Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1724

Guest
Zanim wejdzie Przemysłowa to już wszystko wiedzieć będziemy dzięki unpxre :D
 

DeletedUser3

Guest
Przy następnej epoce już wszystkie obrazy i zawartość będą lepiej zabezpieczone i nie będą znane tak wcześnie :). Cóż, tym razem się technicy nie popisali.
 

DeletedUser1724

Guest
zgaduję zatem :)
- tran lub olej
- brąz lub węgiel
- stal
- gaz
- cynk lub ołów

A może ropa naftowa się pojawi :D W sumie ona też by do tych technologii pasowała

- - - Zaktualizowano - - -

Przy następnej epoce już wszystkie obrazy i zawartość będą lepiej zabezpieczone i nie będą znane tak wcześnie :). Cóż, tym razem się technicy nie popisali.

Jakoś mi się w to wierzyć nie chce xD Chyba nie znasz możliwości unpxre :D
 

DeletedUser3

Guest
Apocalypto napisał:
Jakoś mi się w to wierzyć nie chce xD Chyba nie znasz możliwości unpxre
Nie chodzi o możliwości unpxre. Chodzi o to, że niestety nikt nie przypuszczał, że ktoś będzie po to kopał w przesyłanych danych - teraz już sprawa jest jasna, że było to bardzo naiwne podejście i na przyszłość po prostu nie będzie to już możliwe.
No ale nad rozlanym mlekiem się nie płacze, tylko robi się tak, żeby potem już było lepiej :).
 

DeletedUser1724

Guest
Nie chodzi o możliwości unpxre. Chodzi o to, że niestety nikt nie przypuszczał, że ktoś będzie po to kopał w przesyłanych danych - teraz już sprawa jest jasna, że było to bardzo naiwne podejście i na przyszłość po prostu nie będzie to już możliwe.
No ale nad rozlanym mlekiem się nie płacze, tylko robi się tak, żeby potem już było lepiej :).

Bartek bez urazy lecz gdybyście informowali graczy o przyszłych nowościach to takich akcji by pewnie nie było :) I żadne zabezpieczenia nie powstrzymają doświadczonej osoby i mi nie wmówisz, że jest inaczej, bo historia mówi zupełnie co innego :)
 

DeletedUser3

Guest
Wychodzisz ze złego założenia, że były w ogóle jakieś zabezpieczenia tego contentu. Otóż praktycznie nie było - nie trzeba być hakjerem by w takiej sytuacji z tego skorzystać.
 

DeletedUser

Guest
No ale nad rozlanym mlekiem się nie płacze, tylko robi się tak, żeby potem już było lepiej :).
mleko w przemysłowej nie wejdzie :D

mniejsza o przecieki. dzięki nim wiadomo, że spora część prac nad nową epoką została już ukończona. i to daje jakąś nadzieje, że będzie nam dane ją ujrzeć jeszcze w tym roku ;)
 

DeletedUser1724

Guest
Wychodzisz ze złego założenia, że były w ogóle jakieś zabezpieczenia tego contentu. Otóż praktycznie nie było - nie trzeba być hakjerem by w takiej sytuacji z tego skorzystać.

Jeżeli piszesz prawdę o tym, że żadnych zabezpieczeń nie było no to porażka IG po całości .... Lecz ja jestem innego zdania, bowiem ciekawe czemu nikt inny nie wykradał tych danych tylko Polak - unpxre ?? :D

A tak swoją drogą to może uchylisz rąbka tajemnicy i czy możemy się spodziewać Przemysłowej w 0.27 ?? :D Miejsce w drzewku już jest zrobione więc może przygotowania do jej uploadowania idą pełną parą ?? :D
 

DeletedUser3

Guest
nexter napisał:
mleko w przemysłowej nie wejdzie
Pewnie, przecież jeszcze krów nie wynaleźli ;].

Apocalypto napisał:
Lecz ja jestem innego zdania, bowiem ciekawe czemu nikt inny nie wykradał tych danych tylko Polak - unpxre
Bo tylko on pokopał w dostępnych adresach obrazów (i najpierw wpadł na pomysł ich edycji tak, żeby pasowały do industrialnej) oraz przesyłanych danych. Nie widzę powodu by dalej to jakoś szczególnie tłumaczyć, więc jak masz inne zdanie, to trzymaj się go :).
Tak czy inaczej, unpxre należą się podziękowania za znalezienie i w pewnym sensie wskazanie istniejących niedociągnięć :).


