Dyskusje o postępach w grze

chemik12

Wicehrabia
...na pewno by pokonał ? przecież on ma wojsko z jesieni a ja obronne z przemysłu...
Myślę że bez większych problemów. Jeśli na GPCh spokojnie dochodzę do nawet 50 poziomu kary czyli przeciwnik ma już ok. 527% bonusu do ataku/obrony to pokonanie jednostek raptem 2-3 epoki do przodu z "marnym" bonusem nie powinno być problemem.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
ja z negocjacją na GPC dochodzę do 10-15 poziomu kary jak się zmobilizuję , by zająć prowincję ;)
a mój rekord oporu to 18
 

smerfova

Baron
To w ciągu dnia możesz ustawić coś innego i dopiero przed samym snem towary. Ostatecznie i tak zbiory towarów będziesz miał w takiej samej ilości, więc nic nie tracisz. A jednocześnie nie będą one leżały, czekając na atakującego gracza.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
chyba tak zrobię , tylko musiałbym się pilnować , przyzwyczaiłem się do robienia tak jak do tej pory , ciężko będzie to zmienić
ale faktycznie . tarasy zostawię na razie tak ale z budynków nawet będzie więcej ;)
 

smerfova

Baron
"korzysci" ja to bym sie zastanowil kto normalny ustawia towary w tarasach
Nie oceniam tutaj sensowności działań Tymka, a jedynie doradzam mu, w jaki sposób może uniknąć plądrowania, przy produkcji towarów. Z jego perspektywy takie ustawienie produkcji jest bardziej korzystne.
Oczywiście, produkując PRy nie ma takich problemów, bo ustawia się na 24h i zawsze jest o tej samej porze zbiór. Jednak mam świadomość, że przekonywanie kolegi do tego nie ma sensu, bo i tak nic z tego nie będzie.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
"korzysci" ja to bym sie zastanowil kto normalny ustawia towary w tarasach
ja jestem normalny i ustawiam ;) bardziej mi się przyda towar , którego mi tak brakuje niż jakieś 5 punktów kiedy przy zbiorze 40/dzień robi mi to różnicę ale nie taką jak towar . poza tym PR to willa lub nawet ulepszone świątynie wiedzy dają więcej , więc nie opłaca się trzymać po to tarasów
a z towarem idzie fajnie . w wyprawach mam negocjacje z obecnej i poprzedniej epoki , więc ulepszam tarasy co 2 epoki i mam niezłą ilość towaru
5pr-100 towarow a ustawiajac towar masz x2 10 czyli 20 towarow takze tego
no niby tak , ale nie ma stałej ceny na towar ;) przecież każdy dąży żeby sprzedać jak najdrożej :) sam kiedy miałem towarowe ze starych epok sprzedawałem 100 brązu za 6-8 PR (udało się chyba 2 razy ...) za tą cenę samemu próbując ugrać 100 przemysłu . dlatego nie ma stałej ceny na towar , bo trzeba jeszcze znaleźć kogoś kto sprzeda
 

Ferdinand

Baron
ja jestem normalny i ustawiam ;) bardziej mi się przyda towar , którego mi tak brakuje niż jakieś 5 punktów kiedy przy zbiorze 40/dzień robi mi to różnicę ale nie taką jak towar

Pamiętajcie wszyscy dobre rady! Krok 1 - gnaj za szybko do przodu i buduj niewydolne miasto i mierz się z brakiem towarów. Krok 2 - zamiast PRów produkuj towary.
nOrMaLnIe KoMeDiA :idiot::idiot::idiot:

Tymku bardzo ciekawi mnie jak będziesz przechodził Oceaniczną Przyszłość z 40 PR na dzień xD (jeśli tam dojdziesz)
 

Devine111

Baron
Udzielę się w tym wątku i zapytam, jaki jest jego cel, skoro autor napisał w swoim poście
ale nie proponujcie mi zmiany gildii budowy arki i innych rzeczy których nigdy nie zrobię).
Możecie pisać co chcecie, autor obrał sobie swoją bezsensowną drogę rozwoju, w której nic nie zmieni. Tymek uważa, że wszystko wie najlepiej, jest Alfą i Omegą, i nici z waszych wiadomości, które mają go skłonić do jakiś zmian. Nie ważne, że osoby, które się tu wypowiadają,grają niekiedy od początku FOE, on zaczął pół roku temu i już wie wszystko lepiej niż Wy. Pozwolę sobie stwierdzić po tych pomysłach, które daje, że nawet lepiej niż Twórcy. Dajcie sobie spokój z wiadomościami, bo go tylko karmicie.
Do moderatorów pytanko, może by tak zamknąć ten wątek?
 

mayder

Baronet
Zakłada się nowy wątek/temat, dostaje się odpowiedź i wątek zamyka

Tyle że ten wątek nazywa się "Dyskusja o postępach w grze" gdzie słowo dyskusja jest kluczowe, taki wątek nie ma jako takiego końca bo do póki ktoś gra to ma powody do takiej dyskusji. Inna sprawa to to że sam kilka poprzednich stron mocno od samego tematu odbiega w czym i ja brałem udział. Niestety obawiam się że dopóki Tymek będzie nam serwował swoje mądrości to nie będziemy w stanie dyskutować o postępach w grze bo każdy będzie go poprawiał.
 

clintoons

Szlachcic zagrodowy
Wiele razy miałem coś napisać, mimo że gram dopiero około pół roku ale się powstrzymałem, to jest chyba jedyny sposób, żeby nie karmić...
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
nie wierzycie co się stało !
znalazłem na targu ofertę . dałem 50 tranu za 25 tworzyw inteligentnych . potem to powymieniałem w dół i wyszło 600 tranu :)
 
Do góry