Event drużynowy 2023 - komentarze

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ja zawaliłem na starcie bo robiłem po staremu plan z 5 miastami
Bywa, że robimy błąd, zdarza się i brak czasu. Jednak nawet perfekcyjnie zrobione miasta niczego nie gwarantują.
1. W złotej lidze jest bardzo kuszący budyneczek.
2. Złota liga to 1% najlepszych wyników. (99% graczy go nie zdobędzie).
3. Klepsydra może wywrócić wymagania ligowe i trzeba być gotowym do jej użycia we właściwym momencie, jeśli komuś bardzo zależy i nie ma pilniejszych inwestycji. Jest sporo graczy, mających możliwość użycia dużej ilości darmowych diamentów z gry.
 
to nie jest przykład merytorycznej rozmowy.
Z twoich wypowiedzi, aż bije poczucie wyższości i "lepszości" z uwagi, iż robisz event "darmowo", a inni płacą.
Jakby Ci co płacą byli gorsi, albo pójście na "łatwiznę" było gorsze.


Ja zawaliłem na starcie bo robiłem po staremu plan z 5 miastami - co drugie miasto pakiet skrzynek i miało być ulepszenie na maksa. (tak się robiło daaawno temu przy pierwszym evencie w tym stylu), troche tego żałuje, troche nie. Zainwestowałem te 100 zł i będą 2 pałace i 2 tawerny ulepszone do złota, dla mnie opłacalny deal
Miałem się już nie odzywać, ale ..... zdanie tytułem wyjaśnienia bo ....
Zdanie "O i to jest przykład merytorycznej rozmowy" nie było wstępem do mojej merytorycznej wypowiedzi. Było komentarzem do wypowiedzi gracza powyżej którego wypowiedź sprowadzała się do urojeń.
Wyższość? No i co znowu ja mam tłumaczyć się z czegoś co się komuś wydaje? Ja też mogę powiedzieć że ktoś ma urojenia.....ale mam więcej kultury wobec rozmówców , nawet jeśli nie koniecznie się z nimi zgadzam
Gdyby rozmówcy skupili się na elementach eventu a nie na obrzucaniu mnie epitetami rozmowy potoczyły by się inaczej. Nawet gdyby zrobili inaczej niż ja, tak jak ty , zapomniałeś rozmowy z Patryka , powieliłeś swój schemat i nie pozostało ci nic jak sięgnąć do portfela. Przecież ja o tym pisałem , nie określając czy to złe. Ot rzeczywistość.
I to by było na tyle.
 
Ponieważ ,,TEORETYCZNIE" zbierasz surowce na jakiś zmyślony ,,Wielki bankiet" na który przybyli Zmyśleni Bohaterowie, którzy podobno są zgraną drużyną przyjaciół ... Ale to tylko przypuszczenie...
 

Endriu*

Baron
Może się już tu przewinęło, ile potrzeba fragmentów z tej kuźni za złotą lige zebrać na ulepszenie?

edit a dobra, jest w opisie 150
 
Ostatnia edycja:

chemik12

Wicehrabia
Założenie: zdobyć 325 pkt na każdym świcie na którym gram bez wydawania diamentów (czyli na 5, w tym na A gdzie gram na dzień dzisiejszy od: 48 dni). Wszedzie się udało spełnić założenie od kilku dni, bez większego wysiłku. Liga nie ma dla mnie znaczenia. Da się? Da. A to czy nazwa taka, czy inna? A kto tam wie co autorom siedzi w głowie i co uważają za drużynę ;)
 
500? Bez wydawania czegokolwiek zrobiłem tyle:
Odnoszę wrażenie, że dało się wycisnąć więcej :D. Swoja drogą skoro zaczęliśmy trochę męczyć nazwę. Jak pierwszy raz zobaczyłem "event drużynowy" to myślałem, że będzie "łał" z mojej strony. Coś, gdzie na wynik i nagrody musi zapracować cała gildia. To by było coś... No ale jako kubeł zimnej wody przyszedł Św. Patryk 2...
 

midh

Wójt
Odnoszę wrażenie, że dało się wycisnąć więcej :D. Swoja drogą skoro zaczęliśmy trochę męczyć nazwę. Jak pierwszy raz zobaczyłem "event drużynowy" to myślałem, że będzie "łał" z mojej strony. Coś, gdzie na wynik i nagrody musi zapracować cała gildia. To by było coś... No ale jako kubeł zimnej wody przyszedł Św. Patryk 2...
noooo kontrowersyjne

