Event drużynowy 2023 - komentarze

DonBeker

Baron
Trochę trąca to absurdem jak dla mnie, ale co zrobisz jak nic nie zrobisz.

A tak z innej beczki, jak się kupi tę większą skrzynie, to się odblokowują obie? Czy trzeba kupić jedną i drugą?
 

Azulena

Baron
Nienawidzę tej mechaniki ... :(
Event św. Patryka kiedyś zrobiłam, mam jakiś budynek z niego - ale zapomniałam, jak to się robi i teraz jestem na etapie pierwszego miasta, po tym za 1M. Bardzo mi się spodobał ten budynek, zamieniłabym "Psychiatryka" na niego - ale nic z tego nie będzie. :(
Tylko nerwy z tego eventu. :(
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Nienawidzę tej mechaniki ... :(
Event św. Patryka kiedyś zrobiłam, mam jakiś budynek z niego - ale zapomniałam, jak to się robi i teraz jestem na etapie pierwszego miasta, po tym za 1M. Bardzo mi się spodobał ten budynek, zamieniłabym "Psychiatryka" na niego - ale nic z tego nie będzie. :(
Tylko nerwy z tego eventu. :(
Jeśli skorzystasz z poradnika:
, to będzie to tylko klikanie, bez filozofii
Szczególnie końcówka poradnika.
;)
 
Nienawidzę tej mechaniki ... :(
Event św. Patryka kiedyś zrobiłam, mam jakiś budynek z niego - ale zapomniałam, jak to się robi i teraz jestem na etapie pierwszego miasta, po tym za 1M. Bardzo mi się spodobał ten budynek, zamieniłabym "Psychiatryka" na niego - ale nic z tego nie będzie. :(
Tylko nerwy z tego eventu. :(
Spokojna głowa. Na budynek + złoty potrzebujesz zrobić 300 postępu/zadań. Nie potrzebujesz do tego ani ligi , ani udoskonaleń ze skrzyń. Z jednego miasta masz 33 zadania do zrobienia więc nawet gdybyś dopiero co ev wystartował to ciągle spokojnie budynek możesz zdobyć. Odszukaj kilkuminutowe skróty miast podpowiedzianego autora na jego kanale i jazda do przodu.
 

Azulena

Baron
Jeśli skorzystasz z poradnika:
, to będzie to tylko klikanie, bez filozofii
Szczególnie końcówka poradnika.
;)
Wielkie dzięki!!
Nie znam angielskiego, ale za to znam doskonałego "Tłumacza", bezpłatnie na stronie internetowej. ;)
Szczerze, to tych zaleceń i ogólnie całego tekstu ;) jest tyle, że mnie to przytłoczyło...
Zapisałam sobie tekst w Notatniku, a tabelki jako obrazki, spróbuję coś z tego wykorzystać. ;) Obawiam się jednak, że już jest za późno, na zdobycie tego co chciałam...
No cóż, znając Inno Games, przewiduję z absolutną pewnością (no... 99%), że ta mechanika jeszcze się powtórzy. ;) ;) A wtedy już z całą pewnością zacznę od początku jak trzeba. :)
 
Wielkie dzięki!!
Nie znam angielskiego, ale za to znam doskonałego "Tłumacza", bezpłatnie na stronie internetowej. ;)
Szczerze, to tych zaleceń i ogólnie całego tekstu ;) jest tyle, że mnie to przytłoczyło...
Zapisałam sobie tekst w Notatniku, a tabelki jako obrazki, spróbuję coś z tego wykorzystać. ;) Obawiam się jednak, że już jest za późno, na zdobycie tego co chciałam...
No cóż, znając Inno Games, przewiduję z absolutną pewnością (no... 99%), że ta mechanika jeszcze się powtórzy. ;) ;) A wtedy już z całą pewnością zacznę od początku jak trzeba. :)
ehhh
yt. MooingCatFoE
po odpaleniu kanału jesteś na gł. Klikasz Wideo - otworzą się filmy. 3 pierwsze to 7-8minutowe skróty krok po kroku każde miasto. Nawet jak nie znasz angielskiego to widzisz zmiany jakie on wprowadza. Nie musisz czytać książki i każdej strategii tylko skupić się na minimum tego co potrzebujesz wiedzieć. Zostało 15 dni eventu , każde miasto trwa ok 1d. a więc 9-10 dni i budynek masz w całości bez oglądania się na wszystko.
Jeśli masz kłopot z czasem ( praca itd) to daj znać , napisze co z tym fantem zrobić :)
Zamiast mieć obawy :) nie marnuj czasu , bo za parę dni faktycznie będzie po sprawie.
Z tym zaczynaniem jak trzeba , to widzę że 1% to robi reszta rzuciła się na pierwsze miasto za 1 mln a to nie o miasto chodzi tylko o zadania w nim. Z 1 mln za dużo zadań się nie kończy. A jak ktoś do tego jeszcze odpali wszystkich zalecanych menagerów to ....świetny sposób na zmarnowanie waluty. W tym ev na luzie można zrobić budynek x2 ale trzeba grać od pierwszego dnia. Tobie już to nie grozi ale jeden wciąż jak najbardziej.
 

ZebraK

Szlachcic zagrodowy
Jak korzystasz z FoE Helpera to można nawet wrzucić sobie checklistę co masz po kolei robić i nawet sama się aktualizuje po wykonaniu danej rzeczy np. ulepsz bankiet do 200 lvl
 

Azulena

Baron
W głównym mieście udało mi się już zdobyć Dwór Summerhold, jeden mi wystarczy. ;) Ale mam miasta jeszcze na dwóch światach, tam nie mam.

Za to mam "ciekawą" obserwację - w każdym kolejnym mieście / bankiecie, powtarza się sytuacja, kiedy wszystkie trzy zadania, dotyczą wydania klejnotów na podwyższenie poziomu nadzorców.
Tak się "zabawnie" składa, że chodzi o poziomy, stanowczo ODRADZANE we wszystkich "przewodnikach" po evencie. I co wtedy? "Kasa, misiu, kasa!"

Jak nieraz pisałam, doskonale rozumiem, że firma musi zarabiać, aby istnieć - chodzi wyłącznie o metody..

A ja osobiście, chciałabym, aby grę można było kupić - jak wiele z tych zarówno online jak i na PC, albo, żeby był na nią abonament miesięczny, takie gry też funkcjonują. Wtedy wszystko było by jasne i nikt by nie miał pretensji o "wyciąganie" kasy.
Chociaż.... coś czytałam, że i w płatnych grach są dodatkowe rzeczy do kupienia.... przeklęty kapitalizm...
 
W głównym mieście udało mi się już zdobyć Dwór Summerhold, jeden mi wystarczy. ;) Ale mam miasta jeszcze na dwóch światach, tam nie mam.

Za to mam "ciekawą" obserwację - w każdym kolejnym mieście / bankiecie, powtarza się sytuacja, kiedy wszystkie trzy zadania, dotyczą wydania klejnotów na podwyższenie poziomu nadzorców.
Tak się "zabawnie" składa, że chodzi o poziomy, stanowczo ODRADZANE we wszystkich "przewodnikach" po evencie. I co wtedy? "Kasa, misiu, kasa!"

Jak nieraz pisałam, doskonale rozumiem, że firma musi zarabiać, aby istnieć - chodzi wyłącznie o metody..

A ja osobiście, chciałabym, aby grę można było kupić - jak wiele z tych zarówno online jak i na PC, albo, żeby był na nią abonament miesięczny, takie gry też funkcjonują. Wtedy wszystko było by jasne i nikt by nie miał pretensji o "wyciąganie" kasy.
Chociaż.... coś czytałam, że i w płatnych grach są dodatkowe rzeczy do kupienia.... przeklęty kapitalizm...
Dwór Summerhold czy Pałac Sunhaven bo to spora różnica? :)
Ale nie o tym chciałem.
Jeden zrobi Pałac i będzie uważał że zrobienie go x2 to już tylko z kasą. I weź mu wytłumacz że jest w błędzie. I wszędzie będzie się rozpisywał że tylko kasę wyciągają.
Ja już 300 osiągnąłem więc Pałac stoi , bez problemu. Ale ponieważ z darmowych skrzynek z miast wpadły 3 udoskonalenia , już wiem że z ligą będzie i drugi. Możliwe jest wyciągnięcie kolejnych ale wymagało by użycia diamentów. Kasy za skrzynki nie liczę bo z nimi byłoby jeszcze więcej. Ale jest jeszcze sposób na kolejne Pałace z dużym prawdopodobieństwem darmowe ( to się okaże:) ) ale na niego trzeba było pracować od początku. Bo zmarnowanego czasu się nie cofnie.
Więc dostać za darmo 3 Pałace i jeszcze na to narzekać ? A że ktoś nie potrafi dostrzec okazji i jej wykorzystać a za to zwalać winę na wszystko tylko nie siebie?
 

Natalia1984

Rycerz
Kolejny co to myśli że wszystkie rozumy pozjadał bo przeczytał jakiś poradnik-ksiazkę i używa niedozwolonych narzędzi. Jak ktoś ma ochotę ponarzekać to niech narzeka, co Ci do tego? Postaw sobie nawet 10 pałaców, co nas to obchodzi, chwalisz się czy się żalisz? Czy na tym forum już nic nie można napisać, żeby zaraz jakiś mądrala się nie przyczepił że tylko jego styl gry jest dobry a reszta to banda osłów?
 
Kolejny co to myśli że wszystkie rozumy pozjadał bo przeczytał jakiś poradnik-ksiazkę i używa niedozwolonych narzędzi. Jak ktoś ma ochotę ponarzekać to niech narzeka, co Ci do tego? Postaw sobie nawet 10 pałaców, co nas to obchodzi, chwalisz się czy się żalisz? Czy na tym forum już nic nie można napisać, żeby zaraz jakiś mądrala się nie przyczepił że tylko jego styl gry jest dobry a reszta to banda osłów?
wo wo wo bo ci żyłka pęknie. Jeśli nie załapałaś(eś) to ja nikomu nic nie wytykam , raczej podpowiadam. Czy cos tu jest niedozwolone? Poszukaj działu z poradnikami , tam jest kilka innych odnoszących się do różnych eventów przedstawionych przez różnych graczy, pod pełna aprobata twórców.... no ale ty wiesz lepiej.
Nie będę rozwijał myśli , bo nie mam zamiaru uczestniczyć w twoich złośliwościach.
 
Ja tam miałem założenie żeby zdobyć złoty eventowy (jeden) i bardzo chciałem zgarnąć złotą tawernę (też jedną). Dziś oba te cele osiągnę, a to że można zdobyć więcej bez ładowania diaxów (wiem, że można. Znam osoby, które dały radę) nie gra dla mnie roli. Swój cel osiągnąłem. Jestem zadowolony, że pomimo eventu, którego mechaniki nie lubię się udało. Gratuluję tym, którzy osiągnęli własne cele w tym evencie :)
 
wo wo wo bo ci żyłka pęknie. Jeśli nie załapałaś(eś) to ja nikomu nic nie wytykam , raczej podpowiadam. Czy cos tu jest niedozwolone? Poszukaj działu z poradnikami , tam jest kilka innych odnoszących się do różnych eventów przedstawionych przez różnych graczy, pod pełna aprobata twórców.... no ale ty wiesz lepiej.
Nie będę rozwijał myśli , bo nie mam zamiaru uczestniczyć w twoich złośliwościach.
Zasadniczo da się w tym evencie ugrać dużo, w ten czy inny sposób. Ja np. się rozpędziłam i zrobiłam dawnym stylem 3 miasta z pełnym odblokowaniem skrzyń za 1400 klejnotów (wzorując się na dawnych eventach Patryka), więc podstawowe ulepszenie i ciut zapasu na kolejne mam w kieszeni. Ale chciałabym oba złote ulepszenia, dostępne za 300 i 325 zadań. W dalszym ciągu jest to możliwe, bo jeszcze kilka dni przede mną, a już sporo nadrobiłam, także wystarczy cierpliwość i umiejętne rozłożenie zadań w evencie. Czy jest do tego potrzebny poradnik? Jak ktoś pierwszy raz przechodzi event tego typu - jak najbardziej. Jak kolejny - kwestia przypomnienia sobie mechanizmu i specyficznych zasad.

Czy dałabym radę osiągnąć 2 pałace , gdybym się nie rozpędziła? W tym momencie patrząc, myślę że tak. Czy za wydaniem diamentów dałabym radę zdobyć ich więcej? Z całą pewnością.
Jest to, jakby nie patrząc, event korzystny dla obu stron. Gracze mogą zdobyć dużo, jeśli nawet nie więcej (kwestia pazerności, że tak wprost to nazwę), a i firma może na tej wprost nazwanej pazerności zarobić. I tu pojawiają się możliwe kombinacje, zależne od umiejętności/znajomości systemu/zamożności gracza:
- 2 wilki syte i 2 owce całe
- wilk syty i 2 owce całe
- 2 wilki syte i owca cała
- wilk syty i owca cała
- co najmniej jedno ze zwierząt pozostaje niezaspokojone.

Myślę, że system lig odpowiednio pasuje to tego podziału.

P.S.
Błędy zawsze się zdarzają, wszyscy jesteśmy ludźmi. Coś się przegapi, o czymś zapomni, gdzieś źle kliknie i już okazuje się, że bez diamentów event jest nie do zrobienia na takim poziomie, na jakim byśmy chcieli. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. To, czego zdobycie teraz zajmuje nam prawie miesiąc eventu, za rok będzie dostępne jako dodatek do kolejnego. Co się odwlecze, to nie uciecze.
 

Marik

Książę
Nie ma sytuacji zablokowania zadań przez 3 "niezalecane" poziomy kierowników. Jeden z najlepszych (najlepszy?) poradników wspólnie z helperem prowadzi Cię za rączkę i takiej sytuacji tam nie ma.
Czy sytuacje, w których robisz wszystko według ścisłych wytycznych można nazwać dalej graniem? Takie prowadzenie za rączke przez poradnik odbiera jakąkolwiek frajde z gry. Co do kierowników to sory ale nie wierze, że robiąc to z poradnikiem da się tego uniknąć. Te zadania ci się kumulują, olejesz 1 kierownika, zostają ci 2 inne zadania, ale tutaj znowu dostajesz zadanie z kierownikiem. Najlepiej daj ss z miastem, gdzie je kończysz i nie jesteś zablokowana + poziomy kierowników. W tym evencie niezalecane jest konieczne
 

Bożka123

Hrabia
Czy sytuacje, w których robisz wszystko według ścisłych wytycznych można nazwać dalej graniem?
Nie. Dlatego nie korzystam z poradników. Mechanika eventu jest znana od dawna i doskonale wiadomo, których zadań nie opłaca się robić. Odniosłam się do postu @Azulena , w którym przeczytałam, że 3 "odradzanych" kierowników blokuje zadania.
 
Do góry