Codzienne wyzwania - komentarze

DeletedUser16730

Guest
Jak to jest ze zmianą rozpoczęcia nowych wyzwań? jak skończyłem pierwsze wyzwanie o 22 i ustawię rozpoczęcie wyzwań na 22:05 to zaraz dostanę kolejne wyzwanie, czy dopiero jutro o 22:05?

Zmień i daj znać co wyszło.

Swoją drogą
proszę zwrócić uwagę, że przy zmianie czasu startu Codziennych wyzwań na wcześniejszy utracicie jeden dzień wyzwań.
co to jest czas wcześniejszy. Jak kliknę -1 to będzie wcześniejszy, a jak kliknę + 23 to będzie późniejszy i nic nie stracę?
 

DeletedUser19251

Guest
Witam.
I ja pozwolę sobie swoje 3 grosze wrzucić.
Zadania dzienne są awykonalne dla ludzi, którzy nie inwestują kaski. Już przy pierwszym się odechciewa, gdy mapę odkrywa się "do przodu". zadanie "zajmij 2 sektory poprzez walkę". Jakie mam szanse z ciezkozbrojnymi rycerzami, gwardzistami i działem, gdy dopiero wchodzę do jesieni sredniowiecza? Żadnych. Dodatkowo wydawanie takiej ilości punktów dziennie bez ich zakupu jest amozliwe. Chyba, że ktoś nie sypia.
W dniu wczorajszym, pojawiło się to koło 11. Oczywiście czas do 8. Wygraj x bitew (a rano wszystko potłuczone), odwiedz 30 tawern (a rano wszyscy wsparci).
Także na tym chyba zakończę przygodę z niemożliwymi do wykonania zadaniami, które podobno miały być dla wszystkich..
Podobno.
 

DeletedUser14061

Guest
Mnie też zagięło trochę 22x po 8 godzin, musiałem dostawić jakieś bieda-budynki z epoki kamiennej żeby się wyrobić do jutra :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19252

Guest
Witam.
I ja pozwolę sobie swoje 3 grosze wrzucić.
Zadania dzienne są awykonalne dla ludzi, którzy nie inwestują kaski. Już przy pierwszym się odechciewa, gdy mapę odkrywa się "do przodu". zadanie "zajmij 2 sektory poprzez walkę". Jakie mam szanse z ciezkozbrojnymi rycerzami, gwardzistami i działem, gdy dopiero wchodzę do jesieni sredniowiecza? Żadnych. Dodatkowo wydawanie takiej ilości punktów dziennie bez ich zakupu jest amozliwe. Chyba, że ktoś nie sypia.
W dniu wczorajszym, pojawiło się to koło 11. Oczywiście czas do 8. Wygraj x bitew (a rano wszystko potłuczone), odwiedz 30 tawern (a rano wszyscy wsparci).
Także na tym chyba zakończę przygodę z niemożliwymi do wykonania zadaniami, które podobno miały być dla wszystkich..
Podobno.
No to ja już zakończyłem karierę w zadaniach codziennych, szkoda bo jeszcze nie bardzo zacząłem :( - a miały być dla każdego...naprawdę pogratulować konsekwencji.... zacząłem grać bo zapewniano, że mam wybór pomiędzy walką a ekonomią.... super bo nie lubię elementów walk... w efekcie wiadomo,że nie dość, że nie mam zaplecza wojskowego i to niezależnie od tego na jakim etapie epokowym jestem to jeszcze nie mam zbytniej wiedzy nt. walk. .. hm... i po prostu nie chcę jej mieć. Tymczasem gra wymusza walki i to w coraz szerszym zakresie:( ... pierwsze zadania i co? ... "wygraj 10 walk"... i to w momencie kiedy odkrycia mapy mam już na etapie przyszłej epoki (więc skala trudności duuuuża) i wyprawy gildyjne mam na końcówce IV poziomu... skala trudności wiadoma.... dla mnie niewykonalne..... Podsumowując: niestety zadania dyskryminują ekonomicznych graczy:( . Trzeba było wrzucić nazwę "zadania codzienne dla walczących", a nie pisać, że dla wszystkich ... i nikt by nie miał pretensji:(
 

DeletedUser15674

Guest
podobno mialo nie byc " niewykonalnych zadan " np zwiad czy cos .....a zadanie zajmij 2 sektory czym owocuje ???? no czym ??? trzeba wyslac zwiad zeby odkryc nowy kontynent zeby potem moc zajac te 2 nieszczesne sektory + niedosc ze w kazdym innym nowy evencie sa takie same zadania zajmij sektor/prowincje i zbadaj technologie ktora automatycznie wymusza na graczu przejscie do nowej epoki...a nagrody sa przecietne lub bezwartosciowe
Ogolnie jeden wielki niewypal !!!
 

DeletedUser16730

Guest
Jakie mam szanse z ciezkozbrojnymi rycerzami, gwardzistami i działem, gdy dopiero wchodzę do jesieni sredniowiecza?

W sumie to nie ma żadnego znaczenia, czy wchodzisz, czy już siedzisz. Po roku czyli 365 dniach wystarczy żeby była średnia zdobycia jednego sektora co drugi dzień i nikt tych zadań już nie będzie robił.

Za 3 miesiące będzie po erze. Jak będzie 10% robiło CW to wszystko.
 

bartekmod

Książę
skrzynie do wyboru:
- 3 czempiony, 3 łotry, 3 chorąże, 3 dobosze
- łotr, 3 łotry, 5 łotrów, 10 łotrów, kryjówka (5%)

wiadomo, na kryjówkę to ja się nie łudzę... więc w sumie nagroda zbędna już mnie nawet te 10 łotrów różnicy nie zrobi w zasobach armii, taką ilość to można by oferować ludziom z niskich epok i bez alcatraz... dla gracza z oceanii z Alca powyżej 10 poziomu i z kilkoma kryjówkami w mieście to powinny być chyba dziesięciokrotności tych jednostek... 10, 30, 50 lub 100...
zadanie akurat zrobię, bo zrobie go przy okazji ale gdybym miał zrobić coś specjalnie to bym sobie darował
 

DeletedUser16965

Guest
kolejna glupota zajmij 3 sektory za pomocą negocjacji.. czyli jednak to wy chcecie decydowac o rozwoju graczy ??
 

DeletedUser14061

Guest
kolejna glupota zajmij 3 sektory za pomocą negocjacji.. czyli jednak to wy chcecie decydowac o rozwoju graczy ??
Dzięki, już wiem co mnie czeka ;_; Ja chyba biorę te zadania tylko ze względu na punkty rozwoju, które będę pakował znajomemu w Perłę aby zdobyć plany.
 

DeletedUser17530

Guest
Te wyzwania skończą się szybciej niż się zaczęły :D Tyle miesięcy testowania i taka klapa, o boże :D
2 miesiące temu gadałem z kilkoma początkującymi graczami, którzy mieli te wyzwania. Początkowo euforia, wpadają super nagrody itd. Po miesiącu żaden już tych wyzwań nie robił, bo zadania robiły się coraz trudniejsze, a nagrody wpadały te najgorsze

Także obstawiam, że skończy się to szybciej niż okres, w którym tylko wybrani mieli do tego dostęp
 

Von Grun

Wicehrabia
Dzisiaj skrzynia z monetami. 100k dla kogoś kto ma 600mln to naprawdę kusząca propozycja. Skrzynia z medalami tez niczego sobie muszę przyznać :D
 

DeletedUser16730

Guest
Także obstawiam, że skończy się to szybciej niż okres, w którym tylko wybrani mieli do tego dostęp

Robiłem trochę na becie i z mojego doświadczenia to wygląda tak. Na nagrodę tygodnia nawet nie liczę, otwieram rano wszędzie skrzynie i co się zrobi samo lub prawie samo to mam, a co jest bardziej skomplikowane niż warte nagrody olewam. I tak codziennie, może od czasu do czasu coś wpadnie.
 

