Arktyczna Przyszłość - Część 1 - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser7112

Guest
DOBRA ZMIANA 2.0.

Zadania "zapętlone" - porażka.
Dostępność i zasób nowych technologii w drzewku- porażka.
Balans budyknów - porażka.
Perła - porażka.
Możliwość walki nowymi jednostkami - porażka (dostepne 2 typy jednostek)

Wrażenie ogólne: bylejakość, łatanina,partanina, konstrukcja aktualizacji Arktyki przypomina kwartał faweli w Sao Paulo.
Nic nikt nie wie i nie rozumie. Nie na tym polega "zaskakiwanie" graczy.

Nawet jeżeli to się "w przyszłych odsłonach" poukłada w logiczną całość to KOMUNIKACJA oraz WYKONANIE owej aktualizacji wskazuje na działanie tak amatorskie, że aż odrzuca i mierzi.
Głosy bardzo krytyczne "starych graczy" są w pełni uzasadnione.

Uwaga ostatnia: jak Inno brakuje koncepcji na rozwój gry to chętnie gracze pomogą..Jak Inno chce wygasić rozwój gry to wystarczy krótki komunikat.


Pytanie do Teamu: kiedy widzieliście, żebym coś w taki sposób komentował? (destabilizacje gry/serwerów o pelnych godzinach pomijam).

Wcześniej byłem zdania, że fragmentaryzacji należy mimo wszystko dać szansę. Po przejściu 1 części oceniam, że fragmentaryzacja to był jednak naprawdę głupi pomysł. Stoję w rozkroku nie mogąc przebudować miasta, ani robić questów na wyprodukowanie X rzeczy, nie wiedząc co i kiedy mnie czeka, z 2 nowymi żołnierzykami, za to bez budynku produkcyjnego, dekoracji, kultury, medalowego rozszerzenia terenu i... bez sensu.

BTW dlaczego z questów raz wpada towar z jutra a raz z arktycznej przyszłości? Jaka jest różnica między tymi samymi questami o różnych wartościach?

są 2 rodzaje questów: "niższe" - np wydaj 99 pr - dostajesz "jutro", i "wyższe" wydaj - 200 pr - dostajesz Arktyke. Koksy górą - wrzucenie 2000 pr w czyjąś perłe dało mi 69 towaru z Arktyki (23 szt za zadanie zapętlone)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6174

Guest
pozostając przy tym porównaniu - rozumiem, że jak poznajesz dziewczynę to do razu ma się rozebrać? a może oczekujesz tego na pierwszej randce? trochę cierpliwości nikomu nie zaszkodziło.
Powiedź mi czy kiedy poznajesz dziewczynę to spuszczasz wzrok i cały czas patrzysz tylko na jej nogi, a następnie się żegnasz na kilka miesięcy? Po tych paru miesiącach znowu się spotykacie i wtedy patrzysz na jej ręce, następnie po kolejnych paru miesiącach oglądasz jej tors, a dopiero po roku czasu oglądasz jak wygląda w całej okazałości od stóp do głów?

Powiem szczerze że nigdy w życiu nie spotkałem się z czymś takim dlatego też zdziwiło mnie porównanie dodawania epoki na raty do poznawania i oglądania dziewczyny na raty, ale skoro taki przykład już padł, to odniosłem się i do niego.

a odnosząc się konkretnie do Twojej wypowiedzi i innych w podobnym tonie zastanawiam się, czy Wam w ogóle jakieś rozwiązanie by pasowało? jakiekolwiek?
Tak, do tej pory bardzo pasowało mi dodawanie epok w całości i nigdy nie miałem z tym problemu. Pasowało mi też dodawanie armii oblężniczych, wrogie NPC, upgrade drzewa miłości w evencie Walentynowym, stary event Wielkanocny i wiele innych rzeczy które zostały zmienione niby na "lepsze". Co prawda owe decyzje spotkały się z falą niezadowolenia ze strony graczy, ale przecież w Inno polityka rozwoju jest ważniejsza od zadowolenia graczy i nawet jak stworzą bubel to muszą go wprowadzić, bo przecież tyle osób się nad nim napracowało...

i na koniec jeszcze raz słowo do kolegi @ZbigniewCHajzer - czy jak oglądasz serial np. Gra o tron to od razu dostajesz wszystkie odcinki, czy jeden na tydzień, a na koniec sezonu dostajesz odpowiedzi na wszystkie pytania czy może pewne kwestie zostają nierozwiązane do kolejnego sezonu?
A czy jak idziesz do kina na 2-godzinny film to oglądasz go na 4 raty po pół godziny, na przestrzeni kilku miesięcy?

gra strategiczna nie oznacza, że masz wszystko podane na tacy, bo zawsze jest element zaskoczenia i niepewności, chyba, że Ty lubisz wszystko mieć jasne i pewne, to wtedy może lepiej pograć w bierki albo w chińczyka ... a nie, zaraz, tam też nie wiadomo co się stanie.
Doprawdy? według Ciebie na tym polegają gry strategiczne? Nie wiem na czym stoję i co mnie czeka, ale i tak mogę na tej podstawie opracować strategię działania.

Chociaż jak sam dalej przyznajesz to według Ciebie berki też są grą strategiczną bo mają "element zaskoczenia" co pozwala mi sądzić, że jednak nie bardzo wiesz na czym polegają gry strategiczne.

To tak jakby nie podawać statystyk jednostek wojskowych i bez tej wiedzy planować atak... mamy element zaskoczenia i niepewności czyli strategie jak się patrzy.

kolejna sprawa - płacz, że wprowadzili jakiś budynek premium, a nie zwykły - ktoś zmusza do jego budowania? marudzicie dla samego marudzenia, bo sensu w tym nie widać.
Temat został stworzony po to aby gracze wyrazili swoją opinię na temat nowej epoki i to właśnie robią. A czemu mają służyć posty takie jak Twój, typu "Po co wy narzekacie. Wam się nie dogodzi. Nie podoba się to nie grajcie, nikt was nie zmusza. płacz... marudzenie... lament... itp.", to jest hejt dla samego hejtu. Ten temat nie powstał po to aby komentować komentarze tylko nową epokę. Chcesz z kimś dyskutować to rób to za pomocą argumentów przemawiających za tym że nowy system dodawanie epok jednak jest dobry, ale bynajmniej nie mówiąc, "nie podoba się to nie wchodź, masz taki wybór", bo to wcale nie świadczy o tym że nowy system jest dobry.

Na koniec zapamiętaj, ten temat jest po to żeby oceniać nowe zmiany a nie graczy. W pieszym poście możemy przeczytać "Zapraszamy do rozmowy na temat pierwszej części Arktycznej Przyszłości" a nie jak się niektórym wydaje "Zapraszamy do rozmowy na temat graczy FoE i ich zdania na temat gry"
 

kasia2389

Arcyksiążę
Sądzę, że nie jest najgorsze to, ze są byle jakie Budynki, zadania, a w sumie wszystko, najgorsze jest to, że nie ma INFORMACJI czemu to wszystko służy, Wiem tylko, ze na końcu będzie promet, dzięki któremu kraina FOE będzie krainą mlekiem i miodem płynąca, a ludzie będą szczęśliwi.
Złą polityką jest zwłaszcza po wydaniu kawałka epoki trzymanie już nie w spoilerach ale w sejfach informacji o dalszym rozwoju i dawanie do zrozumienia, że wiemy ale nie powiemy.
Może się okazać, że gracz pomstujący obecnie na FOE po ukazaniu się reszty będą zachwyceni jak po wprowadzniu ekspedycji.
Mój ojciec w takich razach mawiał, i miał chyba racje, "głupiemu się pół roboty nie pokazuje".

Ta gra to nie Wiedźmin tu prawo niespodzianki nie jest najważniejsze.

Wzywam FOE do natychmiastowego, albo jeszcze szybciej, podania do wiadomości graczy dalszej koncepcji rozwoju gry.


Puściliśmy tylko oczko, że walka będzie o promet


Opis

Promet jest dość aktywnym, srebrzystoszarym metalem. Dość łatwo utlenia się - jest więc dobrym reduktorem. Wykazuje właściwości paramagnetyczne. Jego jony Pm3+ posiadają w roztworze żółte zabarwienie.



Tablica z charakterystycznymi danymi


Liczba elektronów: 61
Liczba neutronów: 84
Liczba protonów: 61
Elektroujemność (Allred-Rochow, Pauling): --, 1.1
Stopień utlenienia: +3
Przewodność elektryczna: 14.3*105 1/(*m)
Gęstość (293 K): 7.2 g/dm3
Temperatura topnienia: 1042°C, 1315K
Temperatura wrzenia: 2400°C, 2673K
Ciepło właściwe: --
Ciepło topnienia: 7.7 kJ/mol
Ciepło parowania: --
Przewodność cieplna:--




Właściwości chemiczne

Promet jest aktywnym chemicznie metalem. Na powietrzu pokrywa się warstwą tlenku a w wyższych temperaturach spala się całkowicie dając tlenek prometu Pm2O3. W obecności wilgoci metal ten utlenia się bardzo gwałtownie. Reaguje z rozcieńczonymi kwasami mineralnymi. W reakcji z wodą tworzy wodorotlenek Pm(OH)3. podwyższonej temperaturze reaguje z wodorem, azotem, węglem i fluorowcami. W związkach pierwiastek ten występuje na stopniu utlenienia +3 (różowo-żółty).



Zastosowanie

Promet stosuje się jako źródło cząstek
beta.gif
_. Wykorzystuje się to w przyrządach do pomiaru grubości papieru, folii z tworzyw sztucznych itp. Pierwiastek ten znalazł zastosowanie w zegarach atomowych.



Występowanie

Zawartość prometu w skorupie ziemskiej jest bardzo mała. Promet w przyrodzie towarzyszy neodymowi ponieważ jest on produktem rozpadu promieniotwórczego izotopu neodymu 150Nd. Szacuje się, że w rudach pierwiastków ziem rzadkich na 1 kg Nd przypada 8.6*10-18 mg prometu.

Pm.jpg
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5324

Guest
nie męczcie się - zawsze znajdzie się ktoś, kto gra od przedwczoraj i wszystko mu się jeszcze podoba...
a żeby nie było, że nie na temat - to również jestem zdania, że owszem - wprowadzanie "epok" na raty byłoby dobrym rozwiązaniem - GDYBY:
- było wiadomo jakie elementy zostaną wprowadzone w dalszych częściach "epoki"
- znane były statystyki wojsk i budynków, które zostaną wprowadzone później
- i najważniejsze - gdyby wszystko co jest wprowadzane było od razu działające i robione z głową, a nie na łapu-capu - jak w tej nieszczęsnej Arktycznej Przyszłości cz.I

zakładam, że większość Graczy (podobnie jak na świecie F) pokazała Inno środkowy palec nie wchodząc do nowej epoki i tym samym nie płacąc diamentami za budynki, bo w zasadzie tylko takie są dostępne (nie liczę tych, które za diamenty nie są, ale są po prostu do kitu i ogólnie rzecz ujmując - zbędne) - i tym samym - liczę szczerze na to, że TEN który podejmuje takie nietrafione decyzje o wprowadzaniu bubli oby tylko coś wprowadzić - zostanie z Inno zwolniony...a na jego miejsce trafi ktoś z głową na karku i znający realia gry...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15149

Guest
widzę, że Ty poznajesz dziewczyny tylko w jednym celu... gdybym był płci odmiennej, nie pokazałbym Ci nawet małego palca
przeczytaj dobrze to co napisałem i post, do którego odnosił się mój wpis, a później się wypowiadaj. weź też pod uwagę, że tam były znaki zapytania a nie stwierdzenia. ale rozumiem, że czytanie ze zrozumieniem jest zbyt trudne.

@Mirras Jot - nie gram od przedwczoraj, poza tym nie sądzę, żeby mniejszy staż w grze niż Twój powodował, że nie mogę się wypowiedzieć. A co do Twojego wcześniejszego wpisu - nie robią na mnie wrażenia te zmiany. wiesz dlaczego? bo jestem cierpliwy i poczekam na dalsze części nowej epoki.

@ZbigniewCHajzer - nie widziałeś przypadkiem filmów, które są dzielone na części? a taki film jak Zbuntowana, Więzień labiryntu, Igrzyska śmierci? coś Ci mówią takie tytuły?

co do innych wypowiedzi - szkoda pisać, bo musiałbym się odnieść do wszystkiego, a to nie jest temat o moich poglądach tylko zmianach w grze. zastanawia mnie tylko co po część ludzi gra w tą grę skoro jest ona tak skopana? mało jest innych gier tego typu?

życzę dalszego miłego płakania jakie to FoE jest złe, zwłaszcza graczom, którzy tkwią w tej "skopanej grze" już kilka lat. zadziwiające poświęcenie
 

DeletedUser5324

Guest
jakbyś wtopił kilka tysięcy złotych w coś co dawało Ci frajdę i chętnie wydawałeś na to kasę - to również miałbyś żal, że z przyczyn od Ciebie kompletnie niezależnych i pomimo Twoich wielokrotnych sprzeciwów, ktoś robi z Twojej najlepszej gry - co tu ukrywać - syf - i do tego regularnie coraz bardziej ją psuje...
 

DeletedUser16068

Guest
...i pomyśleć, że na to "coś" czekaliśmy wiele miesięcy :mad:
smutne i żałosne w jaki sposób traktujecie graczy.
To mója ostatnia wizyta na tym forum, trzeba zachować resztkę godności i odrobinę szacunku dla samego siebie.
 

DeletedUser6174

Guest
@ZbigniewCHajzer - nie widziałeś przypadkiem filmów, które są dzielone na części? a taki film jak Zbuntowana, Więzień labiryntu, Igrzyska śmierci? coś Ci mówią takie tytuły

Widziałem (oprócz Zbuntowanej) i nie przypominam sobie żeby któraś z tych części była niedopracowaną kilkunastominutową chałturą która sama w sobie nie ma żadnego sensu, ładu i składu. Każdą część tych filmów ogląda się z przyjemnością, czego nie można powiedzieć o obecnej części epoki, która jest a jakby jej nie było.

co do innych wypowiedzi - szkoda pisać, bo musiałbym się odnieść do wszystkiego, a to nie jest temat o moich poglądach tylko zmianach w grze.

Cieszę się wielce że to zrozumiałeś, widocznie mój poprzedni post przyniósł zamierzony efekt, niestety nie do końca bo w dalszym ciągu Twoje posty noszą znamiona hejtu. Cóż, na początek dobre i to.
 

DeletedUser14352

Guest
zakładam, że większość Graczy (podobnie jak na świecie F) pokazała Inno środkowy palec nie wchodząc do nowej epoki i tym samym nie płacąc diamentami za budynki, bo w zasadzie tylko takie są dostępne (nie liczę tych, które za diamenty nie są, ale są po prostu do kitu i ogólnie rzecz ujmując - zbędne) - i tym samym - liczę szczerze na to, że TEN który podejmuje takie nietrafione decyzje o wprowadzaniu bubli oby tylko coś wprowadzić - zostanie z Inno zwolniony...a na jego miejsce trafi ktoś z głową na karku i znający realia gry...
Gdyby te budynki za diamenty z arktyki byly lepsze ;) niestety tak nie jest :p niby oszczedza sie iles tam diamentow ale najczesciej chodzi o wydajnosc na kratke nie diamenty kupujac takie budynki...
A do arktyki nie wchodze nawet ;) zniechecila mnie sura do skarbca i jak jest "uzyteczna",pozniej jak zobaczylem jakie sa wojaki a teraz jak widze te zadania to glowa boli.
 

DeletedUser15149

Guest
Widziałem (oprócz Zbuntowanej) i nie przypominam sobie żeby któraś z tych części była niedopracowaną kilkunastominutową chałturą która sama w sobie nie ma żadnego sensu, ładu i składu. Każdą część tych filmów ogląda się z przyjemnością, czego nie można powiedzieć o obecnej części epoki, która jest a jakby jej nie było.
niedopracowana może nie, ale czy wiedziałeś co będzie w kolejnej części? raczej nie (no chyba, że czytałeś książki, ale piszemy tutaj o filmach) a tego oczekujesz od FoE. poza tym, to czy ta część epoki jest dopracowana czy nie to Twoje zdanie, bardzo subiektywne. Mnie takie rozwiązanie, jak wprowadzanie bardziej rozbudowanej treści w częściach, nie przeszkadza.

Cieszę się wielce że to zrozumiałeś, widocznie mój poprzedni post przyniósł zamierzony efekt, niestety nie do końca bo w dalszym ciągu Twoje posty noszą znamiona hejtu. Cóż, na początek dobre i to.
Nie Twój post nie przyniósł zamierzonego efekt, przyniósł odwrotny, zrozumiałem, że to forum to nie miejsce do dyskusji tylko kącik narzekania na FoE.
Btw. jeżeli mój post nazywasz hejtem to poczytaj co sam piszesz. Ale rozumiem, klapki na oczach i nie widzimy swoich wpisów, ok.
 

