich sporo za diamenty. Więc argument, że IG ma gdzieś graczy którzy nie kupują diamentów jest w tym kontekście bardzo delikatnie mówiąc absurdalny.
 

DeletedUser5324

Guest
1000 pucharów i ja przyjąłem, skoro można było...
ale trzeba pamiętać, ze niektórzy kupili sobie po kilkanaście sztuk...
czyli ukłon znowu był nie do tych, którzy na wprowadzeniu galerii najbardziej stracili - sprawnych Gildii o dużych ambicjach, świetnych graczach i cienkich portfelach...

już jeden sposób na poprawę sytuacji podałem - zdjąć możliwość motywowania galerii...
drugi sposób, to nie wpływając w żadnym stopniu na galerie - podnieść wartość sektorów - np dwukrotnie :) nie trzeba będzie nikomu nic oddawać :)

- - - Zaktualizowano - - -

Zgadzam się z Abebe, tak naprawdę, warto też zwrócić uwagę, że na "balansowaniu galerii" stracili najwięcej gracze, którzy kupili ich sporo za diamenty. Więc argument, że IG ma gdzieś graczy którzy nie kupują diamentów jest w tym kontekście bardzo delikatnie mówiąc absurdalny.
sorry, ale Twoich argumentów już w ogóle nie pojmuję - może mi to ktoś przetłumaczyć na nasze?
czy po prostu to takie pisanie dla nabicia ilości postów?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
nie obrażajmy się, proszę,

uważam, że kolejny balans galerii wprowadzi nastepny zamęt...
moim zdaniem powinniśmy zakończyc te utarczki bo nie wniosa nic nowego.
 

DeletedUser5324

Guest
nie obrażajmy się, proszę,

uważam, że kolejny balans galerii wprowadzi nastepny zamęt...
(...)

ależ ja wcale nie mówiłem, żeby znowu balansować galerie - wyraźnie powiedziałem, że można (bo skoro można balansować wszystko, to czemu nie) - nie dotykając wcale już galerii - zbalansować SEKTORY :) niech będą więcej warte - w sensie - niech dają więcej potencjału... te osoby, które zakupiły galerie nie będą stratne (bo ich wartość się już nie zmieni przecież), a te osoby, którym zależało na dużej ilości sektorów równiez będą zadowolone, bo ich trud okaże się coś wart...
i tyle - wilk syty i owca cała :)

i przepraszam wszystkich, którzy poczuli się obrażeni :) nie zamierzam z nikim się tu wykłócać, ani prowadzić przepychanek - chcę znaleźć rozsądne rozwiązanie problemu...a tu wciąż jakieś głosy zbaczające z tematu...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6763

Guest
ależ ja wcale nie mówiłem, żeby znowu balansować galerie - wyraźnie powiedziałem, że można (bo skoro można balansować wszystko, to czemu nie) - nie dotykając wcale już galerii - zbalansować SEKTORY :) niech będą więcej warte - w sensie - niech dają więcej potencjału... te osoby, które zakupiły galerie nie będą stratne (bo ich wartość się już nie zmieni przecież), a te osoby, którym zależało na dużej ilości sektorów równiez będą zadowolone, bo ich trud okaże się coś wart...
i tyle - wilk syty i owca cała :)

i przepraszam wszystkich, którzy poczuli się obrażeni :) nie zamierzam z nikim się tu wykłócać, ani prowadzić przepychanek - chcę znaleźć rozsądne rozwiązanie problemu...a tu wciąż jakieś głosy zbaczające z tematu...

Z tym się akurat zgadzam. Przydałoby się aby sektory otrzymały jakiś bonu bo tak naprawdę to szczególnie we wczesnych epokach zysk jest niewspółmiernie mały do nakładu wojsk i surowców jaki trzeba przeznaczyć. Może coś na wzór starej dobrej mapy - pogrupować sektory w prowincje i gildia kontrolująca wszystkie sektory z danej prowincji otrzymywałaby dodatkowy bonus.
 