Apocalypto napisał:
A tak swoją drogą to może uchylisz rąbka tajemnicy i czy możemy się spodziewać Przemysłowej w 0.27
Bardzo wątpliwe.
 

DeletedUser

Guest
Pewnie, przecież jeszcze krów nie wynaleźli ;]
nie doszukujmy się prawidłowości historycznych w tej grze. nie wiem, kiedy pojawiły sie pierwsze dojarki dla krówek. nie zastawiam się również, co było pierwsze:
- suszone zioła, czy miedź;
- miód, czy cegła;
- lina, czy żelazo ...itd.

to tylko gra ;)
 

DeletedUser314

Guest
Nie chodzi o możliwości unpxre. Chodzi o to, że niestety nikt nie przypuszczał, że ktoś będzie po to kopał w przesyłanych danych - teraz już sprawa jest jasna, że było to bardzo naiwne podejście i na przyszłość po prostu nie będzie to już możliwe.
No ale nad rozlanym mlekiem się nie płacze, tylko robi się tak, żeby potem już było lepiej :).

miejmy nadzieję :>
 

DeletedUser314

Guest
Bo tylko on pokopał w dostępnych adresach obrazów (i najpierw wpadł na pomysł ich edycji tak, żeby pasowały do industrialnej) oraz przesyłanych danych. Nie widzę powodu by dalej to jakoś szczególnie tłumaczyć, więc jak masz inne zdanie, to trzymaj się go .
Tak czy inaczej, unpxre należą się podziękowania za znalezienie i w pewnym sensie wskazanie istniejących niedociągnięć .

Gra pobiera na bieżąco nowe pliki, więc użyłem sniffera żeby zobaczyć jakie dokładnie, potem modyfikując odpowiednio je o ile się dało wyciągnąłem linki od ratusza pereł i drogi domków i portretów ;p
Niestety inne miały nazwy takie że nie dało się ich wyciągnąć, ale informacje przesyłane o drzewku technologicznym zawierały ciągi które podstawiając do zasady dopasowania linków od zdjęć umożliwiały uzyskania grafiki pozostałych budowli ;p

Tak poza tym nie ja to pierwszy odkryłem, ktoś wcześniej wrzucił grafikę jednego domku na bete która zawierała link do zdjęcia zapisanego na serwerze gry, dzięki czemu dowiedziałem się że grafika jest w właśnie taki sposób przetrzymywana ;p No chyba, że to był ktoś od FoE :)


Tak z ciekawości planowane są odblokowywanie technologii za np medale w przyszłości? Bo widziałem że programiści zostawili sobie furtkę do tego? :>

Tak szczerze nie sądzę by to jakiegoś zabezpieczyli, póki będą robić grę na publicznym serwerze gdzie dostęp ma każdy będzie można sprawdzić nowe rzeczy.
No chyba, że zaczną to szyfrować/blokować ale to by mijało się z celem ;p

Wychodzisz ze złego założenia, że były w ogóle jakieś zabezpieczenia tego contentu. Otóż praktycznie nie było - nie trzeba być hakjerem by w takiej sytuacji z tego skorzystać.
Dokładnie gdyby to nie było publiczne to bym się tym nie chwalił tak ;p

- - - Zaktualizowano - - -

czyli na pierwszy 'rzut oka' mamy (do poprawki):
Lekkozbrojni = Breech Loading = (?)
Krótkiego zasięgu= Rifles = Karabinierzy
Szybkie = Reconnaissance = Zwiad
Dalekiego zasięgu = Ballistics = Balisty
Ciężkozbrojni = Flanking Tactics = (?)


Bryfft albo ktoś potłumaczyli już :>
Breech Loading - Broń Odtylcowa :D
Rifles - Karabiny
Reconnaissance - Rozpoznanie
Ballistics - Balistyka
Flanking Tactics - Taktyka Oskrzydlająca

Nazwy techów od produkcji to:
Wydobycie i Uprzemysłowienie
 

DeletedUser

Guest
armyy.jpg


Nazw budynków nie mam bo je ponumerowali na razie ;p, ale mam nazwy technologii jakie odblokowuje te budynki:
Rifles
Reconnaissance
Flanking Tactics
Ballistics
Breech Loading

He, he no to po zgadujmy.
Ja obstawiam tak, idąc od lewej:

Ten budyneczek z lewej na dole z namiotami to będą koszary lekkiej piechoty i pewnie będzie w "Taktyce oflankowania". Miejsce 3/3 pola.
Ten budyneczek nad nim pewnie będzie należał do strzelców z "rajflami", bo widać tam jakąś strzelnicę lub plac treningowy. 3/3 pola.
Ta fabryczka z blachy falistej wygląda na koszary czegoś co przypomina małe działa polowe, bo tam widać jakieś małe lawety na szprychowych kółkach. Może to są karabiny Gatlinga na korbkę, odblokowywane w technologii "broni odtylcowej"? Miejsce 4/3
Dalej, po prawej koszary kawalerii, bo wdać na placu coś co wygląda na przeszkodę i manekiny do trenowania szarży. Obstawiam "Rozpoznanie". Albo właśnie "oflankowanie", a lekka piechota jako zwiad? 4/3 pola
I ta ostatnia wielka fabryka to musi być chyba koszarami artylerii. Jakieś haubice odblokowywane w "Balistyce", pewnie o dużym zasięgu rażenia i sporej sile. 3/4
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chudya

Hrabia
Czy Ty do spółki z nexterem musicie wszystko zawsze na czarno widzieć, wrzućcie ma luz trochę radości niech w Was będzie. Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Czy Ty do spółki z nexterem musicie wszystko zawsze na czarno widzieć, wrzućcie ma luz trochę radości niech w Was będzie
nexter zdecydowanie zna inne odcienie niż czerń. co widać choćby w tym temacie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
Drzewko techów dla przemysłowej

Drzewko techów dla przemysłowej
[video=youtube;YLmkyl8NxOs]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YLmkyl8NxOs[/video]
na serwerze BETA u nas może dotrzeć z małymi zmianami :)


 

DeletedUser3

Guest
Łączę tematy, nie ma co tworzyć kilku o tym samym w sumie :).
 

DeletedUser

Guest
dzieki, Fumikoo za filmik. obejrzałem 2 razy. myślałem, że będzie gorzej jeśli chodzi o czas produkcji, czy potrzebne towary. jakkolwiek muszę pozbierać trochę z wcześniejszych epok ;) a domy faktycznie mają inny rozmiar...to oznacza przebudowę mapy.
 

DeletedUser5421

Guest
Co to Hotzer ?
Ja musze sobie postawic Water Station :0 1,7k zacieszu :)

Co do domow ja bym wolal 2x3 (tak jak Zeus) bo bym nie musial przestawiac ... ehh

- - - Zaktualizowano - - -

WTF
Howitzer* - Haubica - Ciezkozbrojny LOL ?

A Breech-Loader - Bron Odtylcowa (ladowana od tyłu) - Dal. Sieżny DOUBLE-LOL ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2557

Guest
Wychodzisz ze złego założenia, że były w ogóle jakieś zabezpieczenia tego contentu. Otóż praktycznie nie było - nie trzeba być hakjerem by w takiej sytuacji z tego skorzystać.

hehehe... Jak to przeczytałem to prawie padłem pod biurko ze śmiechu:p Lepiej byłoby się zastanowić czy to w ogóle jest do zabezpieczenia... Zresztą - mnie za to nie płacą więc niespecjalnie chce mi się opisywać co i jak, ale jak to kiedyś, w pierwszej wiadomości na tym forum zamieściłem - ta gra prawdopodobnie pisana jest przez gimnazjum w Berlinie tudzież niesforne misie polarne:p

Ale fajnie, że ktoś zabezpieczy obrazki (na pewno są bardzo cenne i takie tam:p) - ciekawe tylko w jaki sposób zabezpieczona zostanie reszta gry. Pod tym kątem, który mam na myśli to nawet warcaby na kurnik.pl brylują poziomem zabezpieczeń:p Na pewno będę to sprawdzał:)
 
Do góry