Aktualizacja Gildyjnych Pól Chwały 2023 - komentarze

Zgadza się. Wymusili zbalansowanie i przydatność dla niebieskich statystyk. Czas pokaże jaki mają z tym pomysł w kwestii gpch (bo jakiś mają)
 

LimakT

Baronet
na E top 5 sklada się z top gildii, dalej są różne zdarzenia.
Wiadomo, że aktualnie troche losowanie ma większe znaczenie niż faktyczna walka, ale dalej podtrzymuje zdanie, że wszystko poniżej top 1 nie ma znaczenia w tym rankingu (chociażby z uwagi na sposób jego budowy)

Zresztą w GvG także znaczenie ma tylko top 1 - bo tylko top 1 dostaje "nagrody" w postaci +1 dnia jako lider.

to czy jesteś drugi czy 100 może miec jedynie znaczenia dla "poszukiwaczy" gildii, chociaz kto wie jak to działa, wie, że tak gildii się nie szuka.
Dla mnie ma znaczenie miejsce w rankingu właśnie ze względu na rekrutowanie nowych osób. Ranking został specjalnie zrobiony pod GPC. Moim zdaniem poszczególne miejsca w rankingu powinny odzwierciedlać siłę danej gildii. Teraz jest dziadostwo no nie oszukujmy się.

To tak jak byś powiedział na igrzyskach olimpijskich ,że w sumie nie ma znaczenia czy ktoś zajął 2 miejsce czy 100 miejsce bo i tak jeden i drugi nie wygrał. No nie 2 miejsce to też dobre osiągnięcie i nawet dostaje się za nie srebrny medal. Ja tak rozumiem ranking i dziwi mnie czemu inno ma aż taki problem ,żeby sensownie go zrobić.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dla mnie ma znaczenie miejsce w rankingu właśnie ze względu na rekrutowanie nowych osób. Ranking został specjalnie zrobiony pod GPC. Moim zdaniem poszczególne miejsca w rankingu powinny odzwierciedlać siłę danej gildii. Teraz jest dziadostwo no nie oszukujmy się.

To tak jak byś powiedział na igrzyskach olimpijskich ,że w sumie nie ma znaczenia czy ktoś zajął 2 miejsce czy 100 miejsce bo i tak jeden i drugi nie wygrał. No nie 2 miejsce to też dobre osiągnięcie i nawet dostaje się za nie srebrny medal. Ja tak rozumiem ranking i dziwi mnie czemu inno ma aż taki problem ,żeby sensownie go zrobić.
to wymysl sposób by ranking odzwierciedlał....
zawsze 1 gildia będzie miała łatwiejsze pola, druga trudniejsze. Nie da się tak by każdy rutniej był identyczny dla każdego....

IG ma duży problem i nigdy go nie rozwiąże bo nie da się go rozwiązać. nie w styuacji gdzie 5 gildii gra porządnie, 10 średnio, a 3900 nijak.
z tego jakiś 10-20 kampi na konkretne miejsca.

Liczenie tylko winów z diamentu też nic nie zmieni, bo dalej gildie w diamencie mają różnego poziomu trudności pola.

jedyne co sie da zrobić to ogarnąć top 1-2-3 bepzośrednim starciem przy równej liczbie zwycięstw i tyle.
 

- Ogi -

Rycerz
Ja tak rozumiem ranking i dziwi mnie czemu inno ma aż taki problem ,żeby sensownie go zrobić.

Po pierwszym sezonie najwięcej fragmentów wieży i najwyższe miejsca w rankingach zdobyłam na pobocznych światach, gdzie gildie mają ułamek mocy mojej gildii na głównym świecie. Żeby ranking był bardziej sprawiedliwy wystarczyłaby prosta zmiana w przyznawaniu punktów i nagród. Nadając większą wagę punktom i większą liczbę fragmentów nagrody w lidze 1000+, można stworzyć ranking oddający rzeczywistą silę gildii. Proste jak konstrukcja cepa i też się zastanawiam dlaczego nikt w IG na to nie wpadł.
 
