Codzienne wyzwania - komentarze

DeletedUser16730

Guest
Więc stawianie 80 kowali, którzy zajmują 160 kratek, gdzie przy braku miejsca w mieście, musiał bym poświęcić 5 tarasów dający 25 PRów

Sytuacja jest znacznie poważniejsza. 80 kowali to 320 kratek, czyli bez mała 11 tarasów.
 

DeletedUser11629

Guest
Każdy wie, nawet ten początkujący, który ogarnie grę, że najważniejsze w tej grze są PRy, bo dzięki nim szybciej się rozwijamy, szybciej budujemy kolejne poziomy pereł, które zwiększają produkcje kolejnych PRów i tak w kółko i nikt o zdrowym rozsądku nie postawi 80 kowali, jak w miejsce to może postawić 80 SW czy 5 tarasów lub inne budynki dające PRy.
Więc lepiej zajmij się swoją pracą Supportera niż wypisywanie głupot

No weeeź, ja jeszcze pamiętam wypowiedź Natalii, że zbiera 80 PR, a mogłaby 100, tylko po co... to, że ona nie ogarnia gry, to już od 3 lat wiadomo. Ale nie chce ogarniać, bo tak lubi, bo jej się 80 kowali zamiast 80 ŚW bardziej w mieście podoba - no szanujemy każdego gracza.

Szkoda tylko, że ktoś, kto nie chce ogarnąć gry, tak bardzo garnie się do doradzania innym graczom, garnie się do supportu, tu mnie boli, bo cóż on może pomóc. A nie każdy trafia na forum, żeby poczytać, co supporterzy wypisują i jest przekonany, że siedzą tam kompetentne jednostki. Nie każdy może się przekonać o tym, jak support wyzywa innych graczy od "kmiotów", bo przecież sam sobie bana nie wrzepi, więc mu wolno. Boleję nad tym niezmiernie i idę sobie pooglądać miasto Natalii live, w którym jakoś nie ma tych 80 kowali... może lupę sobie wezmę, albo co...
 

DeletedUser18601

Guest
No to może wróćmy trochę na właściwe tory dyskusji. Piszę to dlatego, by się pochwalić swoim wyjątkowym trafem - nagroda główna za zadanie - budynek produkcyjny premium i na zwieńczenie 7 dni SŻ :D
 

DeletedUser12062

Guest
Skoro wszystko zaczęło się od 80 kowali to nieco sprostuję bo:
Jak masz to wszystko, to zrobienie 80 produkcji po 5 min wymaga 25 min... Stawiasz 80 kowali i walisz te podkowy...

:D

Natalka przesadziła albo z ilością kowali albo czasem ;P. Mając 25 min. wolnego czasu potrzeba ich znacznie mniej ;). Jak i samego miejsca ;P. (konkretniej 16 tego typu budynków ;) ).

A z innej beczki wspominanie, że ktoś czyta forum szuka porad... Ilu jest nowych Graczy pojawiających się w dyskusjach? Nie będę nawet pytał ilu doświadczonych Graczy tu zagląda, to jeszcze pogorszy statystyki. Ciągle te same osoby, te same tematy, te same argumenty i kontr argumenty.... Nawet mnie już to lekko mówiąc nudzi.

No może drobnym zaskoczeniem są ów "kmioty" ale to zdecydowanie jeszcze bardziej potwierdza, że nie ma co tu zaglądać bo poziom... zmierza powoli w stronę dna. Dość specyficzny szacunek Obsługi Gry do innych Graczy, jakiś czas temu jeszcze nie do pomyślenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3155

Guest
Miałem dzisiaj zadanie bodajże 85 x 5 min zrobić... 3 budynki produkcyjne + 6 Kowali.
Od 8ej do przerwy w pracy (ok 13) wykonałem zadanie.
Kowale upchnięte tam gdzie kratek nadmiar ... ale nawet ... to jest pole 4x6
W czym problem? Wy z "Excelem" w tą grę gracie? iksde
Prosta gierka online, quasi ekonomiczno/strategiczna z ładną oprawą i średnią muzyką (podobno).
o_O
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
wolę zgarnąć z tych kratek 4 PRy niż tracić parę godzin na bezsensowne klikanie, by wygrać paru doboszy lub paczkę medali, albo postawić sobie budynek towarowy i mieć z tego lepsze profity i więcej czasu na inne rzeczy niż klikanie
 

DeletedUser3155

Guest
Ok "wolisz" ... ale to "zadanie" ... trzeba iść na kompromis jakiś ... akurat w ten dzień taka nagroda a w inny by Ci się opłaciło ... bo inna nagroda by była
jakby inna nagroda była to ok ... ale dzisiejsza to mi nie odpowiada ... czas tracę ... ludzie ...
 

Atli

Hrabia
A z innej beczki wspominanie, że ktoś czyta forum szuka porad... Ilu jest nowych Graczy pojawiających się w dyskusjach? Nie będę nawet pytał ilu doświadczonych Graczy tu zagląda, to jeszcze pogorszy statystyki. Ciągle te same osoby, te same tematy, te same argumenty i kontr argumenty.... Nawet mnie już to lekko mówiąc nudzi.

No może drobnym zaskoczeniem są ów "kmioty" ale to zdecydowanie jeszcze bardziej potwierdza, że nie ma co tu zaglądać bo poziom... zmierza powoli w stronę dna. Dość specyficzny szacunek Obsługi Gry do innych Graczy, jakiś czas temu jeszcze nie do pomyślenia.

Nic dodać, nic ująć. Ale proszę pamiętać, że narzekanie to narodowy sport Polaków :-P
 

DeletedUser14806

Guest
Pominę fakt, że gdybym ja napisał komuś "kmiocie" to bym dostał bana.
Nie trzeba mieć matury nawet żeby czytając to co twierdzisz i widząc percepcję naszej supportbohaterki mieć dysonans poznawczy.



... i inne takie kwiatki.
Takżetego, sorry, że się zawiodłeś, ale to co piszesz musiałbym uznać jako dogmat, a dogmaty mnie nie przekonują z zasady.





No heloł, a nie możesz postawić 80 kowali?

No ok tej wypowiedzi akurat nie widziałem.
 

DeletedUser16730

Guest
Ale proszę pamiętać, że narzekanie to narodowy sport Polaków

Urban legend, z racji zawodu muszę obserwować i czytać kilka for zagranicznych. Wszyscy "narzekają" dokładnie tak samo tylko może styl jest trochę inny. Rosjanie potrafią być jeszcze bardziej w tym agresywni, Amerykanie nam nie ustępują, Angole starają się stonować w tym, ale ilościowo nawet nas wyprzedają.
Ja bym raczej stwierdził, że narodowym sportem Polaków jest pisanie o Polakach źle.
Enyłej. co to jest narzekanie? Bo myśmy się tak przestraszyli, że narzekamy, że wpadliśmy w histerię z tego powodu. Teraz nawet krytyka to narzekanie.

- Jeeezu, muszę znowu klikać 80 razy żeby zebrać kowali do dziennego.
- Zazdroszczę tym co mają czas na zadania dzienne i zbieranie 80 razy produkcji.
- Moim zdaniem zadania dzienne w których trzeba zebrać 80 razy produkcję są chybione, bo ludzie mają swoje prywatne życie i pracują. Takie zadania są próbą zdominowania ich czasu.

To wszystko jest narzekanie?
 

DeletedUser3155

Guest
" ... z racji zawodu muszę obserwować i czytać kilka for zagranicznych ..."
No i wszystko jasne :) Ile Ci płacą w tym "zawodzie" za wpis ;P

Tam nie dajesz rady czasami i tutaj sobie to próbujesz odbijać... Czy tylko oprócz tego, że grafomanem jesteś to jeszcze mitomanem... jedno z drugim zresztą idzie w parze :)

To wszystko co wyżej wymieniłeś jest narzekaniem... na jedno śmieszne zadanie w prościutkiej gierce w ważnym dla każdego dniu.
Wystarczy nie wykonać/odpuścić sobie (jak nie pasuję) i czekać na następny dzień :)
Każdy ma inne priorytety i to poniekąd rozumiem... ale nie próbujcie tą grę jeszcze bardziej ułatwić :(
 

DeletedUser11629

Guest
Natalka przesadziła albo z ilością kowali albo czasem ;P. Mając 25 min. wolnego czasu potrzeba ich znacznie mniej ;). Jak i samego miejsca ;P. (konkretniej 16 tego typu budynków ;) ).

Przesadziła, bo ich wcale nie stawia, to niby skąd miałaby wiedzieć...? Zmyśla tylko, co to nie ona, jak to jej się nie powodzi, jaki to ona jest gracz zayebisty, a my kmioty mamy tylko rozdziawiać gęby i podziwiać jaśniepanią... która łaskawie opowie "prawdę najprawdziwszą", żeby gawiedzi rozrywki dostarczyć. To ostatnie jej wyszło nawet, nie powiem :D
 

Borisel

Hrabia
Bogowie . Dziś łaskawie zrobiłem drugi raz w moim życiu te zadanie i dostałem w nagrodę drzewko majowe . Zawsze coś . Od razu uprzedzam - nie miałem chorego zadania na...walania kilkadziesiąt godzinnych czy 4-ro godzinnych kowali czy co tam jeszcze . Gdybym dostał takie zadanie - to przy stanie mojego miasta bym podziękował za dające w adrenalinę wyzwanie . Jednak podziwiam ludzi , którzy mają nastawione w mieście 80 kowali dla "resztek z pańskiego stołu" jak to nazywam niektóre nagrody z wyzwań. Jedynie mnie ubolewa fakt , że tygodniowy pasek się resetuje jeśli nie zrobię jutrzejszego zadania . A na pewno nie zrobię jeśli będzie wyzwanie "a'la kowal" , a miasta nie będę robić tylko dla nich . Pozdrawiam
 

Von Grun

Wicehrabia
Trochę dziwnie się czyta, jak osoba funkcyjna obraża bez powodu swojego interlokutora. Jestem od wielu lat moderatorem na innym forum i taka rzecz by nie przeszła. Także pozdrawiam tych co stawiają 80 kowali, żeby zrobić zadanie i wygrać średnią paczkę medali. Ale wydaje mi się, że osoba, która wie, że w tej grze to idiotyzm lepiej nadawałaby się do supportu ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Trochę dziwnie się czyta, jak osoba funkcyjna obraża bez powodu swojego interlokutora. Jestem od wielu lat moderatorem na innym forum i taka rzecz by nie przeszła. Także pozdrawiam tych co stawiają 80 kowali, żeby zrobić zadanie i wygrać średnią paczkę medali. Ale wydaje mi się, że osoba, która wie, że w tej grze to idiotyzm lepiej nadawałaby się do supportu ;)
Już pisałam do scyzoryka PW w sprawie obrazy. Tu również mogę napisać że przepraszam, jeżeli ktoś poczuł się urażony. Nie wiem dlaczego myślałam ze kmiot jest synonimem od kmiecia (jest pochodną jednak negatywną) jeżeli chodzi o treść całej wypowiedzi zmiana tego jednego wyrazu zmienia całkiem treść i wydźwięk.
Niestety nie mam tyle czasu żeby śledzić choćby to forum, a co dopiero kilka, wiec może i późna reakcja tutaj (patrząc na ilość postów)

Co do samej dyskusji, nawet nie ma takiego zadania btw, podkreślę to co pisałam na samym początku w Mojej sytuacji robienie wyzwań dziennych nie sprawia mi żadnych trudności, od początku ich trwania nie zrobiłam jednego... bo zaspałam ;)
Jeżeli mam ocenić ich trudność, dla mnie niska, jeżeli mam ocenić nagrody, były by fajne gdyby nie losowość. Czekam na dodatki z danych eventów.

Nie rozumiem też intencji podważania mojego sposobu gry, bo skoro mogę postawić 80 kowali to nie potrafię grać? Bo w to miejsce można postawić świątynie wiedzy czy tarasy? Po pierwsze, świątynie trzeba mieć, tarasy tak samo. Po drugie w centrum swojej wioski mam plac na którym w każdej chwili mogę usunąć budynki produkujące towary, bo w sumie produkuje je tak o. Więc jeżeli zadanie choćby z lini głównej poprosi mnie o zdobycie 15000 zadowolenia, to usunę fabrykę i postawie tam 15 razy dekoracje.
Co również nie poniesie mnie finansowo, bo jak opisywałam od początku, w mojej sytuacji gdzie mi się wylewa i nawet kupowanie pr nie zmniejsza stanu mojej floty, usunięcie i postawienie fabryki to mogę robić do zadań zbierz młotki i monety, jak mam potrzebę.

Nie zmienia faktu że ja nikomu nie mówię że nie wie co to idea tej gry i nie zaglądam w wioski, każdy ma prawo władać swoim królestwem jak chce. Robić event, bojkotować event, stawiać perły, budować arkę, gonić za punktami rozwoju... Robić co tylko gra oferuje. To jest idea tej gry że mamy możliwość wyboru, co chce zrobić.

Dlatego nie rozumiem oburzenia że 80 kowali to idiotyzm? Kiedy w praktyce mogę ich postawić, nawet po złości wam ;) Czy złamie niepisane zasady wysokiego IQ w granie w FoE? Chyba nie.

Wracając do początku, każdy obrażony za "kmiota" może dostać moje przeprosiny nawet na pw, dodatkowo tutaj:
Przepraszam za swoją niewiedzę w znaczeniu tego słowa.

P.S. Oceniono mnie systemem takim samym jak forumowicza każdego, nawet gorszym. To wiadomość dla osób domagających się kar i innych.
 

DeletedUser16730

Guest
Już pisałam do scyzoryka PW w sprawie obrazy.
Nie zdążyłem odpisać. Nie gniewam się, tu nie ma mocy sprawczej. To co jest napisane świadczy o autorze, a nie o adresacie.

Tu również mogę napisać że przepraszam, jeżeli ktoś poczuł się urażony. Nie wiem dlaczego myślałam ze kmiot jest synonimem od kmiecia
Pomijając "kmiocie, kmieciu", a dlaczego kmieciu miało być? Że ze wsi? Kmieć miał mieć wydźwięk melioratywny?

Co do samej dyskusji, nawet nie ma takiego zadania
Jest 83 razy 5 minut.


Ale zostawmy to wszystko.
Nie rozumiem też intencji podważania mojego sposobu gry, bo skoro mogę postawić 80 kowali to nie potrafię grać?
Nic nie zrozumiałaś...
Dlatego nie rozumiem oburzenia że 80 kowali to idiotyzm?
Nic nie zrozumiałaś.
Tyle pisania i rozumiesz jak chcesz, a wystarczyło przeczytać powoli i bez emocji.
 

bartekmod

Książę
a ja mam propozycję, by usunąć zadania "aktywuj 2 (3) premie w tawernie)" to jest skrajnie nieekonomiczne, bo nie da się w ciągu doby aktywować trzech 24 godzinnych premii, inne się nie opłacają
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Pomijając "kmiocie, kmieciu", a dlaczego kmieciu miało być? Że ze wsi? Kmieć miał mieć wydźwięk melioratywny?
Kmieć jako posiadacz ziemski, czasem bawię się językiem polskim, a tamten cały post miał mieć wybrzmięk jestem królem w swoim zamku, więc inny posiadać ziem dla mnie to kmieć i na odwrót to działa też.

Jest 83 razy 5 minut.
W życiu tego zadania nie widziałam, bardziej boli mnie 36 po 4h.

Nic nie zrozumiałaś.
Tyle pisania i rozumiesz jak chcesz, a wystarczyło przeczytać powoli i bez emocji.
Nic nie rozumiem, bo tak wspaniale tłumaczysz i słuchasz ;)

Nic nie zrozumiałaś...
Wybitnie odpowiadasz na pytania ^^

Na koniec zostawiłam najlepsze:
Nie zdążyłem odpisać.
Prawie się nabrałam, jak wolisz prawie uwierzyłam że czasu nie miałeś wejść na forum odpisać :haha:

No popatrz, a mi się opłaca, tylko dodatkowa tura w negocjacjach ;)

Polecam bonus do monet czasem załączyć, tylko pamiętaj ja się nie znam na grze, monety to pr btw... :D

a ja mam propozycję, by usunąć zadania "aktywuj 2 (3) premie w tawernie)" to jest skrajnie nieekonomiczne, bo nie da się w ciągu doby aktywować trzech 24 godzinnych premii, inne się nie opłacają

Ja dzisiaj dostałam zadanie typu zrób 1 poziom wypraw, to fajne takie mogą wpadać nawet żeby całe wyprawy zrobić!
Z tawerną jak jest polecenie 3 bonusy to odpalam te negocjacje na szybko, one chyba sa najkrótsze, jednak srebrników mam już prawie milion więc również nie mogę doradzać bo pewnie mam spaczony pogląd co do opłacalności.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
czasem bawię się językiem polskim
Sugeruję zabawę czymś co lepiej opanowałaś.

a tamten cały post miał mieć wybrzmięk jestem królem w swoim zamku
Trzeba było napisać "królu", miałabyś łatwiej i ewentualna pomyłka nie byłaby taka spektakularna.

