Event piłkarski - morderstwo zdrowej rywalizacji GvG

Status
Zamknięty.

DeletedUser4259

Guest
a dokładnie to którego czerwca ruszył event? może też się załapię? bo jakoś szybko wylosowałem :p
 

DeletedUser7112

Guest
Ja już dostałem swoje 2000 pucharów - suport uwinął sie szybko i sprawnie :-)
 

DeletedUser13108

Guest
Przeciez cale zamieszanie zwiazane z eventem pilkarskim jest bardzo proste do wytlumaczenia. Skoro budynek hall of fame jest najlepsza nagroda jaka mozna dostac w tym evencie nie moglo byc takiej sytuacji ze ktos sobie cos zle zaprojektowal, zle wyliczyl lub przewartosciowal. Testowany na alfie, nastepnie na beta nie byl czyms podrzednym o czym mozna bylo zapomniec lub przeoczyc. :D
Zawsze na poczatku kazdego eventu pojawia sie zachecajace okienko: " kup diaxy dostaniesz xxxxx pucharow gratis, xxxx jajek gratis, xxxx gwiazdek gratis "
Jak zachecic graczy do wykorzystywania takich super okazji? Jezeli zauwaza ze kupujac diaxy beda mieli z tego jakas wymierna korzysc to jak najbardziej wielu sie da skusic. Kupujac hall of fame nie placa diaxami lecz pucharami. Jak zdobyc wiecej pucharow? Najlepiej dokupic za diaxy. Czy to sie oplaca? Oczywiscie ze tak bo hall of fame pozwoli zrobic olbrzymia roznice w naszym miescie a co za tym idzie w naszej gildii. Jezeli bedziemy mieli kilkadziesiat takich budynkow przeliczajac kalkulatorem mozemy zobaczyc jak olbrzymi to bedzie zysk. Co robi gracz? Duza czesc kupuje diaxy, wszystkie puchary zamieniane sa na te swietne budynki. W skali kilku tysiecy graczy bardzo napedza to zakup diaxow. Tworca patrzy i zaciera rece bo event zaczyna przynosic dochod. Pytanie czy gdyby ten najlepszy budynek byl kilka razy gorszy i przypominal zegar sloneczny czy gracze z takim zaangazowaniem probowali by go zdobyc? Absolutnie nie, wyladowal by w schowku i nigdy nie byl wybudowany. Wiec jako przynete tworzy sie budynek ktory wiadomo ze w kolejnej wersji bedzie zbalansowany na niekorzysc. Ludzie troche pokrzycza, troche sie podenerwuja, beda pisali do supportu, skrazyli sie itd. W ramach rekompensaty tworca gry odda te zle wydane puchary aby kazdy gracz mogl sobie wymienic je na jakis inny swietny wodotrysk z eventu. :D Efekt osiagniety? Tak oczywiscie. Diamenty kupione, wymienione na puchary, budynek zbalansowany, bezposrednio zainteresowany czuje ze osiagnal sukces. :D
W tej grze kazdy jeden blad mozna naprawic, kazda jedna niescislosc. Ktos przechodzi z gildii do gildii zbyt czesto momentalnie pojawia sie patch. Ktos za duzo ma budynkow hall of fame oczywiscie od razu patch. Pytanie kiedy powstanie patch na push perel? Kiedy powstanie patch na wymiane PR-ow miedzy swiatami?
Tego nie mozna zrobic bo to zbyt skomplikowane. :D Jaki bylby wtedy powod aby rozwalac graczowi perly? Jak mozna wtedy spowolnic zbyt szybko rozwijajacego sie gracza lub gildie? Przeciez nie mozna pozbawiac gry rywalizacji, trzeba miec jakis wplyw na przebieg wydarzen. Nie mozna przeciez temu bez kontroli pozwolic istniec. Zbyt duza przepasc miedzy graczami zniecheci innych do dalszej gry. Wspolzawodnictwo potrzebne do tego aby gracz z 1500 miejsca mial nadzieje ze kiedys uda mu sie wyladowac w top 10 :D
 

DeletedUser3876

Guest
Odpowiem Ci krótko - zmiany w Hall of Fame nie są błędem Programistów, tylko odpowiedzią na (większą) część niezadowolonych Graczy.
 

wuen

Hrabia
Odpowiem Ci krótko - zmiany w Hall of Fame nie są błędem Programistów, tylko odpowiedzią na (większą) część niezadowolonych Graczy.

Jak uniknąć odpowiadania na większą część niezadowolonych graczy?
- wystarczy pójść po rozum do głowy, wziąć kartkę, długopis i napisać założenia a następnie poprosić kogoś kto zna się na arytmetyce aby to przeanalizował - jego sugestie spowodują, że nie zrobi się błędu, który trzeba będzie poprawiać...
Przypomniał mi się post, w którym ktoś z supportu zapewniał, że gra rozwija się i przybywa graczy pomimo niezadowolenia "starych" - sprawdziłem - wczoraj było:
A... - 32851 - dziś 32763,
B... - 32113 - dziś 32066
C... - 42570 - dziś 42565
D... - 36334 - dziś 36324
F... - 28877 - dziś 28854
chyba jednak ubywa ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4259

Guest
Gdzie to sprawdzasz? :p


ilosc.jpg
 

DeletedUser625

Guest
O dzięki ricky. Rzadko zaglądam w ranking, bo mnie specjalnie nie interesuje. :p
 

DeletedUser8

Guest
Proszę zakończyć offtop. :)
A co do liczby graczy - liczba zawsze spada po przejściu skryptu ukrywającego lub kasującego konta nieaktywne, ogólnie jednak liczba aktywnych Graczy się specjalnie nie zmienia.

Galerie liczą się po prostu zdobyte do 17 czerwca włącznie, jeśli ktoś takową posiada to zapraszam do supportu po Puchary. :)
 

DeletedUser

Guest
Jak na niemiecką grę, to zero ordnungu.

Pewnie pierwotny zespół, który to stworzył został wykopany z roboty, a teraz na gwałt przyjmują typów skąd się da, z różnymi nawykami, nie są zespołem dopiero się docierają, rozkminiają o co chodzi i popeniają babole.
 

DeletedUser5324

Guest
a ja mam pytanie na temat - czy w związku z ogromnym niezadowoleniem graczy, którzy nie nakupili sobie 20 lub więcej galerii - czy planowane jest dalsze balansowanie galerii? w sensie zmniejszanie ilości generowanego przez nie potencjału.

- - - Zaktualizowano - - -

ciekawą propozycję rozwiązania problemu Galerii Sław znalazłem na angielskim forum - otóż ktoś zaproponował, by galerie sław nie dawały się motywować.
To załatwia temat w 100% :)
gracze musieli by pilnować swoich miast, aby nikt nie okradł galerii, potencjał generowany z tych magicznych budynków spadnie o połowę i chyba wszyscy będą zadowoleni... no może oprócz tych kilku(-nastu, -dziesięciu, -set) graczy, którzy w porównaniu z kilkudziesięcioma tysiącami graczy nie kupujących galerii, stanowią promil wszystkich grających...
a inno zarobiło by na zakupie wieżyczek sygnałowych ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja wrzucę swoje trzy grosze:

czy to ja mam rozdwojenie jaźni czy naprawdę są dwa wątki o tym samym?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7112

Guest
Ja wrzucę swoje trzy grosze:

czy to ja mam rozdwojenie jaźni czy naprawdę są dwa wątki o tym samym?

są dwa;-)

jeden jest o morderstwie /kryminał/ a drugi o rekompensatach za utracony majątek /thriller prawniczy/
 

DeletedUser6763

Guest
Nie Argonautka - w innych gadają o podsłuchiwaniu Polskich polityków. Tylko u nas o galeriach
 