DeletedUser11629

Guest
Robiłem trochę na becie i z mojego doświadczenia to wygląda tak. Na nagrodę tygodnia nawet nie liczę, otwieram rano wszędzie skrzynie i co się zrobi samo lub prawie samo to mam, a co jest bardziej skomplikowane niż warte nagrody olewam. I tak codziennie, może od czasu do czasu coś wpadnie.
I tak właśnie producent wymyślił "wyzwania" i tak właśnie je testował, że za miesiąc wszyscy będą robić to samo, co Ty, olewać "wyzwania", bo nagrody zwyczajnie nie są warte tego, żeby się ich podejmować - co mi po 3 łotrach z dzisiejszej skrzyni? Zadania zrobiły się same, ale ani to ziębi, ani grzeje... nijakie te wyzwania. Więcej ekscytacji budzi robienie powtarzalnych, bo nie ma zawodu, jak wyskakują monety, a jak wyskoczy towar czy pyrki, to drobniutkie pyknięcie radości - a jak diaxy, to nawet duże pyknięcie :D

No jaki w tym sens, rany boskie... to już te incydenty były zdecydowanie lepszym pomysłem - chociaż gdyby ich nie podświetlono, to skończyłyby jeszcze prędzej na śmietniku. A imho podświetlenie kompletnie zepsuło zamysł producenta, bo teraz raczej trudno ich NIE zauważyć, więc ten ficzer stracił sens jeszcze zanim go dobrze wprowadzono.

Może rzeczywiście team Inno powinien zająć się poprawianiem tego, co zepsute, zamiast zakrywać dziury w obrusie figurynkami bawarskich pasterek.
 

DeletedUser7795

Guest
W dzisiejszym zadaniu dziennym mam zdobyć 1.520 ludności. Nie mam miejsca na budynki mieszkalne. Kilka dni temu z ledwością zmieściłem budynek wojskowy aby dostarczał mi wojska do wypraw i GvG.

Jeżeli tak będą wyglądać te zadania to ja serdecznie dziękuję, obejdzie się bez nich.
 

bartekmod

Książę
tak sobie pomyślałem, że na pobocznych przed zbiorami kliknę w te skrzynie, może jakieś zadanie zrobi się samo przy zbieraniu... nie zrobi się samo, a specjalnie robić nie będę... pomijam tu, że na każdym pobocznym świecie dostałem do wyboru te same dwie skrzynie, gdzie więc ta losowość? cóż... zapraszam do działu pomysłów, zaraz tam coś popełnię

jednak nie popełnię, ktoś zrobił to wcześniej
https://forum.pl.forgeofempires.com...ecia-ikonek-zadania-dzienne-eventy-itd.15518/
 

DeletedUser17530

Guest
W dzisiejszym zadaniu dziennym mam zdobyć 1.520 ludności. Nie mam miejsca na budynki mieszkalne

Wolałbym, żeby wpadały mi takie zadania, niż zdobywanie sektorów czy wpłacanie towarów do skarbca. Miejsce by się znalazło, użyłbym na chwilę tych niezbędnych przechowajek :D
 

DeletedUser17530

Guest
chować do inwentarza budynki eventowe aby dostać jakiś badziew.. Nie no, tego jeszcze nie robiłem...

Schować na chwilę bazar czy bal maskowy kosztem nawet tych 2PR, za szansę zdobycia 10PR (w dzisiejszej skrzyni mam na to 70%) jest dla mnie spoko opcją :)
 

DeletedUser11629

Guest
Schować na chwilę bazar czy bal maskowy kosztem nawet tych 2PR, za szansę zdobycia 10PR (w dzisiejszej skrzyni mam na to 70%) jest dla mnie spoko opcją :)
Jeśli wciąż trzymasz w mieście bazary i bale maskowe, to na 100% masz jeszcze za dużo miejsca... :p Ja już musiałabym schować tarasy.
 
Do góry