Była kiedyś era bez gpch, z innymi gildiami, z innymi ludźmi
Gildie były 30 -40 osobowe, kameralne, prawie rodzinne, w których ludzie siedzieli czasami latami
Gpch zmieniło wszystko - zaczęła się era najemników

Jeśli jeszcze eventy będą uzależnione od siły gildii ..............aż szkoda tych maluczkich
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Odnoszę wrażenie, że dało się wycisnąć więcej :D. Swoja drogą skoro zaczęliśmy trochę męczyć nazwę. Jak pierwszy raz zobaczyłem "event drużynowy" to myślałem, że będzie "łał" z mojej strony. Coś, gdzie na wynik i nagrody musi zapracować cała gildia. To by było coś... No ale jako kubeł zimnej wody przyszedł Św. Patryk 2
Po cichu, na samym początku, też tak kombinowałem, ale kiedy pokazano mechanikę, to... ;)
A ten @Yasioo77 , to jakiś nowy forumowy ..... ?
Chwyć chłopie SPP i SJP, bo aż "oczy bolą" od Twojej pisowni.
 

Feandil

Wójt
No, to dla mnie event już się zakończył.
Po zebraniu nagród z ligii będą dwa Pałace Sunhaven i upek do Legendarnej kwatery po drodze.
Bez żadnych poradników, nawet na forum zajrzałem pierwszy raz od... łoj, od dawna. Po prostu pamiętałem z poprzednich "Patryków", że nie ma potrzeby ulepszania wszystkich kierowników. Tylko na tyle, aby mieć pod koniec każdego miasta przynajmniej jeden wolny slot na zaliczanie zadań.
Gdyby nie to, że czasem brałem tę drugą skrzynię za 50 klejnotów na zakończenie miast (nie wiem ile razy, jak mi się "chciało"), to może i złota liga byłaby w zasięgu?

ed 1.png

ed 2.png
No to papa Drużyno!
(fakt, nazwa eventu z tyłka xD )
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No, to dla mnie event już się zakończył.
Po zebraniu nagród z ligii będą dwa Pałace Sunhaven i upek do Legendarnej kwatery po drodze.
Bez żadnych poradników, nawet na forum zajrzałem pierwszy raz od... łoj, od dawna. Po prostu pamiętałem z poprzednich "Patryków", że nie ma potrzeby ulepszania wszystkich kierowników. Tylko na tyle, aby mieć pod koniec każdego miasta przynajmniej jeden wolny slot na zaliczanie zadań.
Gdyby nie to, że czasem brałem tę drugą skrzynię za 50 klejnotów na zakończenie miast (nie wiem ile razy, jak mi się "chciało"), to może i złota liga byłaby w zasięgu?

View attachment 7511

View attachment 7512
No to papa Drużyno!
(fakt, nazwa eventu z tyłka xD )
odnośnie nazwy, przypominam, że fellowship of the ring - drużyna pierścienia. Stąd takie tłumaczenie
 

Midi

Baronet
Koniec fajnego eventu i KLOPS !
 

Załączniki

  • foe.jpg
    foe.jpg
    114,7 KB · Wyświetlenia: 25
Ostatnia edycja:
Dwa pałace Sunhaven, i to bez wydania nawet jednego diamentu, grając na odwal się, to niezły wynik moim zdaniem. Tym bardziej nie zrozumiem narzekających, bo to chyba był najłatwiejszy event od jakiegoś czasu. Srebrna liga, a do złotej brakło mi 26 punktów. Gdybym bardziej tego dopilnował, pewnie złota byłaby ale od początku założyłem że nie dam rady się utrzymać w srebrnej, a jednak.
Może to też być spowodowane małą ilością aktywnych graczy na H
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Gdybym bardziej tego dopilnował, pewnie złota byłaby ale od początku założyłem że nie dam rady się utrzymać w srebrnej, a jednak.
Może to też być spowodowane małą ilością aktywnych graczy na H
Na młodszych serwerach gra sporo graczy, którzy główne miasta mają na starych. Może to jest przyczyna? Ludzie nie są skłonni do wydawania diamentów na światach pobocznych. Na B, między 5:30 a końcem eventu, wymagania złotej ligi wzrosły o 15 punktów. To i tak nie jest dużo w porównaniu do poprzednich eventów :D
 

midh

Wójt
Dwa pałace Sunhaven, i to bez wydania nawet jednego diamentu, grając na odwal się, to niezły wynik moim zdaniem. Tym bardziej nie zrozumiem narzekających, bo to chyba był najłatwiejszy event od jakiegoś czasu. Srebrna liga, a do złotej brakło mi 26 punktów. Gdybym bardziej tego dopilnował, pewnie złota byłaby ale od początku założyłem że nie dam rady się utrzymać w srebrnej, a jednak.
Może to też być spowodowane małą ilością aktywnych graczy na H
serwer B ..niecałe 600 zadań było potrzebne do złotej ligi. co wyklucza brak użycia diamentów ale, nie potrzeba było ich dużo, wydałem 3.5k i skończyłem ze sporym zapasem
zdecydowanie warto dla kuźni
 

Borisel

Hrabia
Event skończony ze złotym pałacem i złotą tawerną - główne cele osiągnięte , 2x sceny błazna , 2 tańczące panny już są w mieście i zbierają na siebie . W międzyczasie z pałacu zbieram fragmenty na kolejną scenę błazna a potem na grille . Liga brązowa osiągnięta - ze względu , że mnie nie było kilka dni więc trochę spadłem , jednak tragedii nie ma - mam dodatkowych 5 ulepszeń na pałac - więc będzie na przyszły rok . Możliwe , że gdybym nie kupił 2x razy pełnego zestawu skrzynek , tylko skupił się i miał więcej klejnotów na ulepszanie pracowników to zrobiłbym więcej miast i zadań . Nie kupiłem też skrzynek - po przemyśleniu stwierdziłem , że nie ma pośpiechu - znając inno za rok znowu będzie powtórka i brakujące części będzie można znaleźć . Event oceniam na 9/10 .
 
Możliwe , że gdybym nie kupił 2x razy pełnego zestawu skrzynek , tylko skupił się i miał więcej klejnotów na ulepszanie pracowników to zrobiłbym więcej miast i zadań . Nie kupiłem też skrzynek - po przemyśleniu stwierdziłem , że nie ma pośpiechu - znając inno za rok znowu będzie powtórka i brakujące części będzie można znaleźć . Event oceniam na 9/10 .
2x1400 waluty. Dostałeś za to 2udoskonalenia. 2800 to ponad 4 miasta czyli ponad 130postępu co oznaczało by na pewno więcej niż 2 udoskonalenia z linii nagród i 4 szanse z darmowych skrzynek.
Otwierałem tylko darmowe skrzynki ( oprócz ostatniego miasta , bo wiedziałem że już więcej nie zrobię za drugim strzałem wpadło udoskonalenie) Łącznie w ten sposób uzbierało się 8-10szt ( w tym chyba 3 poz1 które też się nie zmarnują.
Event 100/100 złoto i wiele innych :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
niecałe 600 zadań było potrzebne do złotej ligi. co wyklucza brak użycia diamentów ale, nie potrzeba było ich dużo, wydałem 3.5k i skończyłem ze sporym zapasem
zdecydowanie warto dla kuźni
Czy warto? Chyba nikt w to nie wątpi. Szczerze gratuluję :)
Nie zmienia to faktu, że 99% graczy jej nie zdobyło. Nie była osiągalna bez uzupełniania waluty eventowej przy pomocy diamentów. Taka jest reguła eventów ligowych i każdy powinien podjąć indywidualną decyzję czy wchodzi w rywalizację o złotą, czy radzi sobie inaczej.
3 pałace, 2 legendarne tawerny i trochę pożytecznego drobiazgu już u mnie pracuje. W sumie event na duży plus.
 

Borisel

Hrabia
Abstrahując do wątku - czy ktoś otwierał te plany ze scen błazna i miał plany z pereł tytanu ? Bo osobiście już otworzyłem 2 plany x12 , 4 plany x5 i 6 planów x6 - i nie natrafiłem na ani jeden plan z pereł tytanu . Może ja miałem pecha .
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Abstrahując do wątku - czy ktoś otwierał te plany ze scen błazna i miał plany z pereł tytanu ? Bo osobiście już otworzyłem 2 plany x12 , 4 plany x5 i 6 planów x6 - i nie natrafiłem na ani jeden plan z pereł tytanu . Może ja miałem pecha .
dostaniesz z epoki w której jesteś i do tyłu. Nie wiem w jakiej jesteś.

Nie otwierałem, trzymam na nową epokę xd
 
Do góry