Nic nie rozumiem, bo tak wspaniale tłumaczysz i słuchasz
Oczywiście. Wszyscy wiedzą o co chodzi z wyjątkiem jednej bidulki, ale to moja wina.

Prawie się nabrałam, jak wolisz prawie uwierzyłam że czasu nie miałeś wejść na forum odpisać
No widzisz, masz ewidentny problem z semantyką. Nigdzie nie napisałem, że nie miałem czasu, tylko, że nie zdążyłem odpisać przed tym co sama napisałaś. Miałem odpisać, ale Ty napisałaś wcześniej, w związku z tym nie zdążyłem. Proste?
Tak wygląda całe Twoje odpisywanie na posty, czytasz jedno, a rozumiesz to co chcesz.
 

DeletedUser7795

Guest
Będę wykonywał te bezsensowne zadania dziennie X razy produkcji 5 minutowej a do pracy kto za mnie będzie chodził ?
Puknijcie się czymś ciężkim w łeb.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Ludzie przed zmianami w umieszczaniu PR w Perłach Architektury potrafili z aplikacji mobilnej wrzucać tysiące PR w Perły.

Dla przypomnienia jak to działało - aby to wykonać należało wejść w inwentarz, użyć paczki. Powtórzyć to maksymalnie 10 razy. Wejść w miasto innego Gracza, znaleźć Perłę Architektury w którą chciał wrzucić PR (niegdyś również nie było ułatwiającej życie listy pereł. Alternatywą było wchodzenie w listę aktualnie wspieranych PA), umieścić PR klikając do 10 razy w przycisk umieszczenia 10 PR w Perłę. Potem powrót do własnego miasta i wejście w inwentarz.. I tak powtarzać nawet kilkanaście razy. Tylko dla jednej Perły. Dla innych Pereł kolejne dziesiątki kliknięć. Całość zajmowała od kilku do kilkudziesięciu minut (w zależności od ilości inwestowanych PRów). Całość wymagała ciągłego spędzania czasu w grze i wykonywania bądź co bądź monotonnych czynności.
Dla przeglądarki oczywiście całość była o niebo lepsza, bo nie trzeba przechodzić do własnego miasta, tylko korzystać z "+" i wrzucać PR z paczek bezpośrednio do perły, ale to wciąż wymagało ciągłego siedzenia w grze i ciągłego, monotonnego klikania przez kilka minut (czas również uzależniony od ilości inwestowanych PR).
Ludzie to robili, bo mieli z tego zysk.

Zrobienie x produkcji 5-minutowych, to parę kliknięć co 5 minut - znacznie mniej czasochłonne zajęcie od powyższego przykładu.

Wniosek?
Jeśli ktoś będzie w tym widział zysk, to będzie to robił (a jakiś tam zysk jest - niekiedy nagrody są tego warte, nawet gdyby mieć możliwość ustawienia tylko jednego budynku produkcyjnego i X razy ustawić w tym jednym budynku produkcję 5 minutową w większym niż 5 minut odstępie czasowym).
Jeśli nie będzie widział w tym zysku, to nie będzie tego robił.
 

DeletedUser16730

Guest
5cio minutówki nawet jak ich jest 80 są dla mnie dużo mniej uciążliwe od 4 i 8 godzinnych. Tu można włączyć kompa, robić co innego i tylko na chwilę się oderwać żeby zebrać. I to robię 4-5 kowalami. 4 i 8 godzinne albo wymagają większej ilości kowali, albo jest tak na styk, że jak prześpisz zbiórkę to przepadają. 5 minutówki mogę robić w dogodnej dla mnie porze, 4 i 8 godzin już mnie zmusza do gry wtedy kiedy niekoniecznie mi pasuje.
 
Do góry