Punkty za zwycięstwa w niższej lidze nie powinny być brane pod uwagę ,dodatkowe PL za 1,2 i 3 miejsce na każde pola ,dodatek za ilość walk żeby Gildia która trafi na roślinki niekoniecznie mogła mieć więcej PL za wygranie niż ta walcząca , wtedy jeśli Gildia będzie mocna ale przez pechowe losowanie nie wygra za każdym razem to i tak ma szansę wygrać całe zawody a Gildia która wygra wszystkie pola losując roślinki nie koniecznie musi zająć 1 miejsce w Turnieju
Ranking nie był by doskonały ale dużo bliższy odzwierciedleniu faktycznej siły Gildii
Teraz jest bardzo niesprawiedliwy zero jedynkowy i przekłamany
Jednocześnie chciałbym zaznaczyć że miejsce w rankingu jest ważne dla wielu graczy choćby ze względu na chęć zmiany gildii na lepszą. Teraz patrząc na ranking można się mocno zdziwić kiedy zmieni się Gildie a ona mimo że jest dużo wyżej w rankingu nie jest lepsza a wręcz dużo gorsza
A to co pisze Grzesiu że liczy się tylko wygrana nie ważne jak byle na 1 potwierdza tylko moją opinię
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ranking nie był doskonały ale dużo bliższy odzwierciedleniu faktycznej siły Gildii
co xD

poprzednie GPC nie miało żadnego wpływu na ranking. Kazda gildia z 1000 LP dostawała 18k pktów do rankingu więc pierwsze 50-60 gildii miało dokładnie tyle samo punktów z gpc...... i gdzie tu jest zróżnicowanie....


kazdy kto gra minimalnie w tą gre, wie, ze na każdym serwerze gra maksymalnie 50 gildii. Pozostałe to są gildie widmo. Taka prawda. tam nic nie trzeba robić.

To ze one czasem są na miejsca 200+ (w starym rankingu gvg) nic nie zmienia. Każy kto minimalnie obserwuje czat i chodź troche rozmawia z ludzmi wie która gildia żyje, a która nie. ranking do tego nie jest potrzebny.

Gildie powinno się wybierać po minimum.
Na początku to niestety troche mtoda prób i błędów - wchodzisz, odzywają się, to spoko. Wchodzisz i wszystko stoi - wychodzisz. thats all.
 
Odzywanie się i fajna atmosfera ni jak się ma do GPCH dopiero jak się zaczną walki wychodzi potencjał i zaangażowanie i jak jest lipa tracisz edycję i nagrody
Nie taki jest cel zmiany Gildii
Przytoczyłeś wycinek mojej wypowiedzi który napisałem z błędem już poprawiłem "był" a powinno być "był by"
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Przytoczyłeś wycinek mojej wypowiedzi który napisałem z błędem już poprawiłem "był" a powinno być "był by"
to sporo zmienia :D

nie wiem, ja osobiście nie widzę żadnej możliwości prawdiłowego ułożenia gildii z rankingu dalszego niż 3 miejsce. Tam są tak drobne różnice w mocach i sile, że to prędzej muszą być grupy 5-15
16-25 etc.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ale idąc tym tokiem myślenia to najlepiej jak by wszyscy co chcą walczyć przenieśli się do Gildii z top 5 a reszta to tło he he
tylko wlasnie paradoksalnie o balans rankingu najbardziej piszą Ci co nie napinają się nazbyt w GPC, tylko po prostu sobie grają.

Topka jakoś nazbyt nie narzeka - jedynie w kwestii ulozenia top 1-2-3 i tyle, a to sie da jedynym mykiem załatwić i tyle.
 

Badadaba

Szlachcic zagrodowy
Nie mam pojęcia co mieli na celu twórcy gry, ale na B mamy jeszcze ciekawszą sytuację:
4 zwycięstwa i 4 miejsce ma gildia: 7 graczy, 0 zwycięstw w diamencie, 1 w platynie, 2 w złocie, po 1 w srebrze i brązie (jeśli jeszcze te statystyki w profilu gildii są aktualne)
3 zwycięstwa i 5 miejsce ma gildia: 74 graczy, na profilu 11 zwycięstw w diamencie (aktywna, nie było w niej ostatnio żadnych rewolucji)

Brawa dla projektantów!
Algorytmy to chyba jakiś polityk tworzył, a nie informatyk. Ciekawe jest również losowanie i trafianie na te same gildie po 3x z rzędu, masakra :(
 

koordi

Wójt
Z punktu widzenia losowości to jest całkiem prawdopodobne.
Tu by się raczej przydały pewne play offy, a nagroda dopiero po wygraniu lub byciu wśród tych najlepszych wygranych ;)

mistrzostwa trwają jakoś 8 rund
W tej chwili każde miejsce daje od -175 do 175pkt. wystarczy, że co rundę losowanie będzie brało z ogólnego rankingu 8 najlepszych, to teoretycznie co rundę byłyby przetasowania.

pytanie tylko ile jest na danym świecie gildii w diamencie ;) bo może się okazać, że tam ciężko o przetasowania przy takim podejściu do liczenia
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Z punktu widzenia losowości to jest całkiem prawdopodobne.
Tu by się raczej przydały pewne play offy, a nagroda dopiero po wygraniu lub byciu wśród tych najlepszych wygranych ;)

mistrzostwa trwają jakoś 8 rund
W tej chwili każde miejsce daje od -175 do 175pkt. wystarczy, że co rundę losowanie będzie brało z ogólnego rankingu 8 najlepszych, to teoretycznie co rundę byłyby przetasowania.

pytanie tylko ile jest na danym świecie gildii w diamencie ;) bo może się okazać, że tam ciężko o przetasowania przy takim podejściu do liczenia
no tylko problem jak na starcie system wpakuje 2 najmocniejsze do jednego turnieju ;D

a niestety liczby nie oddadzą hierarchi, bo tak jak piszecie, 2 najlepsze sie spotkaą 3 razy i jedna z nich jest "stratna" w rankingu. <co prawda dalej uwazam ze jest sie albo 1 albo nie 1, ale to inna dyskusja>
GPC nie da sie sprawiedliwie ulozyc, czy sie to podoba czy nie. Na serwer jest max 8 aktywnych gildii.
nie mozna nas wpakować ciągle do walki ze sobą bo jest to nie wykonalne <juz są narzekania na J, żę 3 razy z rzędu takie pola top 1 z top 2>
Z drugiej strony są po porstu gildie co sobie pykają jak mogą - ich prawo, zwłaszcza ze ich jest z 20%
pozostałe to gildie widma, duchy co biją losowo etc - też ich prawo, tych jest najwięcej.

No i jak to zbalansować? Sektory by sie chyba musialy otwierac po 24h <co jest błedem na gvg>

każda sesja jest inna. teoretyczna sprawiedliwa wersja to jest tak by na mape byla 1-2 top gildie, 1-2 srednie i 4 słabe
ale większosc by chciala by srednie sie bily tylko ze srednimi bo na swoim poziomie etc. jest to zrozumiałe.

Nie wiem, moze powinni wprowadzić wybór czy gildia chce brac udział w GPC 4 godzinnym, czy może 8h czy moze 16 lub 24h <czas zablokowania sektorów> ale no takie przypadki nie mogą dostac takiej samej nagrody jak Ci co wygrywają top vs top. No i znowu kicha.


jak nie patrzeć zawsze jst coś niesprawiedliwego
 

Dixaroc

Baron
no tylko problem jak na starcie system wpakuje 2 najmocniejsze do jednego turnieju ;D

a niestety liczby nie oddadzą hierarchi, bo tak jak piszecie, 2 najlepsze sie spotkaą 3 razy i jedna z nich jest "stratna" w rankingu. <co prawda dalej uwazam ze jest sie albo 1 albo nie 1, ale to inna dyskusja>
GPC nie da sie sprawiedliwie ulozyc, czy sie to podoba czy nie. Na serwer jest max 8 aktywnych gildii.
nie mozna nas wpakować ciągle do walki ze sobą bo jest to nie wykonalne <juz są narzekania na J, żę 3 razy z rzędu takie pola top 1 z top 2>
Z drugiej strony są po porstu gildie co sobie pykają jak mogą - ich prawo, zwłaszcza ze ich jest z 20%
pozostałe to gildie widma, duchy co biją losowo etc - też ich prawo, tych jest najwięcej.

No i jak to zbalansować? Sektory by sie chyba musialy otwierac po 24h <co jest błedem na gvg>

każda sesja jest inna. teoretyczna sprawiedliwa wersja to jest tak by na mape byla 1-2 top gildie, 1-2 srednie i 4 słabe
ale większosc by chciala by srednie sie bily tylko ze srednimi bo na swoim poziomie etc. jest to zrozumiałe.

Nie wiem, moze powinni wprowadzić wybór czy gildia chce brac udział w GPC 4 godzinnym, czy może 8h czy moze 16 lub 24h <czas zablokowania sektorów> ale no takie przypadki nie mogą dostac takiej samej nagrody jak Ci co wygrywają top vs top. No i znowu kicha.


jak nie patrzeć zawsze jst coś niesprawiedliwego
To prawda, wszystko niestety jest mocno skomplikowane, jeżeli mówimy o GPC i "uczciwych" mistrzostwach. Teoretycznie każdy mechanizm da się oszukać. Kiedyś Polska w piłce nożnej nie grała żadnych spotkań sparingowych i wylądowała strasznie wysoko w rankingu.
Co do otwarcia sektorów to też tak średnio. Wystarczy, że jedna gildia się dobrze zorganizuje, wyda trochę diaxów i nagle ma zajęte 1/3 planszy na 24h. Chyba, że dałoby się też ograniczyć zdobywanie sektorów czasowo (np. zdobyłeś sektor, musisz poczekać 2-4h).
Ciekawiej by było, gdyby burzenie budynków w danym sektorze też kosztowało ileś tam surowców (wiadomo, zdecydowanie mniej niż wybudowanie).
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Co do otwarcia sektorów to też tak średnio. Wystarczy, że jedna gildia się dobrze zorganizuje, wyda trochę diaxów i nagle ma zajęte 1/3 planszy na 24h. Chyba, że dałoby się też ograniczyć zdobywanie sektorów czasowo (np. zdobyłeś sektor, musisz poczekać 2-4h).
to jest głowny problem - bo znowu wychodzi na to, że problemem jest to, że pewna część jest "nadaktywna", a to nie jest wada tylko zaleta tej grupy graczy
 

Dixaroc

Baron
to jest głowny problem - bo znowu wychodzi na to, że problemem jest to, że pewna część jest "nadaktywna", a to nie jest wada tylko zaleta tej grupy graczy
Niekoniecznie. Są też gracze, którzy nie poświęcają temu zbyt dużo czasu i właśnie przez to z chęcią kupią diaxy - aby "nie zostać w tyle". Kwestia znalezienia odpowiedniej równowagi między jedną a drugą grupą.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Niekoniecznie. Są też gracze, którzy nie poświęcają temu zbyt dużo czasu i właśnie przez to z chęcią kupią diaxy - aby "nie zostać w tyle". Kwestia znalezienia odpowiedniej równowagi między jedną a drugą grupą.
no akurat na gpc diaxy nie decydują o tym czy ktoś chce cos szybciej czy wolniej ;D w sensie do rozwoju to nie ma duzego znaczenia :D

w kwestii eventów, budynków eventowych etc - to jak najbardziej pełna zgoda
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Przyspieszanie budynków w kwestii GPC i szybkości działania tam.
no ale akurat to jest na odwrót bo im gildia jest mocniejsza tym bardziej musi przyspieszać ;D bo przeciwnik nie poczeka na budynek tylko zajmie sektor w minute xd
na niższym poziomie te sektory wytrzymują kilka godzin az sie budynki wybudują.
 

Dixaroc

Baron
no ale akurat to jest na odwrót bo im gildia jest mocniejsza tym bardziej musi przyspieszać ;D bo przeciwnik nie poczeka na budynek tylko zajmie sektor w minute xd
na niższym poziomie te sektory wytrzymują kilka godzin az sie budynki wybudują.
Właśnie do tego piję. Jakbym bardzo chciał, to znajdę te 2h na to, aby usiąść i pocisnąć GPC przy użyciu diaxów. Jednak zwyczajnie nie rozumiem ludzi, którzy po prostu muszą do 8.10 mieć zajęte pół planszy, a jak im się nie udaje to wielki lament. To gra, hobby. Ma sprawiać przyjemność, a nie stresować. To jeden z powodów dla których przestałem grać w Plemiona 1.0 i oGame. Jeżeli tutaj zacznę czuć to samo, to zmienię gildię / założę swoją, albo wrócę pokornie na steama / gog ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Właśnie do tego piję. Jakbym bardzo chciał, to znajdę te 2h na to, aby usiąść i pocisnąć GPC przy użyciu diaxów. Jednak zwyczajnie nie rozumiem ludzi, którzy po prostu muszą do 8.10 mieć zajęte pół planszy, a jak im się nie udaje to wielki lament. To gra, hobby. Ma sprawiać przyjemność, a nie stresować. To jeden z powodów dla których przestałem grać w Plemiona 1.0 i oGame. Jeżeli tutaj zacznę czuć to samo, to zmienię gildię / założę swoją, albo wrócę pokornie na steama / gog ;)
no bo nam zależy na wygraniu, pisałeś, ze nie lubisz rywalizacji to tego nie czujesz.
dla mnie to tak jak sport, radość z wygranej, gorycz po porażce

no plemiona i ogame to inny poziom bo tam trzeba ataki do milisekundy wyliczac :D w nocy napady puszczać by wszystkie weszły z plemienia w jednej sekundzie xD Zagrałem na jednym świecie, stwierdziłem ze to przesada, ale no nie odpuszczałem i udalo sie świat wygrać, ale stwierdziłem ze nigdy wiecej xd
 

piko2012

Szlachcic zagrodowy
Po rocznej przerwie wróciłem od gry, jestem przerażony zmianami w pch, ilość walk mnie zabija, przecież to chyba nie powinno polegać na ilości kliknięć myszką, nie wiem , czy dobrze widziałem, ale wyświetliła mi się liczba walk o sektor ponad 400, gdzie tu przyjemność z gry, dynamika, rozumiem jak ktoś ma bociki to se może klikać, ale jak zmusić ludzi , żeby przychodzili na walki, chyba kogoś z decydentów musiało mocno potargać.
Po tych zmianach jestem raczej przekonany, że skasuję konto i się uwolnię od bezsensownego botowego klikania
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
Po rocznej przerwie wróciłem od gry, jestem przerażony zmianami w pch, ilość walk mnie zabija, przecież to chyba nie powinno polegać na ilości kliknięć myszką, nie wiem , czy dobrze widziałem, ale wyświetliła mi się liczba walk o sektor ponad 400, gdzie tu przyjemność z gry, dynamika, rozumiem jak ktoś ma bociki to se może klikać, ale jak zmusić ludzi , żeby przychodzili na walki, chyba kogoś z decydentów musiało mocno potargać.
Po tych zmianach jestem raczej przekonany, że skasuję konto i się uwolnię od bezsensownego botowego klikania
Tyle że z matematyka u Ciebie słabo, wcześniej ze 2k walk dziennie mogłeś zrobić teraz w zależności od ataku to średnio 500 walk na dobę więc... gdzie jest te botowe klikanie?
 
Do góry