Jak się chronić?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3876
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Fatherland

Książę
Bryfft, takie systemowe narzędzie powinno być wprowadzone jak najszybciej, żeby każdy u siebie widział, że konto które mu dodaje punkty jest podejrzane o push. Bo jeśli tego nie będzie, to ciągle będzie problem "nielegalnego źródła punktów w swoich perłach", a to może się okazać wielkim problemem. Lepiej więc na starcie zablokować taki push, niż potem kogoś karać kto nie miał pojęcie, że uczestniczy w jakimś pushu. Skoro potraficie blokować systemowo perły z tego samego łącza i potraficie potem znajdywać konta, które korelują ze sobą pod push, to należy tylko przesunąć te działania na nie po fakcie, a przed - tak jak w przypadku kont z jednego łącza, blokując na starcie możliwość przyjmowania punktów od graczy znajomych o których potem mamy się dowiedzieć, że są podjerzane o push. I ewentualnie dodać tylko notkę w interfejsie z możliwością odwołania się od blokady, bo może się okazać że system coś źle wykrył... Także przeciwko pushowi tak, ale róbcie to tak by nie krzywdzić graczy którzy stają na nogach by postawić perły u siebie, organizując np. wymiany punktowe w Gildii, tak jak Szczupak między innymi pisał. A weryfikacje pushu od znajomych róbcie na samym początku, jak tylko znajomosć jest zawierana, bo wiele osób ogłasza się na forum i zaprasza do swoich pereł, potem dostaje zaproszenia i taki gracz nie wie tak naprawdę kogo przyjmuje do znajomych, więc jeśli Wy wiecie i widzicie że ktoś ze znajomych to push, to zablokujcie takiego znajomego na starcie.
 

DeletedUser3

Guest
Nie chcę iść w skrajności, ale określenie "znajomi", to mówi samo w sobie, że jest przeznaczone do przyjmowania osób, które się zna. Wiec powinno się mniej-więcej wiedzieć kim są. A jak nie, to ich nie przyjmować.

Odpowiadając przy okazji na jedno z pytań: konto rozwinięte na maksa może wrzucać PR gdzie chce.
 

DeletedUser3876

Guest
Nie chcę iść w skrajności, ale określenie "znajomi", to mówi samo w sobie, że jest przeznaczone do przyjmowania osób, które się zna. Wiec powinno się mniej-więcej wiedzieć kim są. A jak nie, to ich nie przyjmować.

Jednak idziesz w tą skrajność. Nie znam nikogo z reala grającego w FoE, więc mam nie zapraszać do znajomych nikogo?
W takim razie dlaczego niejednokrotnie questy w grze "kazały" "zaprosić Gracza do znajomych"? Miałem go weryfikować czy szukać w swoim otoczeniu "chętnego" do gry?

Odpowiadając przy okazji na jedno z pytań: konto rozwinięte na maksa może wrzucać PR gdzie chce.

Dziękuję za rozwianie tej wątpliwości - bardzo mi zależało na takiej odpowiedzi.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie chcę iść w skrajności, ale określenie "znajomi", to mówi samo w sobie, że jest przeznaczone do przyjmowania osób, które się zna. Wiec powinno się mniej-więcej wiedzieć kim są. A jak nie, to ich nie przyjmować.

Odpowiadając przy okazji na jedno z pytań: konto rozwinięte na maksa może wrzucać PR gdzie chce.

Nie chcąc sie zagłębiać w słowo znajomi... To jest internet tutaj kobiety to faceci po 50 a faceci po 50 to gorące 16;)
 

DeletedUser3

Guest
Quest polegający na zaproszeniu znajomego, o ile dobrze pamiętam działa równie dobrze jeśli zaprosi się do gry znaną sobie z reala osobę.
 

DeletedUser3876

Guest
Nie traktuj moich postów jako ataków, bo tak nie jest...

Quest polegający na zaproszeniu znajomego, o ile dobrze pamiętam działa równie dobrze jeśli zaprosi się do gry znaną sobie z reala osobę.

Właśnie! A jeżeli nie mam osoby z reala chętnej do zagrania w FoE?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Quest polegający na zaproszeniu znajomego, o ile dobrze pamiętam działa równie dobrze jeśli zaprosi się do gry znaną sobie z reala osobę.

Ja nie znam nikogo realnego kto by w to grał, nie śmiała bym też kogokolwiek, zmuszać, zapraszać nakłaniać do gry.
Idąc tym tokiem myślenia w gildiach powinni być rzemieślnicy lub kupcy... -.-

- - - Zaktualizowano - - -

Najlepiej powiedz mi czy mam usunąć znajomych bo mam tam paru nieznajomych poznanych na czacie ogólnym ogłaszali się ze dadzą punkty na perły i dają, to usuwać czy nie?
są o wiele mniejsi a odemnie dostają gwiazdki a czasem nawet nie...
 

DeletedUser971

Guest
Nie chcę iść w skrajności, ale określenie "znajomi", to mówi samo w sobie, że jest przeznaczone do przyjmowania osób, które się zna. Wiec powinno się mniej-więcej wiedzieć kim są. A jak nie, to ich nie przyjmować.

Odpowiadając przy okazji na jedno z pytań: konto rozwinięte na maksa może wrzucać PR gdzie chce.

Nie no Bryfft to to już jakaś totalna przesada. Może mamy robić jakieś rodzinne rozeznanie kto wysyła nam zapa do znajomych.
Dla twojej wiadomości wiele osób szuka znajomych do gwiazdkowania, wysyłają zaproszenia i motywują się beż zadnej wymiany zdań. w domu nad drzwiami od kibelka nie ma napisane toaleta tzn. że mam tam nie chodzić ? :):):)
Co najśmieszniejsze w internecie może nam wydawać się , że znamy wiele osób a tak naprawdę nie wiemy kim są :).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9456

Guest
Bryfft w takim razie mam do ciebie prośbę.

Podam ci cztery nicki na PW ludzi z Cirgardu, którzy u mnie ładują w perły. I powiesz mi czy to ta sama osoba okay? Bo od paru poziomów w zeusa i babel mi ładują, i od momentu zmian w sąsiedztwach...
 

Fatherland

Książę
Bryfft, no nie do końca, bo znajomi w FoE to co innego niż z znajomi z fejsbuka;) ogłaszając na forum swoje perły, dostajemy zaproszenia od różnych graczy. Niech to będzie nawet sam posąg zeusa - każdy go może postawić, więc pytanie skąd przyjmujący zaproszenie ma wiedzieć, czy znajomy jest uczciwy? I czy nie ma np. dwóch kont pushujących w tą perłę teraz? Skąd gracz przyjmujący zaproszenia ma wiedzieć, czy gracz A, B i C to nie ta sama osoba? A no nie wie tego i nigdy nie będzie potrafił sam tego zweryfikować. Skoro więc potraficie weryfikować, to róbcie to po prostu na samym starcie zawierania znajomości (a właściwie na etapie próby wbicia przez takich nieuczciwych graczy punktów do perły). I dajcie wtedy komunikat jak w przypadku grania z tego samego łącza. I będzie po sprawie. Bo jeśli jest tak jak słyszałem, że konto dostało bana za "punkty z nieuczciwego źródła" to ja dziękuję za takie pilnowanie antypushowe. Oczywiście, jest i druga strona medalu tak jak piszesz, definicja "znajomi", możemy sami mniej więcej przeglądnąć sobie listę znajomych i mniej wiecej pousuwać takich graczy którzy być może podpadają pod push, ale będzie to zawsze być może, a Wy macie narzędzia i możecie zrobić blokadę wkładania punktów wtedy gdy sytuacja wskazuje na push - zadziałajcie przed pushem a nie po. A poza tym dobrze wiesz, że wiele znajomości jest poraz pierwszy zawieranych tutaj właśnie poprzez grę i nie wiemy nigdy do końca kto jest po drugiej stronie. Skąd bowiem np. mam wiedzieć, czy czasem Szczupak to nie ryba? :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
W sumie wychodzi na to że każdemu można bana załatwić . Tym bardziej że jeśli ktoś ma rozwinięte perły to zawsze można znaleźć w historii budowy perły kogoś którego się da zakwalifikować jako osobę trudniącą się pushem i dzięki temu wyłapać bana .

A co z sąsiedztwem na kontynencie ? Na to wpływu nie mamy .
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ooo dobre co z sąsiadami! Ja ich nie zapraszałam a dają punkty, a są konta które przyznają sie jawnie ze to córka a to ojciec to mąż i żona, i grają na tym samym sąsiedztwie. Czyli co jedno ip dając pr korzysta z moich pereł zdobywając plany a ja dostaje bana? Ba może się zdarzyć ze za tydzień nie będą u mnie w sąsiedztwie a ja dostane bana.
 

DeletedUser7112

Guest
Bryfft,
jestem w szoku.
Staram sie trzymać zdrowego rozsądku i logiki.
Na forum jest zakładka "Poszukiwanie znajomych" i "Perły".............ludzie umawiają sie via forum na pozyskiwanie planów i wzajemne motywacje.
Jak mamy określić taką znajomość? Co to znaczy mniej-wiecej?
Jak znam życie u mnie jest tak: ktoś mnie zaprasza do znajomych to klikam: motywacja sie przyda - najczęsciej są to osoby które motywują codziennie.
Druga sprawa to osoby poszukujące planów. Perły stawiam bardzo szybko /taki mam styl gry/ jak pojawia sie u mnie nowa perła - natychmiast mam zaproszenia - wiadomo - ludzie bedą walczyć o plany...
Jestem ciekaw ile osób weryfikuje takich "znajomych" :) Przecież w obrębie Gildii nawet sie nie znamy w większości.
Dla mnie owi znajomi to grupa pomiędzy sąsiedztwem /konkurencja/ i Gildią /ścisła współpraca/.
I tak było przed pojawieniem się Pereł.
 

Fatherland

Książę
Dokładnie, Bryfft to się wyklucza jedno z drugim;) Dajecie Nam narzędzia do ogłaszania się na Forum a piszecie jednocześnie, że znajomi to ktoś kogo znamy :D

- - - Zaktualizowano - - -

Proszę abyście weryfikowali pushujące konta w trakcie pierwszej próby wbicia takich punktów do Naszych pereł. Mówisz, że planujecie takie rozwiązania systemowe. Oby to była prawda:)
 

DeletedUser7112

Guest
Sorry, poczytałem wypowiedzi po wypowiedzi Bryffta o "znajomych".

Ide sie napić dobrego 18letniego single malta.
Opary whisky będą z pewnością lepsze niż opary wystepujące na forum.
Opary absurdu.


Ps. Bryfft - pisałem w lipcu - nieprecyzyjne zapisy spowodują odpalenie Puszki Pandory. Chciałem się mylić.

_-----------------------------

W Pomysłach umieściłem ankiete dot. regulaminu.

http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=7032
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
Świetny obraz całości przedstawia screen (otrzymany w wiadomości prywatnej od Fatherlanda)
dyplomata.jpg
 

DeletedUser9456

Guest
Czy to będzie pushem, jeśli ja sam sobie będę ładował PR w perły, co wyklucza rozwój mój w grze? Bo chyba nie oto chodzi, ale do tego się sprowadza...
 

DeletedUser3

Guest
Zasady w kwestii pushu są niezmienne od ich wprowadzenia, były dyskutowane X razy i wielokrotnie odpowiadałem w nich na pytania, które tutaj padają, a także rozwiewalem przedstawiane tutaj wątpliwości na tyle, na ile było to możliwe.
Przepraszam, ale nie będę pisał na forum tego samego po raz kolejny w następnej kopii jednej z już odbytych dyskusji.
Nie zrozumcie mnie źle, ale do tych dawnych dyskusji można do dziś sięgnąć. I zrozumieć zawartą w nich treść, motywy i przesłanie.

Tyle z mojej strony.
 

DeletedUser3876

Guest
Zasady w kwestii pushu są niezmienne od ich wprowadzenia, były dyskutowane X razy i wielokrotnie odpowiadałem w nich na pytania, które tutaj padają, a także rozwiewalem przedstawiane tutaj wątpliwości na tyle, na ile było to możliwe.
Przepraszam, ale nie będę pisał na forum tego samego po raz kolejny w następnej kopii jednej z już odbytych dyskusji.
Nie zrozumcie mnie źle, ale do tych dawnych dyskusji można do dziś sięgnąć. I zrozumieć zawartą w nich treść, motywy i przesłanie.

Tyle z mojej strony.

Oj wybacz mi Bryfft ale śmiem się z Tobą nie zgodzić. Temat nie jest żadną kopią, bo nie dotyczy pushu pereł tylko JAK OCHRONIĆ SIĘ PRZED GRACZAMI, którzy oszukują w grze, pushując innych bez ich świadomości. Nie piszemy o osobach, które te taktykę stosują, tylko które padły ofiarą tej taktyki.
 

DeletedUser8110

Guest
Generalnie to gracze z czystym sumieniem nie mają czym się martwić, wiec cała ta panika i paranoja są niepotrzebne :)
Od każdego bana można się odwołać, więc jeżeli nawet support popełni błąd to spokojnie możecie się z niego wytłumaczyć, jeśli jesteście niewinni :)
 

chudya

Hrabia
Po tych wszystkich wypowiedziach... usunełam już parę znajomych, teraz usune konta z innych światów (gram na jednym ale pozostałe nie chcą zniknąć) I skupie się na wymianie między równymi sobie. Dobrze że moje perły już praktycznie skończone innym współczuje...

Napisz do suportu w sprawie usunięcia bo inaczej będą nadal żyły na tych światach.
 

Fatherland

Książę
Oj wybacz mi Bryfft ale śmiem się z Tobą nie zgodzić. Temat nie jest żadną kopią, bo nie dotyczy pushu pereł tylko JAK OCHRONIĆ SIĘ PRZED GRACZAMI, którzy oszukują w grze, pushując innych bez ich świadomości. Nie piszemy o osobach, które te taktykę stosują, tylko które padły ofiarą tej taktyki.

Otóż to, o tym jest dyskusja w tym temacie, więc nie ucinajcie jej słowami "to już było". No chyba, że faktycznie jest tak jak siorprajs pisze, że uczciwi mogą spać spokojnie. Ale i tak bezpieczniej będzie, gdy wprowadzicie systemową blokadę wbijania punktów do pereł, tak jak w przypadku kont z tego samego łącza internetowego, żeby uniknąć przykrych sytuacji i ochronić tych graczy którzy nie mają pojęcia o tym, że ich perły są budowane na źródłach nielegalnych, bo wybaczcie ale to nie jest real ta gra i naprawdę użytkownik bez specjalistycznych narzędzi nie jest fizycznie wstanie stwierdzić kto u niego w perle ma jedno konto, itd....
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Już nie pisząc o tym ze w ten sposób można wykończyć wroga:)
Jesteśmy źli tworzymy 4 fikcyjne konta przez internet z zmiennym ip i rozwijamy je w podstawowy sposób, dodajemy do znajomych tego co nas zdenerwował i walimy mu przez dwa tygodnie całość pr w perłę, z konta pierwszego zgłaszamy delikwenta do suportu podając wątpliwość jego znajomych, konta fikcyjne dostają bana i delikwent dostaje bana.
Jednego wroga mniej... Do tego prowadzi to już przedyskutowane prawo. Czyli mam znać wszystkich w grze których mam dodać do znajomych? A jak mój nawet realny znajomy to idiota który chce dobrze więc dla mnie stworzy parę kont przedstawiając mi je jako swoją rodzinę wiec akceptuje (znajomi znajomego są moimi znajomymi) po czym dostaje bana? Co z tego ze to mój znajomy z reala?
Nie mówiąc o tym że w grze nie ma realnych ludzi i można się o tym przekonać na każdym kroku.


Wiec wracając do pytania głównego tego tematu:
JAK SIĘ CHRONIĆ?
 

Fatherland

Książę
smutna prawda w tym co Natalia napisała (o ile jest Natalią:p )
JAK ŻYĆ???? yyy, tzn. JAK SIĘ CHRONIĆ? Bryfft to nie jest naprawdę śmieszne i to nie jest to samo o czym wcześniej dyskutowano, to jest coś nowego: powstało zagrożenie dla tych co nigdy nie stosowali pushu albo przestali go stosować po ostatnich zaostrzeniach regulaminu antypushowego. Bo jest zagrożenie płynące ze strony osób, które taki push moga wykorzystać dla swoich celów, ofiarą czego pada niewinny właściciel perły, który myślał że ma spokój z pushem.
 

DeletedUser6144

Guest
Czyli jestem pierwszy który dostał bana bo mam 140 znajomych których nie znam i 70 w gildii i 80 sąsiadów czyli jak tylko uda mi się wyjaśnić powód blokady całkowitej konta to robię czystki bo chyba nie uda mi się z każdym kawy wypić.

A poza tym cos kiedyś czytałem o abolicji ze miała być w sierpniu tego roku a to dziwne bo ja ostatnio perłę skończyłem w czerwcu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry