Dyskusja o wersji 1.66

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Mikekun

Książę
witajcie

Zapomniano po drodze poinformować graczy że glicz który powoduje wyłączanie się czatu, nie został naprawiony. Choć być może oczyszczenie kodu spowoduje taki efekt że czat ponownie będzie normalnie funkcjonował.

  • Mapa kontynentu została nieco przerobiona, co powinno wpłynąć pozytywnie na szybkość jej ładowania.

Liczę faktycznie na to że mapa się poprawi. Zbyt długo trwało to ładowanie, a jeszcze dłużej ładowała się mapa bitewna. W sumie na jedną bitwę jeśli nie grasz automatycznie traciłeś ok 10 minut.

PS: Chciałbym też zapytać czy i kiedy zostanie wprowadzona nowa era? Patrząc na to jak one były dodawane wcześniej to następna era będzie możliwa do opracowywania na początku lutego. Choć tego pewny nie jestem.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser8110

Guest
PS: Chciałbym też zapytać czy i kiedy zostanie wprowadzona nowa era? Patrząc na to jak one były dodawane wcześniej to następna era będzie możliwa do opracowywania na początku lutego. Choć tego pewny nie jestem.
Wspominaliśmy już o tym, że nowych epok jako takich nie będzie.
Jak zawsze o wszelkich nowinkach będziemy informować w ogłoszeniach. :)
 

DeletedUser1495

Guest
Zobaczymy jak ten kod wpłynie na grę. Ciekawe kiedy doczekam się odpowiedzi na pytanie czy dom samowystarczalny bedzie zmieniony pod względem liczby ludności bo te 500 to stanowczo za malo chocby do 4 domów modułowych a nigdy nie było aż tak duzych strat w ludności
 

kasia2389

Arcyksiążę
Generalnie aktualizacja nie wnosi nic ciekawego, to poprawki mniej niż kosmetyczne.

Ciekawe kiedy doczekam się odpowiedzi na pytanie czy dom samowystarczalny bedzie zmieniony pod względem liczby ludności bo te 500 to stanowczo za malo chocby do 4 domów modułowych a nigdy nie było aż tak duzych strat w ludności
Pozostanie tak jak było, zmiana nazwy występuje tylko w polskiej lokalizacji.
Czy to znaczy, że w końcu będzie można grać?
Nie. Zbyt dużo wymagasz.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3372

Guest
ja mysle ze z czasem beda wprowadzane nowe miejsca na mapie do odkrycia i cos tez pokaze sie z technologi tylko nie beda to tak duze rzeczy jak epoka

na mapie jest zamglanych 9 miejsc wiec jest szansa na dodaki do epok a moze szykuja niespodzanke badzmy cierpliwi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Książę
rober1968 jeśli mówisz o podstawowej mapie którą mamy na początku gry to zapomnij że cokolwiek zostanie tam dodane. Ona po prostu taka jest. Natomiast jak zakończysz podbijać świat, to wtedy będziesz miał obraz całej mapy. Odnoszę bowiem wrażenie że akurat tutaj wspominasz właśnie o starym kontynencie ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser8110

Guest
Ciekawe kiedy doczekam się odpowiedzi na pytanie czy dom samowystarczalny bedzie zmieniony pod względem liczby ludności bo te 500 to stanowczo za malo chocby do 4 domów modułowych a nigdy nie było aż tak duzych strat w ludności
To ja odpowiem - na ten moment nie ma takowych planów. :)

Czy to znaczy, że w końcu będzie można grać?
Robimy wszystko, żeby zawsze dało się grać. :)
 

DeletedUser15075

Guest
W wersji 1.66 wspomniano, ze:

'Pole specjalne "Podwójna nagroda" nie zawsze działało prawidłowo w przypadku wylosowania Zestawu do renowacji.'

W moim przypadku dnia 11.12.2015 ok. godz. 01:30 na swiecie Arvahall Pole Specjalne 2x nie zadzialalo prawidlowo po wylosowaniu prezentu "Ujawnij zawartosc 2 prezentow". Ujawnily sie tylko DWA prezenty. Dokladny opis przepiegu odkrywania prezentow opisalam w wiad. do Supportu wyslanej ok. 02:15. Odpowiedzi brak. Czy Support rozwaza rekompensate???
 

DeletedUser15075

Guest
@kasia2389 Kiedy i w jaki sposob sie o tym dowiedzialEs? Support o gwiazdkach zreszta nic nie pisze.

Oto opis Pola specjalnego:
Podwójna nagroda
special_double.png
Kolejna nagroda zostanie podwojona. Nawet jeśli będzie to budynek!

a oto odpowiedz Supportu:

Witaj anna.amaryllis,

Podwójna nagroda nie działa w przypadku Tzw. specjalnych pól a tym jest pole o nazwie "Pokaż dwa". Po trzecim otwarciu trafiła Pani na kolejne specjalne pole, które zgodnie z przeznaczeniem prawidłowo odkryło dwa prezenty. Gdyby nie było to pole specjalne, dostałaby Pani podwójną nagrodę z racji wcześniejszego odkrycia pola o nazwie "Pokaż dwa". Z kolejnego losowania prawidłowo otrzymała Pani jedną jednostkę.
To nie jest ani błąd gry, ani eventu zimowego. Można tu mówić jedynie o pechu w losowaniu prezentów a właściwie w kolejności, w jakiej były wylosowywane.

Pozdrawiam
Mariusz
FoE Team

Moj komentarz: A wystarczylo w opisie Pola specjanego dodac: Podwójna nagroda 2xwnie działa w przypadku Tzw. specjalnych pól.
 

DeletedUser15075

Guest
To dokładnie tak działa. Nagrody "specjalne" nie są podwajane. Dostałeś za to 6 gwiazdek.

Wiec mam sie cieszyc a nawet skakac z radosci??? bo wydalam 10 gwiazdek na losowanie a dostalam 6!!! Czyli wylosowany prezent zostal polowicznie podwojony. A czemu nie dostalam 10 jak to ma miejsce w przypadku "Przemieszania"?????? I na tym koncze temat.
 

DeletedUser3372

Guest
wiem ze sie sam pocieszam ale juz wszystkopo konczylemi zastanawiamsie w jakim kierunku pojdzie gra to chyba normalne na tym etapie gry no niby juz nie ma byc epok ciekawi mnie jak sie gra bedzie rozwijac bo jak narazie nie ma zadnych sygnalow co i jak
 

kasia2389

Arcyksiążę
1. To nie jest wiedza tajemna, była dyskusja o tym w temacie o zeszłorocznym ewencie.
2. Gdyby to było przemieszczenie gwiazdek by było 20 (!) [2x10]
3. Ten opis niczego by nie zmienił. (no może tylko suport nie miałby tyle pracy ;) )
4. W odpowiednim czasie sygnały się pojawią, obecnie należy ćwiczyć cnotę cierpliwości.
 

DeletedUser11810

Guest
No dobrze... A kiedy naprawicie nagrody w evencie? bo wydają się nieco zepsute... w tamtym roku można było coś wygrać. w tym roku jak na razie była tylko jedna sensowna nagroda...
 

DeletedUser3372

Guest
tu od poczatku gry trzeba byc cierpliwym nic sie nie dzieje szybko
 

kasia2389

Arcyksiążę
I bardzo dobrze. im dłużej nie ma "sensownej" nagrody tym więcej gwiazdek będzie na jej zdobycie.

W tamtym roku na koniec ewentu na pobocznych światach zostało mi wiele gwiazdek, ze które wylosowałem bardzo wiele ciastkarni albowiem w ewencie panuje zasada dyskontynuacji i pozostawione gwiazdki przepadają.
 

DeletedUser15075

Guest
1.
To nie jest wiedza tajemna, była dyskusja o tym w temacie o zeszłorocznym ewencie.
2. Gdyby to było przemieszczenie gwiazdek by było 20 (!) [2x10]
3. Ten opis niczego by nie zmienił. (no może tylko suport nie miałby tyle pracy ;) )
4. W odpowiednim czasie sygnały się pojawią, obecnie należy ćwiczyć cnotę cierpliwości.

ad. 1 Gram od kilku miesiecy. W archiwum eventow nie ma szczegolowych opisow minionych eventow.
ad. 2 Czemu nie? Podwojenie to 2x podstawowa nagroda.
ad3. Bylabym wzbogacona o wiedze dotyczaca Pol specjalnych, Support mialby mniej pracy a i ja nie stracilabym wielu cennych minut mojego wolnego czasu.
ad. 4 Sugestia bezprzedmiotowa. Nic nie pisalam o wiezach sygnalowych ani tez nie wykazalam zniecierpliwienia.

I

W tamtym roku na koniec ewentu na pobocznych światach zostało mi wiele gwiazdek, ze które wylosowałem bardzo wiele ciastkarni albowiem w ewencie panuje zasada dyskontynuacji i pozostawione gwiazdki przepadają.

zasada dyskontynuacji to trafienie Przemieszania w odkrywaniu prezentow. Vide wpis gracza kilka postow wyzej.
Gwiazdki zdobywane w czasie eventu wykorzystuje sie w okresie trwania eventu wiec nie ma tu mowy o zasadzie dyskontynuacji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
1. A mnie się udało znaleźć. Zima w Forge of Empires - dyskusja
2. Podstawowe nagrody to 3 i 10 gwiazdek i te są podwajane, Tak jak przypadku przemieszania podwojenie nie miało by sensu, to nie podwajanie ilości pokazywanych kratek w przypadku wylosowania "pokaż dwa" może być niezgodne z konstytucją.
3. I tak cały wolny czas jest marnowany.
4. To była odpowiedź na następny post.
5. Oczywiście Twoje rozumowanie jest całkowicie błędne, aczkolwiek wielu mogło by je uznać za poprawne.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser7112

Guest
A ja mam pytanie:
co sie dzieje z serwerem Brisgard w GvG????!!!!!???????

od jakiegoś czasu muli i wiesza.
tylko Bris.
Info do supportu poszło. Ale to co sie dzieje to masakra!

Darujcie sobie komentarze pt "wyczyść ciasteczka" - pierwszego komentującego poinstruuje co ma sobie wyczyścic.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A ja mam pytanie:
co sie dzieje z serwerem Brisgard w GvG????!!!!!???????

od jakiegoś czasu muli i wiesza.
tylko Bris.
Info do supportu poszło. Ale to co sie dzieje to masakra!

Darujcie sobie komentarze pt "wyczyść ciasteczka" - pierwszego komentującego poinstruuje co ma sobie wyczyścic.
Na A wisiały jakoś 48h tarcze wiec... Ciasteczka możesz zjeść lub upiec na święta :]
 

Fatherland

Książę
Podstawowy błąd w rozumowaniu: 16 pół, w którym są nagrody oraz pola specjalne. Podwojenie dziala na nagrody, nie ma nic o polach specjalnych, więc definicja w opisie jest poprawna. Nagrody to elementy rzeczowe w takowych polach a nie pola akcji, czyli pola specjalne. Tak samo jak pole szansy i ryzyka w monopolu. Nie da się tego pola kupić, itp. To nie nagroda bo to pole specjalne a nie pole z nagroda.
 

DeletedUser

Guest
w nowych epokach będą pewnie jakieś dodatkowe jednostki i budynki które nie będą zbytnio odbiegały od epoki przyszłości (podobne obrażenia może jakieś fajne dodatkowe umiejętności) oczywiście to moje wyobrażenia :) może tak będzie :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry