Arktyczna Przyszłość - Część 1 - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser14806

Guest
Czy za medale wpłacone do skarbca będą punkty do rankingu?
 

DeletedUser14352

Guest
Mi sie jakos slabo podoba ta nowa mapa gvg
i jeszcze to,ze mapa jest na wszystkie epoki to chyba jakis zart ;p i tak wszyscy beda lac dzialami lub lepszymi zabawkami ;p
 

bartekmod

Książę
Jak wiecie, gra w zamyśle ma mieć charakter realistyczny - bazujący na faktycznym rozwoju nauki, bądź potencjalnych kierunkach jakie może obrać jej postęp w najbliższej przyszłości.

Plotka głosi, że na obszarze Arktyki znaleźć można potężny, nowy surowiec, który ilością dostarczanej energii może przewyższyć wszystko, co znała do tej pory ludzkość.

I to by było na tyle, jeżeli chodzi o realistykę... ;)

Ja stawiam, że to jakieś złoża Naquadah, a może nawet niestabilny izotop Naquadria? ah przepraszam, przecież to science-fiction :)

A może te plotki inspirowane są np Operation High Jumping i Operation Deep Freeze? oj niee, przecież teraz wchodzimy na pole teorii spiskowych :)

a już tak zupełnie na poważnie, cieszę się, że cokolwiek wychodzi
 

DeletedUser13695

Guest
fajnie ze wchodzi nowa mapa gvg, przynajmniej przyszlosc sie zluzuje :)
 

DeletedUser14832

Guest
Ciekawy jestem co w takim razie produkować będzie obserwatorium - towary epoki przyszłości, arktyczne, czy medale? Podobnie jak arka i atomium.
Czy Gaja produkować będzie medale dla gracza, czy do skarbca Gildii?
 

DeletedUser14832

Guest
i co z diamentowymi budynkami? Będą jakieś?
Co z nagrodami w wyprawach w których do wygrania jest diamentowy budynek? Z jakiej epoki on będzie?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Czy za medale wpłacone do skarbca będą punkty do rankingu?
Nie, temat był omawiany na forum

Ciekawy jestem co w takim razie produkować będzie obserwatorium - towary epoki przyszłości, arktyczne, czy medale? Podobnie jak arka i atomium.
Czy Gaja produkować będzie medale dla gracza, czy do skarbca Gildii?
Z epoki gracza.
Z opisu wynika, że dla gracza.

  • Jedna nowa Perła Architektury - potężna Gaja
O ile nic nie zmienią w stosunki do wartości z bety, to budynek nie wart jest stawiania. Tylko wymiary Gai są potężne :)


W pierwszej części Arktycznej Przyszłości, oddajemy do Waszej dyspozycji:
  • 5 budynków towarowych z wszystkimi pięcioma, nowymi towarami
  • Dekoracja i budynek towarowy
To pięć budynków towarowych czy jeden, a może 6 :)?
Zapewne autor miał na myśli budynek kulturowy.

Port został umieszczony poza aktywnym terenem, aby uniknąć zajmowania cennych, miejskich gruntów.
Port zacznie działać wraz z ukazaniem się następnej części Arktycznej Przyszłości. Następnie jego funkcjonalność zostanie rozszerzona, także biorąc pod uwagę Wasze opinie.

Oczywistym jest, że port powinien umożliwiać:

1. Handel z wszystkimi graczami posiadającymi port;
2. Handel monetami, zaopatrzeniem, medalami, PR z graczami posiadającymi port;
3. Wywalenie bzdurnego ograniczenia w handli do 1:2;
4. Gracze wcześniejszych epok powinni mieć możliwość postawienia portu albo chociaż przystani, albo mola.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser14832

Guest
Czyli po wejściu w epokę arktyczną można kasować Atomium? Bo po co w skarbcu Gildii gigantyczne ilości surki nieprzydatnej w GvG?
 

DeletedUser14832

Guest
Kasiu zdradź ile medali ta gaja produkuje, bo nie potrafię nigdzie znaleźć
 

kasia2389

Arcyksiążę
Kasiu zdradź ile medali ta gaja produkuje, bo nie potrafię nigdzie znaleźć

Słabo szukałeś:

Gaea Statue:

93780a5e2945c6d2428aa105c1c479a2.jpeg

52c5f8879dd1fbc363aeca03f22605b4.jpeg
 

DeletedUser14832

Guest
a na kolejnym i następnym poziomie? Skądś będzie trzeba brać te medale. Na GVG nie mam szans skoro z TOP 15 serwera wszystkich mam w sąsiadach

mam też nadzieję na poprawkę dla Atomium i Arki - by produkowały towary z epoki przyszłości, nie arktycznej (obs niech sobie zostanie dla wypraw)

bo tak na serio, to zaczynam się zastanawiać, czy warto wchodzić w nową epokę...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Mi sie jakos slabo podoba ta nowa mapa gvg
i jeszcze to,ze mapa jest na wszystkie epoki to chyba jakis zart ;p i tak wszyscy beda lac dzialami lub lepszymi zabawkami ;p

Jakbyś nie zwrócił uwagi, to zasugeruję pewien fakt. Skoro jest to ostatnia mapka do GvG, a "epok" będzie więcej niż jedna (liczona w całości), posuwając się jeszcze dalej w rozwoju (przechodząc do kolejnych "epok") GvG dla ów epok przestałoby istnieć, gdyby ta mapka miał ograniczenie do jednej epoki.

Dla mniej kumatych:
Jak ktoś chce walczyć jednostkami z żelaza, ma mapkę żelaza, ktoś chce z modernizmu - ma z modernizmu, ktoś chce z arktycznej+ będzie miał właśnie tę jedną.
Czyli niejako masz rację, każdy będzie lał działami i lepszymi zabawkami, bo na tym polega tworzenie mapki dla wszystkiego co nadejdzie w przyszłości, tylko widocznie nie zrozumiałeś idei, skoro dla Ciebie jest to żart.
 

DeletedUser14806

Guest
a wiadomo juz na 100% co bedzie dawać arka , atom i obser...? bo chyba bezsensem bylo by zeby dawały surowce z nowej epoki kiedy w gvg bedzie medalowo
 

DeletedUser6771

Guest
Ponieważ jest to ostatnia prowincja, jaką planujemy dodać do GvG
Rozumiem, że w związku z tym arki i atomia będa wciąż dawać towary z epoki przyszłości? Bo inaczej był by to bezsens. Chociaż z tego co słyszałem z bety tak nie jest jednak wole mieć odpowiedź od pewnego źródła czyli Bryfta ;)
 

DeletedUser14806

Guest
na becie spojrzałem i okazuje sie ze jednak perły daja surki z arktyki do skarbca...to juz sam niewiem wkoncu za medale bedzie to gvg czy za surowce? a jesli i za medale i za surowce to nierozumiem dlaczego ludzie maja wpłacać medale do skarbca skoro i tak za to punktów niema.
 

DeletedUser13596

Guest
----- Niniejsza wiadomość skierowana jest do Developerów gry, nie zaś polskiego supportu Forge of Empires -----

Arktyczna przyszłość (pierwsza część) to blamaż na wszystkich frontach, całkowita katastrofa i dowód na brak jakiegokolwiek pojęcia o problemach gry ze strony developerów, lub też świadome lekceważenie graczy. To największa katastrofa FOE od czasu likwidacji armii oblężniczej i najgorsza ze wszystkich epok wprowadzonych w grze:

- Całkowicie bezużyteczna nowa perła. Gracz z epoki przyszłości (za wyjątkiem totalnych noobów) nie powinienem mieć żadnego deficytu medali, wręcz przeciwnie. Większość z nas to medalowi milionerzy.

- Nawiasem mówiąc medale nadal są i będą bezużyteczne. Przemielenie ich na mapie przy posiadanych zasobach czyni słabe gildie jeszcze słabszymi, silne jeszcze silniejszymi. Krótko mówiąc nic się nie zmienia, nas to nawet nie draśnie, a nowi zamiast rozszerzać miasta będą bili żołnierzyki.

- Wzrost kosztów zadania powtarzalnego bez zwiększenia wartości nagród - błąd logiczny. Chateau i tak jest już bardzo słabe, poproszę o zwrot 30 000 zainwestowanych PR w związku ze zmianą warunków gry bez mojej wiedzy i zgody.

- Klikając questy i stawiając fabryki otrzymasz... całe mnóstwo bezużytecznego towaru. Nie można go zużyć w gvg, nie można go zużyć na perły (ta jest jedna i tragikomiczna) nie można go zużyć nawet na technologie bo tych jest na razie tylko kilka. W zamian Twoje perły (Arka, Atomium, Obs) będą produkować całe tony tego bezużytecznego chłamu ku chwale skarbca gildii. Gratuluje Wam geniusze pomysłu. Czy to już czas by usuwać perły towarowe z miast?

- Częściowe wprowadzenie epoki także skończy się porażką intelektualną - mam przebudować pół miasta nawet nie wiedząc czy za tydzień nie trzeba będzie tego odkręcać, przy czym budynki z nowej epoki są słabsze od tych z przyszłości.

- Jak będzie wyglądać mapa ekspedycji? Czy będziemy walczyć z jednostkami, których sami jeszcze nie możemy posiadać? Póki co jest mowa o 3 nowych jednostkach wojskowych (w tym nowy czempion). Co z resztą?

- Nie ma żadnych informacji kiedy będzie i co pojawi się w drugiej części epoki.

- Na becie błędy w questach z nowej epoki, w tym questy niemożliwe do ukończenia bez wydania diamentów - czy zostało to w ogóle poprawione?

- Jedynym rokującym elementem jest port. Ale do czego on będzie służył? Z pewnością będzie to kolejne miejsce do bezsensownej nabijającej punkty na bocie sieczki, albo w najlepszym razie będzie dawało medale + zaopatrzenie.

Syf, aids, rak i malaria. Jestem wściekły. Nadal czekają nierozwiązane liczne problemy jak:

- źle zbalansowane perły
- nabijanie punktów na mapach
- źle zbalansowany ranking
- powszechny push między światami
- bezużyteczne medale
- brak armii oblężniczej w gvg
- lagi lagi lagi
- błędy aplikacji mobilnej jak choćby złe wyświetlanie zbiorów
- całkowite lekceważenie opinii graczy przy rozwoju gry

i tysiące innych. A wy fundujecie nam pospiesznie niedorobioną epokę, którą na becie wszyscy zjechali jak psa.

----- Powyższa wiadomość skierowana jest do Developerów gry, nie zaś polskiego supportu Forge of Empires -----

Poważnie zastanawiam się nad zakończeniem gry w Forge of Empires. Poziom arogancji osiągnął rozmiary PiSowskie.

Jednocześnie apeluję o natychmiastowe wstrzymanie wprowadzenia tej "epoki" i jej całkowite przeprojektowanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14806

Guest
Z całym szacunkiem do ciebie ale jak pokazuje historia tego forum i samej gry żadne protesty i niezadowolenie graczy wogole nie jest brane pod uwage , tym bardziej jest dziwna ta nowa epoka ze nawet pod kątem komercyjnym jest dnem i wątpie zeby ktos sie porwal na wieksze zakupy dixów pod wpływem tego mega niewypału z GEją na czele;P
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jak zapewne wiecie jedynym wyznacznikiem jest ZYSK, a zadowolenie i opinie graczy FoE ma dobrze wiecie gdzie.
Można sobie spokojnie pozostać w obecnej epoce, ale wtedy moze być problem z ewentami (nowa technologia itp.) ale i je w sumie to można sobie darować.

A co do GvG, to co za naukowiec wymyślił, że nie może być nowej arktycznej mapy GvG?
Że się na mapie nie zmieści? To mapę powiększyć albo postawić tunel czasoprzestrzenny albo lodołamacz do następnej mapy.

Odkryli na mapie GvG Nową Zelandię, to i Antartydę mogą odkryć, bo zaprawdę powiadam Wam, ONA tam jest.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser14806

Guest
No własnie kluczowe słowo ZYSK , tym bardziej niewiadomo co twórcy nowej epoki mieli na myśli tworząć coś co napewno sukcesem komercyjnym nie będzie.
 

DeletedUser13596

Guest
Jak zapewne wiecie jedynym wyznacznikiem jest ZYSK, a zadowolenie i opinie graczy FoE ma dobrze wiecie gdzie.
Można sobie spokojnie pozostać w obecnej epoce, ale wtedy moze być problem z ewentami (nowa technologia itp.) ale i je w sumie to można sobie darować.

A co do GvG, to co za naukowiec wymyślił, że nie może być nowej arktycznej mapy GvG?
Że się na mapie nie zmieści? To mapę powiększyć albo postawić tunel czasoprzestrzenny albo lodołamacz do następnej mapy.

To chyba ten sam geniusz, który ładuje produkowane przez perły towary z arktyki do skarbca, nawet jak jesteś w epoce modernu (takie cuda na becie!)
 

DeletedUser14832

Guest
Powstają dwa pytania:
1) dlaczego foeplayer milczy o Arktyce?
2) dlaczego perły nie mogą po prostu produkować medali? - osobiście proponowałbym by Atomium i Arka produkowały medale (ilość do ustalenia), a Obserwatorium nadal surowce (do zużycia w wyprawach Gildijnych)
 

kasia2389

Arcyksiążę
To może taka mała dygresja. W innej grze w którą kiedyś grałem też była/jest beta, ale całkiem inna tak każdy dostawał ful miasto z całym wypasem i mógł testować właśnie wprowadzone nowe funkcję, może i Foe wprowadziło by drugi serwer beta tak ja za czasów wprowadzania samouczka.

Jak jest do testowania nowa funkcja to resetuje się cały serwer i zabawa zaczyna się od nowa.
 
Do góry