Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Drzewko techów dla przemysłowej
[video=youtube;YLmkyl8NxOs]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YLmkyl8NxOs[/video]
na serwerze BETA u nas może dotrzeć z małymi zmianami :)



He, he. No i wojo jest już przynajmniej rozkminione:

lekkozbrojni: Recon - piechota Jegrów
ciężkozbrojni: Ballistic - haubice
Krótki dystans: riffle - strzelcy wyborowi
szybkie: oflankowanie - lansjerzy
artyleria: Breach Load - Działa odtylcowe

Ale muza w podkładzie... gość musiał sobie zadać niezły trud, żeby wygrzebać taki megasyf.

BTW
Dlaczego Pan Apocalypto został zablokowany?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
lekkozbrojni: Recon - piechota Jegrów
ciężkozbrojni: Ballistic - haubice
Krótki dystans: riffle - strzelcy wyborowi
szybkie: oflankowanie - lansjerzy
artyleria: Breach Load - Działa odtylcowe

ciekawe, czy takie nazwy wejdą jako oficjalne. brakuje jeszcze informacji, jakie wymagania towarowe będą mieć nowe Perły, ale widząc progres przy dotychczasowych, to należy sie spodziewać, że sporo (ok. 350-400 szt. każdego produktu).

...co do Apo, to regulamin wyraźnie zabrania dyskusji odnośnie blokad - zobacz punkt 7 regulamin
 

DeletedUser

Guest
a ja się zapytam z innej beczki:
zarejestrowałem się na beta serwerze ale pojawia mi się kobita z eventem wielkanocnym i wszystko jest zaciemnione i nic nie można zrobić!? :(
 

DeletedUser

Guest
zarejestrowałem się na beta serwerze ale pojawia mi się kobita z eventem wielkanocnym i wszystko jest zaciemnione i nic nie można zrobić!? :(
co to ma wspólnego z tym forum i z tym działem?
wersja beta to wersja testowa, więc takie rzeczy tam się dzieją i nie ma co się dziwić ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
przekazujecie tu wiadomości z serwera beta więc się zapytałem....
a co pytania o Apocalypto mają wspólnego z tym działem i tematem? :)
i żeby być w temacie to przy której wersji gry zniknie ten denerwujący bar "zakończ natychmiast" wyskakujący przy budowie wojska lub budynku?
 

DeletedUser

Guest
przekazujecie tu wiadomości z serwera beta więc się zapytałem
jedna osoba przynosi nam wieści tego, co nas czeka w przyszłości (nie pisze o problemach na becie itd.) - a do tego jest właśnie ten dział.
a co pytania o Apocalypto mają wspólnego z tym działem i tematem?
tu masz racje - to typowy spam ;)
i żeby być w temacie to przy której wersji gry zniknie ten denerwujący bar "zakończ natychmiast" wyskakujący przy budowie wojska lub budynku?
to sie dopiero pojawiło nie dawno. też mnie irytuje, bo przeszkadza w 'zmasowanej budowie' - postawić kilka domków koło siebie, to zaczyna być sztuką.
 

DeletedUser

Guest
to sie dopiero pojawiło nie dawno. też mnie irytuje, bo przeszkadza w 'zmasowanej budowie' - postawić kilka domków koło siebie, to zaczyna być sztuką.

tak jak szybko się pojawiło tak szybko powinno zniknąć ku uciesze graczy i zgryzocie księgowego w Innogames :)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
a ja się zapytam z innej beczki:
zarejestrowałem się na beta serwerze ale pojawia mi się kobita z eventem wielkanocnym i wszystko jest zaciemnione i nic nie można zrobić!? :(

Też to mam i zgłosiłem już im to. Proszę o to odpowiedź:
Richard napisał:
Hello pabloos,

We are sorry to see you are having problems playing Forge of Empires. We are aware of the issue and are actively working on a repair.

Please accept our apologies for the inconvenience this is causing you. If you have further concerns in the meantime, please don't hesitate to get in touch.

Sincerely,

Richard
Community Manager

A tak wygląda problem (nie da się kontynuować tutoriala przez tą kobitę :D).
20c2e11bedeff.png
 

DeletedUser

Guest
Cześć ludziska,
być może ta informacja okaże się dla kogoś pomocna.
Przeliczyłem wydajność domków z nowej epoki (3x2) i z epoki kolonialnej (2x2), co najważniejsze na jedno pole.
Moje obliczenia wykazały, że
[Kolonialna] Domek dwuspadowy produkuje 337,5 złota w ciągu 24 godzin na jedno pole, a
[Przemysłowa], a Victorian House produkuje 403,(3) złota w ciągu 24 godzin na jedno pole.
[Kolonialna] Wiejski pałacyk produkuje 140 złota w ciągu 8 godzin na jedno pole, a
[Przemysłowa] Boarding House produkuje 175 złota w ciągu 8 godzin na jedno pole.
[Kolonialna] Dom arkadowy produkuje 45 złota w ciągu godziny na jedno pole, a
[Przemysłowa] Workers House produkuje 47,5 złota na jedno pole.

Zaletą wg mnie większych domków jest ich własnie wielkość. Produkują więcej i pozwalają zaoszczędzić gwiazdki :D

A co do zaopatrzenia, to wielkiej rewolucji nie ma, bo największy towarowy jest rozmiaru 5x3 ((w kolonialnej 4x4) co daje takie samo pole), i produkuje 980 sztuk zaopatrzenia ((w kolonialnej 900) więc dużej różnicy nie ma) ;)

Ilość surowców potrzebnych do drzewka technologicznego:

1. Cegła 210
2. Lina 190
3. Sól 210
4. Suszone Zioła 190
5. Szkło 170
6. Bazalt 170
7. Mosiądz 260
8. Jedwab 210
9. Proszek Talkowy 130
10. Proch strzelniczy 210
11. Papier 120
12. Kawa 170
13. Drut 160
14. Porcelana 160
15. Smoła 150
a teraz nie winić za pomyłki w tłumaczeniu :D
16. Tekstylia 100
17. Koks 105
18. Kauczuk 160
19. Nawóz 95
20. Tran wielorybi 110

:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Zaletą wg mnie większych domków jest ich własnie wielkość. Produkują więcej i pozwalają zaoszczędzić gwiazdki
dzięki za info.
obawiam się, że najgorsze kryje się w 'przejściu' na inny rozmiar domów. na razie nie mam pomysłu jak to zrobić płynnie. bez wiekszego burzenia.
 

DeletedUser314

Guest
dzięki za info.
obawiam się, że najgorsze kryje się w 'przejściu' na inny rozmiar domów. na razie nie mam pomysłu jak to zrobić płynnie. bez wiekszego burzenia.

ja zawsze przemeblowuje całe miasto łącznie z ratuszem przy zmianie epoki ;p
A plan przemeblowania ustalam idealnie na stronie do planowania miasta do foe ;p
 

DeletedUser5421

Guest
Jak ktos domki ustawione w rzedach np. 20x4 (|) to ma latwo usawa 3 domki i stawia 2 male .
Ja mam domki w 3 rzedach po 4x20-30 (-) i mi bedzie ciezko... bo na drogi wejda ... ehh
 

DeletedUser

Guest
Cześć ludziska,
być może ta informacja okaże się dla kogoś pomocna.
Przeliczyłem wydajność domków z nowej epoki (3x2) i z epoki kolonialnej (2x2), co najważniejsze na jedno pole.
Moje obliczenia wykazały, że
[Kolonialna] Domek dwuspadowy produkuje 337,5 złota w ciągu 24 godzin na jedno pole, a
[Przemysłowa], a Victorian House produkuje 403,(3) złota w ciągu 24 godzin na jedno pole.
[Kolonialna] Wiejski pałacyk produkuje 140 złota w ciągu 8 godzin na jedno pole, a
[Przemysłowa] Boarding House produkuje 175 złota w ciągu 8 godzin na jedno pole.
[Kolonialna] Dom arkadowy produkuje 45 złota w ciągu godziny na jedno pole, a
[Przemysłowa] Workers House produkuje 47,5 złota na jedno pole.

Zaletą wg mnie większych domków jest ich własnie wielkość. Produkują więcej i pozwalają zaoszczędzić gwiazdki :D

A co do zaopatrzenia, to wielkiej rewolucji nie ma, bo największy towarowy jest rozmiaru 5x3 ((w kolonialnej 4x4) co daje takie samo pole), i produkuje 980 sztuk zaopatrzenia ((w kolonialnej 900) więc dużej różnicy nie ma) ;)

Ilość surowców potrzebnych do drzewka technologicznego:

1. Cegła 210
2. Lina 190
3. Sól 210
4. Suszone Zioła 190
5. Szkło 170
6. Bazalt 170
7. Mosiądz 260
8. Jedwab 210
9. Proszek Talkowy 130
10. Proch strzelniczy 210
11. Papier 120
12. Kawa 170
13. Drut 160
14. Porcelana 160
15. Smoła 150
a teraz nie winić za pomyłki w tłumaczeniu :D
16. Tekstylia 100
17. Koks 105
18. Kauczuk 160
19. Nawóz 95
20. Tran wielorybi 110

:D

A masz może info o ile więcej ludzików będzie w takich domach?
 

DeletedUser

Guest
ciekawe, czy takie nazwy wejdą jako oficjalne. brakuje jeszcze informacji, jakie wymagania towarowe będą mieć nowe Perły, ale widząc progres przy dotychczasowych, to należy sie spodziewać, że sporo (ok. 350-400 szt. każdego produktu).

A tam. Tłumaczenia pewnie będą zrobione na pałę, bez znajomości podstawowych zagadnień z historii wojskowości, przy użyciu translatora z Gógla :D
 

DeletedUser

Guest
bez znajomości podstawowych zagadnień z historii wojskowości
znałem jednego gracza na tym forum, który miał podobny 'nieprzyjemny' sposób wypowiadania się, ale nie doszukuję się pokrewieństwa.
co do historii... (to już gdzieś pisałem, że) to nie jest gra historyczna. tu fakty nie muszą się zgadzać. możesz wybudować wieżę Babel w epoce kolonialnej, a wynaleźć suszone zioła w Rozkwicie Sredniowiecza....itd. to nie ma znaczenia.
nie lubię takiego stylu czepiania się dla samego czepiania. jeśli nie ma odpowiedniej warstwy merytorycznej, to wygląda na jałowe trollowanie tematu z nudów.
 

DeletedUser314

Guest
A tam. Tłumaczenia pewnie będą zrobione na pałę, bez znajomości podstawowych zagadnień z historii wojskowości, przy użyciu translatora z Gógla :D

Akurat co jak co, ale Bryfft to chyba tłumaczy a on zna angielski, a Historie studiował :)
Tłumaczenia już widziałem, są bardzo profesjonalne :)

- - - Zaktualizowano - - -

znałem jednego gracza na tym forum, który miał podobny 'nieprzyjemny' sposób wypowiadania się, ale nie doszukuję się pokrewieństwa.

Porównywanie Jezusa Hejtera z Hejterburgu do osoby jaka pomagała innym, czy stworzyła obszerny temat zbiorczy o pomysłach jest właśnie hete'n'giem
 
Do góry