DeletedUser16512

Guest
Należało by też dodać że narzeka przy każdej okazji stałe gronu kilku osób. Poza tym ludzie to TYLKO gra,gra która jest dość długo na rynku dlatego jej projektanci doszli do wniosku że czas na zmiany. Jedyny zarzut,to to co ktoś wyżej napisał,powinna pojawić się szersza informacja na temat tego co będzie wprowadzane.
 

DeletedUser14832

Guest
Mam wrażenie, że tym większy optymizm wykazują gracze wobec nowej epoki im dalej są od niej w drzewku technologii.
Ja akurat skończyłem przyszłość na najnowszym serwerze i wiem, kierując się dobrem swej Gildii, że dalej nie idę. Znajomi podobnie.
Mnie również nowa epoka wydaje się niedopracowana, jakby Zespół FOE zapomniał o kilku ważnych kwestiach
1) bezużyteczność atomium
2) żle zbalansowane budynki premium
3) surowce, których nie ma na co wydawać
Rozwiązaniem byłoby według mnie pozostawienie mapy All Ages - która mnie osobiście bardzo, ale to bardzo się podoba - a dołączenie eszcze jednej, z klasycznymi zasadami: tj takiej, w której płaci się za oblężenia z danej epoki
Aha - na grę wydałem też już kilka tysięcy (no, przeszło dwa przez rok ;) ), ze względu na nową epokę miałem zamiar zakupić dwie największe paczki. I nie zrobię tego ze wzgledu na jej niedopracowanie.
Z poważaniem Maverick 777MD
 

DeletedUser6771

Guest
co do innych wypowiedzi - szkoda pisać, bo musiałbym się odnieść do wszystkiego, a to nie jest temat o moich poglądach tylko zmianach w grze. zastanawia mnie tylko co po część ludzi gra w tą grę skoro jest ona tak skopana? mało jest innych gier tego typu?
Spora częśc ludzi gra bo liczy, że Inno przestanie podążac tą drogą a jeśli nie to nie martw się przestaną grać :) Już teraz widać spory bunt wyrażony nie wchodzeniem do nowej epoki :)

i jeszcze jedna sprawa, jeśli już przyrównujesz tę nieszczesną epoke do filmów to tak są filmy które wychodzą w częsciach. Jedyna róznica pomiędzy filamiami a grą polega na tym, że jak film jest dobry to czeka się z niecierpliwością na kolejny odcinek a tutaj czeka się ze strachem co dalej zostanie spartolone... jeśli jednak film nie jest dobry w 1części sam wiesz co jest dalej...
 

DeletedUser12464

Guest
(...) zrozumiałem, że to forum to nie miejsce do dyskusji tylko kącik narzekania na FoE.

Problem w tym, że wiele osób nie może zrozumieć, że opinie się ma i jest ona jaka jest bo opiniowany "obiekt" nie ulegnie chwilowo zmianie - przekonywanie kogoś, iż epoka rzucana nam na raty jest fajna w sytuacji gdy ktoś ci pisze wyraźnie że w jego mniemaniu nie jest, podając przy tym argumenty dlaczego uważa tak a nie inaczej, jest zwyczajnym drażnieniem ludzi. Jeśli podoba Ci się obecne rozwiązanie, to napisz to i tyle. Wchodzenie w polemikę odnośnie materiału który już jest i nie ulegnie zmianie (bo śmiem podejrzewać że kolejnych etapów "arktyki" zwyczajnie jeszcze nie ma więc i nie ma czego dodawać nawet gdyby Inno chciało się ugiąć...) jest co najmniej dyskusyjne bo gadać możemy, a co dostaliśmy każdy widzi dość dobrze. To że coś się może zmieniać? To akurat jest jasne, tylko że nie wiemy jak będą te zmiany wyglądały i w tym jest problem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
Po to ciułam co event te Studnie Życzeń, żeby mieć diamenty
po to ciułałem wszystkie zadania powtarzalne m.in trzymając w mieście 5 x 3 rodzaje produkcyjnych, żeby mieć medale

robię to po to, by wchodząc w nową epokę rąbnąć sobie 4 rozszerzenia terenu, a tymczasem dowiaduję się, że nowa epoka daje mi możliwość zrobienia aż 1 rozszerzenia diamentowego... czuję się jak polski sportowiec, który szlifował formę na Igrzyska w LA, lecz władza zdecydowała, że nie pośle nikogo do wrogiego kraju na olimpiadę... ale nie martw się, pojedziesz za 4 lata do Seulu (chociaż Korea z Południa to kapitalistyczne ***, więc jeszcze damy znać czy pozwolimy jechać)

ale to jeszcze nic, wprowadza się mapę GvG z medalami.. dokładnie po to, bym wyzbył się swoich zapasów i żeby nie było mnie stać na rozszerzenia.. bardzo podstępnie pomyślane, taka perfidna intryga...

resztę moge przeboleć, budynków stawiać nie muszę, bo zazwyczaj i tak czekam na koniec epoki żeby stawiać te najlepsze, towary z pereł gildyjnych... skoro będzie ich wykorzystanie, to dobrze niech wpada Arktyka, chociaż oczywiście przydałaby się na ten temat jakaś informacja? można jakikolwiek rąbek tajemnicy uchylić? oraz znów informacja... coś więcej o porcie, poproszę? i jeszcze info o drugiej perle, wejdzie w części 2? 3? 4? bonusy znane ponowione? jakiś nowy?
 

DeletedUser11123

Guest
Widziałem (oprócz Zbuntowanej) i nie przypominam sobie żeby któraś z tych części była niedopracowaną kilkunastominutową chałuturą ...

No fakt kilkunastominutowa nie sa. Sa kilkudziesieciominutowymi chaluturami. Zwlaszcza igrzyska. Tylko nie wiem co tam woody robi.

Ja oczywiscie do nowej epoki nie wszedlem, pytanie tylko co zrobic, jak event pilkarski zawita na serwery
 

DeletedUser16512

Guest
Mam wrażenie, że tym większy optymizm wykazują gracze wobec nowej epoki im dalej są od niej w drzewku technologii.
Ja akurat skończyłem przyszłość na najnowszym serwerze i wiem, kierując się dobrem swej Gildii, że dalej nie idę. Znajomi podobnie.
Mnie również nowa epoka wydaje się niedopracowana, jakby Zespół FOE zapomniał o kilku ważnych kwestiach
1) bezużyteczność atomium
2) żle zbalansowane budynki premium
3) surowce, których nie ma na co wydawać
Rozwiązaniem byłoby według mnie pozostawienie mapy All Ages - która mnie osobiście bardzo, ale to bardzo się podoba - a dołączenie eszcze jednej, z klasycznymi zasadami: tj takiej, w której płaci się za oblężenia z danej epoki
Aha - na grę wydałem też już kilka tysięcy (no, przeszło dwa przez rok ;) ), ze względu na nową epokę miałem zamiar zakupić dwie największe paczki. I nie zrobię tego ze wzgledu na jej niedopracowanie.
Z poważaniem Maverick 777MD
A no widzisz jestem w niższej epoce,konkuretnie za chwilę kolonialnej,ale do tej pory nie wydałem ani jednej prawdziwej złotówki,gram cierpliwie,rozwijam miasto,motywuje zebu zebrać plany i tak udało mi się postawić już 7 pereł. Jakbym ladowal tysiące w grę jak Ty,pewnie byłbym sporo wyżej. I ok każdy gra jak lubi. Co do oceny,nie oceniam nowej epoki,bo tej nie widziałem,uważam jednak że sam nowy pomysł na dalszą grę może być ciekawy,choć wiele jest do poprawienia
 

DeletedUser14832

Guest
Mariusz - właśnie na tym polega różnica - niektórzy płacą i wymagają - przy czym chcą by umożliwiono im wydawanie większej ilości pieniędzy. Do czasu aż Ty wejdziesz do epoki arktycznej zapewne odsłonięta bedzie cała. Dla mnie to problem na dziś
 

DeletedUser6174

Guest
niedopracowana może nie, ale czy wiedziałeś co będzie w kolejnej części? raczej nie (no chyba, że czytałeś książki, ale piszemy tutaj o filmach) a tego oczekujesz od FoE.
Nie, nie wiedziałem co będzie w kolejnych częściach, po prostu obejrzałem pierwszą część i bardzo mi się podobała, zupełnie odwrotnie niż pierwsza cześć Arktyki która w ogóle mi się nie podoba. Widzisz już bezsens tego przykładu czy jeszcze nie?

Jakby nie spodobała mi się pierwsza część Hunger Games to drugiej i kolejnej nawet bym nie oglądał bo uznałbym że będzie to taki sam chłam jak poprzednia i tak też jest z FoE. Skoro pierwszą część jest w moim odczucia denna to mogę sądzić że cała reszta też taka będzie.

Chyba nie oglądasz jakiegoś beznadziejnego filmu/serialu tylko dlatego że masz nadzieje że ostatnia część/odcinek będzie dobry.

poza tym, to czy ta część epoki jest dopracowana czy nie to Twoje zdanie, bardzo subiektywne. Mnie takie rozwiązanie, jak wprowadzanie bardziej rozbudowanej treści w częściach, nie przeszkadza.
Mówisz że to TYLKO moja opinia, a ja widzę że większość graczy na forum bety oraz forach językowych ma podobne zdanie, że tak powtórzę po Rikim " przepraszam, ale przekłamywanie rzeczywistości to Twoje drugie imię?"

Btw. jeżeli mój post nazywasz hejtem to poczytaj co sam piszesz. Ale rozumiem, klapki na oczach i nie widzimy swoich wpisów, ok.
Ja wyrażam sową krytyczną opinię na temat kierunku rozwoju gry, a nie wyzywam innych (w liczbie mnogiej) od płaczków, którzy lamentują i piszą bez sensu dla samego marudzenia bo mają inne zdanie niż ja.

Przytocz mi proszę fragmenty o które konkretnie Ci chodzi bo wydaje mi się że kolejny raz dopuszczasz się przekłamania, albo po prostu nie do końca rozumiesz znaczenia słowa hejt, tak jak nie bardzo rozumiesz na czym polegają gry strategiczne (nawiązanie do wcześniejszych bierek). I zaznaczam ta część mojego postu to nie jest hejt tylko przytaczanie Twoich wcześniejszych słów, bo widzę że hejtu we własnych postach nie widzisz (czyżby wspomniane klapki na oczach?) za to moje posty według Ciebie aż nim ociekają.

zrozumiałem, że to forum to nie miejsce do dyskusji tylko kącik narzekania na FoE
Pozwól że napiszę to Twoimi własnymi słowami: Nikt Cię nie zmusza do wchodzenia na forum i czytania wpisów w tym temacie. "Życzę dalszego miłego płakania jakie to forum jest złe"


Ooo, proszę kto postanowił wypełznąć z wątku dot. wersji mobilnej! Jak zwykle na temat i na "poziomie". Poziomie tak wysokim, że aż płaskim. Jak mamcię kocham, moje pierwsze zgłoszenie postu do obsługi...

Kiedy się wylogowałem też zobaczyłem że i tu pojawił się naczelny troll tego forum ze swoją cudowną maścią, wciskający ją każdemu dookoła. Dobrze że nie muszę czytać jego życiowych mądrości po zalogowaniu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16512

Guest
Mariusz - właśnie na tym polega różnica - niektórzy płacą i wymagają - przy czym chcą by umożliwiono im wydawanie większej ilości pieniędzy. Do czasu aż Ty wejdziesz do epoki arktycznej zapewne odsłonięta bedzie cała. Dla mnie to problem na dziś
Ty obrales taka strategie,a ja taka,o to chodzi ze każdy gra jak lubi i jest ok. Pomysł na dalsze ciągnięcie gry moim zdaniem jest ciekawy,wykonanie już gorsze, i jeśli się nie zmieni w części drugiej,to trzeciej może nie być bo gracze tacy jak Ty pójdą do konkurencji i tyle,ich strata.
 

DeletedUser3

Guest
Spokojnie :). Nie ma potrzeby się spinać. Każdy ma prawo się wypowiedzieć i wszystkie opinie są czytane.
Opinia Użytkowników o krótszym stażu w żaden sposób nie jest "mniej istotna" niż opinia Graczy, którzy są z nami od początku. Po prostu punkt widzenia może być inny ze względu na dłuższą lub krótszą perspektywę - naturalnie wszystkie nas interesują, więc zachęcamy do (pokojowego) prezentowania swojego zdania :)
 

DeletedUser14832

Guest
Z tzw "innej beczki" - nie wiem jakie przychody osiąga FOE, ale z pewnością przegapiono wejście nowej epoki.

Oczekiwałem jakiejś związanej z tym promocji, tj największa paczka diamentów + medale + 3 zestawy do renowacji - niejeden by kupił ;)
Jest grupa graczy, która chce wydawać pieniądze na wirtualne domki i niezależnie jak będą oni pogardzani przez tych, którzy grają bez użycia tzw twardej waluty, to oni właściwie sponsorują wszystkim zabawę. Sposób wykonania nowej epoki oraz jej wprowadzenia powoduje, że ja np wstrzymuję się z kolejnymi zakupami.

Wydaje mi się, że Programiści w pośpiechu przeoczyli to, że towary z nowej epoki będą obecnie bezużytecznie zalegać w skarbcu Gildii. Mam jedynie nadzieję, że kolejne rozwiązanie nie będzie wprowadzane zbyt pośpiesznie i niechlujnie.
 

DeletedUser13596

Guest
Całkowite oszustwo z questami powtarzalnymi. Nagrody zostały obniżone w stosunku do poprzedniej epoki. Taka sytuacja nigdy dotąd nie miała miejsca. Jako klient zostałem wprowadzony w błąd, oszukany, świadomie i z premedytacją. Nikt nie poinformował mnie oficjalnie, o zmianie warunków gry. Teraz okazuje się, że budowana przeze mnie przez 2 lata strategia idzie do śmieci, bo ktoś *Ten fragment został ocenzurowany przez Bryffta, jako niewłaściwy bo zawierał niewygodne dla supportu słowa krytyki* musi dokopać zawsze tym, co klikają zadania. Nigdy tym, co bezmyślnie tłuką punkty na mapach. Widocznie FOE premiuje teraz bezmyślność zamiast długofalowej strategii. Szkoda, bo to była naprawdę fajna gra strategiczna. Niestety, bardzo poważnie rozważam zakończenie gry w Forge of Empires z uwagi na oszukanie mnie jako klienta, poprzez nagłą i nieuprzedzoną zmianę reguł gry.

<tu też był fragment ocenzurowany przez Bryffta :)> - Bryfft
 

DeletedUser15227

Guest
Całkowite oszustwo z questami powtarzalnymi. Nagrody zostały obniżone w stosunku do poprzedniej epoki. Taka sytuacja nigdy dotąd nie miała miejsca. Jako klient zostałem wprowadzony w błąd, oszukany, świadomie i z premedytacją. Nikt nie poinformował mnie oficjalnie, o zmianie warunków gry. Teraz okazuje się, że budowana przeze mnie przez 2 lata strategia idzie do śmieci, bo ktoś *Ten fragment został ocenzurowany przez Bryffta, jako niewłaściwy bo zawierał niewygodne dla supportu słowa krytyki* musi dokopać zawsze tym, co klikają zadania. Nigdy tym, co bezmyślnie tłuką punkty na mapach. Widocznie FOE premiuje teraz bezmyślność zamiast długofalowej strategii. Szkoda, bo to była naprawdę fajna gra strategiczna. Niestety, bardzo poważnie rozważam zakończenie gry w Forge of Empires z uwagi na oszukanie mnie jako klienta, poprzez nagłą i nieuprzedzoną zmianę reguł gry.

<tu też był fragment ocenzurowany przez Bryffta :)> - Bryfft

Może twórcom nie podobało się, że Chateau po wejściu do nowej epoki służy do nabijania surowców?
 

Fatherland

Książę
celowe osłabianie i granie ceną - praktyka by kasa była w ruchu ciągle.. pierwsze próby były już na czempionach z przyszlosci które osłabili w stosunku do poprzedniej epoki.. teraz zrobili to nad wyraz mocno... robią w balona tych co płacą - nie kupujcie diaxów - prędzy czy późnij Was wydymają, tak jak z tą epoką.. nie ma co polecać gry - żadna z niej teraz tu strategia, tylko czyste kasyno i przypadek... gra strategiczna sie skonczyla, liczy się kaska tylko...
 
Do góry