DeletedUser5324

Guest
Czy w innych krajach też są takie problemu z tymi nieszczęsnymi galeriami ?
sprawdzałem angielskie forum - i tak, tam bardzo narzekają... są wyraźne głosy - jak u nas - że gra tonie i że nie ma sensu walczyć w GvG...
nawet przezwali ten budynek z Hall of Fame na Hall of Shame - po naszemu by to było - Galeria Wstydu/Obciachu...
http://forum.en.forgeofempires.com/...-Shame-What-should-it-do&highlight=hall+shame

amerykanie narzekają tak samo
http://forum.us.forgeofempires.com/showthread.php?6590-Hall-of-Fame-or-Devil-Magic&highlight=hall

a jak ktoś zna niemiecki to też narzekają tak samo
http://forum.de.forgeofempires.com/...me-den-Bach-runter-geht&highlight=Ruhmeshalle

I żeby nie było - francuzi mówią to samo
http://forum.fr.forgeofempires.com/showthread.php?35356-Comportement-d-innogames-scandaleux

wszyscy narzekają, bo to była najgorsza skucha inno... i co najsmutniejsze - bez możliwości powrotu do czasu sprzed galerii...
musimy się pogodzić z faktem, że już nigdy nie będzie w tej grze normalnie...
generalnie panuje tu "pogoda dla bogaczy, dla nie-bogaczy są prognozy złe" - parafrazując znany polski przebój...

jak ktoś nie rozumie skali i wielkości problemu, to niech się nie odzywa... i nie - nie jest to przypadłość Polaków, że się narzeka - jak coś jest ewidentnie źle zrobione, to każdy, kto ma chociaż odrobinę oleju w głowie narzeka... a jak ktoś ma pusto, to mu wszystko jedno :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Jakoś tak twórcy myśleli naiwnie, że gracze się ucieszą z nagrody, a nie będą na nią narzekać :p
 

DeletedUser5324

Guest
Jakoś tak twórcy myśleli naiwnie, że gracze się ucieszą z nagrody, a nie będą na nią narzekać :p
;) tu mi jedzie czołg ;) doskonale wiedzieli co robią i jaki będzie efekt tego... ale moim zdaniem dokładnie pokazali gdzie mają graczy, którzy nie płacą za diamenty - Wy tego nie widzicie???
w poprzednim wpisie pokazałem Wam, że w co najmniej pięciu wersjach językowych jest oburzenie z powodu Galerii Sław - nie chce mi się szukać kolejnych, ale podejrzewam, że tak samo jest wszędzie - gracze w innych krajach nazywają to wprost: skandalem, oszustwem, naciąganiem i amatorszczyzną...
i zastanawiam się ilu jest takich co nakupili sporo tych galerii - niech będzie po 10-20 na jeden świat w danej wersji językowej - czy warto było sobie tak zepsuć opinię dla paru srebrników? to nie są miliony - marne parę groszy zyskali teraz, a zniechęcili tysiące graczy, którzy małymi kwotami stale wspierali budżet firmy... gdy skończy się event, każdy 100 razy się zastanowi nad wydaną złotówką, bo zamiast na rozbudowę miasta, stawianie pereł, leczenie jednostek, czy przyspieszanie technologii - lepiej ją wydać przy kolejnym evencie, gdy pokaże się kolejny magiczny budynek...
hehe, czyli możemy się spodziewać co miesiąc nowego eventu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie wiem jak w innych krajach ale w USA dyskusje są bardzo burzliwe. Mimo, że dla nich stosunek zarobki/$$$/diamenty jest chyba z najbardziej korzystnych to też czują się nabici w butelkę. I tu już nie chodzi o kasę tylko - ale o sens GvG.

Czyli wakacyjny event zaraz po mundialu i koło fortuny?
 
Status
Zamknięty.
Do góry