DeletedUser5324

Guest
mały off-topic - a gdzie w ogóle można sprawdzić ile mamy w danej chwili potencjału? w rankingu gildii widzimy prestiż, czyli to co z poziomów gildii, potencjału i bonusa za miejsce w rankingu...
ale gdzie można zobaczyć ile mamy potencjału? można pododawać z kolejnych epok, można odjąć to co jest dzisiaj na pasku poziomu gildii od tego co było wczoraj - ale czy nie można tego gdzieś wyświetlać? to gdzieś w grze funkcjonuje jako jakaś zapamiętana wartość - wystarczy ją pokazać ;) jeśli pomysł jest dobry - poproszę o przeniesienie do odpowiedniego działu forum ;)
 

DeletedUser7261

Guest
Ranking i gildia -> Twoja Gildia -> Poziom -> I tam jest pasek z potencjałem.
 

DeletedUser5869

Guest
W liście wydarzeń na mapie GvG masz informację "Zebrano [...] potencjału", gdzie [...] to jakaś liczba.
 

DeletedUser5324

Guest
dzięki Marcin ;)
ale wygodniej by było, gdyby się wyświetlało w zakładce Poziom Gildii, nie? ;)

- - - Zaktualizowano - - -

niestety - w różnych prowincjach GvG, historia wydarzeń pokazuje różne wartości zgromadzonego potencjału... tego już nie rozumiem :p
 

DeletedUser625

Guest
Bo to pewnie zgromadzony potencjał na danej prowincji w danej epoce. Mam rację?
 

DeletedUser5324

Guest
niestety nie ;) chciałbym z każdej prowincji dostawać po 7k potencjału...
 

Valhan

Wójt
Widzę że mój wątek zbacza coraz bardziej z tematu :p :D
A ja w związku z tym co napisała Danifae w ogłoszeniach ( zaraz po pojawieniu się właśnie tego tematu), mam pytanie... :p
"Nasza Pani Co-Co Manager" napisała... cyt: "Zdajemy sobie sprawę z tego, że problem ten może powodować nieco zamieszania. Rozwiążemy go najszybciej jak to będzie możliwe."

I w związku z powyższym, chciałem zapytać czy jest już wiadomy jakiś bliższy termin wprowadzenia owego balansu?
Czy wiadomo już kiedy w przybliżonym czasie mamy spodziewać się tej rewolucji :>?
 

DeletedUser12942

Guest
Witam, gram od niedawna , więc nie wiem gdzie mam zadać to pytanie :

Czy jest w tej grze możliwość kupna diamentów za złotówki ? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.
 

DeletedUser11123

Guest
no kompletnie nie tu. ale w prawym górnym rogu masz żółty plusik
 

DeletedUser388

Guest
Ja tak może troszkę z innej bani...

Powinni byli ustawić za każdym razem, gdy zdobędziemy gola: "Brawo! Wygrałeś 10 sucharów!". I by było od razu śmieszniej. A zamiast złotej skrzyni "Skarb Karola" ;)
 

DeletedUser5150

Guest
Po pierwsze za często ostatnio słyszę "polaczki" i co najgorsze z ust moich rodaków. Uważam, że właśnie takie stwierdzenie jest pogwałceniem netykiety i proszę o usunięcie tego typu postów.
Po drugie najczęściej jak ktoś stanie w obronie własnych interesów to jest od razu kwitowane że narzeka. Natomiast cecha taka ma nazwę asertywności - która przejawia się gdy ktoś mówi wprost że ma odmienne zdanie na dany temat. Niektórzy przesadzają :D
Ale to naprawdę nie jest powód by na nich ciskać gromy i używać pogardliwych sformułowań.

Co do samego tematu -wpadły mi dwie galerie choć ich nie chciałem i co?no i wybuduję :D

Wolałbym natomiast aby walki w GVG były mocniej bonusowane biorąc pod uwagę możliwości galerii.

Aha do FoE wróciłem po roku przerwy i pomysł utrzymania rozwiniętych kont oprzypad łmi do gustu :D

Z tymi słowy kłaniam się Państwu życząc dobrej nocy.
 

DeletedUser8110

Guest
Wydaje mi się, że początkowy cel dyskusji gdzieś zagubił się z czasem... Galerie zostały zbalansowane, odszkodowania w trakcie wypłacania. Jeśli jeszcze ktoś ma ochotę porozmawiać o evencie piłkarskim to zapraszam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry