Aktualizacja Gildyjnych Pól Chwały 2023 - komentarze

Bożka123

Hrabia
Na H dwie najlepsze gildie nawet się nie spotkały przez te 6 tygodni na jednych polach...
Dobrze, że chociaż kolejność odzwierciedla rzeczywistą siłę czołowej dwójki. Trzecia pod względem siły gildia miał wyjątkowego pecha w losowaniu i skończy daleko poza czołówką. Będzie miała tylko jedno zwycięstwo.
 

LimakT

Baronet
Dobrze, że chociaż kolejność odzwierciedla rzeczywistą siłę czołowej dwójki. Trzecia pod względem siły gildia miał wyjątkowego pecha w losowaniu i skończy daleko poza czołówką. Będzie miała tylko jedno zwycięstwo.
U nas na K dwie gildie które co do siły w GPC są w top5 nie załapały się nawet do top10. Jak by zagrali taktyką na wygranie co drugiego GPC to byliby spokojnie w top5 a tak to jakieś cienkie bolki zajęły ich miejsce ...
Śmiało już mogę powiedzieć ,że ten system rankingowy jest nawet gorszy od poprzedniego.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
U nas na K dwie gildie które co do siły w GPC są w top5 nie załapały się nawet do top10. Jak by zagrali taktyką na wygranie co drugiego GPC to byliby spokojnie w top5 a tak to jakieś cienkie bolki zajęły ich miejsce ...
Śmiało już mogę powiedzieć ,że ten system rankingowy jest nawet gorszy od poprzedniego.
na E top 5 sklada się z top gildii, dalej są różne zdarzenia.
Wiadomo, że aktualnie troche losowanie ma większe znaczenie niż faktyczna walka, ale dalej podtrzymuje zdanie, że wszystko poniżej top 1 nie ma znaczenia w tym rankingu (chociażby z uwagi na sposób jego budowy)

Zresztą w GvG także znaczenie ma tylko top 1 - bo tylko top 1 dostaje "nagrody" w postaci +1 dnia jako lider.

to czy jesteś drugi czy 100 może miec jedynie znaczenia dla "poszukiwaczy" gildii, chociaz kto wie jak to działa, wie, że tak gildii się nie szuka.
 

Marik

Książę
Wiadomo, że aktualnie troche losowanie ma większe znaczenie niż faktyczna walka, ale dalej podtrzymuje zdanie, że wszystko poniżej top 1 nie ma znaczenia w tym rankingu (chociażby z uwagi na sposób jego budowy)
Na B są 3 gildie, w tym 1 moja z 6 zwycięstwami. Aktualnie jesteśmy na ,,3 miejscu,, bo pozostałe 2 gildie trafiły na większe warzywa i nabiły więcej pkt trzymając mape. Czy aby napewno top 1 ma sens i jest słusznie przyznane? - nie sądzę.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Na B są 3 gildie, w tym 1 moja z 6 zwycięstwami. Aktualnie jesteśmy na ,,3 miejscu,, bo pozostałe 2 gildie trafiły na większe warzywa i nabiły więcej pkt trzymając mape. Czy aby napewno top 1 ma sens i jest słusznie przyznane? - nie sądzę.
dlatego piszę to o tej losowości. I wielkrotnie pisałem, że w ostatniej sesji powinno być starcie tych co mają szanse na końcowego wina.

Teoretycznie, tak już całkiem z boku patrząc, przewagę, nawet w polach warzywnych trzeba umieć zbudować. Oczywiście nei wymaga to dużo, ale np. na E. p po 2sesji mieliśmy około milion straty do 1 miejsca. Przez następne 4 edycje nadrobiliśmy całość i wyprzedziliśmy ostatecznie o około 800k
wymaga to zasobnego skarbca i chęci graczy do przyspieszania budynków - tak czy inaczej.

Ale i tak, pełna zgoda, że nie oddaje to siły w żaden sposób. Bezpośrednia potyczka to jest mus.
 

DonBeker

Baron
Dobrze, że chociaż kolejność odzwierciedla rzeczywistą siłę czołowej dwójki. Trzecia pod względem siły gildia miał wyjątkowego pecha w losowaniu i skończy daleko poza czołówką. Będzie miała tylko jedno zwycięstwo.
A widziałaś top5 tych Mistrzostw xD Ot, jak mówiłem...bez żadnego zwycięstwa w diamencie w historii. A ranking pokazuje 3 zwycięstwa i plasuje taką gildię na top5. Absurd jak dla mnie...aktualny system rankingu w żaden sposób nie odzwierciedla siły gildii na GPC, a w teorii po to był stworzony xD

PS: Co do "trzeciej siły", to w sumie chyba jednak kończy na trzecim miejscu...choć sprawa dyskusyjna i ta gildia top15 pewnie ten sam poziom. Dalej w rankingu śmiesznie :)
 

Załączniki

  • obraz_2023-12-18_112542132.png
    obraz_2023-12-18_112542132.png
    36,1 KB · Wyświetlenia: 11
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A widziałaś top5 tych Mistrzostw xD Ot, jak mówiłem...bez żadnego zwycięstwa w diamencie w historii. A ranking pokazuje 3 zwycięstwa i plasuje taką gildię na top5. Absurd jak dla mnie...aktualny system rankingu w żaden sposób nie odzwierciedla siły gildii na GPC, a w teorii po to był stworzony xD
no i co że jest na top5 w czwartek już nie bedzie.
Dostanie coś za to? Czy top 5 jest lepsze od top 6?

W tym rankingu, albo się wygrywa - top 1, albo przegrywa top2-top4000000

Nie da się w takiej grze stworzyć rankingu oddającego siłę na każdym miejscu bo nie da się dobrać idealnie równych rozgrywek xd

Czy w LM są nagrody za miejsca 2-36? Czy gdziekolwiek są?

Albo w dyscyplinach indywidualnych? Medale dostaje top 1-3, akurat podium chyba wszedzie sklada sie z top gildii, mozna tylko dyskutować o kolejności.

W sumie w takim tenisie czy skokach są nagrody finansowe chcoiażby czy punktowe do rankingu xd a w foe nie ma - tym bardziej nie widzę powodów to patrzenia nia miejsca dalsze niż top 1. Albo się wygrało mistrzostwa, albo się je przegrało. Może i smutne, ale tak aktualnie to wygląda.
 

DonBeker

Baron
Nie da się w takiej grze stworzyć rankingu oddającego siłę na każdym miejscu bo nie da się dobrać idealnie równych rozgrywek xd
Inne miejsca nie są nagradzane, ale rankingi powinny oddawać w pewnym stopniu właśnie siłę tych gildii. Jak w tym rankingu liczą się zwycięstwa na GPC, to niech się liczą tylko te odniesione w diamencie, a nie te z brązowej ligi nawet. Można też zrobić jakąś wagę tych miejsc/punktów...zdobywane punkty w diamencie są powiedzmy x4 liczone, w platynie x3, itd. Ograniczenie gildii grających w diamencie też jest jakąś opcja...niech to będzie jakieś wyróżnienie.

Jak masz tę przywoływaną przez Ciebie LM, to według Ciebie lepszy jest zespół, który raz awansował przez 6 lat, czy ten który raz wygrał, a pozostałe sezony kończył na drugim miejscu? I ten pierwszy jest uznawany za zespół top5, a drugi ledwo w top20 się mieści?

Ranking powinien w pewnym stopniu oddawać siłę gildii...tak jak chociażby "stary" ranking, do którego punkty zdobywało się w głównej mierze poprzez walkę na GVG. Miałeś sektory, miałeś dobry ranking...
 

Dixaroc

Baron
A gdyby tak redukcja szansy wzrostu oporu zależała też od ligii w której toczy się rozgrywka? I tak w najniższej redukcja mogłaby wynieść nawet 95%, a w najwyższej (diament) np. do 60%?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
zdobywane punkty w diamencie są powiedzmy x4 liczone, w platynie x3, itd. Ograniczenie gildii grających
tylko zwycięstwo na łatwych polach w diamencie nie równa się zwycięstwo w trudnych polach w diamencie. Nawet w zakresie 1000 LP więc tutaj też mocna dysproporcja może być.
Jak masz tę przywoływaną przez Ciebie LM, to według Ciebie lepszy jest zespół, który raz awansował przez 6 lat, czy ten który raz wygrał, a pozostałe sezony kończył na drugim miejscu? I ten pierwszy jest uznawany za zespół top5, a drugi ledwo w top20 się mieści?
w stosunku sezon do sezonu - ta która zaszła dalej. bo w LM masz rozstawienia i zależność top 1 z top 2 z grupy etc.

w foe tak nie ma i nie będzie.
ograniczenie do winów tylko z diamentu? spoko, ale jw - diament diamentowi nie równy i nigdy to nie będzie fair. Możemy mieć 6 średnich sesji - z aktywną gildią, ale taką se, fajnie wygramy 6 razy, a inna gildia może mieć 6 razy trzeciego pretendenta do top 1 i wygra z nim 6 razy.
My i oni 6 winow. My zgomadzimy ich 2x więcej i wygrywamy.

Fair winy w diamencie? no nie bardzo.
Ranking powinien w pewnym stopniu oddawać siłę gildii...tak jak chociażby "stary" ranking, do którego punkty zdobywało się w głównej mierze poprzez walkę na GVG. Miałeś sektory, miałeś dobry ranking.
XDDDD ranking gvg, który oddaje realne siły. Prosze Cie. Top 1 może i tak bo liczy się posiadanie, chociaz na E Zorza Polarna pokazałą ile ranking znaczy zajmując wszelkie plaze jednego dnia - od raz wbili na top 1. Oczywiscie to stracili kolejnego dnia.

Ranking gvg w miejscach 2/3-20 to jest największy mem. Gildie które nic nie walczą są wysoko bo z nikim nie walczą.

Nawet pierwsze z brzegu HT. Druga najsilniejsza gildia na E pod względem GvG, a aktualnie ma ciężkie szanse na top 2 bo jest zamknięta w rogu na zimie, na innych mapach też atakowana przez sojusz kilku gildii. Sami zbierają więcej osób niż większość gildii oponentó, ale przez to że walczą z 5 gildiami na raz są na straconej pozycji. I to jest fair ranking oddający siłę?

A gildia, która z nikim nie walczy, zajmuje sobie sektory gdzieś daleko od top 1, rozlewa się, spokojnie jest top 2-5, bo nikt jej nie przeszkadza.

ranking w tego typu grze nigdy nie ma szans do prawidłowe i stałego odzwierciedlenia sił :D
 

Marik

Książę
A gdyby tak redukcja szansy wzrostu oporu zależała też od ligii w której toczy się rozgrywka? I tak w najniższej redukcja mogłaby wynieść nawet 95%, a w najwyższej (diament) np. do 60%?
No chyba raczej na odwrót. Po co gildie miałyby siedzieć w diamencie skoro złoto/platyna byłyby bardziej opłacalne?

Nagrody za gpch takie jak wieża czempionów powinny być tylko za top 1-2 w diamencie i nigdzie indziej. Bo potem mamy sytuacje w której po dłuższym czasie w gildii ,,warzywnej,, stoi wieża czempionów. Większego oksymoronu chyba nie ma
 

Zoltar64

Szlachcic
ciach....ale dalej podtrzymuje zdanie, że wszystko poniżej top 1 nie ma znaczenia w tym rankingu (chociażby z uwagi na sposób jego budowy)
.....
Mamy 6 razy 3 miejsce i 3000 kawałków, bo graliśmy na maxa. Gdybyśmy odpuścili 3 rundy, a wygrali 3 (może by się udało) mielibyśmy 9000 kawałków i wieża na 1 poziomie by stała u każdego gracza, zwiększając jego potencjał do walk na kolejne pola.
Więc o czym m piszemy?
Przypomina mi się cytat z jednego polskiego filmu ;) Na dole d...l, na górze d...l
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Mamy 6 razy 3 miejsce i 3000 kawałków, bo graliśmy na maxa. Gdybyśmy odpuścili 3 rundy, a wygrali 3 (może by się udało) mielibyśmy 9000 kawałków i wieża na 1 poziomie by stała u każdego gracza, zwiększając jego potencjał do walk na kolejne pola.
Więc o czym m piszemy?
Przypomina mi się cytat z jednego polskiego filmu ;) Na dole d...l, na górze d...l
to sie starajcie bardziej by wygrywać.

Strata nagród z 11 dni, by spaść jest porównywalna do tego co mozecie zdobyc w taki sposób...
 

Zoltar64

Szlachcic
To mój ostatni głos w tej dyskusji. Widzę że niektóre osoby są niereformowalne.
Pola - spaprane
Wyprawy - 5 level dla niskich epok, gdzie można towarami szastać
GVG - co z likwidacją? Zamiennik nie wypalił?
Gra która wciągała, poszła w pełną komercję, więc czas odpocząć w realu :))
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
To mój ostatni głos w tej dyskusji. Widzę że niektóre osoby są niereformowalne.
Pola - spaprane
Wyprawy - 5 level dla niskich epok, gdzie można towarami szastać
GVG - co z likwidacją? Zamiennik nie wypalił?
Gra która wciągała, poszła w pełną komercję, więc czas odpocząć w realu :))
przecież zamiennik nawet nie został uruchomiony. Przesuneli wyłączenie gvg by dopracować rajdy. Pisali, że sie nie wyrobili. Lepiej tak i przyznać się do błędu niż wydać półprodukt...
gvg juz w tytanie lece na auto 5 lvl.
 

Marik

Książę
Wyprawy - 5 level dla niskich epok, gdzie można towarami szastać
Nikt ci miski pod nos nie podstawi, musisz sam po nią sięgnąć 2 miesiące temu robiłem 5 wg walką w ep, z obecnymi bonusami na spokojnie zrobiłbym je w tytane. No ale to juź trzeba ruszyć przysłowiowy tyłek, a nie czekać na mannę z nieba ;p
 
o mój ostatni głos w tej dyskusji. Widzę że niektóre osoby są niereformowalne.
Pola - spaprane
Wyprawy - 5 level dla niskich epok, gdzie można towarami szastać
GVG - co z likwidacją? Zamiennik nie wypalił?
Gra która wciągała, poszła w pełną komercję, więc czas odpocząć w realu :))
Pola - dobre. Tylko ranking spaprany jeśli ktoś chce to tak ująć.
Wyprawy - też dobre. Bolą tylko tych, co chcą skończyć całość we wtorek o 8:10, tak jak to było kiedyś, bez uprzedniego przygotowania pod to miasta.
Gvg - jak zauważył Grzechu. Lepiej odłożyć zamianę na rajdy na później, niż wprowadzić niedziałające.
 

Bożka123

Hrabia
Widzę że niektóre osoby są niereformowalne.
Przez grzeczność nie zaprzeczam ;)

GPC - poprawione i wyraźnie lepsze, ranking - był komunikat, że dobór gildii w pierwszych mistrzostwach jest "po staremu"; poczekajmy zatem
WG 5lvl - miały być wyzwaniem i były. W mojej ocenia za krótko. Od kilku sezonów jest to znowu automatyczna klikanina (tytan, żeby nie było wątpliwości)
Wymiana GVG - po prostu czekamy.

Reasumując ostatnie zmiany zdecydowanie podniosły atrakcyjność gry.
 

DonBeker

Baron
V WG byłby nadal wyzwaniem, ale dołożono tyle ulepszeń budynków eventowych dających niebieskie bonusy + nowe budynki dają też sporo defa, że tutaj trudno nie uzbierać wystarczającego bonusu, aby to na automacie zrobić...niby kosztem części off chciałem poprawić def, a się poprawiło jedno i drugie trochę kosmicznie xD
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
V WG byłby nadal wyzwaniem, ale dołożono tyle ulepszeń budynków eventowych dających niebieskie bonusy + nowe budynki dają też sporo defa, że tutaj trudno nie uzbierać wystarczającego bonusu, aby to na automacie zrobić...niby kosztem części off chciałem poprawić def, a się poprawiło jedno i drugie trochę kosmicznie xD
stworzyli popyt i odpowiedzieli na to podażą.

nie widzę powodu dla któych niebieskie staty miałyby być mniej dostępne niż czerwone (ten błąd IG własnie naprawia w taki sposób)

w założeniu wypraw raczej nie chodziło o to by były niesamowitym wyzwaniem - bo nigdy takim nie będą na dłuższą metę. Chodzi o minimum wysiłku by miasto dawało radę i tyle.

Jest drożej, jest trudniej - w granicach rozsądku - co czas pokazał i za to są lepsze nagrody i tyle.
 
Do góry